XC70 AWD, Summum, 175kw

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 13 Aug 2016, 13:47

Mõned kuud tagasi siia postitatud pilt valuvelgedest mis talveks ostsin, otsustasin siiski nad korda teha ja näha mis saab, ehk suvisesse kasutusse.
Kõigepealt sai need viidud Tartusse sirgendamisse. Kõik veljed olid tiba kõverad. Tõmmati sirgeks ja peale seda aitas Karel vahepeal nad viia värvimisse. Üritasin sõnadega seletada mida ma tahan ja usaldasin tema vaistu valides välja õige värv. Kui velgede kätte saamise päev tuli panin ka IA'sse aja, täis keemilise pesu seest + istmete vahatamine ja keemlise pesu väljast + poleerimise. Kahe päeva pärast autole järgi minnes olid all siis uued suvepapud ja auto saanud hea poleeri ja pesu. Peale määriti vaha asemel, Best paint sealant (mis iganes see on).
Kohale jõudes, polnud tulemus üldse paha, ilm oli ilus ja auto säras nagu pühade muna. Tänasin viisakalt Karelit ja hakkasin kodupoole suunduma.
Nagu ikka minuga juhtub, nii kui linnast välja sain, tuli ei tea kust üks vihmapilv. Kastis kõik korralikult ära, mille ajal tuli vastu umbes 8 rekat, kes vedasid siis igaüks jumal teab mida. Kahte lehte lendas liiva, kruusa mulda ja muud (tõlkimatu rõve sõim). Oleks sellest siis piisanud! EI. Peale metsa lõppemist tuli sealt tagant mingi tugevam tuuleiil ja viskas põllupealt autopeale labidatäie liiva, mulla ja heina segu. Pärast seda mõned kilometeerid tuli välja päike ja kuivatas selle kõik ilusti auto külge ära. Istusin auto roolis ja lihtsalt karjusin "Whyyy, Whyyy meee"
Mõtlesin juba tõsta telefoni ja helistada Karelile, kas ühe uue kiire loputuse saaks? Aga kuna sõita oli veel palju, siis arvasin, et ilm teeb veel vimkasid ja sõitsin edasi. Aga ei päike säras praktiliselt koduni välja, kuni lõpuks tuli kerge loputav vihm ja pesi auto natuke puhtamaks taas.
Peale mida sai siis ka mõned pildid tehtud.
See on ainuke pilt enne koju sõitma hakkamist:
Pilt

Ja pärast:

Pilt
Pilt

Ja umbes samamoodi tehtud pilt, kui 3 kuud tagasi rattad kõrvale veeretasin:

Pilt
Viimati muutis SilQ, 02 Sept 2018, 16:04, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 17 Sept 2016, 19:47

Midagi huvitavat pole eriti teinud. Tarbinud ainult. Pikemalt olid sahtlis mõned kleepsud. Panin prooviks need ka külge.
Varem lingitud põdra kleepsudele on juurde tekkinud supporti kleepsud.

Auto pole just kõige puhtam :(

Pilt
Pilt

Põdra kleepsud küljes, siis veel supportitel midagi polnud.

Pilt
Pilt

Velg on liialt tihe, et harva on kogu teksti näha. Aga siiski on näha ja meeldib 8)

Pilt
Pilt
Viimati muutis SilQ, 02 Sept 2018, 16:05, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 10 Nov 2016, 09:40

Teeks siis üle pika aja jälle väikse sissekande, läheb muidu vahepeal meelest mida teinud.
Tänades Karelit, sain temalt jälle paar juppi.
Üks Xenoni pirn hakkas roosalt põlema, ei viitsinud kuskilt autopoest taga ajada ja otsustasin originaali panna. Samuti naksus juhiukse piiraja.
Internetis küll räägitakse igasugustest remondimis võimalustest, aga 10x ust lahti katkuda pole tahtmist ja otsustasin tellida kohe uue originaal osa.
Kaup kätte saades, sai pirn koheselt vahetatud, aga piiraja on veel riiulil, mis ootab vahetust.

Pilt
Pilt

Peale seda sai käidud Hõbenooles ja lastud käimakoti õli vahetada. LS, selleks ajaks oli umbes 193 000. Ehk varem pole seda tehtud. Enne õli vahetust, käidi sellega koha hoolikalt testimas, kuna niikaua ühe ja sama õliga sõites pidavat jätma juba jälgi. Tagasi tulles öeldi, et 2-3 vahel on tajuda ebamäärast vahetust ja sooritati siis kasti pesu koos uue õliga. Õli oli üsna must ja kärssand lõhnaga. Tehniku sõnul oli õli juba üsna viimasel piiril.

Muidugi läksid alla vahepeal ka talverehvid, nende velgedega mis esimesel lehel näha (pilt spoil'is).

► Show Spoiler


Avastasin ka ees laelambi seest mingid interjöör led'id mis praktiliselt midagi ei valgusta. Väike Oomipoe külastus ja asendasin ka need, aga tulemusega rahul ei ole. Millalgi uuesti poodi minema ja midagi muud ostma.
► Show Spoiler


Tegelesin ka sellega, kuna pime aeg saabunud ja see ledi mille oomipoest tõin oli liialt võimas. Nüüd sai see välja vahetatud ja tulemus 5+. Pildil on makipaneeli paremal üleval servas mingi valgus, mis tuleb ilmselt tänavavalgustuse või mõne muu auto tuledest, seda see pisike led ei tee.
Aga pilt muidu tehtud pea kott pimedas. Tulemus on täpselt selline õige paras valgustus, ei tee autot akvaariumiks, aga samas kui oled sinna kuhugi telefoni pannud, leiad ka selle ülesse. Pilt ka topsivalgustusest.

Pilt
Pilt

Sai ka tellitud Saint-Gobain'i AquaControl, mida mu autole vara kevadel IA's koos klaasivahetusega peale määriti. Sattusin selle toimest vaimustusse, mis tuli hästi toime veega ja jääga, et ostsustasin mingi hetk ise seda esiklaasile peale määrida ja samuti ka külgklaasidele ja välispeeglitele.
Tegevus hetkel teostamatta. Pakendeid 2tk.

Pilt

Hetkel rohkem midagi tehtud ei ole, üks väike ümber ehitus mõte on peas, paari juppi ka sahtlis. Eks kui valmis siis pildid.
Viimati muutis SilQ, 02 Sept 2018, 16:06, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 13 Juun 2017, 12:20

Teeme siis ühe postituse üle poole aasta.

Autoga pole mitte midagi, peale sõitmise teinud.
Nüüd eile sai käitud IA's 200k hoolduses, mille käigus ilmnesid veel paar viga. Aga ega mul rohkem polegi midagi öelda, auto on ennast hetkel hästi ülal pidanud.

Ott09
Foorumi veteran
Postitusi: 655
Liitunud: 23 Aug 2012, 16:08

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas Ott09 » 13 Juun 2017, 15:14

Palju see hüdrofoobne klaasivaha maksis ja kust võiks saada
2012-2014 1997 v70 2,5 tdi müüdud
2014- 2016 2003 v70 d5 pestav edition :) müüdud
2016- 2024 2009 xc70 heico sportiv müüdud
2023- 2024 2014 v60 4x4 d4 müüdud
2024-..... xc90 2017 (My2018) d5

Ch3ator
Kõva postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Aug 2014, 10:42

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas Ch3ator » 13 Juun 2017, 17:18

Sama küsimus uksepiiraja kohta mulle PS paluks

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 13 Juun 2017, 19:14

Ott09 kirjutas:Palju see hüdrofoobne klaasivaha maksis ja kust võiks saada


Lihtne vastus: http://shop.smartguru.eu/et/catalogsear ... quacontrol
Postiga tuleb kohale, kuigi post on tavapärasest tiba kallim, soovitav oleks ühistellimust teha.

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7043
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas Tanel » 13 Juun 2017, 19:26

Osta tanklast turtlewaxi aknavaha ja saad sama tulemuse
Maksab ca 7e ja saad mitmeid kordi seda peale kanda ja kestab hästi. Kojamehi pole tarvis
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 13 Juun 2017, 19:52

Tanel kirjutas:Osta tanklast turtlewaxi aknavaha ja saad sama tulemuse
Maksab ca 7e ja saad mitmeid kordi seda peale kanda ja kestab hästi. Kojamehi pole tarvis


Olen turtelwaxi ka päris palju kasutanud, aga see pole pooltki see mis on antud toode. Vee hülgamine on Aquacontrolil kordades parem, samuti ei jää mingeid jälgi näha. Ja mis antud toote juures mulle veel meeldib on see, et ta kasutus periood on 60 000km või 3 aastat. Päris niikaua küll ei kesta, aga kui ma panen sügisel peale siis järgmise sügiseni peab ilusti vastu. Miks sügisel, sest siis on toime on kõige tugevam ja peale vee ta hülgab veel jääd. Jää ei jää klaasikülge kõvasti kinni, põhimõtteliselt lumeharjaga pühib selle maha. Aga iga üks kasutab ise mida tahab, kõige parem on omal nahal järgi proovida.

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 19 Juul 2017, 22:35

Kuna peres on mõnda aega olnud uus volvo, siis antud auto kohta armastus veidi kahaneb (küll tuleb ka teema). Siis väga tuning asju ma temaga enam väga ei tee (ega tule väga palju pähe ka).
Vahetatud sai diffri õli, kuna ükspäev auto all käies oli korgi ümbert märg. Tundub, et seda on varem vahetatud ja vana vask seib pandud mis ajaga lekkima hakanud.
Tartu esinduses käies ja full diganosti lastud teha tuli välja, et taga diffris undab kergelt üks laager, siis seda õli vahetust kahju mul proovimise mõttes teha polnud. Kui vait ei jää, tuleb see vahetuse töö ette võtta.
Kui juba puhkuse aeg auto all mürgeldasin vahetasin ka nurk-ülekande õli. Seda varem tehtud polnud, kork oli nii kinni, et tükk aega pidi rippuma.
Avastasin siin foorumis ühe kasutaja XC70 teemas, et tal on pagasnikus varu ratta luugil mingi huvitav nöör, mida minul ei ole, aga mingid jäänused on alles siis sai selline pael esindusest tellitud, tänud Karel.
Mida veel autoga teha, üks väike ümberehituse mõte on, aga hetkel ootab. Paar tuning juppi mõttes, hooldusest, sarniirid vajavad varsti vahetust ja õõtsahoova puksid (samuti IA info). Originaalis neid saada pole, nii, et need tuleb panna B osad.
NV'l ehk jõuab, autot seest ja väljast korralikult kasida, hetkel igasugu sodi veetud (nagu ehitusmehe auto) ja kõik see jätab jälje.

Pilt

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 01 Aug 2017, 14:56

Möödunud nädalahvetusel sai siis autot korralikult koristatud. Kreemitasin istmeid 4x ja pesin auto väljast puhtaks.
Enne seda sai ka ammu tellitud uksepiiraja ära vahetatud. Vana käis raskelt ja naksus. Nüüd on ust lausa lust avada, teised uksed tunduvad nüüd palju raskemalt käivat, hakka või teisi ka vahetama :D . Nagu ikka on mul pildistamisega töö tegemiste juures pahasti. Tegin paar klõpsu mõned päevad hiljem, kui masin enam nii puhas ei olnud.
Mida veel autoga teha, üks väike ümberehituse mõte on, aga hetkel ootab. Paar tuning juppi mõttes, hooldusest, sarniirid vajavad varsti vahetust ja õõtsahoova puksid (samuti IA info). Originaalis neid saada pole, nii, et need tuleb panna B osad.

Sellele tekstile tahtsin veel lisada, et üks uste peeglitest ei klapi, sellele oleks vaja leida uus toonor kuskilt, tahaks ikka tööle saada. Jubedalt on hakanud meeldima uuema facelifti iluvõre, ükspäev sai pargitud samasuguse kõrvale aga uuema iluvõrega ja hakkas kohe sügelema.

Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 04 Sept 2017, 08:11

Väike update.

Sai väike tule tuuning tehtud. Pildid räägivad kõige paremini. NB: Numbrituledest ei käi jutt 8), ega ka taustast.
Enne:
Pilt
Pärast:
Pilt

Ei vahetanud autol tulesid, lihtne lisa moodul paneb pidurituled särama. Töötab kõikidel P3 universaalidel.

Pilt

Uus Aquacontrol vajab paigaldamist, eelmisest aasta möödas aga veel mõjub, aga aastas korra ma seda ikka teinud.
Plaanis veel pagasniku luugi taha üks tule tuuning teha.
Viimati muutis SilQ, 04 Sept 2017, 10:11, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 04 Sept 2017, 10:10

On tulnud mõned PS'id, vastan siia, et kõik näeksid lugeda:
Idee sain siit, samuti vajaliku mooduli:

https://www.youtube.com/watch?v=wfV309P-Sfg&t=287s

Kasutaja avatar
sanderk
Foorumi veteran
Postitusi: 650
Liitunud: 19 Mär 2012, 09:53
Asukoht: Muraste

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas sanderk » 04 Sept 2017, 11:18

Ma olen talle 2 korda kirjutanud ja mingit vastust nii hinna ega millegi kohta saamata. Pole viitsinud rohkem vaeva nähagi. Sa võiksid termokahaneva ümbert võtta ja skeemist pildi teha. Saab nii kiiremini ise kokku joodetud äkki:D Ma saan aru et seal lihtsalt läbi takisti jagatakse alumiste voolu ülemistesse.

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: XC70 AWD, Summum, 175kw

PostitusPostitas SilQ » 04 Sept 2017, 11:43

sanderk kirjutas:Ma olen talle 2 korda kirjutanud ja mingit vastust nii hinna ega millegi kohta saamata. Pole viitsinud rohkem vaeva nähagi. Sa võiksid termokahaneva ümbert võtta ja skeemist pildi teha. Saab nii kiiremini ise kokku joodetud äkki:D Ma saan aru et seal lihtsalt läbi takisti jagatakse alumiste voolu ülemistesse.


Ma kirjutasin kohe pärast video ilmumist ja ta vastas mulle umbes nädala pärast, augusti alguses pani teele. Mooduli hind oli 25€ + post.
Ma võin selle kuumkahaneva maha võtta, millalgi pean veel seda paneeli lammutama, üks tule juhe tuleb sealt ka veel vedada, mitte selle projekti raames. Aga läbi katsudes tundus jah, et seal oli paar takistit ainult.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist