V50 ostuabi

Igasugune abi auto ostu korral

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer, Tanel

Kasutaja avatar
diiselvol
Kõva postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 12 Mär 2008, 17:00
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: V50 ostuabi

PostitusPostitas diiselvol » 07 Apr 2021, 23:31

Voldemor kirjutas:Sillastendi pole sattunud? Äkki rattad vaatavad liiga lõbusalt?

Sillastendi tehtud mitu korda, viimati nüüd kui sai Volrem autos esimesed õõtsad (Volvo) vahetatud. Nemad soovitasid panna originaal õõtsad, kuna mul oli ühel pool b osa. Peale seda vahetust läks suts paremaks ja kadus aukudes õrn müdistamine. Tellisin c30 r designe õõtsad
Volvo v70 tdi 1998 MÜÜDUD
Volvo C30 1,6D 2007
Volvo V70 Cross Country 2,4 2000
Volvo v50 D5 2008

Kasutaja avatar
diiselvol
Kõva postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 12 Mär 2008, 17:00
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: V50 ostuabi

PostitusPostitas diiselvol » 07 Apr 2021, 23:54

anduke88 kirjutas:Ei ole millegi üle kurta.
Auto nagu auto ikka.
Teel püsib hästi, juhitavus kindel ja konkreetne. Ei kisu ei kaku kuskile. Vedel ei ole. Ebakindlalt roolis ei tunne ei madalal kiirusel, maatee kiirusel ega ka mitte kiirustel tunduvalt üle 110 km/h.
Täiskontroll ennem ostu tehtud, veljed ok, vedrustus ok, sillapudinad ja kaikad ok, talverehvid ok ja 2 nädalat on juba uued tutikad suvekad all olnud, mis ka ok. Minu masinal kõik ok juhitavusega.

Ju probleem rehvides-velgedes-vedrustuses-sillas?

Ainukesed asjad mis peale ostu soovitati vahetada oli tagumised amordid ja vasak veovõll millel määre väljas. Need vahetasin, ja lisaks vedrud ja tagumised õõtsad, siis 4 hooba tagasillas, 2 suurt puksi (volvo) . Esisillas vedrud (volvo) ja amordid (volvo), õõtsad (volvo). Vasak veovõll oli ka. Kindlasti mõned jupid veel. Alati on läinud asi veidi paremaks ja üleliigsed helid veermikus kadunud aga sõites on jätkuvalt ebakindel. Täielik müstika
Volvo v70 tdi 1998 MÜÜDUD
Volvo C30 1,6D 2007
Volvo V70 Cross Country 2,4 2000
Volvo v50 D5 2008

Kasutaja avatar
Voldemor
Kõva postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 22 Mär 2021, 15:15

Re: V50 ostuabi

PostitusPostitas Voldemor » 08 Apr 2021, 00:59

Ebakindel.....pool naljaga laadi hunnik telliseid taha, äkki saab siis stabiilsem. Teine variant on see nagu anekdoodis, et kui mees hakkab oma naist sõimama , et pole sinust voodis asja siis paneb naine vastu, et ära aja, kõik teised külamehed mind küll kiidavad. Oled kellegagi sõiduprooviks autot vahetanud?

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: V50 ostuabi

PostitusPostitas PorisedRattad » 08 Apr 2021, 08:58

diiselvol kirjutas:Ainukesed asjad mis peale ostu soovitati vahetada oli tagumised amordid ja vasak veovõll millel määre väljas. Need vahetasin, ja lisaks vedrud ja tagumised õõtsad, siis 4 hooba tagasillas, 2 suurt puksi (volvo) . Esisillas vedrud (volvo) ja amordid (volvo), õõtsad (volvo). Vasak veovõll oli ka. Kindlasti mõned jupid veel. Alati on läinud asi veidi paremaks ja üleliigsed helid veermikus kadunud aga sõites on jätkuvalt ebakindel. Täielik müstika

Lase paaril teisel nö autoinimesel autoga sõita. Ideaalis võiks neil ka sama auto olla.
Vahel võivad mõned asjad tunduda ülepingutatuna.
XC70 2.5T 2004 154kw

Kasutaja avatar
Voldemor
Kõva postitaja
Postitusi: 107
Liitunud: 22 Mär 2021, 15:15

Re: V50 ostuabi

PostitusPostitas Voldemor » 08 Apr 2021, 10:16

Lisaks ma ei tea kui hea koht see oli, kus vigasid uurisid? Kui veovõlli kästakse ainult selle vahetada et ilmselt kaitsekummi vahelt veidi määret väljas....Enamasti uus pinguti, ennem lisamääret sisse, ehk siis kui mõra kummis, uus kumm lihtsalt. Vabandan kui väga mööda, aga see krt pooltelg pole ju mitte odav..)

Kasutaja avatar
jx
Kõva postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 08 Apr 2009, 13:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: V50 ostuabi

PostitusPostitas jx » 08 Apr 2021, 11:28

Ise sõitsin 225/45r17 ja siis kippus teed otsima, kitsamaga probleemi polnud. Kindlasti tasub sillastendis käia ja sealt tuleb juba kindel vastus, miks ujub.
Aidates teistel saavutada mida nemad soovivad, saad seda mida sina soovid./Zig Ziglar/

Kasutaja avatar
anduke88
Foorumlane
Postitusi: 65
Liitunud: 29 Sept 2020, 13:56
Asukoht: Tallinn ja Tartu

Re: V50 ostuabi

PostitusPostitas anduke88 » 08 Apr 2021, 15:21

Minu omal ka laiemad kui vaja, rehvid hetkel all ehk 225/45R17. Seda olid nii naastud, kui hetkel tuttuued suverehvid.

Mul teist marki auto paar aastat tagasi taolist nalja teinud (ebakindel sõita), kui amordid hakkasid läbi minema. TÜV testis läks läbi aga amplituud piiri pealne. Ennem amortide vahetust jõudis veel õli ka välja lasta. Pärast amortide vahetust oli kõik okei.

Aga kui juba amordid välja vahetatud (loodan et jutt ikka uutest varuosadest, mis külge läksid), samuti silladetailid, siis võiks juba mure olla lahenenud. Stabikad (või nende puksid - mul olnud auto millel stabika varras lihtsalt ära murdunud) ikka okei? Siis jääb valikusse vaid korralik sillastend ja rehvide-velgede üle vaatamine. Kuigi viimast kahte kahtlen sügavalt.

Ma olen näinud ka seda (naise auto), et auto on reaalselt tehniliselt korras, aga inimesele jääb lihtsalt pikemaks ajaks see ebakindel tunne sisse, kui ta sama autoga edasi liikleb mis tegelikult tehniliselt igati korras. Eks see ole õige, proovi kellegagi autod vahetada. Või tõesti võtku keegi Volvospetsialist masin lähema luubi alla.

Läinud nädalal istusin V50st XC70 rooli mitmeks päevaks. XC70 siis Suur, raske (missest et kõige võimsam D5 mootor), kõikus veidi rohkem, aga igati okei oli sõita. V50 oli selle kõrval kui rööbastel liikuv jäik ja konkreetne tramm :)
-e-
Läks meelest kirjutada ennem. Üks tähelepanek mida olen kohanud pooleveolistel ehk esisillaveoga autodel. Kui taga veljed on kõverad või viskavad, on sama efekt ehk ebastabiilne sõit. Kui palju ära, on ka vibreerimist tunda. Palju olemasolevatele velgedele tasakaalustusi külge on pandud? Viimase sarnase näite peal oli hea, kus ostetud masinal oli ühel veljel 130 grammi tasakaalustusi. Veljed sirgestusse, vist 10 grammi läks tasakaalustusi tagasi ja mured lahendatud. Lisaks oli näha, kuidas velgedega on agressivselt äärekivisid rünnatud ehk välisring korralikult ära retsitud.
2009a Volvo V50 2.0D 100kw ATM R-Design
Volvo S40 2.0D R-Design :evil:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist