Igaastane tuledeteema. KRT kasutage tulesid õigesti....

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2874
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas allan » 22 Nov 2016, 23:10

vr_ kirjutas:
allan kirjutas:Rekka- ja bussijuhid on esimesed vilgutajad, kui 3km pealt kaugtulesid lähituledele ei lülita. Udukaid pole neil eriti näinud või pole häirinud.

Ei ole sellist fenomeni kohanud, kas peaks äkki enda auto tuled üle vaatama kui sul juhtub, tihti :)

Liiklen regulaarselt 3 või enama erineva autoga, millel ülevaatusel kõik näitajad normis ja tulesid tuunitud ei ole. Üldjuhul tulen vilgutaja soovile vastu, kuna need 4 päikest rekka katusel ei tekita tahtmist emmi võrdlema hakata.
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Oldschool79 » 22 Nov 2016, 23:31

:roll: Krdi nadi, kui vastu sõidavad kaubikud ja vaatavad oma tuledega otse silma. Selline tunne, nagu oleks neil kõigil kaugtuled peal. Isegi rekkad ja traktorid ei häiri- kuigi neil mitu tulepaari ja samuti on nende laternad kõrgemal.Sama tundub olevat kehvemate ksenoonidega- Isiklikult mulle tundub, et kehvemate ksenoonpirnidega mehed lasevad ka ksenoonid kaugtulerežiimil, sest vastu tulevad ja lasevad näkku oma vastiku sinise valgusega. Vihkan selliseid ksenoone.Mu tuttaval on BMW X5 ja kurdab, et laternad sitad, ei näe midagi (xenonid)- seega imestada pole mõtet-siin põhjus ongi, miks mõned xenonid vaatamata palju reklaamitule et ei pimesta- pimestavad küll, kui lükatakse igas olukorras kaugtule režiimile (saan aru, turvalisus ka vastusõitja suhtes oluline, ka vastusõitja peab nägema ette).... hämaras jah võib-olla mitte, aga kottpimedas tuleb ka xenoni sinine valgus väga esile. veel hullem kategooria on led lähikad kõige uuematel mudelitel- nendega sõitvad inimesed vist ei näe üldse midagi... . Üritan küll mitte tuledesse vaadata, aga noh, pagana raske, sada protsenti ei saa vältida. Korralikult reguleeritud halogeenid tunduvad vist olevat kõige paremad- hea kollane naturaalne valgus, ei pimesta, vähemalt mitte nii hullusti. Mnjah kaubanduskeskuse parklas autodest mööda jalutades tundub, et mõnedel on tuled ikka nii tuhmid, et pole ime, et midagi ei näe- need on pesuriteta plastkattega laternad, mitte sellised, nagu meie vanema generatsiooni täisklaasist tuledeplokid. Plastlaternad pleegivad vist ka päikesevalguse käes, nii et jah, midagi teha ei ole...suurem osa ei viitsi ju oma auto tulesid selle pärast välja vahetada või puhtaks poleerida, et tuled tuhmid ja pleekinud on- kuni ülevaatuses sellega ei norita.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas tnx » 23 Nov 2016, 08:57

arvin33 kirjutas:Minu jaoks pole see teema, ma ei vaata 15m ette, vaid olen ikka pilguga kaugemal. Kaugtulede puhul ju põlevad mul ees ka lähituled, sel juhul segaksid ka lähituled...ja pole need udukad ka nii teravad, et kogu tähelepanu omale tõmbaksid.


Kui see jutt paika peaks, siis poleks autole esitulesid üldse vaja. Võiks salongi valgeks teha ja näeks ikka aknast välja kuitahes kaugele. Aga ei ole ju nii?

Kaugtulede puhul nina ette näitavad lähituled segavadki, oma esimese H7 pirnidega auto tegin lausa ringi, et täistuledega koos süttiksid lähikate asemel lisakauged. Ksenoon- ja LED lampide puhul kaugtuledele lülitamisel muudetakse ka lähitule asendit just selleks, et seda nina ees olevat heledat laiku vähendada.

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas tnx » 23 Nov 2016, 09:02

Tanel kirjutas:Täistuledega neljarajalisel sõitjad on üldjuhul kinni vaid mõttes:"mul on hea sõita ja küll teised hakkama saavad ja seadus ju lubab nii"


Ei luba. Seadus ei tee erandit 4-realise ega laiema tee kohta, pigem vastupidi - seal on punkt, mis ütleb, et ka tee kõrval liikuvat rongi- ja laevajuhti ei tohi täistuledega pimestada. Aga see ei ole udukate kasutamisega samas paragrahvis, vaid natuke kõrval, kuhu viitamine olevat demagoogia, nagu mulle paar lk tagasi öeldi.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas ants » 23 Nov 2016, 09:48

Ei tea kas rongi liikluses on ka seadus, mis käseb tulesid vahetada, aga aastate tagune kogemus
Ikla-Riia vahel kus maantee kulges kõrvuti raudteega, vastu tulnud rong kustutas piisavas
kauguses oma katuse prože ära. Loomulikult tegin seda minagi, tänuks lasti törts pasunat.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas -kj- » 23 Nov 2016, 10:37

Kas ma olen ainuke, keda ei häiri ükski tuli ja ei tekita probleemi sellest ? :D kui mingi jama, siis kannatad ära korra. Ja ei sõida vähe ka, nii 4tkm kuus. Ehk peaksite enda silmadega tegelema hoopis mõned...

siin foorumis minnakse eriti käima selle teemaga kuidagi, imelik

Kasutaja avatar
stonestick
Kõva postitaja
Postitusi: 131
Liitunud: 04 Okt 2014, 15:43

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas stonestick » 23 Nov 2016, 11:13

-kj- kirjutas:Ehk peaksite enda silmadega tegelema hoopis mõned...


"Tegelema enda silmadega" Hea huumor! Mida sa täpsemalt soovitad?

See "mind ei häiri, miks teisi peaks" suhtumine on ka hea, peaasi et endal hea oleks. :roll:

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas ants » 23 Nov 2016, 11:35

-kj- kirjutas:Kas ma olen ainuke, keda ei häiri ükski tuli ja ei tekita probleemi sellest ? :D


Ükski tuli ei häiri ainult pimedat.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
minukiri1
Kreisi postitaja
Postitusi: 388
Liitunud: 15 Sept 2016, 18:02
Asukoht: kunagine Pala vald

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas minukiri1 » 23 Nov 2016, 13:20

ants kirjutas:Ei tea kas rongi liikluses on ka seadus, mis käseb tulesid vahetada, aga aastate tagune kogemus
Ikla-Riia vahel kus maantee kulges kõrvuti raudteega, vastu tulnud rong kustutas piisavas
kauguses oma katuse prože ära. Loomulikult tegin seda minagi, tänuks lasti törts pasunat.


Seda isegi kogenud, et rong oma prose ära kustutab kui tee raudteele nii lähedal, et võib autojuhti segama hakata. Kas neil selleks mingi seadus või kohustus ka on ei oska öelda aga eks rongil ole see eelis, et tema rööbastel ja teelt välja sõitmis oht puudub ja enamus muid takistusi mis võivad raudteel olla rongi ei peata (mõningate eranditega).
Aga eks see tulede teema üldiselt kokkuvõttes ole suuresti selline suhtumise asi. Mitte üks seadus ei muuda inimese suhtumist ja iseloomu.
V70 2.4 D5 120kw 2003a 5manuaal

Ei ole võimatuid asju, on saamatud tegijad.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Liiwaannus » 23 Nov 2016, 19:40

ants kirjutas:
-kj- kirjutas:Kas ma olen ainuke, keda ei häiri ükski tuli ja ei tekita probleemi sellest ? :D


Ükski tuli ei häiri ainult pimedat.

Jup, ma soovitaks esimese posti autoril pigem kontrolli minna. Kui nägemises vahet ei tee täistuledega näkku saades, siis on midagi valesti. Variand a silmad/ variant b kuskil kesknärvisüsteemis olukordade hindamisega probleem.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1594
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Hunt » 23 Nov 2016, 19:41

-kj- kirjutas:Ehk peaksite enda silmadega tegelema hoopis mõned...


Jumala auta! :?
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas -kj- » 23 Nov 2016, 19:50

No, see käis udukate kohta üldiselt, ega kui täistulega vastu sõidetakse kaherealisel, siis jah jama, aga neljasel küll ei häiri. Eks igaüks erinev muidugi.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4314
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Iceman » 23 Nov 2016, 19:55

:unibrow: Saag on korralikult käima tõmmatud, kurat! :unibrow:

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Liiwaannus » 23 Nov 2016, 20:14

Neljasel sõltub, kui tee keerab, v'õib näkku paista küll. Kui mõlemad esimeses reas ja tee vb ka eri tasapinnas, siis ei tohiks olla. Ise teen kord nii kord naa neljasel, korra juhus olnud, kus tõmbas jeebik oma suured taldrikud vastu ja no ei paistnud need kuidagi mu sõiduritta. Sirge tee ja mõlemad esimeses reas, tundus küll pigem põhimõtteline vilgutaja olevat. Masinal olid toona veel vanad seasilmad ka ees (korrektselt rihituna).

Udukate osas on häirimisega nii ja naa, sõltub tulest ja kaubikutel on tõesti murdejoon tihti väga kõrgel, et kipub pimestama, asi võib ka olla selles, et koorem peale, aga tulesid maha ei keerata.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas ants » 23 Nov 2016, 20:23

Põhimõtteliselt on nii, et kui vastutulija võtab tuled maha, siis oleks viisakas
ka tuled maha võtta. Punkt!
745 GL ´91; LR90 ´87.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist