V: Volvo 460 millegi öko vastu.

Kõik Volvodega seonduv

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Henn, Leho, vanapeer

mamagy
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Okt 2010, 19:44
Asukoht: Pärnu

V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas mamagy » 05 Veebr 2011, 13:02

Ma huvi pärast paneks teema üles, kui midagi head pakutakse, läheks ka diiliks. Kuna töösõite ja linnas törtsumist on jube palju, siis selle keskmine linna 11 ja üleüldine keskmine 8.5 on sutsu palju. Igavesti huvitav auto minu jaoks, aga jube tihti tahab tankimist minu meelest :D
Autost lühidalt: ´91 460 GLE, 1.7 bensiinimootor 75kw. El. esiaknad, peeglid ja klaasist kat.luuk. Uus starter, generaator, lambda, aku ja 185/65 bridgestone lamellid. Käivitub väga hästi, sõidab ka, mootori poole pealt on kõik heas korras. Soojendus töötab nagu volvole kohane, 5 minutiga ajab auto juba soojaks nullise välistempiga, madalamatel kraadidel sama ajaga vähemalt klaasid puhtad.
Teha tahaks mõni asi, aga need mõned ka kõik töötavad ja ei häiri sõidumõnu karvavõrdki. Näiteks ukseklaasimootorid on sutsu väsinud, samuti kat.luugi oma, aga samas ketravad ikkagi ilusti klaasid alla-üles, masendavalt aeglaseks ei ole jäänud. Võib vabalt massi probleem olla. Kere tahaks muidugi roostetõrjet saada, tagumised koopaservad on natu kurvas seisus, tagumiste uste alumistes servades kobrutab, läbivat veel pole, seega parandus lihtsam, samuti on mõnes üksikus kohas väikesed plekikesed, mis kohe peale lennates rohkem muret ei tee. Ülevaatus on, kuid järgmiseks läbimiseks peaks pidureid hooldama, vahetust veel vast ei vaja, sest peavad kinni päris hästi, aga käsikas tahab reguleerimist saada. Kaasas ka ring suvekaid.
Kokkuvõttes minu viimased 3000 km olid lust ja lillepidu, aint see kütusekulu.. Nokitsemist tahaks, aga midagi kallist praegu teha ei ole, et autoga järgmised 5000-8000 km rõõmsalt mööda saata.
Vahetuseks võiks pakkuda midagi, mis suudab linnas vähemalt alla 8l/100km ära sõita, peaks olema sedaan, millel tagaistmed allaklapitavad, manuaal!, eelistan bensukat, aga diislist ei ütle ka tingimata ära, samuti mõnel juhul võib pakkuda universaali, aga nendest meeldivad mulle vähesed, niiet peab väga vedama. Ideaalne näide, mis praegu mul silmapiiril on: ´96 Nissan Almera sedaan 1.4 64kw manuaal, bens.kulu linnas/maanteel 7/5.5. Ütlen kohe ära, et Passat ja Golf mulle ei meeldi ja Ford peab ikka tõsiselt korras ja odav olema. Mingi nissan, mazda, mitsu, honda oleks suurepärane. Ja noh, Volvo... kuigi ega vist väga ökomaid, kui minu oma volvodest ei leia samas hinnaklassis :(
Vahetusel auto väärtus võiks olla seal.. 500-600 € auku.
Tuld, vaatame, mis välja tuleb!
Minu nr. 55673894

margusv70
Kõva postitaja
Postitusi: 250
Liitunud: 06 Mai 2008, 21:40
Asukoht: Tallinn/Puhja/Tartu/Kodavere
Kontakt:

Re: V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas margusv70 » 05 Veebr 2011, 13:33

Kõige odavam ja kasulikum tervisele oleks ju jalgratas, aga mu varastati see ära, 3 raud ukse tagant. Seega pean autoga edasi sõitma.
V70-120KW-D5-autom.
940 SE 92-93a.
5146852

mamagy
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Okt 2010, 19:44
Asukoht: Pärnu

Re: V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas mamagy » 05 Veebr 2011, 14:23

margusv70 kirjutas:Kõige odavam ja kasulikum tervisele oleks ju jalgratas, aga mu varastati see ära, 3 raud ukse tagant. Seega pean autoga edasi sõitma.

Tavai, ma ostan sulle jalgratta, sa hakkad sellega mul firmale teenust tegema: võtad kolm selli peale, viskad varustuse (kaks saagi, kirved, haaratsid, kühvel, langetuslabidad ja kiivrid+20l bensu ja 10l õlikanku) selga ja vead meid siis iga päev hommikul kl 7.40 langile ja õhtul 16.40 tagasi ca 50 km päevas. Tervis tuleb nii mis mühiseb.
Krt viimasel ajal on siit foorumist kohati ikka nii lolli juttu tulnud et suisa imelik hakkab.
Sorry if someone feels offended.

Mõistlikku juttu? Someone? Anyone??
Minu nr. 55673894

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7602
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas Liiwaannus » 05 Veebr 2011, 15:02

Kaks küsimust:
1: Miks otsid volvo foorumist japsi?
2: Kas sa ise ka usud seda almera küttekulu juttu, kui see masin täislastis on? Kui nii ökotaja oled, siis peaks volvo ka tulema alla 10 ilusti toime linnas.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

mamagy
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Okt 2010, 19:44
Asukoht: Pärnu

Re: V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas mamagy » 05 Veebr 2011, 15:41

Liiwaannus kirjutas:Kaks küsimust:
1: Miks otsid volvo foorumist japsi?
2: Kas sa ise ka usud seda almera küttekulu juttu, kui see masin täislastis on? Kui nii ökotaja oled, siis peaks volvo ka tulema alla 10 ilusti toime linnas.


Kaks vastust:
1: Ootan lihtsalt pakkumisi, ehk kellelgi on mõni idee, lihtsalt ei tahaks potensiaalikat volvot suvalisele paarutajale ära anda;
2: Almera küttekulus olen ise veendunud ja btw, üldiselt ei mõõdeta auto küttekulu täislastis, ma arvestan sellega, et kui koorma peale panen, võtab ta rohkem. A nii võtab ju ka Volvo?

Ah tühja, ma olen haige ja väsinud praegu, õhtul magama, homme üles ja Volli all sumpat kohendama tõenäoliselt, inetult törisema hakanud... Ei tule sellest vahetusest niivainaa midagi välja vist. Vaatasin vahepeal aknast välja ja mõtlesin, et nii ront kui ta ka praegu välja näeb, on juba kahju ära anda. nagu koduloom :roll: ..

P.s. Tuleb küll volvo linnas 10- ära tegelt.. ma ei ole just kõige hellama jalaga lihtsalt, ei meeldi piinata mootorit, iseennast ja kaasliiklejaid. Hullu ei pane, aga jalgu ka ei jää.
Minu nr. 55673894

Kasutaja avatar
enta
Foorumi veteran
Postitusi: 1624
Liitunud: 18 Mär 2008, 18:48
Asukoht: tööl

Re: V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas enta » 05 Veebr 2011, 16:12

Pakun sulle ford mondeo I pölvkonna universaali
vigadest:
kisub hullult paremale, taga pumper puruks ja sumps lekib, samamoodi peab piduritega midagi regullima, käsipidur nörk
head küljed:
Muidu täiesti korras ja MANUAAL!
maki saad ka kaasa, 2 dinine makk lausa.

margusv70
Kõva postitaja
Postitusi: 250
Liitunud: 06 Mai 2008, 21:40
Asukoht: Tallinn/Puhja/Tartu/Kodavere
Kontakt:

Re: V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas margusv70 » 05 Veebr 2011, 16:13

mamagy kirjutas:
margusv70 kirjutas:Kõige odavam ja kasulikum tervisele oleks ju jalgratas, aga mu varastati see ära, 3 raud ukse tagant. Seega pean autoga edasi sõitma.

Tavai, ma ostan sulle jalgratta, sa hakkad sellega mul firmale teenust tegema: võtad kolm selli peale, viskad varustuse (kaks saagi, kirved, haaratsid, kühvel, langetuslabidad ja kiivrid+20l bensu ja 10l õlikanku) selga ja vead meid siis iga päev hommikul kl 7.40 langile ja õhtul 16.40 tagasi ca 50 km päevas. Tervis tuleb nii mis mühiseb.
Krt viimasel ajal on siit foorumist kohati ikka nii lolli juttu tulnud et suisa imelik hakkab.
Sorry if someone feels offended.

Mõistlikku juttu? Someone? Anyone??


Ehk peaksid enne ise enda jaoks selgeks tegema, mida sul vaja on, reaalselt, ja milleks?
A4 täis juttu ja ole siis mees ja nuputa, mida sul õigupoolest tarvis on.
Mulle nähvad, et vea ise siis mehi. Saan aru, tuju vilets, tervis halb jne.
Sellise töö jiaoks mehi metsa vedada peaksid vaatama villise, millel diisel peal, või mõne odavama neliku.
Oleksid oma teemaga pidanudki sealt alustama, milleks sul asja vaja.
Kuid olgu kuidas on. See siin pole just koht, kus tapelda.
V70-120KW-D5-autom.
940 SE 92-93a.
5146852

mamagy
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Okt 2010, 19:44
Asukoht: Pärnu

Re: V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas mamagy » 05 Veebr 2011, 18:33

Sorry, minu paha... ei taha tapelda tegelt. :|
Liiga palju probleeme kokku kogunenud, vahest plahvatan natuke.

Enta: Tänud pakkumast, aga jah, fordi ei fänna.
Minu nr. 55673894

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4028
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas taavi » 05 Veebr 2011, 20:01

ääremärkusena võin öelda, et mina oma 460-ga (küll 93 aasta, aga mootor oli sama) sain maanteel 5.5 reaalseks kuluks, peale seda kui kõik süütesüsteemi osad ära vahetasin :) enne seda oli kah mingi 9-10
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
airwolf
Foorumi veteran
Postitusi: 1172
Liitunud: 06 Juun 2009, 04:49
Asukoht: TARTU-ELVA
Kontakt:

Re: V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas airwolf » 06 Veebr 2011, 15:05

Kui selline laadung on kogu aeg peal mis sa siis loodad ainult aurude peal sõita. Loogiline, et siis kütust kulub.
V40 1,9TD 2002
suzuki GSX-R 750 99a.
T40-AM

mamagy
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Okt 2010, 19:44
Asukoht: Pärnu

Re: V: Volvo 460 millegi öko vastu.

PostitusPostitas mamagy » 06 Veebr 2011, 15:22

](*,)
" linnas törtsumist on jube palju, siis selle keskmine linna 11 ja üleüldine keskmine 8.5 on sutsu palju", vabandust,jätsin mainimata, et need "linnas törtsumised" on üldiselt tühja autoga.
Anyways, ma ei viitsi siin kütusekulu teemal hüpoteese püstitada ja lahendada. Täna tundub juba kõik roosilisem, ega ei taha muud autot kui Volvo tegelikult :crybaby: Tuleb lihtsalt enda oma korda teha ja ongi elu lill.
Krt, Tegin lolli teema ja nüüd klaarin asju :D

Sorry, ma vahest väljendan end niiii keeruliselt, et lõpuks ei saa ise ka enam aru.
Minu nr. 55673894


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist