Kaskoaste OÜ / paideautoaed.ee (palus oma isikliku nime kustutada)

"Kahtlase minevikuga"või siis "kahtlase kvaliteediga" Volvodest; just info nende isendite kohta, mida püütakse müüa väga korras auto pähe. Ka ebaausad müüjad ja müügi kohad. Volvo Club annab oma tagasihoidliku panuse ausale müügitegevusele.
Volvo on ju seda väärt ...

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer

Foorumi reeglid
Hea Foorumlane ja Foorumi Lugeja,

Antud alafoorumisse postitamine on avatud kõigile registreeritud kasutajatele, kuid oma postitust tehes mõtle alati läbi järgnevad punktid:
1) Kas see postitus on lugejale vajalik?
2) Kas selles postituses on selgelt aru saada, milline osa sellest on fantaasia ning milline osa sellest on faktid?
3) Süüdistuste välja ütlemise asemel oleks ju kindlasti kohasem püstitada loogiline arutelu lahenduste leidmiseks, millest kõik võiksid midagi õppida!


Palun arvestage et foorum kui avalik tahvel ei saa vastutada selle peale kirjutatud sõnumite eest, kuid vajadusel olge valmis ise nende eest seisma!
Kasutaja avatar
axo
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Jaan 2010, 23:15

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas axo » 16 Veebr 2024, 17:48

Teemat kokkuvõttes, teen isegi klientidele päris mitu ostueelset kontrolli ja tulemus on tavaliselt üsna jahmatav, müüja üldjuhul ei teagi neid vigu, kordan veelkord, auto võib väljast sile olla, aga alati tasub lasta pädevas töökojas auto enne, mitte peale ostu üle vaadata. Kui mingid kuluosad, näiteks pidurid, sillaosad on normaalne kui uuele omanikule vahetada jääb. Sain aru, et auto liisingusse võetud ka, vanema auto ostmisel tulebki arvestada, et hoolduskulud esmaselt enda jaoks tehes on 1000eur normaalne. See pole ju uus auto.
S80 P3 D5

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7602
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas Liiwaannus » 18 Veebr 2024, 03:35

Tooksin oma koondmõtte ka välja, et kasutatud auto on selgelt kasutatud, aga see ei tohi olla kehvemas seisus kui müüja väidab. Kui müüja pole kontrollinud või väidab ebatõeselt midagi, siis on ta ka selle eest vastutav. Kui seisukord pole teada siis tuleb seda ka selgelt öelda, mitte s*tta ajada.Ideaalmaailmas müüja ütleb, et neid asju tean ja mingeid teisi ei tea ja ostja võtab kas kaalutletud riski või läheb veel lisakontrolli, et oma riski hinnata.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

ragne
Uustulnukas
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Veebr 2024, 08:59

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed

PostitusPostitas ragne » 18 Veebr 2024, 09:49

aLLaN86 kirjutas:Kuna Paide pole teab, mis suur linn, siis ilmselt sõnasõnalt sõltumatut kontrolli polegi äkki nii lihtne teha...
Seega nagu siin keegi juba ütles, et kõige kindlam on osta nt. mingist margiesindusest, kes tegelevad ka päriselt KONTROLLITUD kasutatud sõidukite müügiga, mis reeglina on jah kallimad, kui "onu Heino" platsil asuvad eksemplarid, aga ilmselt saaks sealset juttu ka rohkem uskuda.


Olen aLLaniga nõus, et tõesti kindlam ja turvalisem on osta esindusest vaatamata sellele, et hind krõbedam ei pea ehk peale ostu koheselt suurte summade eest sõidukit remontima hakkama.
Ülle jaoks sai antud juhtum õnneks rahuliku lahenduse. Aastaid tagasi on "onu Heino" müügiplatsil (ei saa küll 100% kindlusega väita, et omanikud tol ajal samad olid kuid asukoht vähemalt on sama) toimunud palju radikaalsem juhtum kus ostja oli aetud viimsele piirile, https://jarvateataja.postimees.ee/36272 ... lema-panna

ziimz
Foorumlane
Postitusi: 16
Liitunud: 25 Apr 2022, 21:42

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas ziimz » 18 Veebr 2024, 10:41

Loomulikult ostke esindusest, seal on kindlasti vàga korralikud autod ja ei vaja remonti, sest no ikkagi esindus.

Kasutaja avatar
rockhull
Kreisi postitaja
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Jaan 2013, 16:35

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas rockhull » 18 Veebr 2024, 12:36

Ei ole alati esinduses korralikud autod. Olen saanud sealtki kehva isendit. Eks suuresti sõltub milline esindus ja kuidas ta oma mainet hoiab, suuresplaanis tõenäoliselt pole keegi huvitanud odavama masina puhul miskit lisa raha sinna alla panema lootuses siis, et saab kallimalt maha müüa.
''MA VEEREN''
V90 2017 140kw
Xc90 v8 2009
xc70 2006
c70 1998

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas kloox » 18 Veebr 2024, 19:04

Ja nii need väga heas seisukorras ja "investeeringuid" mitte vajavad peldikud meile siin tekivadki. :D
Ja ma ei saa ikka aru,kuidas kuluosad ja hooldus on varjatud vead ??? Kui raha ei ole ja siis ei saa sellist autot järelikult osta ju.Võtad üle 10 aasta vana turu odavama otsa masina liiparisse ja kukud jonnima,kui tuleb välja,et elementaarne hooldus ja kuluosad käivad üle jõu.
Kõige kindlam on osta esindusest uus auto garantiiga,mitte mingi kasutatud junn :D :D :D (juhul kui käed per-st välja kasvavad ja ise asjast mõhkugi ei jaga).
See kõigest minu arvamus.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
marko1975
Kreisi postitaja
Postitusi: 409
Liitunud: 07 Mai 2022, 08:25
Asukoht: aespa

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas marko1975 » 18 Veebr 2024, 19:59

kloox kirjutas:ilus jutt sul eelnevalt.kirjutatud aga kahjuks teema on minu arusaamise j@rgi vähe teine ( eseme.seletus ei vastanud müüdavale).



kui ostad auto ja kuulutuses kirjas et hooldused äsja tehtud , koheselt remontimist ei pea jne siis isegi SINA ei teeks ju koheselt uuesti õli vahetust jne. onju. sa kindlasti kohe kiidad et teed iga auto ostuga uuesti hooldused olgugi et näiteks 100km tagasi tehtud. kui ostad autod ja seal nn eseme.kirjeldus ei vasta realsusele.siis peabki nendega majandama.
Volvo XC90 - 2004
Volvo XC60 - 2011

Kasutaja avatar
aLLaN86
Foorumi veteran
Postitusi: 571
Liitunud: 03 Veebr 2013, 22:31

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed

PostitusPostitas aLLaN86 » 19 Veebr 2024, 09:19

rockhull kirjutas:Ei ole alati esinduses korralikud autod. Olen saanud sealtki kehva isendit. Eks suuresti sõltub milline esindus ja kuidas ta oma mainet hoiab, suuresplaanis tõenäoliselt pole keegi huvitanud odavama masina puhul miskit lisa raha sinna alla panema lootuses siis, et saab kallimalt maha müüa.

Ma ei väitnudki, et esindustes müüdavate ja kontrollitud kasutataud autodega kohe üldse mööda ei saa panna, vaid et seal oluliselt väiksem võimalus ämbrisse astuda.


Üldiseks teema jätkuks:
Aga kurat, pihusti ei ole selline kuluosa, mida sa vahetad/remondid igal hooldusel. Kui seda teemat nii edasi arendada, siis varsti öeldakse, et kui keps küljelt väljas, et mootor ka ju kuluosa, igal käivitamisel kulub jne. :roll: Pihusti on ikka selline detail nagu rattalaager, et vahetad siis, kui pe*ses. Kui on kuulutuses kirjas, et hooldatud/kontrollitud/koheseid lisainvesteeringuid ei vaja vms, siis mida te jahute, et "me ei õigusta müüjat aga...", tegelikult läbi lillede seda ikkagi teete. Kui kuulutuses on nii kirjas ja e-maili/sõnumi teel seda sama väidetakse (kirjalik tõestusmaterjal), siis mida siin veel arutada? Kui peaksin sellise autoga platsilt välja sõites jutumärkides plekkima enama, kui kütuse ja aknapesuvedeliku eest, siis see on "kuulutusele mitte vastav kaup" ja kõik olemasolevad tõendid kinnitavad seda. Peab ikka loll ja oma isikliku rahakoti peale vihane olema, kui arvad, et OK midagi enamat äsja soetatud auto peale kulutada. Ja kui sa pärast hiljem väidad, et sa müüjana polnud ühest või teisest veast teadlik (nagu neil tegelastel ilmselt kombeks on oma kaitseks tagant järgi öelda), siis mis kuradi kontroll sellele autole teostatud on? Ma saan aru, et näiteks kontrolli käigus ei märgatud, et summuti üks kummitrippidest on pragenenud/katki, see selleks, kui sumps just päris ära kukkumas pole... Kui sa väidad, et auto on kontrollitud ja pole vaja koheseid lisainvesteeringuid, aga reaalsus hoopis teine, siis pole sul kedagi teist süüdistada, kui seda loru, kes peeglist vastu vahib.
TTJA võiks teha aktiivsemat kontrolli taolistel platsidel, kus on varasemalt ka korduvaid probleeme olnud ja teostama rohkem test-ostusid/ostukontrolle ja peedistada neid, kuniks nad kord ka kuulutusele ja müügijutule vastavat kaupa müüma hakkavad ja kui seda ei suuda, siis platsile "taba ette ja haamri alla", kui ausalt elada ei oska ja ausalt raha teenivate kodanike kulul kiirelt ja ebaausalt rikastuda tahad. Pole 100% kursis ja äkki juba vaikselt liigutakse selles suunas, aga tegelikult võikski riigi tasemel olla ka reguleeritud see, et kui autot müüakse mingil platsil, vahet pole kas komisjoni müük või mitte, siis müük peab toimuma juriidilise isiku nime alt, et pärast oleks alati võimalik vaidlustada taolisi konflikte. Palju on juhuseid, kus tänu "seaduse augule" müüja oleks nagu näiliselt eraisik ja siis ei aita muu, kui kohus taoliste probleemide korral, kui muud moodi omavahel kokkuleppele ei saa. Kasutatud asjade müügil kehtivad samuti reeglid ja pretensioonide esitamise ajad on ka põhjusega jäetud ning iga inimese rahakoti paksus on erinev ja sellega seoses ka ostujärgsete kulude mõistlikkus, seega ei ole kellegi teise asi öelda kui ainult TTJA, et mille üle sobib nuriseda või mitte, kui nende arust on kõik õige, siis nii on.
Turu odavaim või mitte, aga ära siis ütle, et "kõik on tip-top korras, lihtsalt niisama panin odava hinnaga müüki", ütle et see pihusti jne vajab tegemist ja seepärast ka odavam hind vms. Siis poleks kellelgi nurisemist. Igale asjale leidub ostja, kui on õiglane/põhjendatud hind ja inimene teab, mida ta ostab.

Milleks vassida ja sülitada näkku neile, kes sul leiva lauale toovad :!:
'13 Volvo S80 T6 (MY14)
'98 Volvo S40 T4
'99 Mitsubishi Galant 2.0
'96 Mitsubishi Lancer 1.6
'82 Opel Ascona C 1.6

ÜlleR123
Foorumlane
Postitusi: 11
Liitunud: 25 Sept 2023, 11:41

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas ÜlleR123 » 19 Veebr 2024, 20:06

Tere,
Kajastasime seda teemat ka ajakirjanduses.
Kes lugeda soovib.

Vabandan aga see artikkel on tasuline!!!

https://ari.geenius.ee/eksklusiiv/kasut ... ndamiseks/


Vabandan aga see artikkel on tasuline!!!

Volvo Club on ka seal mainitud. Loodan, et järgmised ostjad tutvuvad olukorraga, millise "imelise" kogemuse tegelikult saavad.

Kirjutamiseni...
Viimati muutis ÜlleR123, 20 Veebr 2024, 01:05, muudetud 2 korda kokku.

ddig
Foorumi veteran
Postitusi: 1440
Liitunud: 19 Veebr 2006, 10:30
Asukoht: Tallinn - Pärnu

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas ddig » 19 Veebr 2024, 22:27

Igale asjale on oma aeg või koht aga kusagil saab mõõt täis ja siis tuleb sõna võtta ning teekond saab ilmselt olema pikk ja konarlik aga kusagilt peab alustama. Minul on oksendamiseni siiber tasuliste artiklite linkidest ning kui ma üldiselt olen pigem igasugu keeldude ja käskude vastane, siis siinkohal teen erandi.

Ettepanek lühidalt järgmine:
Kui teosele viitaja/avaldaja ei ole märkinud, et tegemist on tasulise artikliga, on ta isiklikult kohustatud tagama, et viidatu on kõikidele lugejatele tasuta kättesaadav.

Asja mõte on, et igasugune tasuliste artiklite jagamine peab olema selgelt reguleeritud ja kommunikeeritud ning peab olema välistatud selline tegevus, kus artikkel (piisava huvi korral) tagantjärgi tasuliseks muudetakse.

E: Avaldan lugupidamist eelkirjutajale, kes oma postitust täiendas vastavasisulise hoiatusega. Ma ei lootnud, et mu mõtteavaldusele nii vahetu reaktsioon järgneb. Tänan!
Nüüd: 960 B204FT ´91; 960 ´92; 965 ´96; 945 B230FT ´96; 960 '96; V90 ´97
Enne: 244 B21E ´78; 740 B234F ´90; 945 B200FT ´95; 960 B6304S ´95; 965 B6304F ´91; 965 '96; 960 Executive ´96

ÜlleR123
Foorumlane
Postitusi: 11
Liitunud: 25 Sept 2023, 11:41

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas ÜlleR123 » 20 Veebr 2024, 11:35

Tere,
Kirjutan veidi sellest artiklist, mis tasuline on.
Esiteks suur tänu ajakirjanikule ja ajakirjale, kes selle loo avaldasid. Tasuline tekst on siin lingil
https://ari.geenius.ee/eksklusiiv/kasut ... ndamiseks/
Kuna artikkel tasuline siis copypasteldust ei tohi siia teha aga saan mõned täpsustused ja vastulaused esitada müüja väidetele. Samas ei ole vajalik täis artikkel kuna siinsed lugejad on tegeliku olukorraga rohkem kursis kui see väike artikkel suutis katta. Tegemist on kahe sarnase juhtumiga ja nende kajastamisega. Nende kohta saate lugeda TTJA kodulehelt. Kui TTJA otsuste lehel panete otsingusse KASKOASTE. Ärge otsige Paideautoaed. See ei anna mingit tulemust.
Numbri taga on müüja väide ja hiljem on minu vastuväide müüja väitele.
1. Kaskoaste märkis oma vastuses, et selleks ajaks, kui autol vead ilmnesid, oli see A.L.-i kasutuses olnud kaks kuud ning selle aja jooksul sõitnud 2700 km. 
“Selgitasin, et suhtume müüdud sõidukite korrasolekusse väga tõsiselt, aga kuna sõiduki müügist oli ca kaks kuud möödas, siis ei saa kuidagi aidata. Selgitasin, et lepingust taganemiseks on seadusest tulenevalt tal aega 14 päeva ostu hetkest ja selleks momendiks oli see tähtaeg ammu möödas,” põhjendab komisjoni otsuse juures Kaskoauto juht Heiki Kask.
(Heiki Kasel on segamini seaduse 14 päevane tagastmine, mis ja millisel kujul see kehtib. Ma sellessa ei lasku hetkel)
Minu arvates 2 ühesuguste probleemidega autot ei ole kokkusattumus. Pigem ikka see, et 25 aasta jooksul toiminud ärimudel on lõpuks avalikusele teatavaks tehtud. On väga palju kliente, kes on olukorra lihtsalt alla neelanud. Lõpuks leidus kaks inimest, kes julgesid sellise pettuse avalikuse ette tuua. Ainuke erinevus on nõue müüja vastu. Mõlemal mootorid rikkis ja vajasid remonti. Eeldatavasti ka muu seisukord sarnane. Ükskõik millisse auto sealt plastilt valid osaled lotos kui kalliks läheb remont. Sarnased vabandused sain ka mina, et olin autoga sõitnud. See nii tüüpiline müüjapoolne süüdistus teisele osapoolele. Selle kõigega peavad tulevased ostjad arvestama ja eeldatavasti on seda auto ostnud kliendid juba oma nahal tunda saanud. Need autod pole vist isegi kontrolli läbinud kuigi müüja väidab, et on või kui on siis jätab need vead enda teada. Igaljuhul ostjale ta neid ei avalda. Autoplatsil käibki selline mäng, et auto on müüja väitel kontrollitud ja korras ja ostja loll kui mõne asja seisukorra kohta täpsustust küsib sest auto on ju korras. See hooldusraamat, mis autoga kaasas on ei ole originaal vaid kaasaostetud võltsing ( sellest sain alles foorumis teada) kui müüja väidab, et selle alusel auto kontrollitud ja korras on siis ta ju petab sel viisil ostjat. Eeldatavasti ei ole tal tegelikult auto kontrolli dokumenti esitada. See tehakse tavaliselt kirjalikult ja seal on kõik ülevaatusel ilmnenud puudused.
Edaspidi ostjale teadmiseks. Kui müüja väidab, et auto on korras ja kontrollitud siis las ta esitab selle kohta ostjale kirjaliku dokumentatsiooni. See peab sisaldama, mis osad on autol üle vaadatud ja millises seisukorras need on. Palu sellest omale originaal kui oled otsustanud ikkagi selle auto osta ja kindlasti küsi ka KIRJALIK müügileping. Nii on lihtsam pärast TTJA ja kohtus asja ajada. Alguses mulle müügilepingut ei soovitud kirjalikul kujul anda. Juhul kui müüja keerutama ja vabandama hakkab siis tea, et miski pole korras ja tegemist võib olla võltsinguga ja esitab valeväiteid. Kohtus ja TTJA on see oluline tõestusmaterjal. Koopia võib müüja endale võtta. Autol ei ole kontroll tehtud kui müüja ulatab sulle hooldusraamatu. Sageli hävitatakse originaal ja vorbitakse selle asemel võltsing erinevate pastakste ja templitega sisse kirjutamisega. Sellel pole autoga mitte midagi pistmist. Peale sinna sisse kirjutatud auto nime. Sageli selgubki, et auto vajab suurt remonti aga hooldusraamatu alusel on ta iga aasta käinud korralikult remondis/hoolduses. Kui see vastaks tõele siis need vead ja kulunud osad oleksid vahetatud juba nende hoolduste käigus, mis sinna raamatusse on kirjutatud. Kõik võib olla vahetamata ja eelmine omanik on lihtsalt selle sõiduki ära sõitnud ja sõiduki siis autoplatsile müüki visanud. Sageli ostetaksegi Euroopast autosi, mis vajavad täieliku osade vahetust ja nimetatakse pigem „kehaks“ ja müüakse Euroopa autoplatsidel üliodavalt. Sellist autot Eestis korras auto pähe müüa pole õige aga ommeti seda tehakse.

2. Ettevõte märgib, et ostja poolt komisjonile esitatud Grünmann autoremondi väide, nagu oleks auto mootoril sõrmejäljed, mis viitaks justkui mootori lahtivõtmisele, ei ole kindlasti argument.
“Kindlasti ei ole Kaskoaste OÜ sellele sõidukile ise remonti teostanud ja puudus igasugune vea kahtlus mootori töös. Samas ei saa Kaskoaste OÜ kinnitada sõiduki heaperemehelikku kasutust ja hooldust pärast sõiduki üleandmist ostjale,” seisab ettevõtte vastuses.
Minu arvamus: Minu auto mootor oli lausa pestud, et peita õlilekkeid ja rikkis mootorit. Teisel kannatajal oli siis lausa näpujäljed. (Hea võtta ja uurida kellele need kuulusid.)
Tegemist on sarnases seisukorras olevate autodega. Nende vahe on see, mida ostja TTJAs oma kaebusega taotles. Mina lootsin müüja aususele, et müüja kannabki kõik kulud, mis tehtud on, et see müüja väitele, et auto on korras, vastaks. Teine ostja oli targem ja algatas kohe auto tagasiostu. See on tegelikult kõige targem tegu sellises olukorras ja soovitan soojalt seda tulevastel ostjatel praktiseerida. Kui remonditöökojas selgubki auto seisukord siis esmalt teavita koheselt müüjat KIRJALIKULT sõiduki olukorrast. Kui müüja ei vasta või ei ole nõus auto remonti katma või siis otsustad, et sellist autot ei taha omada siis anna lihtsalt müüjale kirjalikult teada, et soovid algatada lepingust taganemise. Selle pead sa kirjalikult müüjale saatma ja andma talle 15 päeva vastamiseks. Kui 15 päeva on möödas ja sa pole omale sobivat vastust saanud siis pöördu TTJAsse. Sinna sisse logides on väga lihtne täita ära avaldus. Sul on kindlasti KIRJALIKUD müügilepingud, tõend auto kontrolli läbimise kohta. Arve auto ostmise kohta jne olemas. Kui midagi pole siis ära pabista. Ka suulist kinnitust saab teatud juhtudel arvesse võtta. Auto tagasi andmine ja raha tagasi nõudmine on ostja poolt kõige lihtsam ja õigem. Las istub ise oma romuhunniku otsas. Seda minu varjanti on kulukam kohtus tõestada.

Müüja väidab nii minu juhtumi kui ka selle teise juhtumi korral, et kõik on ostja süü. Aga me kõik teame, kes tegelikult süüdi on. See nii tüüpiline süüdistus, millel puudub igasugune tõestus.

3. “Kliendipoolsed väited olid, et tegemist on varjatud vigadega, aga nii see tegelikult pole. Kui rehvid on kulunud, siis see ei ole varjatud. See, mis silmaga näha, ei ole varjatud viga,” toob Kask näite sellest, mis põhjendatud kulu alla ei käi. Samas nõustub ta, et näiteks pihustite või mootori puhul ei saanud ostja seda teada või kontrollida. 
Mina ei väitnud, et rehvid olid varjatud viga vaid esitasin kõik remonditöökodade hinnapakkumised ja hiljem tehtud kulutused ning eksperthinnangu (milles tuli välja müüja hooletus antud sõiduki rehvide osas. Esinesid ka muud hooletusest tehtud vead. Kui auto oleks kontrolli läbinud siis need asjad oleks kõrvaldatud aga sel juhul näitab see pigem seda, et auto polnud kontrolli näinudki. Ostja tõi välja auto seisukorra. Pole kordagi nõudnud müüjalt rehvide eest tasumist. Rehvidega oli see teema, et eksperthinnang tuvastas, et ühe firma rehvid olid paremal pool ja teise firma rehvid olid vasakul pool. Tavaliselt võivad selliselt olla, et ees on ühe fima rehviud ja taga teise firma rehvid. Mitte nii, et paremal ühed ja vasakul teised. Eeldatavasti püüab müüja sellega end targemana näida kui tegelikult on ja ostjat lollimana näidata kui ta tegelikult on. Müüja võiks ikka tutvuda ja aru saada, millised dokumendid esitati talle enne ja TTJAs.
4.“Kui mina väitsin, et auto on meie poolt kontrollitud ja tema selle peale eeldas, et kõik asjad on autole uued pandud põhja alla, siis see on tema eeldus. Tegemist on ikkagi kasutatud autoga, mitte uuega,” märkis Kask.
Minu vastulause. Müüja paneb ostjale sõnu suhu, mida pole ostja kordagi eeldanud või väitnud. Ei ole eeldanud, et kõik uued on. Kui müüja väitis, et tegu on kasutatud autoga siis eeldasin, et kõik on töökorras, mitte, et asjad on uued. Eeldasin, et müüja ei valeta mulle ega varja vigu, mis hiljem peale ostu remonditöökojas välja tulid kuna tema kinnitusel oli ju auto korras ja kontrollitud ning lähima poole aasta jooksul remonti ei vaja. Kui müüja oleks ostja vastu aus olnud ja auto tegeliku olukorra ülesse tunnistanud siis oleks ostja sellel tulemusel saanud ostuotsuse ära teha ja selle sõiduki ostmata jätnud. Kuna müüja väitis, et auto on kontrollitud ja korras siis oligi mul alust pöörduda müüja poole remondikulude korvamisseks, hiljem siis TTJA poole kuna müüja enne kaebusse töösse võtmist ei võtnud ostjaga ühendust ja ei vastanud ostja kirjadele remonditööde tasumise asjus.

5. “Ma saan nüüd aru, mida hinnatakse ja mis sealt tulla võib. Eks ma pean olema veel tähelepanelikum,” ütles ta. Samas on tema sõnul kummaline, et pool aastat pärast auto ostu ja sellega sõitmist tuleb keegi küsima poolt auto hinnast tagasi. “Ma leian, et minule on sellisel juhul täiesti liiga tehtud,” ütleb Kask.
Minu vastulause: Inimesed ei tule pool aastat hiljem pärast auto ostu ja sellega sõitmist pool auto hinnast tagasi küsima. Kui müüja ei vasta talle saadetud kirjadele ja ostja peab vastavalt seadustele ootama ja kirjutama müüjale kirju, mis vajavad ka vastamistähtaega, mille aja jooksul ei vasta müüja kirjalikult ega suulisselt ühelegi ostaja kirjale siis jah see võtab aega ja TTJAsse pöördumisel kulus kaks kuud mitte pool aastat. Ka TTJA s võtab asi oma aja ja siis istuvadki ostja ja müüja otsuse ootel. See, et pool aastat läks on ikka tingitud sellest, et mitte miski ei hakanud liikuma enne TTJA tehtud otsust ja selle avalikustamist. Kogu asja kiirendas veel kindalsti ka minu poolne ajakirjanduse poole pöördumine, et müüja lõpuks võttis vastutuse.
On palju TTJA otsuseid, mis pole lahendatud vaid ostja on isegi peale TTJA otsust ikka talle määratud rahast ilma. Soovitan soojalt ajakirjanduse poole pöörduda.

*Müüja ei tunnegi ostjat nii palju, et ta võiks väita, et ostja eeldab või väidab midagi. Samas ei ilmne, et müüjal oleksid selgeltnägemisvõimed, sest nende oemasolul oleks ta näinud ette sellised olukorrad ja jätnud ostjale sõiduki müümata.





# kuna kõike korraga ei jõua kirja panna siis kindlasti lisandub seda infot veel minu loole.
Viimati muutis ÜlleR123, 05 Apr 2024, 18:50, muudetud 1 kord kokku.

ÜlleR123
Foorumlane
Postitusi: 11
Liitunud: 25 Sept 2023, 11:41

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas ÜlleR123 » 20 Veebr 2024, 12:15

6. Tema sõnul võib jääda mulje, et kõik automüüjad on pahad, aga tegelikult on ka vastutust võtvaid automüüjaid.
Minu arvamus:Ei, kõik automüüjad pole pahad isegi kui ostja on sellise kogemuse omandanud müüjaga, kes 25 aastat sel viisil autosi müünud ja sattus alles nüüd TTJA vaatevälja kuna leidusid kaks ostjat, kes julgesid oma õiguste taastamiseks sinna pöörduda.
On vastutust võtvaid automüüjaid, kes austavad ostjat ja räägivad ausalt ära, mis seisus sõiduki müüvad. Ei väida, et auto on korras ja kontrolli läbinud kui sõiduk seda ei ole. Ei jäta ütlemata vigu kui auto on kontrolli läbinud. Selleks, et ostja saaks teha õige otsuse kas osta autot või mitte.
On vastutust võtvaid automüüjaid, kes võtavad auto reondi eest vastutuse kui pärast müüki ilmneb, et auto pole nii korras nagu peab ja müüja on ostueelselt kinnitanud.
On vastutust võtvaid automüüjaid, kes tasuvad auto remondi eest siis kui ostja on teavitanud remondivajadusest ja isegi siis kui müüja pole vastanud 15 päeva jooksul, on ostja oma kuludega selle remondi teinud ja arve müüjale esitanud.
On vastutust võtvaid automüüjaid, kes tasuvad auto remondi eest siis kui ostja on teavitanud remondivajadusest ja lepivad ostjaga kokku, et ostja ise laseb remondi ära teha ja tasub arve.
Need on kõik vastutust võtvaid automüüjad, kes väldivad igal juhul oma ja ostja ajakulu TTJA ja saavad vastu ostjalt selle, et neid TTJAle ei mainita.

Tänaseks on autoremondikulud liginenud 4000,- s.h. tehtud on ka lisaks mootoriremondile ja kõigele muule ka generaatori remont ja sellega kaasnev. Nimekiri on nii pikk, et autol on praktiliselt kõik vahetatud. Seega kui h.k. ka Teile kirjalikult kinnitab, et need autod on kontrollitud ja korras siis see nii ei ole. Nagu on selgunud siis eeldatavasti on Saksamaa teedel sõidetud autod aga Hollandi piiri ületanud. Holland pidi paremini müüma kui Saksamaa auto. Hoolduseta ja kontrollimata auto, mis vajavad enne uue omanikule üleandmist tõsist remonti. Need autod on kehadeks sõidetud ja kõik vajab vahetust. Kuidas sellised ARKis registreeritakse ja Eesti teedele lastakse on omaete mõistatus. Tegelen sellega. Selle nimekirja järgi ja eelmiste ostjate kogemuse järgi on enamikul esinenud mootoriremondi vajadus. Kuigi h.k.on kinnitanud, et mootor on korras.
Juhu kui Te tõesti olete selle halva kogemuse otsa sattunud siis algatage auto tagasiostu toimingud. Võtke hoolduse ja remondifirmast nimekiri, mis vajab vahetust. Pöörduge kirjalikult h.k. poole meili teel ja andke talle teada, et soovite auto tagastada ja raha tagasi saada. Nimekiri, mis teil on on piisav põhjus selleks. Läheb ka kohtus läbi kuna h.k. ei teavitanud teid sellisest remondivajadusest. Seadus annab võimalusi ka teisteks aga ärge neid kasutage. Romu tagasiandmine on kõige parem viis sellest situatsioonist välja tulla. Andke talle 15 päeva vastamiseks. Kui h.k. sellega nõus ei ole siis pöörduge Tarbijakaitsesse. Sinna siselogides on vaja vaid vajalikud dokumendid esitada ja lüngad täita. Keerulist pole midagi ning kui mõni dokument puudu siis saab selle TA ka teise osapoole käest küsida. Tal on kombeks lepingut mitte kirjalikult teha. Ma sain selle teistkordse küsimse peale. Seal oli ka need nõmedad punktid, mis müüja arvates peaksid ostjale hirmu tekitama ja mitte oma õigusi nõudma. Noh need garantiid ja pretensioone ei ole :) Need on õigustühised. Ükskõik mis vale h.k. veel teile räägib siis selleks hetkeks peaks tema kuulamine lõppema. Ta on teile juba piisavalt valetanud. Tarbijakaitse teeb otsuse tõendite mitte selle vale põhjal, mida h.k. väidab. Juhul kui olete saanud otasuse siis pöörduge uuesti tema poole pakkumisega kas lahedate asja kohtuväliselt või kohtus. Samad tõendid kehtivad ka kohtus. Kohtu jaoks on lihtsam advokaat palgata. Las vormistab olemasolevate tõendite põhjal kohtule sobiva dokumendi. Kui juba tarbijakaitses on otsus ostja kasuks siis kohtus on vaid vormistamise küsimus. Kuna ma nõustusin kohtuvälise kokkuleppega siis lisainfoks võin öelda, et keskeltläbi jääb ostja kandja kohtusse pöördumisel 350,- euri sest kõik muud kulud tasub müüja kui ta kaotajaks jääb kohtus. See on ikka väike summa võtteldes selle autoremondi ja autoostuga. Saategi selle kaelast ja ta saab oma romu tagasi.
Kui nüüd mõni juuratudeng või asjast teadlikum selle oma äriprojektiks võtab ja nii autoplatsidelt autosi kokku ostma hakkab ning neid juriidilisi võtteid kasutades remondikulud müüja kanda annab siis ....... ;)
Viimati muutis ÜlleR123, 05 Apr 2024, 18:51, muudetud 5 korda kokku.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Kaskoaste OÜ / Paide Autoaed (palus oma isikliku nime kustutada)

PostitusPostitas kloox » 21 Veebr 2024, 22:14

marko1975 kirjutas:
kloox kirjutas:ilus jutt sul eelnevalt.kirjutatud aga kahjuks teema on minu arusaamise j@rgi vähe teine ( eseme.seletus ei vastanud müüdavale).



kui ostad auto ja kuulutuses kirjas et hooldused äsja tehtud , koheselt remontimist ei pea jne siis isegi SINA ei teeks ju koheselt uuesti õli vahetust jne. onju. sa kindlasti kohe kiidad et teed iga auto ostuga uuesti hooldused olgugi et näiteks 100km tagasi tehtud. kui ostad autod ja seal nn eseme.kirjeldus ei vasta realsusele.siis peabki nendega majandama.


Kusjuures olen näinud piisavalt äsja ostetud ja hooldatuid masinaid ning julgelt üle poolte on vale.Nurkreduktorid tolmavad,haldexi õli must nagu tökat,tagasillas õli must.Ja see oli äsja suure hoolduse läbinud masin müüja jutu järgi.Sa laseks muidugi sirge seljaga 30 tuh välbaga julgelt otsa või?
Või järgmine,mootori õli venis välja,mitte ei voolanud,värskelt ostetud ja väidetavalt hooldatud.Mina isiklikult pole näinud ilma vigadetta masinat,mida olen vaatamas käinud. Nii et kõigepealt peeglisse vaatama ja siis süüdistama teisi.
Ning oma masinatel vahetan alati kohe kõik vedelikud (esindusest kasutatud masina ostsin,siis vahetasin 7 tuh.pealt mootori õli kuna tuli ümmargune nr ja nii lihtsam 10tuh välpa jälgida)ära kuna hooldus on teadupärast kõige odavam remont.
Ja kui raha pole,et seda teha,siis osta odavam masin,mida remontida jõuad.Eksole 8)
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist