1. leht 1-st

Ostuabi - XC60

Postitatud: 13 Okt 2016, 22:08
Postitas Kallaste07
Tervist!

Olen oma truult teeninud neljarattalist müüki lükkamas ja seega varakult uue otsinguil, hetkeseisuga on silma jäänud XC60 2010(-2012) , diisel, automaat. Millele peaks rohkem tähelepanu pöörama? Mis on tüüpvigadeks? Kuidas üleüldiselt tundub: võimekus, sõidumugavus, näiteks pagasiruum jms? Tahaks ka küsida, kas pigem esivedu või nelik, aga see vist juba isikliku eelistuse küsimus. Ühesõnaga, nii palju, kui pähe tuleb, võib mulle siia välja laduda - Volvo on üks tume maa minu jaoks :)


Ette tänades
E.

Re: Ostuabi - XC60

Postitatud: 17 Okt 2016, 15:50
Postitas janar103
Mina võtaks bensuka ja neliveduse, aga nagu isegi mainid, siis see isiklik eelistus :)
Pärnus vaatasin kunagi ühte. pakiruum väiksem kui XC90-l. Kui see oluline, siis miinus. Muus osas ma arvan küll, et asjalik masin. Mootoritest siin teemasid nii mis tapab, peaks infot leidma küll ja veel. Talvel ikka ka mõnus kui lumi vastu tagumikku ei käi :)

Re: Ostuabi - XC60

Postitatud: 17 Okt 2016, 16:22
Postitas janno3
Olin sama valikuküsimuse ees sel kevadel, nüüd peale D5 XC60-ga 15 000 km läbimist olen natuke targem. Ühe lausega öeldes on hooldatud auto näol tegemist suht lollikindla valikuga, minu 5a vana ja 150k sõitnud XC60 ei ole veel mingit erakorralist tähelepanu nõudnud (aga noh, vara ka veel suuri järeldusi teha). Esmamuljena:
+ Suht nägus väljast ja seest
+ Maanteel ideaalne, väsitab vähe, kindlasti abiks jõuline mootor (D5, T6) ja parem varustus (eessõitjaga kohanev kiirushoidja jms)
+ Biksenoonid on tasemel võrreldes nii mõnegi teise tootjaga
+ Kütusekulu raske neliveolise kohta suht okei, mina saan hakkama 8-9 liitriga, suht reaalset pilti annab http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... &gearing=2

- Ainult linnasõitudeks kehva, auto mass ikkagi suur (2,5t) ja pöördering samuti "elegantne ", samuti võib siis tekkida mure tahmafiltri põletamisega
- Vedrustus suht puine, õnneks oli oidu loobuda 20 tolli ratastest 18 tolliste kasuks - päälinna konarused saavad veidi vähem tagumiku kaudu selgeks
- pakiruum niru, väiksem kui mõnel väike-keskklassi universaalil

Re: Ostuabi - XC60

Postitatud: 30 Okt 2016, 12:13
Postitas Kallaste07
Olen siiani sõitnud Land Cruiser 120-ga, nii et see "elegantne" pöörderaadius jms on mulle tuttavad, ümber kohanema ei pea :) See tahmaka teema muidugi hirmutab veidi, elukaaslane ostis kevadel Rangeri, millel oli ikka tükk jamamist selle filtriga, lõpuks lasi üldse maha võtta- juba selle pärast, et esindusest nagu ka õieti mingit abi ei saanud. Eks paistab, selle pärast vast ostmata ei jätaks. Mõttekoht on pigem pakiruumi suurus..

Re: Ostuabi - XC60

Postitatud: 30 Okt 2016, 12:53
Postitas allan
janno3 kirjutas:auto mass ikkagi suur (2,5t)

2.5t on täismass, tühimass D5-l hakkab 1.7t kandis, ehk sama raske, nagu nelikveoline S80 (mu S80 passis nt 1817kg).