ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

ripclaw
Kõva postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 09 Juun 2012, 22:40

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas ripclaw » 22 Juun 2022, 00:42

TheKris79 kirjutas:Miskit ikka imelikku peab olema. Mu xc90 pooleks linna ( ja väga lühikesi otsi tehes) ei näita kompu järgi rohkem kui 8.7 ja reaalsus paagi meetodil 9.6 selliselt sõites. Maanteel saan suht lihtsalt 7 liitriga hakkama enamuses 120 sõites.
Uuematel masinatel on väga oluline kokkujooksu korrasolek, isegi natuke vale seade mis rehvi ei söö mõjutab piisavalt küttekulu osas. Lisaks oletan, et sul on see power pulse paak - vaata kas sellel see tuntud toruühendus millel tsb on välja antud on vahetatud, niisama vist ei tehtud aga ei mäleta kas sellel tagasikusumine oli või ei. Kui see katki siis kah pidi küttekulu suurenema aga sellest tagumikuga ei pidavat aru saama. Omal seda pole seega pole ka sellist muret.
Muidu kena masin


Töökaaslasel oli sama motoga isend ja tal lekkis see power pulse toru, sõitis 2a nii ja ühtegi veateadet ei tulnud. 2 päeva peale müüki ostja helistas, et mootorituli läks põlema, remondis tuli välja, er voolik vigane. Peale remo ütles müüa, et terve auto omamise ajal ei saanudki täit võimsust nautida hoopis teine minek peale remo.

Tags:

Kasutaja avatar
ASAD
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 14 Okt 2021, 22:16

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas ASAD » 07 Jaan 2023, 15:12

Pole siin mõnda aega kirjutanud. Enamus aega olnud mureta. Siiani ainult 2 muret (seegi liiga kiiresti ja palju 2017a auto kohta):

Esimese mure veakirjeldus: Ei saa teha MAP update interneti kui ka USB kaudu. Samuti süttis ja jäi põlema mootori kujuline oranž tuli. Googeldades tundub olevat Emissions system light. (Maanteel viskas ka avarii reziimi (kilpkonna märk). Äpi kaudu ja auto infotablool näitab kõik korras.

Tulemus siis infoauto.ee tehtud töö tseki pildil ( 1 094,62€)

Pilt

Tuli välja, et ikkagi pole Android/Apple autot. Kuigi pidi olema! Küsisin infoautolt pakkumist paigaldamiseks:

Pilt

Ei teagi kohe.... Poole aastaga kisub kulukaks!


Teiseks oli külma ilmaga peale auto käivitamist infotablool error:
* Auto hold - Service requierd
* ESC - Temporarily off
Välja suretades:
* City Safety - Reduced functionality - Service required
Samas ei töötand (võis olla neid rohkem, aga panin mis silma jäi või mida enim kasutan):
* püsikiiruse hoidja
* pikivahe hoidja
* mägi stopp

Esinduse välistasin. Otsisin alternatiive. Ainuke kellega kaubale sain oli vermon.ee, teised jätsid jutuajamise poolkusk või suunasid esindusse.
Arvutit järgi pannes oli mustmiljon punast errorit! Peale kustutamist õnneks kadusid. Aga välja tuli aku on nõrk 77%. Ju siis tehase oma peal veel....


PS! Kas keegi teab, miks peab uuesti tegema ÜV 04.2023, kui autole tehti alles 02.06.2022? Vanasti oli 2a kaupa kui alla 10a auto....
Janar - 5810AgaKüsiLisa!
Olen veerend: Mazda, Audi, VW, Škodaga! Hetkel siis 2017 V90 AWD 173KW ;)

Kasutaja avatar
ASAD
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 14 Okt 2021, 22:16

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas ASAD » 07 Jaan 2023, 16:53

Natuke siis rõõmsama meelseid pilte talvistest oludest ;)

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pildid tegi:
Fotograaf Ave Saal FB https://www.facebook.com/fotograaf.ave.saal
Fotograaf Ave Saal Instagram https://www.instagram.com/avesaal/
Janar - 5810AgaKüsiLisa!
Olen veerend: Mazda, Audi, VW, Škodaga! Hetkel siis 2017 V90 AWD 173KW ;)

Kasutaja avatar
vkr
Uustulnukas
Postitusi: 5
Liitunud: 21 Nov 2013, 13:00

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas vkr » 26 Jaan 2023, 21:57

Hea lugeda, et siin ka vähe uuemaid masinaid. Suveveljed ühed kenamad saadaolevad sellele mudelile, teeb kadedaks.

Omalgi laias laastus sama masin ja kohati samad mured sh. sai ka Android Auto/Apple Car lastud paigaldada ja ka Volco Cars aktiveeritud. Oluliselt soodsamalt küll.

TÜV tähtaegadesse võib tulla vigu sisse auto ümberregistreerimisel, oma eelmisel masinal tehti see viga. Võtsin mnt-ga ühendust, asi kontrolliti üle ja tüv aeg korrigeeriti.

See jõulupuu armatuuris-teema viitab märjale/mustale/vigasele abs-andurile, seda enam, et peale resetti tagasi ei tulnud.

PS. sul masinal tundub paremoolne esiuks kergelt teist tooni, hall metallik ja selle sada varjundit :)

Kasutaja avatar
ASAD
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 14 Okt 2021, 22:16

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas ASAD » 27 Jaan 2023, 12:09

vkr kirjutas:Hea lugeda, et siin ka vähe uuemaid masinaid. Suveveljed ühed kenamad saadaolevad sellele mudelile, teeb kadedaks.

Omalgi laias laastus sama masin ja kohati samad mured sh. sai ka Android Auto/Apple Car lastud paigaldada ja ka Volco Cars aktiveeritud. Oluliselt soodsamalt küll.

TÜV tähtaegadesse võib tulla vigu sisse auto ümberregistreerimisel, oma eelmisel masinal tehti see viga. Võtsin mnt-ga ühendust, asi kontrolliti üle ja tüv aeg korrigeeriti.

See jõulupuu armatuuris-teema viitab märjale/mustale/vigasele abs-andurile, seda enam, et peale resetti tagasi ei tulnud.

PS. sul masinal tundub paremoolne esiuks kergelt teist tooni, hall metallik ja selle sada varjundit :)


Kus sa selle Android auto lasid panna ja palju läks maksma.

Uurisin transpordiametist TÜV kohta ja mul oli kehtiv Rootsi ülevaatus seega kanti üle, sellest uus aeg kohekohe tulemas.

Rootsi esinduses vastati: "Õnnetusi olnud pole, aga parem uks on uus kuna keegi üritas sinna kunagi sisse murda." Ju nad seal olid värvilugemisega jännis või ei viicind seda tega, vaadati tehase värvikoodi.
Janar - 5810AgaKüsiLisa!
Olen veerend: Mazda, Audi, VW, Škodaga! Hetkel siis 2017 V90 AWD 173KW ;)

Kasutaja avatar
marekran
Uustulnukas
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Veebr 2021, 10:30

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas marekran » 10 Veebr 2023, 16:53

Tere!

Tõin suvel Rootsist suht samasuguse 2016 (MY2017) ja ls 95k, mõne asja infoga saan sind isegi aidata. Eestis olen praeguseks sõitud 15k.

Kütusekulu. See tehase NEDC kütusekulu on absurdne, mida isegi vist teoorias ei saavuta, natuke uuematel on antud palju realistlikum WLTP ja see juba kannatab kriitikat: https://www.volvocars.com/et-ee/support ... eitkogused. Enda omaga olen kõige parema arvutusliku maantee otsa saanud lubatud kiirustega 5,3. Tavapärane maanteel 6 kanti.

Kaardi uuendusega oli nii, et pidin esmalt proovima mitme erineva USB ja formaadiga. Lõpuks ostsin spets uue usb ja see õnneks töötas: https://mts.ee/et/toode/philips-moon-ed ... e-11833713 Teiseks pidin esmalt tegema Voice control ja Gracenote update ja siis hakkas Map update ka tööle. Panin kogu Euroopa kaardi USB pealt ja edasi olen lasknud autol automaatselt üle õhu uuendada ainult Balti riikide kaarti. Ma ei tea, kas see mõjutab aga mul on kaks USB pesa, millest üks valge ringiga.

Kõigis küsimustes olen siiani pöördunud Volrem auto poole ja teenuse/hindadega väga rahul. Nad suudavad kõike, sh tarkvaralisi küsimusi. Android auto panevad nad ka kindlasti peale ja suudavad tarkvaraliselt aktiveerida, peaks mingi 500 kanti olema maksumus. Ainuke Info auto monopol on Volvocars teenuse haldamine. Neid Volvole spetsialiseerunud töökodasid on veel, kes ka tarkvaralisi asju suudavad: Swecar, Euest, Import Auto, ehk on mõni veel.

Ise kasutan Carplay aktiivselt nii kõnede, waze kui podcast äpi jaoks, töötab ilusti. Muusikat ma läbi carplay ei lase, sest selle kvaliteet jääb miskipärast selgelt alla Spotify sensus äpi extreme quality 320kb/s kvaliteedile.

Probleeme on olnud õnneks ainult 3. Esiteks avastasin peale toomist, et mootor ja käigukast on õlised ja pikemate sõitudega ajab kapoti alt õliauru. Nukkvõlli pukkide tihendivahetus, pool päeva lammutamist ja ca 500€. Kuna mul oli veel Rootsist garantii, siis hakkasin asja ajama. Oli tükk jauramist aga lõpuks sai tehtud. Edasi läks 3 kuud jauramist, et rootslased Volremile arve ka ära maksaks aga lõpuks sai ka selle korda.

Teiseks vibreerisid ostes esimesed pidurikettad. Vahetasin ära nii kettad kui suht uued klotsid Zimmermanni vastu. 4k järel hakkasid kettad jälle vibreerima. Edasi said alla ATE kettad ja need on sirgena püsinud 11k.

Kolmas aga palju kergem probleem oli samamoodi vaikselt väsima hakkav aku. Webasto kasutusega näitas pidevalt suht madalaid aku laetuse protsente (OBD + Carscanner äpp) ja paar korda tuli ka tühjeneva aku hoiatust. Vahetasin ise ära ja lasin Swecaris teha aku kontrolleri reseti. Väike aku töötab seni probleemideta ja selle vahetusel pole vaja ka resetti.

Probleemidest heitgaaside süsteemidega. Neid mul õnneks pole :D Eestis olen kasutanud ainult Neste MY kütust, külmkäivituste asemel teen alati eelsoenduse. Iga 10k läbisõidu järel kasutan diisli süsteemi puhastusainet, iga 5k järel dpf puhastusainet, mõlemad Motul toodang. Maksab vähe aga potentsiaalselt ennetab probleeme.

Kohe alguses lasin ära vahetada käigukasti ja haldexi õlid. Õlid olid isegi ok aga haldexi sõel oli suht umbes olnud. Seega tungiv soovitus neid õlisid korrapäraselt vahetada.

Rehvidest. Originaalis 20" on küll täpsema roolitunnetusega aga väga mürased, kruusal peksavad läbi ja velg on arutult raske - 14,4kg. Talveks ostsin 18" (11,5kg, sama Turbine mudel mis sul talvised) ja panin alla Goodyear lamellid, millel siseküljele kleebitud Soundcomfort porolooni riba. See muutis auto väga meeldivalt vaikseks, soovitan. Ma polegi kindel, kas tahan suvel 20" edevuse ja lärmiga jätkata.

Kasutaja avatar
marekran
Uustulnukas
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Veebr 2021, 10:30

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas marekran » 10 Veebr 2023, 17:06

ripclaw kirjutas:
TheKris79 kirjutas:Miskit ikka imelikku peab olema. Mu xc90 pooleks linna ( ja väga lühikesi otsi tehes) ei näita kompu järgi rohkem kui 8.7 ja reaalsus paagi meetodil 9.6 selliselt sõites. Maanteel saan suht lihtsalt 7 liitriga hakkama enamuses 120 sõites.
Uuematel masinatel on väga oluline kokkujooksu korrasolek, isegi natuke vale seade mis rehvi ei söö mõjutab piisavalt küttekulu osas. Lisaks oletan, et sul on see power pulse paak - vaata kas sellel see tuntud toruühendus millel tsb on välja antud on vahetatud, niisama vist ei tehtud aga ei mäleta kas sellel tagasikusumine oli või ei. Kui see katki siis kah pidi küttekulu suurenema aga sellest tagumikuga ei pidavat aru saama. Omal seda pole seega pole ka sellist muret.
Muidu kena masin


Töökaaslasel oli sama motoga isend ja tal lekkis see power pulse toru, sõitis 2a nii ja ühtegi veateadet ei tulnud. 2 päeva peale müüki ostja helistas, et mootorituli läks põlema, remondis tuli välja, er voolik vigane. Peale remo ütles müüa, et terve auto omamise ajal ei saanudki täit võimsust nautida hoopis teine minek peale remo.

Powerpulse töökorras olekut on väga lihtne kontrollida OBD julla ja näiteks Carscanner äpiga. Näitab powepulse süsteemi rõhku. Kui see võtab käivitades ilusti rõhu üles, rõhk sõites püsib ja ei kuku seisma jättes ära, siis on korras. Rõhku jälgides saab ka teada, millal powerpulse mõjub: ainult seisust või väga väikselt kiiruselt pmst gaasi põhja tallates. Niisama kiirendades süsteem ei rakendu ja suurematel kiirustel ei rakendu ka põhja vajutades. Kui keegi D5 mootoriga pidevalt kohalt võttes gaasi põhja vajutab ja seetõttu vahet tunnetab, siis tuleks vist natuke oma sõidustiili analüüsida :D

Kasutaja avatar
ASAD
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 14 Okt 2021, 22:16

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas ASAD » 15 Veebr 2023, 01:14

Esimene hooldus Eestis ka nüüd seljataga. Äitähh Vermon poistele. Lisaks hooldusele tegeleti ka tagatule probleemiga, pistik oli korrosioonis.

Lasin uurida tulervaseid töid ja nimekiri sai järgmine:
*Mootori õlilekked (KKK leke);
*Mootori rihma jooks (ei leitud kleepsu millal tehti, aga 140K peal llähen tegema. Hetkel alle 106K ees);
*Tagumised klotsid piiri peal (ei tea kas rehvivahetuse ajal ei pannud tähele või peale jäänud talvel...)
*VE välimine puks mõranenud

Hakkan vist teise ringi probleemidest jagu saama ;) Eelmine auto sai ka ostetud just siis kui garantii läbi sai, peale hoolduse ei remontind 2a. Nüüd koguaeg midagi nokitseda. Pole ime, et Rootslased elavad jõukamalt kui tööd jagub :D

Samuti avastasin ise, et kõigi nelja käepideme all roostetab. Kus juba värv kobrutab või kus alles tekib.... Ei tea kas see läheb "Corrosion warranty 12 years" või "Good will" või "Goodwill policy" alla.
Janar - 5810AgaKüsiLisa!
Olen veerend: Mazda, Audi, VW, Škodaga! Hetkel siis 2017 V90 AWD 173KW ;)

Kasutaja avatar
stonestick
Kõva postitaja
Postitusi: 131
Liitunud: 04 Okt 2014, 15:43

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas stonestick » 15 Veebr 2023, 11:20

ASAD kirjutas:Samuti avastasin ise, et kõigi nelja käepideme all roostetab. Kus juba värv kobrutab või kus alles tekib.... Ei tea kas see läheb "Corrosion warranty 12 years" või "Good will" või "Goodwill policy" alla.


Esimese alla kindlasti mitte. Mul oli juhiukse lingiga sama mure ja käisin uurimas, mille peale üks väga pika staažiga Tartu Info Auto töötaja ütles, et tema on selle rakendumist näinud oma tööaja jooksul ainult ühe korra (ja sedagi vist Fordiga, kui õigesti mäletan).

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1069
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas kloox » 15 Veebr 2023, 21:02

Tajooba ütles tolle kohta ilusti,et värvi garantii on 3 aastat ja vsjo.Goodvill võib toimida juhul,kui kõik hooldused esinduses teostatud eranditult ja kere ülevaatused ka korralikult tehtud ning märgitud kuhu iganes vaja on.
Need minu kogemused puhtalt.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas TheKris79 » 15 Veebr 2023, 23:25

Jälle kui mälu ei peta oli esimeste aastakäikude ukselinkide värvikahjustuste osas TSB välja antud. Tasub uurida, sest seal oli mingid lisa kummi, või teibi jubinad juurde lisatud kuna link sulgemisel kahjustab augu ääri. Kahjuks ei mäleta enam kus ma seda nägin ning mida see täpselt sisaldas. Ametlikus esinduses on raske tsb-de kohta infot saada seega peab ise otsima ja siis sellise paberiga kohale minema ning nõudma. Nii ma tegin oma panoraami klaaside vahetusega kui esindus pani kasutatud klaasid 16a omad, mis siis vett läbi hakkasid laskma. Lõpuks vahetasid hunniku tihendeid uuemate vastu ja lisatihendi ning liimi teatud kohtadesse (selle asja tsb laadisin omale arvutisse).
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4312
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas Iceman » 16 Veebr 2023, 08:37

https://volvoforums.com/forum/tsb_recall/tsbs

Sealt saad kontrollida oma auto TSB-sid.

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas TheKris79 » 16 Veebr 2023, 11:52

No vot, sellelt lehelt vähemalt 2016 XC90 kohta on TJ32183.1.1-2016 või mingi muu number 162300, mis ütleb Door Hamdle apply tape. Ja kui sinna sisse saaks siis vist oli kirjas, et juhul kui on juba juhtunud kahjustusi värvipinnale peab eelnevalt volvo poolt aksepteeritud värviparandused teostada. Usun, et sama asi on kehtiv ka muude esimeste aastakäikude spa mudelitele kuna see on väljastatud 2019a.
Soovitan uurida seda asja
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

Mati1990
Uustulnukas
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Aug 2023, 12:14

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas Mati1990 » 19 Aug 2023, 12:22

Terv. Kuidas autoga rahule jäid?

Kasutaja avatar
ErkiH
Uustulnukas
Postitusi: 5
Liitunud: 09 Juul 2023, 18:34
Asukoht: Pärnu

Re: ASAD - Volvo - V90 - 2017 - 2.0 - 173kW - AWD

PostitusPostitas ErkiH » 20 Sept 2023, 13:26

Tere Volvo omanikud! Siin ennist oli veidi juttu Volvo Cars äpist. Mis see aktiveerimine Info Autos endast kujutab, kas ja kui palju maksab, kaua aega võtab? Import Auto ei tee seda?
Volvo V90 D4 Inscription


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline