Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 26 Sept 2017, 20:34

Uuendaks selle teema kah siis ühe soojaga ära kui juba kord sai sulg haaratud.
Ülevaatus sai oodatult läbitud ilma ühegi kobinata. Isegi kardetud esimesed amordid olid veel nii kõbusad, et ei vääranud kuidagi sündmuste käiku.
Viimased paar kuud polegi midagi katki läinud ja auto on lasknud probleemi vabalt endaga sõita. Küll aga pole midagi kuulda olnud töökoja poolelt, kes minu kindlustuse juhtumiga tegelema peaks. Huvitav kaua veel kriimulise tagumendiga ringi sõita tuleb? Rahutus tekkis hinge ka seoses tõigaga, et esimesed öökülmad pole just enam mägede taga. Kuna mul polnud mingit tahtmist oodata töökodade täitumist kõveraks sõidetud roigastega (keda siis huvitab stange värvimine, kui laiba kuhi on ukse taga) otsustasin ise ühendust võtta. Minu kõnet oli justkui oodatud. Mulle isegi olevat helistatud paar korda, kummalisel kombel ma ise küll sellest teadlik pole :roll: . Küll aga jäi jutt nii, et auto läheb 4. oktoobril töösse.
Pilte juhtunust polegi veel üles pannud, seega...


Pilt


Pilt


Pilt


Nagu näha võib on põhjustatud vigastused tõesti vaid kosmeetilist laadi ehk mul vedas. Väga vedas.
Need kriimud kräämud olid aga juba ostes. Tuleb välja, et Volvo on kellegi jaoks olnud nii suur laev, et tagurdamine on olnud tõeline väljakutse.


Pilt


Pilt


Teine nurk on tal ka ära rihitud, aga valgus peegeldas tookord nii, et ei suutnud sellest normaalse kvaliteediga pilti teha. Veidral kombel pole endal õnnestunud kummagi Volvoga millegi pihta tagurdada. Ilmselt olen mingite võimetega, milledega tavainimesi pole õnnistatud :roll:
Viimati muutis Priit_P, 30 Apr 2018, 23:11, muudetud 1 kord kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 08 Okt 2017, 22:34

Auto võetigi 4. oktoobril töösse nagu jutt oli ja sain ka lubadusele vastavalt reedel kätte. Asenduseks anti ülelaetud pajaga Citroen Berlingo :) Väga sujuv korraldus kuigi jah, kolmandaks päevaks tundsin ma oma Volvost juba tõsiselt puudust ja kui Berlingost sinna istusin, tundus see nagu mingi luksauto olema. V70 sõidab ikka vääääga teistmoodi. Aga ei vingu, eksole. Hea, et üldse asendusauto anti mille eest ma tegelikult ei maksnud sentigi.
Rääkides asja sisust, siis töö kvaliteet on igati vastuvõetav. Stange sai ka läbipaistva kile peale ning auto tehti nii seest kui väljast puhtaks. Nice 8) Kapott jäi siiski praegu tegemata ja põhjus selleks oli lihtne: vasak poritiib on ka kunagi natuke pihta saanud. Kerge lohkjas mõlk ning kraabitud tiivaäär mida jällegi on püütud sinise markeriga parandada :mrgreen: Tehke mis tahate, aga no on naljakas. Hea, et ta tervet autot markeriga üle ei värvinud :D Kuid ma jagasin kiirelt välja, et pole mõtet värvida kapotti ja hakata hajutama tiibadele. Ning viia auto uuesti kuu-kahe pärast tiiva värvimisse ja hakata hajutama kapotile. Lolli tööd pole ju mõtet teha. Ja kohe poleks vist rahaliselt kannatanud see kuu koos teha. Nii saigi kokku lepitud, et viin auto mingi aeg hiljem tagasi ja need asjad tehakse ühe korraga ära nagu see mõistlik olekski.
Mingi aeg organiseerin paar pilti ka.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 15 Okt 2017, 23:00

Täna oli ilus sügusene päev, isegi päike paistis vahelduseks. Vaatasin, et viimased pildid autost olid tehtud millalgi talvel. Patt oleks olnud see võimalus nüüd kasutamata jätta. Nii sündiski pärast kiiret pesu väike fotosessioon.


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Üks suve möllust väsinud herilane otsis endale uimasena talvekorterit. Ei mahu sa vennike siia prakku...


Pilt


Pool tundi kulus velgedelt pigi eemaldamiseks. Pesemise käigus langes pilk rehvidele. Mnjahhh... nii palju siis eelmise aasta sügisel ostetud tutikatest rehvidest. Vasakpoolne võiks ühe suve veel sõita, aga parempoolne on kulumispiiriga tasa.


Pilt



Pilt


Võrdluseks uus rehv


Pilt


Nüüd on vist uusi esimesi rehve vaja :roll:
Viimati muutis Priit_P, 05 Mär 2021, 02:21, muudetud 2 korda kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 13 Nov 2017, 23:45

Kuna täna on juba kord natuke selline jauramise päev, siis kasutan võimalust ja jauran veel natuke.
Sõidan mina täna kaheksa paiku hommikul mööda Pärnu mnt. tööle. Skyplus`i hommikuprogramm on taustaks mängimas, kuid vaim on ergas ja ka muidu igate pidi ärkvel kuigi hommikukohv on veel joomata. Pärnu mnt. viaduktist alla sõites võib olla kiirus 45-50km/h. Osalt selle pärast, et kohe olen jõudmas ülekäiguraja lähistele, osalt ka selle pärast, et ees hakkab roheline vilkuma ja pole põhjust kiirustada kui tuleb nagunii seisma jääda. Magdaleena haigla vastas ootab üks Peugeot 508 "auku", et üle kahe rea teisele poole teed saada. Ja mõistagi see auk leitakse, umbes paarkümmend meetrit enne mind. Peale liikuma hakkamist saab juht isegi oma põhjendamatust optimismist aru ning sohver peab mõistlikumaks seisma jääda. Paraku sulgeb tema sõiduk 2/3 ulatuses minu sõidurea. Äge... Niivõrd puhta ette sõitmise peale polnudki muud teha kui kahe jalaga pidurdada. Siiani polnud vist varem kogenudki kuidas ABS`i omav auto naastrehvidega märjal teel rehvide vilisedes pidurdab. Libedaga on muidu nagu ikka toiminud... Üle sebra lohiseb auto juba plokkis ratastega. Ega ma muidugi ei uskunud, et see 1,5T enne Pesukotti päriselt pidama saab, aga sai. Loetud cm`d jäid puudu ühest järjekordsest mõttetust plekimõlkimisest tipptunni hakul. Pesukotil polnud ühtäkki enam kiiret kuhugi, samuti seisis kogu rida minu taga. Tulin autost välja veendumaks, kas auto tõesti terveks jäi, sest see oli reaalselt napikas. Ühtlasi andsin 508 juhile žestidega mõista, et tema langetatud otsus polnud pehmelt öeldes kõige adekvaatsem ja üldse oleks parem kui ta täna autoga võimalikult vähe sõidaks. Peale seda pidas too targemaks lõpuks siiski tee ületada (mis oli nüüd tunduvalt lihtsam kui enne), mina käivitasin uuesti auto ja sõitsin vaikselt tööle. Kui palju jama jäi jälle olemata, kui palju enda aega kokku hoitud :roll:
Väärika Rootslase lugu jätkub kõigi kiuste, kuigi vaieldamatult oli tänane olukord temaga kõige ohtlikum.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 12 Dets 2017, 23:20

Kuna viimasel ajal olen oma teemasid paralleelselt uuendanud, siis pole ka seekord mõtet erandit teha.
Aasta kisub vägisi lõpu poole ja paslik oleks teha väike kokkuvõte. Jorisen mis ma jorisen, aga tõele au andes on see auto ju ilma remontimata ja remonti vajamata augustist tänaseni kenasti iga päev sõitnud. Ja seda võib juba, seltsimehed, lugeda oluliseks progressiks. Jah, pisiasju mille kallal nokkida leiaks, aga ei midagi suurt ega olulist. Ka rahaliselt (just remondi poolelt) on see aasta läinud tunduvalt ökonoomsemalt, aga see pole ju üllatus ja midagi sellist olin ma ju eeldanudki.
Kuu alguses vahetasin tal mootoriõli ära ehk korraline hooldus. Jällegi käis eelnevalt 2L loputuseks läbi, peale mida läks juba Mobili täissünt sisse. Natuke aega hiljem hakkas ka Service tuli armatuuris põlema. Hoolduse suhe on kolm välpa tehase soovitatud kahe välba kohta. Ehk 10 000 km välp 15 000km välba asemel. Odo näit peaaegu 296 tuhat km.
Natuke võiks vinguda kerge vibratsiooni üle, mis tuleb ikkagi tagapiduritest, aga tavaline V70 omanik ei kergitaks selle peale ilmselt kulmugi, olulisemast reaktsioonist rääkimata. Perfektsionistid hädaldavad, aga auto käivitub, sõidab, keerab ja pidurdab, milles siis probleem on? Probleem on tavaliselt siis, kui autoga enam edasi sõita ei saa ja siis hakatakse ennast liigutama :) Võtame siin kasvõi näiteks minu eelmise V70 ja kuidas teda lihtsalt tarbitakse seniks kuni. Nii et lühidalt kokku võttes oleks kurtmine antud momendil vist patt ja stabiilsus tehnilises mõttes, mille saavutamist olen nii kaua oodanud, on nüüd loodetavasti käes.
Kui midagi otseselt ei juhtu või küljest ära ei kuku, siis see aasta ongi plaanis kuivade nootidega lõpetada. Enne pühi peaks ta korralikult ära pesema, pigi maha võtma ja ehk ka väike vaha tiir preemiaks, aga see oleks ka suures plaanis kõik. Seda kindlamalt algab uus aasta Sinisele Noolele uue hooga.
Tänud kes leidsid siit endale lugemist ja põhjust kaasa mõelda või sõna sekka öelda.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Tanel » 13 Dets 2017, 11:46

Miks kasutad läbipesu õlivahetusel?
Kas otstarbekam poleks vahetusvälpa lühendada? Ma muidugi ei tea mis ls sa seda teed.
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 13 Dets 2017, 13:03

10 tuhande km välbad nagu kirjutanud olen, ls ise 296 tuhat :)
2L on piisav kogus, mis toob mootorist päris palju vana õli jääke välja, mis pole muidu välja nõrgunud. Midagi jääb paratamatult sisse. Tegelikult võiks muidugi teha 3L`ga, oleks veel parem. 10 tuhandene välp peaks talle siiski olema täissünt õliga täiesti piisav. Tegemist pole ju Mitsubishi Evo või STi WRX`ga kus vahetatakse 7-8tuhande pealt õli.
Konkreetsel isendil hakkab õli märgatavalt mustuma juba pärast ca 4-5 tuhande km läbimist. Ühtlasi on see kiire tervisetest bensiinil töötava mootori kohta, sest mida hõredam on mootor seda rutem õli mustaks läheb. Diisli kohta see ei kehti, sel on juba esimese tuhande km`ga uus õli must nagu tökat.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 07 Jaan 2018, 23:02

Kuna aasta lõpp oli natuke vaiksem, siis üritasin seista oma sõnade kõrgusel. Ehk siis pigi eemaldus, korralik pesu, väike poleerimine ja vaha. Loom läikis nagu prillikivi. Päris kahju oli teda õue vihma kätte ajada, aga ei saa ju jääda tööle ööbima. Teise päeva õhtuks nägi kõrgläikes Volvo välja nagu siga, kes oli mõnuga porilombis püherdamas käinud. Olles katuseni s*tane haihtus mitme päeva töö tulem nagu ilus uni hommikul ärgates.
Küürisin puhtaks ka eesmised suveveljed ning eemaldasin tasakaalud ja liimijäljed. Nagunii oleks tulnud nad ära võtta ja ettevaatlikult ise tehes ei kahjusta velje värvi. Kummimehel on nüüd vaid uuete rehvide paigaldus ja tasakaalude kleepimise vaev.
Täna leidsin juhuslikult kuurist kaks naastrehvi, mis omal ajal said kõrvale tõstetud. Mustrit ca 6-7mm ja enamus naaste sees, aga tootmisaasta on 2005 :mrgreen: Ka mõõt 195/65R15 sobib. Kuna minu eesmised talverehvid on põmst võiduka lõpuni sõidetud, siis proovin kas neid rehve kannatab alla panna. Sellises korras rehve prügisse nagunii ei loobi ja kuuris pole neid kah mõtet kauem hoida. Vaatab, äkki kestavad ikka talve või kaks ära.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 11 Jaan 2018, 18:20

Aitab jutust. Plaani on ju tore pidada, aga ühel hetkel peaks väärt mõte ka millegagi kulmineeruma.

Alt ära võetud talverehvid ei kõlbaks vist enam isegi suvel sõita, rääkimata siis talvel. Häbi mulle :oops:


Pilt


Siiski neli talve olid nad head rehvid. Siit ka põhjus miks 2005a talverehvid veel päris kobedad tunduvad.


Pilt


Suverehvidega oli olukord märksa lihtsam. Kui uus rehv maksab 57Euri, siis pole mõtet kasutatud suvekaid osta. Eriti kui enam-vähem hea rehvi hinnatase on 45-50 eurot tk, mustrit on aga ikka parimal juhul 5-6mm


Pilt


Üksiti poleerisin veljed ka üle, mingi nanovaha läks veel takkajärgi. Konkreetsed on tagumised veljed, kuid esimesi tabas sama saatus. Mõningane läige tekkis...


Pilt


Pilt


Sellega võiks suviste jalavarjude ettevalmistuse lõppenuks lugeda ja kaugel see kevad enam ongi :)
Viimati muutis Priit_P, 30 Apr 2018, 23:08, muudetud 1 kord kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 30 Apr 2018, 12:38

Eelmisel nädalal lasi pesemise käigus parempoolne peegliklaas ennast aluse küljest lahti. Kukkus kõlksti peegli alumise serva peale :) Hea, et sõidu ajal ära ei tulnud. Aitas tugev kahepoolne teip, mis hoiab kinni ka siis kui soojendus sisse lülitada.
Jaanuari lõpust kuni poolde märtsi rohkem seisis kui sõitis, sest töösõitude tegemiseks on nüüd teine auto. Aeg ajalt ikka liigutasin teda, et pidurid kinni ei jääks, aga alates aprillist oleme jälle üsna aktiivselt liikvel ja jätkuvalt ainult sõidurõõm 8) Alati on nauding ta käima panna ja temaga sõitma minna, viimasel ajal ainult oma lõbuks.
Et päris igav ei hakkaks võiks teda natuke näppida ka. Peenhäälestus hõlmaks eelkõige tagaluugi amortide, küünalde ja kütusefiltri vahetust. Luuk just pähe ei kuku, aga see hetk pole ilmselt enam väga kaugel kuna üles tõstmiseks tuleb kasutada eelkõige ikka enda jõudu. Külmalt käima pannes kipub mõnikord neljal silindril puterdama, mingi hetk võtab viienda ka järgi. Ehk küünalde vahetus võiks selle tõve vastu aidata.
Suve jooksul tahaks külge saada -40mm esivedrud ja uued Bilsu B4`d. Need peaks sellise madaldusega veel täitsa edukalt toimima. Praegu on nina natuke liiga kõrgel, sellise komboga peaks kukkuma soovitavale kõrgusele.
Kliimasüsteemi peaks kah uuesti ära täitma, sest sealt tuleb kõike muud peale jaheda õhu.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 18 Juun 2018, 20:21

Sinisest Noolest pole vahepeal midagi väga kuulda olnud, aga pole ka olnud olulist põhjust temast kirjutada. Sõidab täitsa edukalt ja külvab linnavahel elevust. Küll aga on märkamatult juba peaaegu pool suve läbi ja kuskilt otsast peaks enda poolt ette antud programmi hakkama täitma. Eelmisel nädalal pandigi siis külge uued tagumise luugi gaasivedrud (täpselt nii peaks väidetavalt nende õige nimetus olema), uued küünlad ja kütuse- ning õhufilter. Ei saa salata- minek muutus natuke teravamaks küll. Jätkuvalt soovitati käia pihustitega kontrollis, sest tühikäigul pidi mootori töö jätma soovida. Ise ei saa midagi aru, aga no ma ei ole ka elukutseline mehhaanik. See käik on järgmisel kuul juba plaani võetud. Lisaks kurtsin tagumiste piduriketaste lühikese eluea üle. Supordid kontrolliti minu soovitusel üle- kõik ok, pidurid peal ei ole. Keskmine kütusekulu 9,6L sajale seda ka tõendab. Augustis tõmmatakse pilbasteks. Vajadusel vahetatakse rummud välja, ühe soojaga saab siis jälle uued kettad ja klotsid ka panna. Neljas paar siis juba. Haige värk, krt.
Aga tagaluuk tõuseb nüüd küll väga majesteetlikult omal jõul üles. Enne tuli ikka omal musklit pingutada, nüüd on väga bueno. See kulutus läks igati asja ette.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 15 Juul 2018, 19:22

Peab järjekordselt tunnistama, et selle autoga igav ei hakka.
Mõni päev tagasi tuli foori taga mingi linnamaastur kõrvale tõmblema. Äkki oli Toyota RAV-4. Järjekordne kompleksides kodanik, kelle hinge ei mahu kui temast mööda sõidetakse. Teise käiguga spurt ca 5000p/min lükkas sujuvalt aga kiirelt ümber selle "kõikuva telefoniputka" omaniku arvamuse Liivimaa parimast ratsanikust. Selliselt pöördelt 3. käigule vahetamine tõmbab selja veel korraks mõnusalt istmesse enne kui gaas järgi lasta. Tõestada pole enam midagi ja lollilt pole mõtet kiirust ületada. Sinisel Noolel oli selle kõige kohta aga lõpetuseks veel oma avamus öelda. Arvamus oli lühidalt see, et selleks päevaks luges generaator oma tööpäeva lõppenuks ja edasi peaks ma nagu ise vaatama, mis moodi tarvilikku voolu toodetakse. Ma ei tea, seal pole nagu enam midagi remontida- kõik on juba uus pandud, aga laadimisomadused on see junntükk hetkel kaotanud. Esmaspäeval peab hakkama probleemiga tegelema, huviga ootan põhjust. Fakk, selle raha eest, mis sinna juba pandud on, oleks ma võinud juba kahe soti eest uue geneka osta :idea:
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 17 Aug 2018, 16:12

Päris tükk aega on jälle vaikus olnud siin teemas...
Geneka probleem sai lahendatud- süüdlaseks oli üks mähise ots, mis oli mingil põhjusel kinnituse alt lahti tulnud ja ei andnud seetõttu korralikult ühendust. Ega rohkem ei olnudki probleemide tekkimiseks vaja. Suure vihaga joodeti kõik kinnitused üle ja vennad ütlesid, et rohkem nad seda autot generaatori probleemidega selles asutuses näha ei sooviks. Noh, annaks jumal.
Juba mõnda aega on mind häirinud vedel esivedrustus ja ka vaatepilt ise polnud suurem asi- rattakoopasse mahtus terve rusikas. Maastur, mitte V70.
Selle asjaga oli tagumine aeg midagi ette võtta. Sai ostetud ette uued Bilstein B4`d, sest originaal Sachs`idest polnud enam ilmselt miskit järgi. Samuti sai tellitud uus Lesjöforsi madaldusverdude komplekt -40 mm madaldusega.


Pilt


Pilt


Vanad Sachs amordid, mis alt ära võeti, lasidki ennast üsna lõdvalt sisse suruda ja sellesse asendisse nad ka jäid. Originaal amordid, mis neist ikka 19a hiljem tahta. Vanarauaks muutumine on igati loogiline lõpp. Pole vist vaja mainida kui olulist rolli mängivad amortisaatorid esiveolisel autol. Vanad vedrud olid kusjuures mõlemad terved, jätsin need igaks juhuks reservi. Mine tea millal võib vaja minna. Mõistagi läks juhitavus tunduvalt paremaks ja konkreetsemaks ning kurvides pole enam ka sellist kaldumist mis varem. Päris rahul ei saa sellegi poolest veel olla. See krdi pikk kere paindub kurvides läbi nagu tainas. Vaja oleks struti ka ette, siis saaks ilmselt päris hea. Tagumiste vedrudega ei teinud midagi, sest tagumine ots on kõrguse poolest paigas ja seda ma muuta ei soovinud. Tagumised -40mm madaldusega vedrud on üle, kel vaja siis võib märku anda. Usun, et saame kokkuleppele.
Hea on lisaks see, et nüüd on ka esimene ots soovitud kõrgusel- täpselt see mis vaja. Mingi aeg peaks miski fotosüüdistuse kah sellest jäädvustama.

Nii et kindlasti on vaja osta strutbar ette. Lisaks on vaja osta asju, millel pole teelpüsivusega absoluutselt mingit seost. Amorte ja vedrusid alla pannes avastati ülevalt kinnitusest lahti roostetanud vasakpoolne poriplekk. Kontrollisin: vastab tõele ja teeb sõites üsna häirivat häält. Vist on mõistlik siis kohe mõlemad ära vahetada. Lisaks on hakanud parempoolne veovõlliots jälle häält tegema. Aru küll ei saa millest. (tõlkimatu rõve sõim) auto siis kui sellisele tavalisest natuke agressiivsemale kasutamisele vastu ei pea :roll: Ei oska nagu muud öelda... Huvitav kuidas 166kw ja 184kw autod koos püsivad, aga 125kw on pidevalt jupid taga :roll:

Ahjaa, veel juppidest rääkides, siis kuu alguses käidi tagumised pidurid ka üle. Vanad kettad polnud jõudnud veel õieti roostegi minna kui nad juba alt ära tuli võtta :mrgreen: Kontrolliti rummud ka üle ja parempoolne rumm oli kurjajuur. Vahetati välja koos laagriga. Uued kettad ja klotsid tulid jälle Brembolt- nüüd on terve jooks kettaid ja klotse sellelt tootjalt all. Siiamaani on hea, vaatame kas jääb kestma ka.
Viimati muutis Priit_P, 13 Veebr 2020, 23:44, muudetud 1 kord kokku.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Priit_P » 01 Sept 2018, 22:14

Keegi oskab soovitada, kust sellele autole strutbari saaks ette osta? Ebayst olen regulaarselt vaadanud, aga Euroopa poolelt on põmst tühjus ja USAst ei tahaks hakata ka tellima. Hea kui oleks reguleeritav.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Priidu Volvo V70 2,4 125kw 07/99a "Dream Works"

PostitusPostitas Tanel » 02 Sept 2018, 07:33

Info autost
Originaal
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist