V70 2007+ D5 või 2006+ S80 ostuabi

Igasugune abi auto ostu korral

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer, Tanel

Kasutaja avatar
Udupasun
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Mai 2017, 14:11
Asukoht: Tallinn/Viljandi

Re: V70 2007+ D5 või 2006+ S80 ostuabi

PostitusPostitas Udupasun » 10 Jaan 2018, 10:09

Mul on 2007 aasta S80 D5 (mootori tüüp on D5244T4) . Läbisõit on kusagil 275000 km, autot olen omanud 4 aastat.

Praeguseks on masinal vahetatud suur hulk igasuguseid juppe - päris palju on olnud nö Volvo lastehaigusi või siis tüüpvigu. Müstiliseks asjaks on tagumine parem uks, millel kipub lukumehhanism ära koolema - õnneks oli sellele kasutatud lukk lahenduseks, mis oma hinnalt oli ca 3x odavam, kui uus. Hinnaks koos töörahaga oli vist ca 160 euri. Sumuti on autol vahetatud swirl klapid, koos seda liigutava hoovaga. Sellega koos lasin vahetada ka nookurid ja tõukurid ning rihmad/rullikud/veepumba (polnud küll otsest vajadust, kuid kui vahetuseks läks, siis lasin ära teha). Hõbenooles olen ka kohe alguses kastil õli ära vahetanud, et kast tõrkuma ei hakkaks (hüdroplokk oli see vidin vist, mis pidi lõpuks kastile saatuslikuks saama, kui õli ei vaheta). Olen samuti vahetanud õhu sisselasketoru (ei tea täpset nime), mille küljes on ka karteri tuulutuse nippel vms, mis kipub lekkima (pidi jälle tüüpiline asi olema) - selle asja hind oli minu jaoks täiesti arusaamatu, sest see toru ise maksis ca 280 eurot. Remondiettevõte pakkus ka nipli parandamist, mis on 3x soodsam, kuid leke tuleb suure tõenäosusega tagasi... No igatahes tehtud ta sai. Siis on tagurdamisandurid - olen teiste jutust aru saanud, et tüüpiline kuluosa ning ka tutvusringkonnas kurdavad selle üle ka kõik sellise auto omanikud. Samuti olen autol vahetanud parema esitule keeramismootori juhtploki ära (kurvitulede funktsioon) - taaskord mingi väike vidin, kuid uue hind oli ca 350 euri, kui ma ei eksi, aga saab ka kasutatud ja odavamalt. Samuti olen välja vahetanud ka PTC soojendi, mis on see nö elektriline kiirsoojendi ja mis hakkab koheselt sooja õhku salongi tootma - päris hea vigur talvisel ajal.

Üldiselt olen vahetanud ka jooksvalt igasuguseid kuluosi - rattalaagri, piduriklotse,-kattaid, seisupiduri süsteemi, mootoripatju, erinevaid pukse jne. Peab tõdema, et eks ta ikka kallim ülal pidada on, sest isegi mootoriõli on Volvo poolt ise välja mõeldud ning mille liitri hind on soolasem kui muidu (Castrol 0W30 A5/B5). Selle nelja aasta jooksul on autole hoolduste je remontimiste näol ikka tuhandeid eurosid kulunud - arved on mul kõik olemas, aga kokku lüüa ei julge.

Positiivsed asjad on auto mugavus, ruumikus, jõulisus, veermiku vastupidavus, auto hääl (rida-5 ikkagi. Seda häält täheldavad kõik muude diiselautode omanikud, kes kaasas sõidavad :) ), minu artvates ka disain, mis on suhteliselt aegumatu ja ka varuosade kättesaadavus ka kasutatud kujul. Õnneks on olemas ka alternatiivsed remondiettevõtted, mis on oma profesionaalsuselt ja teadlikuselt väga heal tasemel ja lausa paremalgi kui ametlik esindus. Üldiselt arvan ma lihtsalt, et auto vanus ja läbisõit on lihtsalt seal maal, kus ongi sellised vead lihtsad tekkma ning pean seda suhteliselt normaalseks nähtuseks. 2017 suvel sai mootorile veidi hoogu juurde antud siinse kaasfoorumlase poolt (Pestav) ning seda otsust ma ei kahetse, auto käib edasi palju paremini. Aga peale seda olen veidi esiveolise auto ostmist kahetsenud, liiga palju ratta tühja käimist on.

Mul on sorry, et ma nii pika teksti siia kirjutasin, aga kuna ma teen seda kusagil foorumites väga harva, siis nii kahjuks sai.
Volvo S80 D5 (Pestav remap) (2007)
Volvo S80 V8 (2007)

aymur
Foorumlane
Postitusi: 55
Liitunud: 03 Apr 2011, 20:54
Asukoht: Harjavalta,Soome

Re: V70 2007+ D5 või 2006+ S80 ostuabi

PostitusPostitas aymur » 11 Jaan 2018, 21:18

Mul 2009a V70 awd ls 412000km,ainuke mittekorrapärane hooldus ongi olnud swirl klappide vahetus koos hoovaga,2x on käigukastiõli vahetatud ylejäänud on kõik korralised hooldused olnud ja kuluosad,pidurikettad,klotsid jne.....kõik viled mis peal töötavad laitmatult.
2001 v70
2009 v70 awd
2017 v90 awd
2019 v60 awd


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist