Sebastiani hõbesaan - '01 V70 XC

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
sebo
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Mai 2021, 11:46

Sebastiani hõbesaan - '01 V70 XC

PostitusPostitas sebo » 04 Okt 2022, 15:04

Tere kõigile! Otsustasin lõpuks siia oma masinast juttu kirjutada.
Ühel esmaspäeva õhtul hakkas facebooki sirvides silma üks väga ahvatlev kuulutus - kiirmüügis ja hea hinnaga V70 XC hõbedase värviga, mis meenutas täpselt papsi vanat masinat, milles ma suurema osa lapsepõlvest aega veetsin ja ringi reisisin (sellest ka minu volvohuvi väiksest saati). Järgmisel päeval läksin seda sõbraga vaatama - paras koletis, aga enda peas ma olin auto juba ära ostnud. Õhtuks oli siis auto ametlikult minu nimel.

Auto andmed:
-2001a mudel, tehasest välja veerenud 19 oktoober 2000 kerenumbriga #006331
-2.4T B5244T3 turbobensukas, kaasa aidatud chipiga (~170kw ja 370nm vastavalt auto tujule)
-M58 viiekäiguline manuaalkast, tagasilda veab vajadusel ringi visco
-426 Mystic Silver Metallic
-LPG gaasiseade juhul kui bensiini ei kannata tankida
-läbisõit ostu ajal 334 000 km
-hele nahktuba

Enda tuuningud:
-18 tollised valukad
-s60 peeglid
-tagaluugi spoiler
-mustaks üle värvitud plastikud, lapiline ja pleekinud tehasesinine nägi jõle välja
-s60 uksekaardid preemium kõlaritega ja spaceball keskkonsool
-taastatud XC90 pidurid, 336mm ees ja 308mm taga
-tuulesuunajad, kleepsud ja muu võimsust lisavad jupid

Auto elu algas Itaalias, kus sai ka LPG gaasiseade pagialdatud tundmatul aastal - suht popp lisa seal riigis. 2011a lõpus astus auto Eesti registrisse, edaspidi läheb ajalugu kahtlaseks - korduvad ülevaatused, rohkelt omanikuvahetusi ning praktiliselt olematu remondi/hoolduse ajalugu. Mina olen selle auto seitsmes omanik viimase 11 aasta jooksul! Mulle meeldib mõelda, et ma päästsin seda autot aeglasest surmast tööautona. Tänud eelmisele omanikule, kes lükkas rohkelt raha alla remondile ning tegi värske ülevaatuse.

Esimesed pildid (2021 jaanuar):
Pilt
Pilt

Viimased head klõpsud:
17.05.22
Pilt
13.08.22, Timmelsjoch pass, Austria
Pilt

2022 suvel otsustasin elukaaslasega ja saaniga Euroopale tiiru peale teha, mille käigus ma sõitsin umbes 8000km juuli- ja augustikuu jooksul. Kokkuvõtvalt öeldes oli see imeline kogemus, mille käigus ma sain Itaalias pikemalt peatuda ja perega olla ning tagasiteel kõrvalteede kaudu avastada alpide erakordseid vaateid. Hõbesaan ei teinud piuksugi, hoidis hinge kinni ja sõitis ilusti terve tee ära, puhudes salongis terve aeg külma.
Niipea kui Eestisse tagasi jõudsin lasi masin pinge maha ning sülitas nuka simmerlingi välja - hetkel istub ta äsja üüritud garaažis ja ootab suuremaid remonte. Plaanis on teda kevadeni suletud uste taga hoida, et aprillis puhta üv-ga jälle teedele saada.

Pilt
Aitäh, et teksti läbi lugesite! Varsti lisan remondipilte ka :)
2001 Volvo V70XC 2.4T M58 kastiga
chip 170kw
336mm pidurid

Kasutaja avatar
sebo
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Mai 2021, 11:46

Re: Sebastiani hõbesaan - '01 V70 XC

PostitusPostitas sebo » 08 Dets 2022, 19:30

Tere! Suure hooga tekitasin selle teema siia foorumisse ja sama kiiresti unustasin ära. Täna tuli aga meelde ja mõtlesin, et jagaks uudiseid!

Nagu eelmise postituse lõpus kirjutasin, siis hõbesaanist sai umbes kaheks kuuks paberkaal. Tankimise asemel soetasin varuosi, õigete juppide tellimisega ulatas Volson abikäe - tänud! R-design rool oli siis sünnipäevakingitus elukaaslase poolt, mille üle ma olen samuti väga tänulik :ashlee:

Pilt

Garaaži üürimisega sain lõpuks põhjalikuma ülevaate oma auto seisukorrast ning avastasin järgmist:
-käsipiduritrossid on kinni roostetanud ja välja veninud
-karterituulutus on umbes (sellest siis ka pesast välja kolinud simmerling)
-kardaanil on tugilaager täiesti läbi ning ülekandes on lõtk sees
-summuti ähvardab alt ära kukkuda (läbi käidud tee :D )
-jahutusvedelik lekib nii salongiradikast kui ka väiksest liitmikust, mis kinnitub sisselaske kollektori alla

Pilt
Pilt
Karterituulutuse ava plokis oli päris nutune.

Jupid käes siis leidsin endale aega käed külge panna. Olles üpris algaja auto putitamises, siis mootori ajastusega mängida oli veits hirmuäratav. Aga kurjajuur sai eemaldatud, uus simmer vahele ja mootor läks poolest pöördest käima! Päris hea tunne hoolimata suhteliselt väikesest saavutusest.
Kesksummuti vahetasin välja uue B-osaga, karterituulutus sai täielikult vahetatud ning sisselaske kollektori banjo poldi leiutaja sõimatud, salongi läks uus B-osa radikas ning põhja alla uued käsipiduritrossid - sellega praegused remondid peatuvad. Kardaani puhul pean veel raha ning mõtteid koguma. Lõpetuseks vahetasin mootoril ja kastil õli ära kah.

Eelmises postituses ütlesin, et masin enne kevadet tänavatele ei liigu, aga seoses metsiku lumesajuga ei saanud ma kiusatusele enam vastu ning vahetasin sussid talviste vastu ära :D Infoks siis teistele XC omanikele, 225/55R18 rehv mahub veel napilt alla ilma tõsteta ja hetkel pole veel logareid karjumas kuulnud. Velg on siis 18x8" ja 40 offset.

Pilt

Aitäh lugemast ja nautige talverõõmusid! :roll:
2001 Volvo V70XC 2.4T M58 kastiga
chip 170kw
336mm pidurid

Kasutaja avatar
marko1975
Kreisi postitaja
Postitusi: 386
Liitunud: 07 Mai 2022, 08:25
Asukoht: aespa

Re: Sebastiani hõbesaan - '01 V70 XC

PostitusPostitas marko1975 » 08 Dets 2022, 20:05

[quote="sebo"!
Infoks siis teistele XC omanikele, 225/55R18 rehv mahub veel napilt alla ilma tõsteta ja hetkel pole veel logareid karjumas kuulnud. [/quote]

mul xc90 ja suurema mõõduga rehvid all ja ruumi omajagu veel. ma juba mõtlesin , et mida halli , xc meestele, et see mõõt on nibin nabin auto all. siis sain pihta et mõtlesid xc70 masinaid.

suht hea välja nägemine autol muide eriti kollased supordid. ( ma plaanin need oma autol punaseks teha)
Volvo XC90 - 2004
Honda CRV - 2007


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist