Koit S80D5 AWD

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 03 Mai 2020, 15:41

Pole seal julgust vaja miskit.Kuigi mõned jupid oleks võinud rohkem olla ja saab teinekord külge riputada,kui reduktori muhvi vahetab.Vahepeal tuli sõber aega veetma ja tema käest sai jahutusvedeliku(mis oli mul valmis pandud töö juurde laua alla ja sinna ta jäigi paremaid päevi ootama)Punast oli palju,aga kuna roheline sai sisse,siis ei tahtnud segama hakata.
Teisel korral saaks kiiremini ma usun,turbo sai jube lihtsalt lahti,aga kätte es saamiseks tuli palju vaeva näha.Mul oli see volvol esimest korda ja loodame,et es saa harjumuseks :D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 14 Juun 2020, 17:52

Täiendame remondipäevikut ka vahepeal.Täna homikul siis tuletesin turbo müüjat tema emakeelsete sõnadega meelde veakood p004500 ja ära es kustu ja masin edasi ka es lähe.Aga otsustasin igaks juhuks garaasis auto üles tõsta ja pistiku üle vaadata ja avaneski selline pilt jälle:Pilt
Krdi biolagunev juhtmestik ma ütlen.Jootsin kokku tagasi ja nägu naerul jälle.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas Adalbert » 15 Juun 2020, 02:50

kloox kirjutas:Täiendame remondipäevikut ka vahepeal.Täna homikul siis tuletesin turbo müüjat tema emakeelsete sõnadega meelde veakood p004500 ja ära es kustu ja masin edasi ka es lähe.Aga otsustasin igaks juhuks garaasis auto üles tõsta ja pistiku üle vaadata ja avaneski selline pilt jälle:Pilt
Krdi biolagunev juhtmestik ma ütlen.Jootsin kokku tagasi ja nägu naerul jälle.


sa peaks ju õnnega koos oloema: biolagunev kütus( krt vist oli ikka biolisanditega kütus :( :D ), sul lisaks biolagunev juhtmestik :D :D :D
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 15 Juun 2020, 09:00

Adalbert kirjutas:
kloox kirjutas:Täiendame remondipäevikut ka vahepeal.Täna homikul siis tuletesin turbo müüjat tema emakeelsete sõnadega meelde veakood p004500 ja ära es kustu ja masin edasi ka es lähe.Aga otsustasin igaks juhuks garaasis auto üles tõsta ja pistiku üle vaadata ja avaneski selline pilt jälle:Pilt
Krdi biolagunev juhtmestik ma ütlen.Jootsin kokku tagasi ja nägu naerul jälle.


sa peaks ju õnnega koos oloema: biolagunev kütus( krt vist oli ikka biolisanditega kütus :( :D ), sul lisaks biolagunev juhtmestik :D :D :D


Niikaua naerad,kui endal sama mure :D :D :D Olen neid biolagunevaid juhtmeid piisavalt näinud ja väga erinevate masinate peal.Kokkuhoiupoliitika autotööstuses,odavamad juhtmed ja hakkab seestpoolt ussitama kuniks otsas ta ongi.Hiljuti sattus üks expert rv murega,süüde sees ajuga ühendus on,aga käima pannes pole :D Esindus tahtis 3 kiloga uut aju panna,mingi teine vana pani uue pumba 500 eest,aga viga oli hoopis- biolagunev positiivne juhe.Väljast ilus,seest roheline.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 05 Juul 2020, 20:25

Täna otsustas siis tagaluugi lukk saba anda,ainult kõriseb,kui vajutada.Hea et võtmega vähemalt lahti saab. :D Peab vist uue ostma,sest ega kunagi es tea,millal need teise ringi omad otsa lõpevad.Aga krdi palju raha tahavad selle eest,aga vähemalt es tohiks minu kasutuses enam otsa saada.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 16 Juul 2020, 07:27

Eila saabus siis kauaoodatud pakk :D Pilt koos uue lukuga ja mõnede tüüblitega.Vahetus lihtne ja vana lammutasin ka laiali ning selgus ,et lahkunud pole mitte hambad vaid Pilt plastikust võll,mis oli pooldunud.Hääl oli täpselt selline,et hambad maas.Ja toimib vaikselt ja sujuvalt.Jälle 180 eur-i vaesem,aga mina vast enam seda asja vahetama es pea.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 20 Okt 2020, 21:39

Täiendame siis pildiraamatut jälle :D
Täna siis täitusid järgmised 10 tonni ja juhtus nii Pilt (õlivahetus kõige odavam remont)
ja kui läbirääkimised remontijaga edukalt lähevad,siis lähinädalatel lähevad külge järgnevad jupid Pilt kuna kasti ja mootori vahelt õline,siis tuleb ka kast korraks maha võtta arvatavasti ja vaadata,mis seal peidus paistab.Ühes sellega kastiõli ka uuendama korraga siis juba.
Ma tean küll,et diislite õlivahetusest lugemine on ära tüüdanud,aga miskit pole teha ka need vajavad kajastamist :D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas ants » 20 Okt 2020, 21:48

Õlivahetus on hooldus, remonti teed siis, kui õli vahetamata jääb :)
745 GL ´91; LR90 ´87.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 31 Okt 2020, 18:12

Et täiendame siis remondipäevikut kah :D
Kuna peale talveseadessepanekut täheldasin ,et jube vedelaks juhitavus muutunud ja käitub imelikult ning lõtke vahetuse ajal polnud.Esiõõtsa puksid olid riiulis juba esimesed,aga täna poolraami alt kakkudes selgus,et sarniirid mõlemad jahedad(krt ma ütlen,delfi ja lmi kestsid sama kaua 166900 ja 221000)lisaks paremal eesimesele puksile.Kuna ka käimar oli alt õline(mootoriõli),sai ka see eemaldatud,aga võta näpust ühtegi leket ma es täheldanud.Vändasimmer ja selle kohal olev õlipunn jumala kuivad.Hakkab juba kuul kokku jooksma.Kust krt see õli sinna saab.Nurkreduktor saab uue muhvi,tihendid,käimarisse mõned liitrid uut õli ja haldex ka uue õli ning filtri.Ja muidugi reede õhtul sai klapikambri kaas uue tihendi ning pöördklapid said ka uued.
Kuna sarniire polnud riiulis,siis saab need esmaspäeval,aga hetkel väike dilemma,mida panna sinna külge,mis kestaks vähe rohkem,kui 60 tuhhi?Trw (omaik sama mis lmi-l ja fag-ruvillel)-meyle-no name mingi junn mis maksab ala 10 rutsi?
Turbiinile ja flex platele oli ka keegi terve pudeli keermeliimi poltidele jätnud.Vähemalt pole karta,et lahti tuleks :D
Pilte vast siis,kui laiskus lubab.Hetkel vast 5 tundi kulunud sellele ettevõtmisele. 8)
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas Liiwaannus » 01 Nov 2020, 01:07

Proovi A osi :P
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 03 Nov 2020, 08:17

Ja ta liigub jälle. 8)
Sarniirideks said lmi Pilt ja teisele poole meyle,eks kaeb,kaua kestavad.
Esiõõtsa esimesed puksid olid ka väheke otsas :D Pilt
Nurkreduktori muhv,õli ja peotäis simmereid sai ka vahetatud ning käimaris õli uuendatud.Süüdistus kah,et kast maha käis. Pilt
Läbisõitu näitab 220900.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 03 Veebr 2021, 09:27

Kuna päev hakkab pikemaks minema ja eile õhtul suurest laiskusest sai külge monteeritud(viimane juhe veetud) ja toimima selline asi : Pilt

Jupid olid olemas üleelmisel aastal juba :D,aga nagu iga asjaga sai esialgu tehtud tavalise lüliti peale(ajutiselt) ja nii ta läkski sujuvalt eilse õhtuni.Õigete pin-de järgi käisin lammaris,võtsin koos pistikutega.Eelmine aasta jäi tarkvara taha,siis suhtlesin vdah-i onudega ja sai ka tarkvara.Aga siis oli nii valge juba väljas,et pold enam vaja seda tuld :D ja nii ta venis.
Kokkuvõtteks võib ütelda,et laisale inimesele väga hea.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas Liiwaannus » 03 Veebr 2021, 10:05

Räägi lähemalt, et kuidas selline lahendus üles ehitatud on ja mis volvopõhised kukud kaasnesid.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 03 Veebr 2021, 14:55

Lahendus sama pm nagu eelmisel põlvkonnal,kuskil oli pikk jutt sellekohta foorumis ja joonised.Selle erinevusega,et nupu juhtimiseks tarkvara vaja.Ilge jama oli seda pin-i sinna kaitsmeplokki saada mootoriruumis,teine pin cem-i käis lihtsalt.Kui õhtul viitsin,siis mul oli kuskil see paigaldusjuhis ka olemas.Ainus erinevus,et ma es viitsinud kundepoole seda releed panna vaid jätsin õhufiltri kopsiku juurde.Ja lüliti sain Karel-i käest.Ja juhe oli kõige lihtsam akukasti juurest kundepoolse läbiviigu kaudu salongi saada.Juhendis käsib elu ringi teha selle juhtmega.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

martinjev
Kreisi postitaja
Postitusi: 389
Liitunud: 13 Juul 2011, 16:38
Asukoht: Tartu

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas martinjev » 03 Veebr 2021, 15:40

Mis teema see on üldse? Mis funktsiooni täidab?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist