Poliitsia piibel

Meedia volvodest, huvitavad lingid.

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3157
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Poliitsia piibel

PostitusPostitas hypnotiza » 12 Mär 2010, 10:43

Saabiklubi foorumist leidsin. Ehk ka nii mõnelegi meile õpetuseks-hirmutamiseks.
Mõni värske policia kindlasti üritab piiblist max. välja pigistada.
Endale veel tundus § 74 35 lg.1 ikka päris karm olevat, nõme lausa!
Tõmba väärteod.doc fail siit

Tänud Saabiklubipoistele!

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 12 Mär 2010, 17:18

“Juhtis pimedal ajal mootorsõidukit, millel olid sisselülitatud lähituled koos udutuledega, kui vastutulevale sõidukile oldi lähemal kui 300 m"

Ühesõnaga kui autosi vastu ei tule võin udukaid kasutada?
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Leho » 12 Mär 2010, 17:53

JUST.

Ühesõnaga võiks igale kolmandale trahvi teha.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
Cabby
Foorumlane
Postitusi: 63
Liitunud: 12 Dets 2009, 19:44
Asukoht: Saaremaa

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Cabby » 12 Mär 2010, 18:03

Leho kirjutas:Ühesõnaga võiks igale kolmandale trahvi teha.

Ja tulekski teha. On ikke (tõlkimatu rõve sõim) küll, kui pimedas vihmaga selline tulemeri vasta tuleb. Tihtilugu reguleerimata ka veel. Ühtlasi saab ka riigikassa toetust.

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 12 Mär 2010, 18:27

Siis võiks olla, et koos täistuledega lülituvad ka udukad.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Cabby
Foorumlane
Postitusi: 63
Liitunud: 12 Dets 2009, 19:44
Asukoht: Saaremaa

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Cabby » 12 Mär 2010, 18:52

Mul ühel autol oligi nii. Udukate lüliti oli kahepoolne. Ühe poole peal põles ainult koos kaugtuledega ja teise poole peal sai kasutada ka koos gabariitidega ja keskosa oli väljalülitamiseks. Järgmistele autodele pole enam udukaid peale pannudki. Täiesti mõttetud vidinad.
Udukate kahjulikkusest on ju hea näide siitsamast kohe võtta. Võrrelge nüüd kasutaja Torms avataril olevaid tulesid. Udukatel on kohe selline vastik söör ümber. See tekitabki pimedas, vihmaga väga halva nähtavuse. Muidugi mitte Tormsile, vaid vastusõitjale.

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 12 Mär 2010, 19:00

Uduka pirn on veits vängem ka kui parktule oma, ei tea ennast ei häiri kui keegi tuleb vastu udukatega, kui just mingid ksenoonid pole sisse topitud, ja enda omas kasutan kuidas kunagi, metsa-ja teeääred valgustavad kenasti ära.

Pilt
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
jaanmuru
Kõva postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 21 Jaan 2008, 18:39
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas jaanmuru » 12 Mär 2010, 22:32

torms kirjutas:Uduka pirn on veits vängem ka kui parktule oma, ei tea ennast ei häiri kui keegi tuleb vastu udukatega, kui just mingid ksenoonid pole sisse topitud, ja enda omas kasutan kuidas kunagi, metsa-ja teeääred valgustavad kenasti ära.


Ei tahaks seda udukate teemat jälle ülesse võtta, aga krt, mitte ei saa vaikida. Mis kuradi kasu sa selle metsa- ja teeääre valgustamisest saad?
Volvo XC90 154kw
Volvo S80 T6 200kw(müüdud)
Volvo S80 144kw(müüdud)

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7612
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Liiwaannus » 12 Mär 2010, 22:55

Teatud tingimustes on abi, ntks kus tee ja teepeenra piir on ühtesulav ning tee suhteliselt kitsas. Kergem teed jälgida, aga üldjuhul on kuidagi mõnusam vaadata (tegelikult ei kasuta üldjuhul udutulesid kuna see pole ilus ja efekt on pigem tunnetuslik kui reaalne, aga olen proovinud, et miks siis sõidetakse)
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Cabby
Foorumlane
Postitusi: 63
Liitunud: 12 Dets 2009, 19:44
Asukoht: Saaremaa

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Cabby » 12 Mär 2010, 22:57

jaanmuru kirjutas: Mis kuradi kasu sa selle metsa- ja teeääre valgustamisest saad?

Eks see juht iseennast petab. Silmale tundub, et nähtavus on oluliselt parem. Tegelikult aga sõidetakse üle võimete.

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 13 Mär 2010, 00:52

Cabby kirjutas:
jaanmuru kirjutas: Mis kuradi kasu sa selle metsa- ja teeääre valgustamisest saad?

Eks see juht iseennast petab. Silmale tundub, et nähtavus on oluliselt parem. Tegelikult aga sõidetakse üle võimete.
ma ei tea rääkige mida tahate, kui tulen teile maanteel udukatega vastu pange vastu mul poh, täna sõitsin haapsallu udukatega aga minu pm on et kui on öö ja ma sõidan 90 siis kasutan enda kasuks nii palju kui võimalik. Ma ei tea kuidas teil aga mul head udukad teeääred teeb valgeks näen paremini loomi ja paska tee ääres. Ja ärge te jumala eest pirne parema vastu vahetage, teised lähevad närvi.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Volli
Foorumi veteran
Postitusi: 1380
Liitunud: 01 Juun 2007, 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Volli » 13 Mär 2010, 01:42

Udukate kasutamist reguleerib konkreetselt liiklusseadus-eeskiri , mul seda eirates ilmselt ei õnnestu asja ära rääkida 8) ja Volvo udukad pole kogemusest ka mingid tegijad : S70-l on enamvähem midagi , S60 omad on iluasjad ekstriimis , tavatingimustes efekt olematu .
Põhikulguril V70-l udukad puudu ja järelinstallida pole plaaniski . Homme selgub kas sellele on võimalik paigaldada lähituledesse lahenduslampe ilma kõrguse aut. regullita , hetkel seis 50/50 , kui jah siis panen korralikud sisse, mõõdan valgus kõverad-jaotumise ära ja kui kõik OK siis nii jääbki , oluliselt valgem ninaesine , seaduslik ja kaasliiklejaid mittehäiriv . Sheerin infi kuidas asi käib kui positiivselt laheneb .

Teemasse ka : ootan põnevusega , et rajalt maha võetaks ja LE 67-nda rikkumise eest peedistama hakatakse , seaduses/eeskirjas on see üheselt kirjas ja nii üheselt toimetangi , palju tööasju ajada autus , ka asulas ja vaielda meeldib 8) .
V70 97 , S60 01, S70 98

Kasutaja avatar
Cabby
Foorumlane
Postitusi: 63
Liitunud: 12 Dets 2009, 19:44
Asukoht: Saaremaa

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Cabby » 13 Mär 2010, 10:58

torms kirjutas:... täna sõitsin haapsallu udukatega aga minu pm on et kui on öö ja ma sõidan 90 siis kasutan enda kasuks nii palju kui võimalik...

Vat selliste pohhuiistide pärast kannatavad kõik teised liiklejad ka. Kõigepealt peavad nad kannatama ebamugavaid tulesid ja teiseks on, tänu sellistele, politseinikud kõigiga palju norivamad.
Varsti ütleb Torms, et sõidan pimedas täistuledega terve tee ja mul pohh. Selliste vastu aitab ainult "veduri prose" katusel.

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 13 Mär 2010, 11:27

Oeh küll, vabandan eilse promilli pärast aga ilmselgelt jään enda seisukohale kindlaks-mida rohkem valgust seda parem. Ma ei saa aru kuidas teid häirivad need udukad mul jumala savi kui tulevad udukatega vastu, mõne lähituled pimestavad rohkem.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Piku
Kreisi postitaja
Postitusi: 441
Liitunud: 11 Juun 2009, 10:14
Asukoht: Tallinn, kesklinn

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Piku » 13 Mär 2010, 12:22

tõsi ta on, et mõnel on lähituledesse jumal teab mis pirnid topitud või siis on halvasti reguleeritud ja päris mitu korda on olnud, et mingi jobu tuleb minu arust täistuledega vastu, ma lükkan siis ka täistuled peale, mispeale ta paneb veel omakord täistuled (mis tihtipeale jätavad nõrgema mulje, kui lähikad).
Aga kui ta juba nii jobu on, et nii ränkade tuledega sõidab, siis ma enam tema puhul täistulesid maha ei võta ka.

EDIT:
[Aga seda ma arvan ka, et udutuled jäägu ikka oma nime väärt tingimustesse, need ongi ju mõeldud väga halva nähtavuse korral kasutamiseks, et kui nähtavus on null, et sa siis vaikselt tiksudes näeksid vähemalt teed otse enda ees. Eile hilisõhtul oli näiteks Kiili kandis ja isegi Tartu maanteel ringteest linna poole nii võimas udu, et tõeliselt kõhe oli. Lähikad näitasid liiga kõrgele selle udu jaoks ja jõudsin kindlale veendumusele, et raudselt paigaldan udukad ja ei näe mingit põhjust maanteel 90ga neid kasutada]
XC70 D5 2013
OLI: V70 2,5 106kw 1998


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist