Tunni põhiselt renditav garaaz

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Adalbert » 11 Mai 2023, 23:04

Tervist siitpere, on väike probleem ideedega.

olen väga paljudes autofoorumites ( ainult nendes, mis autod mulle meeldivad)
ja olen nendes märganud väga palju küsimusi:
oleks vaja teda "seda ja seda" kellel on garaazi?

olen seda ideed veeretanud siia ja sinna, ning leidnud võimaluse,
teostada idee: Tunni põhiselt renditav garaaz, kus on olemas kõik võimalikud tööriistad mida vaja läheb.

esimese sellise garaazi ehitamine tegelikult juba käib, tallinnas Viimsis.
11 meetrit pikk ja 12 meetrit lai. asub tallinnas Viimsis.

olemas on: 2 posti tõstuk ( 3000kg ) ning rehvi vahetuseks vajalikud pingid,
suure paagiga kompressor, esialgsed õhuliinid.

ja nüüd on küsimus:
mis tööriistad oleks sellised: mida ise osta ei raatsi aga oleks hea kasutada?

Pilt
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

Kasutaja avatar
rockhull
Kreisi postitaja
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Jaan 2013, 16:35

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas rockhull » 11 Mai 2023, 23:25

Selliseid garaaze on ju päris mitmeid kes tunnipõhiselt rendivad.
''MA VEEREN''
V90 2017 140kw
Xc90 v8 2009
xc70 2006
c70 1998

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Adalbert » 11 Mai 2023, 23:34

rockhull kirjutas:Selliseid garaaze on ju päris mitmeid kes tunnipõhiselt rendivad.


huvitav, et ma ei ole leidnud mitte ühtegi? :O
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema


Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Adalbert » 11 Mai 2023, 23:57

ookei, need lingid olid huvitavad

aga nende tõttu ma idee edasi ehitamisest veel ei loobu :)
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

Kasutaja avatar
Tuuletallaja
Foorumi veteran
Postitusi: 506
Liitunud: 25 Okt 2009, 21:53
Asukoht: Faeht/Reval

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Tuuletallaja » 12 Mai 2023, 08:55

Külmal ajal on asjal eriti jumet, muidu saab õue peal hakkama.

Üks asi, mida olen osade garaažikunnide juures tähele pannud, et ostetakse omale hunnik udupeeneid kalleid tööriistu kokku ja siis kui ollakse esimene kord auto all, kirutakse, miks ei ostnud korralikku valgustust/kandelampe vms., sest telefon hammaste vahel pole eriline argument.
Mulkku no. 5
Pilt '01 V70 S
Pilt '94 855 GL(E) "Konn"
Pilt '95 855 GLT "Ustav lahinguvant Gustav"
Pilt '91 744 GL "Sinine / Lendav Hollandlane"
ja paar riisiraketti

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1594
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Hunt » 18 Mai 2023, 15:06

Reeglina tööriistad, mida ise osta ei taheta, aga kasutada tahetaks, on need, mida kõige harvem vaja läheb, kuid mõnda tööd alternatiiviga ei teosta.
Ehk siis spets võtmed.
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Adalbert » 19 Mai 2023, 22:03

Hunt kirjutas:Reeglina tööriistad, mida ise osta ei taheta, aga kasutada tahetaks, on need, mida kõige harvem vaja läheb, kuid mõnda tööd alternatiiviga ei teosta.
Ehk siis spets võtmed.


soovitus on hea.
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Adalbert » 19 Mai 2023, 22:04

Tuuletallaja kirjutas:Külmal ajal on asjal eriti jumet, muidu saab õue peal hakkama.

Üks asi, mida olen osade garaažikunnide juures tähele pannud, et ostetakse omale hunnik udupeeneid kalleid tööriistu kokku ja siis kui ollakse esimene kord auto all, kirutakse, miks ei ostnud korralikku valgustust/kandelampe vms., sest telefon hammaste vahel pole eriline argument.


Valgustus on kindlasti omaette teema, kuna laes on juba enamvähem valgus olemas, siis on tõenäoliselt vaja juurde veel paar/kolm teisaltatavat prose ja peaks olema ok.
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Adalbert » 19 Mai 2023, 22:07



uurisin neid linke ja sai ka mõne garaazi omanikuga suheldud ja tundub, et turgu peaks olema.

samas kui tunnipõhiselt kipub kulu, tulu ületama, siis on lahenduseks : leida mõni remondihuviline isik ja pakkuda talle hoopis täis töökoda rendiks :)
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas j0hanne5 » 20 Mai 2023, 16:44

Oli ka kunagi sarnane mõte ja isegi pool äriplaani valmis kirjutatud toetuse saamiseks, aga sinna ta jäi. Tallinnas oli neid kohti juba paari aasta eeat mitu ja Tartus ka üks-kaks olemas, pidasin Tartu turgu kolmeks selliseks kohaks pisut väikseks + muud asjad miks ta tegemata jäi.

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Mario_L » 21 Mai 2023, 11:20

j0hanne5 kirjutas:Oli ka kunagi sarnane mõte ja isegi pool äriplaani valmis kirjutatud toetuse saamiseks, aga sinna ta jäi. Tallinnas oli neid kohti juba paari aasta eeat mitu ja Tartus ka üks-kaks olemas, pidasin Tartu turgu kolmeks selliseks kohaks pisut väikseks + muud asjad miks ta tegemata jäi.

Tartu on üldse naljakas linn. Siin on mõnes linnajaoks autoremondi töökodasid ja "töökodasid" teinekord 20tk ruutkilomeetri peale. Eriti hull on Ropka ja Aardla piirkond, kus need vanad tööstushooned on kõik teisest rahvusest kodanike äridega sisustatud. Ja hetkel elan Hiinalinnas, siis siin on venelastel bemmituuningu koda, kust iga hommik otsetorudega bemmid pasunad sirgu ajavad...

See rendigaraažide idee on hea, aga jah, vastutus on suur, et seal mingit jama ei korraldata - a la laenati sõbra autot ja nüüd saetakse katte alt.
Lisaks on tööriistade vastutus ja me juba teame, kuidas isegi eestlane ei suuda avalikus vetsus korda hoida, veel enam rääkimata töökojast. Mingi vennike võiks ikka igas punktis olla valveski, et kallimad tööriistad ka pärast jääks sinna, kuhu nad peavad jääma.
Käin koolitustel erinevates ametikoolides või töökodades ja seal on ka alati üks demokapp, mis on ideaalses korras ja alati lukus ja avalikud kapid on pooltühjad. 10mm on eriti kuum kaup. :D
Ise hoian tööl samuti oma kapid lukus, kui mind majas ei ole, sest kõik teavad, et mul on kõige täiuslikum ja uuem kapp ja sealt on ka siis asju jooksus, kui ma ka olemas olen. :D
Teenus on seda parem, mida korralikumad asjad on, ma ei ütle, et kõik peavad Snap-On või Facomi asjad olema, mõni asi on mul IKH kirjaga ka juba mitu aastat pidanud.
Põhikulu on padrunid, viilid, kruvikeerajad erinevate otsadega. Würthi asju olen asendanud Kamasa omaga - soodsam ja kvaliteet sama. Würth on ikka mõne asjaga väga alla käinud, aga noh, eks igal pool on vähempakkumised.
Eks see selgub esimeste kuudega, kus on lõhkumisi vähem ja kuhu saab panna ka midagi juurde.
Auto pesuvõimalus või vähemalt survepesur oleks hea lisa. Teinekord ikka vaja mõnda asja puhtamaks lobistada. Detailipesu kapp on piisavalt kallis ja elektrit nõudev seade, et natuke keemiat soetada ja metallist pumbaga survepesur on odavam ost.
Aga see on kõik üks suur AGA. Päriselu näitab.
Ise olen küll vahel puudust tundnud avalikust estakaadist. Jõgeval veel selline asi oli mõni aasta tagasi, nüüd on seal plats puhas ja tööriistarent ehitatud.
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1594
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Hunt » 21 Mai 2023, 12:48

Mario_L kirjutas:Ise olen küll vahel puudust tundnud avalikust estakaadist.



:!: Vot see! :!:

Tõenäoliselt kõige odavam, kõige lollikindlam ning vähem kapitali nõudev asi.
Ometi neid lihtsalt enam pole. Mingi 5 €/h oleks ka mõistlik.
Kaamera valve. Mingi ohtlike ainete prügi konteiner ka kõrvale (õlid).

Külastatavuse ja populaarsuse võti peitub arvatavasti asukohas. Tallinna puhul on vast võtmekohad erinevad magalad. Nõmme ja pirita inimesed kipuvad põlve otsas oma aias tegema.
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7602
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Mai 2023, 11:30

Töökoja puhul lisandub ka vastutus riistade korrashoiu eest, st kui keegi lõhub nt elektritööriista juhtme ja järgmine sealt särtsu saab, siis on vastutajaks rendile andja, kes (enda teadmata) on vigase asja kasutada andnud. Pesude puhul tekib küsimus, et kas on olemas kanalisatsioon puhastusseadmega, kuhu võid keemia lasta, muidu võib keskkonnaametilt noomituse saada. Tõstukite kasutamisel nende korralsoleks ja ohutusinstruktaaž peab olema tagatud. Ilmselt võiks olla oma tagala kaitsmine klientide lolluse ja fantaasia eest üks huvitavamaid väljakutseid, sest kui pole öelnud kuidas teha ja kuidas mitte teha, siis võib kellegi lollus sinu vastutuseks jääda.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Tunni põhiselt renditav garaaz

PostitusPostitas Mario_L » 24 Mai 2023, 20:56

jah, kahjuks on meil kõik reguleeritud jah, et kui on ametlik ettevõte, peab olema ohutusjuhend ja iga kasutaja peab lugema ja allkirja panema. sellega on mingigi diskleimer, et kasutaja vastutab oma oskuste eest. korrasolek on järgmine teema jep. kokku leppida mõne tööriistahooldusega, kes on vajadusel välja nõus tulema (Tecalemit, Benefit, Stokker, paar kallist kohta on veel..).
Ütleme nii, et kes endal sõrme otsast laseb, ilmselt leiab ka võimaluse kinnisvara omanikku .. khm.. paitada tagantpoolt.
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist