M: 245 viimased jubinad ja siis metalli

Kõik Volvodega seonduv

Moderaatorid: JaanKaer, 760GLE, Igor, Henn, Leho, vanapeer

indrekk
Foorumlane
Postitusi: 53
Liitunud: 02 Dets 2017, 07:31

M: 245 viimased jubinad ja siis metalli

PostitusPostitas indrekk » 10 Juun 2020, 22:44

Tervitus

On aeg võtta viimane sellest 1988. aasta 245-isendist, mis jõudis minu kätte mitu aastat tagasi ja mis on oodanud ja andnud doonori kujul juppe mu taastatavale 245-le. Masin oli automaat, aga mootorit ega kasti küljes ei ole.

Pildimaterjal: https://share.icloud.com/photos/0CgHpjk ... 18YGZVIeLw

Hiljuti lõhuti autol vandalismi käigus aknad ja pildid on tehtud veel koristamata isendist. Vaikselt võtan asju maha, aga juulis läheb vanarauda. Ehk kui märkad siin midagi huvitavat, siis tule kruti maha või küsi täpsustuseks. Paku hind ise.

Paar huvitavamat märkust:
1) auto oli algul Rootsis politsei ja siis Eestis - tal on roolisamba karbis ava selle eraldi salongitule lüliti jaoks (kahjuks lülitit ei ole)
2) tagaistmete taga on huvitavad kõlarid koos kinnitusraamidega
3) taga pagassi külgede kohal on metallsiinid, mille peale toetus ilmselt mingi kattelaadne asi (mu teisel 245-l vähemalt sellist pole)
4) sinine riidest sisu on kohati täitsa korralik
5) välimised küljeliistud tunduvad väga heas korras olevat
6) pagassiluugi hinged on välimuselt nagu tehasest tulnud, ainult ühed tuginagad on ära murdunud, aga tundub, et see kasutamist ei segaks
7) tagumine parem pooltelg oli täitsa korralik, see läks mu taastatavale, aga ka vasak pooltelg võib olla täitsa sirge
8) juhtmestik tundub enam-vähem olevat
9) bumperite ja kere vahel olevad liistud on kaetud musta kummilaadse kattega nii, et kroom välja ei paista (jällegi olen näinud tavaliselt neid liiste, kus musta plasti vahel on kroomitud triip)
10) Tablool ja armatuuril on täitsa viisakaid vidinaid

Pilte ja infot saab juurde kui midagi konkreetset otsid. Auto asub Harkujärvel, Tallinna külje all, Juhani puukooli taga.

Elagu Volvo(de taaskasutus)

Indrek

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist