Koitk - Volvo 164

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 870
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas 164 » 20 Veebr 2016, 19:46

Siim kirjutas:Jäi selline paak silma: http://www.skandix.de/en/spare-parts/bo ... k/1016926/

Ehk kellegile sobib, saadaval ainult üks hetkel.

Minuteada see ei sobi varasemale 100 seerijale, kui siis alates 1974.
Originaal selline:
Manused
image.png

Tags:

Kasutaja avatar
KoitK
Kõva postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 05 Juun 2006, 23:15

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas KoitK » 24 Veebr 2016, 14:04

Paagi põhi on tegelikult üsna viisakas, kuid lagi on kaetud kergesti pudeneva roostekihiga ja ilmselt on nüüd ka bensinitorud põhja all seda sodi täis.
Pilt
Nivoo anduri kaanelt on näha, millise sodiga see paak kaetud on
Pilt


Aga auto on mõeldud sõitmiseks ja hetkel on taga väike 10l plastikkanister, millest uus voolik jookseb bensiinpumpa.
Pump käis ka pilbasteks ja sai korralikult puhastatud.
Pilt
Pilt

Ilusat Vabariigi sünnipäeva kõigile foorumikaaslastele!
Pilt

Siim
Foorumi veteran
Postitusi: 1750
Liitunud: 13 Juul 2008, 22:24
Asukoht: Viljandi/Rootsi

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas Siim » 24 Veebr 2016, 14:17

see pruun soga meenutab kangesti tolleaegse bensiini setet. Mul tuli seda karburaatorist pea teeklaasitäis välja.
Nüüd: Volvo C202; Volvo V70 `08; Porsche 928 `80; Porsche 911 `99; Mercedes-Benz E320 `01
Enne: Volvo V70 T5 `01; Volvo 142 `73; Volvo PV544 `62; Volvo 945S `95

Volvo DICE, MB Star Viljandimaal.

Kasutaja avatar
KoitK
Kõva postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 05 Juun 2006, 23:15

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas KoitK » 27 Veebr 2016, 21:09

Senikaua, kui ma paagi puhastamise mõtteid kogun, hekseldasin natuke alumiiniumit.
Peaks karburaatoritele korraliku hoovastiku tegema, mis näeks veidi viisakam välja. Kuulliigendid ootavad ka juba paar kuud.
Hoovastiku postid võiksid siis midagi sellist välja näha, kuid ma pole veel päris kindel, kas proportsioonid tulid õiged... Õnneks seinast elektrit tuleb ja latti ostsin ka varuga nii, et katsetada veel saab :roll:
Pilt
Veidi kõhnem on nägusam?
Pilt

Kasutaja avatar
KoitK
Kõva postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 05 Juun 2006, 23:15

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas KoitK » 10 Mär 2016, 19:42

Et teema täitsa ära ei sureks, teen väikese uuenduse.
Vahepeal oli Rootsis, blocketis, paar doonor 164 müügis, kuid soolase hinna tõttu (3000 ja 4000 SEK) läksid nad ka loetud päevadega minema, minu meilidele isegi ei vastatud.
Karburaatori hoovastiku kinnituspunktid vajavad veel veidi tuunimist.
Pilt
Aga Igori veljekapsli keskosaga võiks küll rahule jääda...
OZ racing oli moes 90'datel, tänapäeval on moes vanad volvod :oops:
Pilt
Pilt
Viimati muutis KoitK, 19 Mär 2016, 19:20, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Igor
Volvo Club liige
Postitusi: 874
Liitunud: 19 Juun 2005, 09:58
Asukoht: Lõuna-Harjumaa

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas Igor » 10 Mär 2016, 19:49

Ossa poiss!!! Vägev! 8)
Вольво c cемëрки начинается!

Kasutaja avatar
KoitK
Kõva postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 05 Juun 2006, 23:15

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas KoitK » 21 Mär 2016, 20:08

Täna sain kätte niinimetatud rohelise raamatu, mis on kena lisa olemasolevale.
Pilt

Ja üliodav hiina USB endoskoop, millega ma üritan lähemalt tutvuda bensiinipaagi laega.
Pilt

Samuti ootan soomlastelt epoksiidile hinnapakkumist, ma üritan pinnata bensiinipaagi seest sellise epoksiidiga.
http://www.jotun.com/Datasheets/Download?url=%2fTDS%2fTDS__8380__Tankguard+Special+Ultra__Euk__GB.pdf
Kui seda ei saa siis ilmselt millegi sellisega:
http://www.hirschauto.com/AUTOMOTIVE-FUEL-TANK-REPAIR-KIT/productinfo/ARK-01/

peeterk
Foorumlane
Postitusi: 52
Liitunud: 20 Juun 2007, 23:24
Asukoht: Läänemaa

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas peeterk » 24 Mär 2016, 17:48

KoitK kirjutas:Samuti ootan soomlastelt epoksiidile hinnapakkumist, ma üritan pinnata bensiinipaagi seest sellise epoksiidiga.
http://www.jotun.com/Datasheets/Download?url=%2fTDS%2fTDS__8380__Tankguard+Special+Ultra__Euk__GB.pdf
Kui seda ei saa siis ilmselt millegi sellisega:
http://www.hirschauto.com/AUTOMOTIVE-FUEL-TANK-REPAIR-KIT/productinfo/ARK-01/


Isikliku halva kogemuse põhjal epoksiidiga "remonditud" tsikli kütusepaagiga, ei soovitaks sul seda kasutada.
Probleemiks oli kehvasti eemaldatud rooste, mis epokihi all uuesti tärkas ja järk-järgult koorudes kõik ära ummistas.
Lõpuks lõigati paak lõhki ja puhastati mehaaniliselt.
Kui kõnealusel juhtumil oli probleemiks kehvasti puhastatud aluspind, siis varitseb selle DIY epokatmise juures veel üks oht.
Auto paaki, mis on ebamugavalt suur on problemaatiline nõnda keerutada, et see seest ühtlaselt kaetud saaks.

Soovitan soojalt üht teist kemikaali, millega olen kolm kaherattalise paaki ning kaks auto kütusepaaki korda teinud.
Siiani on masinad sõidus ja paagid prbobleemivabad.
http://catalog.ee.toolstore.com/#/?search=126280106
Täida paagid servani selle toote vesilahusega. Paar päeva seismist, tühjenda paak, loputa voolava veega ja kuivata kuumapuhuriga.
Kontrolli tulemust, vajadusel korda protseduuri. NB! kemikaal, mis paagist välja on valatud on korduvkasutatav! Tegu on fosforhappe baasil keemiaga.

Kui vajad täpsemaid juhiseid ja soovitusi võta ühendust PM kaudu.

Kasutaja avatar
KoitK
Kõva postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 05 Juun 2006, 23:15

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas KoitK » 24 Mär 2016, 23:56

Ma olen päris palju konsulteerinud nii vanaautode taastajatega, kui tööl, mul on päris suur punt keemikuid. Ühesõnaga üldiselt nad pole soovitanud selliseid happega töötlemise variante, sest see aktiveerib terase pinna ja sealt on väga soodne asi edasi roostetama. Mul tükk aega juba sõidab pagasuruumis 3kg M5 mutreid, millega ma üritan mehaaniliselt selle rooste sealt kätte saada. Aga eks näis, võin Lunast läbi astuda ja uurida selle toote saadavuse kohta, ma lugesin selle tootelehte ja see tundub lihtsalt olema puhastamiseks mõeldud aine, mitte paagi kaitsmiseks. Peale sellega kogu ebameeldiva eemaldamist peaks paagi sisu ikka millegagi ära kaitsma. Aga tänud soovitamast.

Kasutaja avatar
kurivaim
Kõva postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 10 Aug 2012, 13:51
Asukoht: Kuressaare / Ääsmäe

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas kurivaim » 25 Mär 2016, 00:19

Olen kuulnud jutte, kui kunagi vene ajal hoiti lahjat betooni segu vett plekk ämbrites mõnda aega ning peale seda kestsid ämbrid poole kauem. :D
Volvo 744 1988 B230F
Volvo 245 1983 D24

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas vanapeer » 26 Mär 2016, 09:54

Pakun veel ühe keemia välja, mis aitab kõige paremini. See on "elbow grease". Ehk siis teenida raha uue paagi ostmiseks.
Aga üks kaval mõte ka: kui panna vana paak rotovalu masinasse ja seest täita plastikuga? :p
:unibrow:

Kasutaja avatar
KoitK
Kõva postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 05 Juun 2006, 23:15

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas KoitK » 26 Mär 2016, 20:10

vanapeer kirjutas:Pakun veel ühe keemia välja, mis aitab kõige paremini. See on "elbow grease". Ehk siis teenida raha uue paagi ostmiseks.
Aga üks kaval mõte ka: kui panna vana paak rotovalu masinasse ja seest täita plastikuga? :p


Raha polegi siin niivõrd probleemne osa, ostaks hea meelega originaal paagi, kui keegi müüks. Romulatest jms kohtadest saan täpselt samasuguse asja nagu mul praegu on. Rotovalu on ka foorumitest läbi käinud, kuid Sauel tegev ettevõte, kes sellise asjaga tegeleb ei taha paake tegemisse võtta. Nii, et ma ise usaldan epoksiidi kõige enam, paljudel tundub see eposkiid üsna hirmuäratav olema, kuid epodel on päris suur vahe, tuleb lihtsalt kvaliteetset kasutada, mitte esimese paadiehitaja käest osta.
Paagi plekk on vga koralik, nagu oleks eile tehtud.
Pilt
Paagi ülemine serv oli kaetud lahtise roostega
Pilt
suristasin natuke mutreid ringi ja tänase päeva lõpuks on seis selline.
Pilt
Mõtlen, et võtan paagi Tartusse ja äkki konstrueerin seal mingit sorti vibrolaua.
Ühe toruotsa murdsin ka paaki ära, kuid õnneks on see bensiini tagasivoolu toru ja selle parandus on üsna triviaalne, lihtsalt tuleb üle keermestada ja punn ette treida.

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas vanapeer » 27 Mär 2016, 12:14

Kas seda oled näinud? 210 € http://www.vp-autoparts.com/main.aspx?p ... no=1211984

Edit. Nüüd nägin, et lehekülje alguses in Skandixi paak juba ja erakordselt odavama hinnaga. Jutt on jah vajalikest modifikatsioonidest. Aga 164 in tankimine tagant ja sellist modifikatsiooni on palju teha.
:unibrow:

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 870
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas 164 » 27 Mär 2016, 14:24

vanapeer kirjutas:Kas seda oled näinud? 210 € http://www.vp-autoparts.com/main.aspx?p ... no=1211984

Edit. Nüüd nägin, et lehekülje alguses in Skandixi paak juba ja erakordselt odavama hinnaga. Jutt on jah vajalikest modifikatsioonidest. Aga 164 in tankimine tagant ja sellist modifikatsiooni on palju teha.

See vp paak on 1974-... versioonile, sarnaselt 200 seeriaga, see ei sobi.

Kasutaja avatar
KoitK
Kõva postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 05 Juun 2006, 23:15

Re: Koitk - Volvo 164

PostitusPostitas KoitK » 27 Mär 2016, 23:41

1213748 on kütusepaagi kood ja need poed, mis google otsingus välja tulevad (amb-trade, autospares.lv, partacus.de) on juba järelepäritud, neil on paak lihtsalt andmebaasis, kuid reaalselt pole laos ega saa ka enam tellida. Möödaminnes küsisin ka Infoautost, neil volvo 164 üldse puudub kataloogis, paagi kood tuleb välja varuosa nimistus, ütleb, et tegemist on bensiinpaagiga, kuid ostukataloogis puudub selline number. Sama lugu on Teeme varuosadega.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist