Mis jama nüüd siis vastamisega? (Müügiteema)

Ettepanekud, probleemid

Moderaatorid: Henn, Leho

Kumb on parem? Kas vastamisega või PS'imisega müügiteemad?

Traditsiooniline - vastamisega
56
54%
Uudne - ainult PS
42
41%
Ei tea ega tahagi teada
5
5%
 
Hääli kokku: 103

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3157
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Mis jama nüüd siis vastamisega? (Müügiteema)

PostitusPostitas hypnotiza » 30 Juul 2009, 17:22

Omatehtud müügikuulutuse all ei saa ma enam vastata, ytleb:
Vabandame, aga ainult moderaatorid saavad siin alafoorumis postitstele vastata.


Teema:
http://volvofotod.pri.ee/volvoclubfooru ... hp?t=10405
Viimati muutis hypnotiza, 05 Aug 2009, 18:54, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Volvo Club
Volvo Club liige
Postitusi: 1122
Liitunud: 15 Juun 2005, 21:12
Asukoht: Tallinn / Jüri
Kontakt:

PostitusPostitas Volvo Club » 30 Juul 2009, 17:38

Vastata ei saa enam
Vajuta postitusel nupule "muuda" ja korrigeeri oma postitust.
Pildialbumid http://picasaweb.google.com/volvoclubestonia
Haagissuvila rent
56495585; 56495125
www.volvoclub.ee
SKYPE: volvoclub

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 30 Juul 2009, 23:58

Milleks sellisele põrsakarjale demokraatia vms!
:unibrow:

marxonic
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Juun 2008, 21:44

PostitusPostitas marxonic » 02 Aug 2009, 20:05

foorumist, kus asju arutatakse on saanud teadetetahvel, kõva!

näiteks kui ma müün V40 varuosi, siis peab inimene info saamiseks saatma privaatsõnumi, nüüd kui teine inimene tahab sama asja kohta teada, saadab mulle sama küsimusega privaatsõnumi, selle asemel, et ma vastaks enda müügiteemasse ja kõik näeksid seda, mis ongi nagu postitamise mõte, või kui keegi oskab näiteks veel kaasa rääkida mõne varuosa kohta, on kokku puutunud sellega mingil põhjusel rohkem kui näiteks mina või siis ostja, aga nüüd seda võimalust ei ole, ärge olge pedandid, las rahvas jutustab.
Läbustamine on see kui oksendatakse autosse ja loobitakse asju puru mitte see, kui inimesed informatsiooni edastatakse!!!

supp
Foorumi veteran
Postitusi: 7286
Liitunud: 04 Nov 2006, 19:06
Asukoht: TALLINN

PostitusPostitas supp » 02 Aug 2009, 20:32

point ongi selles, et kes on ostja/müüa mees see ostab ja müüb, mitte ei kobise niisama, kui inimene tahab midagi osta siis ta küsib su käest otse mis teda huvitab, mitte ei kommi , et sul on veljel vähe polte või autol palju roostet.
tegemist on ju ikkagi margi foorumiga, kus eeldatakse, et liitujatel on mingi arusaam margist, mis foorumiga nad liitusid ning arusaamatuste lahendamiseks on ju igasugu teh. jm teemad
eriti veel kui eelkõneleja läheb nende fruktide alla, kel ilmselt volvodega mingit isiklikku sidet pole, vaid liitus ainult kaubanduslikul eesmärgil.
osta.ee jne on ka olemas
ja veel persoonselt to marxonik: kontekteeru siis modedega, saad äkki mingi reklaami eest maksta ja pakkuda oma pakkumisi ning kõik on häppi
asümeetriline 240
"LY on libu" 343 cvt
pe..se räägin ainult NMT telefoniga kui levi on
"this is small step for man, but big step for volvo 343"
alfa on ka volvo

marxonic
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Juun 2008, 21:44

PostitusPostitas marxonic » 02 Aug 2009, 23:08

supp kirjutas:point ongi selles, et kes on ostja/müüa mees see ostab ja müüb, mitte ei kobise niisama, kui inimene tahab midagi osta siis ta küsib su käest otse mis teda huvitab, mitte ei kommi , et sul on veljel vähe polte või autol palju roostet.
tegemist on ju ikkagi margi foorumiga, kus eeldatakse, et liitujatel on mingi arusaam margist, mis foorumiga nad liitusid ning arusaamatuste lahendamiseks on ju igasugu teh. jm teemad
eriti veel kui eelkõneleja läheb nende fruktide alla, kel ilmselt volvodega mingit isiklikku sidet pole, vaid liitus ainult kaubanduslikul eesmärgil.
osta.ee jne on ka olemas
ja veel persoonselt to marxonik: kontekteeru siis modedega, saad äkki mingi reklaami eest maksta ja pakkuda oma pakkumisi ning kõik on häppi

irw@saad äkki reklaami eest maksta, milline ainulaadne võimalus küll :lol:
Tegelikult liitumisel ei olnud mingit seost raha tegemisega, sel ajal oli mul Volvo 460 turbo, mis 1.3 bar'i juures hävitas 2.5'seid bemme oma meeletu 88 kw'ga

aga rääkides konkreetsetest asjadest, siis praegu on selline mulje jäänud, et olen suht sitas nimekirjas kuna pakun asju odavalt, odavamalt kui teist 95% inimesi suudaks endale sebida, no kui ma peaks siin mingi reklaami eest pappi köhima, siis tähendaks see seda, et ma oleks sunnitud lükkama päris mitu % hinnale otsa ja selle tagajärjel peaks KA volvoomanikud rohkem pappi jupi eest maksma, siis volvoklubi keeraks käru enda liikmetele või kuidas? ega ma ei tahagi mingeid bannereid või asju, lihtsalt kui keegi vajab midagi enda auto jaoks, mida mina suudaks pakkuda, siis oleks suht meeldiv kui inimesed saaks seal teemas kaasa rääkida, mind kriitika ei tapa, muudab ainult teenuse paremaks

arny
Foorumi veteran
Postitusi: 1427
Liitunud: 02 Apr 2006, 09:53
Asukoht: tartu
Kontakt:

PostitusPostitas arny » 03 Aug 2009, 07:13

tglt ongi ju müügi teema selleks, et müüa midagi mis volvodega seonduv. Kõik ju ok siis või mis. Moded võiks lihtsalt ise teemasid korras hoida, et kui mingis teemas on miski mõttetu küsimus või vastus või muidu pläma siis kustutataks selline asi.

Kasutaja avatar
Volvo Club
Volvo Club liige
Postitusi: 1122
Liitunud: 15 Juun 2005, 21:12
Asukoht: Tallinn / Jüri
Kontakt:

PostitusPostitas Volvo Club » 03 Aug 2009, 21:41

lugupeetud foorumlased moderaatorid ei ole selleks foorumis et käia kellegi läbu kustutamas. Olen selle väheste päevade jooksul umbes 6 müügi kuulutust kustutanud, mis ei ole vastanud tingimustele. nendest 6 kuulutusest oli ühe isiku poolt 3 korda jäärapäiselt sama reha otsa astutud.
Foorum ei ole komerts eesmärkidel loodud ja selleks ta ka ei kujune.
Müügifoorumi tingimuste osas teeme kindlasti veel täiendusi.
Hea eeskuju on automotofoorumi "vanatehnika turg".
Pildialbumid http://picasaweb.google.com/volvoclubestonia
Haagissuvila rent
56495585; 56495125
www.volvoclub.ee
SKYPE: volvoclub

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 05 Aug 2009, 01:00

Kas ühelegi müügiteemale ei saa täpsustavaid küsimusi panna? Iga mees peab ise müüja käest kõike küsida oskama? Auto müümine/ostmine on päris tähtis tegevus ja mis siis foorumi kui kollektiivse aju mõte on?
Teeme foorumi üldse twitteriks siis.
:unibrow:

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

PostitusPostitas -kj- » 05 Aug 2009, 09:15

Väga nõme ikka, et selline süsteem tehti, nüüd ei saagi siin müüa midagi eriti, ja mis selles halba on, et siin äritegevus toimub?

Osad ei suuda oma teemasidki normaalselt teha, siis tuleb hakata ta PS ummistama tobedate küsimusteha, mis aasta jne, kas jupp alles või midagi taolist.....Kui teemas saaks vastata, oleks asi ikka palju parem
Oli ju normaalne süsteem, miks seda muuta oli vaja
Kui müügiteemat tõsta tahan, pean ära kustutama, ja uue tegemea ? :o

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3157
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

PostitusPostitas hypnotiza » 05 Aug 2009, 18:55

Huvipärast võiks ju uurida kuidas keegi arvab asjast?

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7614
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

PostitusPostitas Liiwaannus » 05 Aug 2009, 21:21

olen vastamisvõimaluse poolt, kuid ei soosi teemade massilist upitamist. Seega arvan, et kui on konstruktiivne jutt, las siis olla küsimus vastus vormis, kuid ntks 2-3 kordse upitamise peale, ilma piisava ajalise intervallita ja vahepealsete postitusteta teistelt kasutajatelt võiks teema prükkarisse saata. Kui huvi ei tunta, mis ta siis risustab huvitavate teemade loetelu.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

ddig
Foorumi veteran
Postitusi: 1441
Liitunud: 19 Veebr 2006, 10:30
Asukoht: Tallinn - Pärnu

PostitusPostitas ddig » 05 Aug 2009, 22:46

Ma ei näe upitamises midagi halba, küll aga selles, kui müügiteema on määramata pikkusega ning et mingi omaduse/detaili olemasolu teada saada, peaksin terve saaga läbi lugema.

Teema algataja kohustus (huvi) peaks olema ülevaatliku kuulutuse postitamine ning saabunud küsimustele saab alati vastata oma postitust muutes.

Heaks halvaks näiteks on siinkohal Elfa Elektroonika foorum, kus peotäis "tõsiseid asjatundjaid" peab vajalikuks suvalistes teemades sõna võtta ja kritiseerida müüja taotlusi. Nt. hakatakse haukuma, et küsitud hind on liiga kõrge, samas ei põhjendata oma väidet mitte millegagi. Lahendusena on seal võimalik ise oma teemat lukku panna ja avada, kuid lukus teema võib potensiaalsetel huvilistel avamata jääda.
Sellised postitused on igal juhul ehtne rämps ning kui foorumi moderaatorid ei taha/suuda foorumit korras hoida, siis ilmselt on ainus võimalus keelata. Samas, eks iga foorum on oma kasutajate nägu ja kui massiliselt tehakse teemasid pealkirjaga "auto" ja sisuga "4 ust, lisatuled" siis on selgelt vaja kuidagi olukorda kontrollida.
Nüüd: 960 B204FT ´91; 960 ´92; 945 B230FT ´96; 960 '96; V90 ´97x2
Enne: 244 B21E ´78; 740 B234F ´90; 945 B200FT ´95; 960 B6304S ´95; 965 B6304F ´91; 965 '96; 960 Executive ´96

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 05 Aug 2009, 23:57

Müügikuulutuste aegumisest ja uppimisest.
Mina ostjana olen palju asju maha maganud, sest teema kustunud. Mõnikord on ostetav asi minu jaoks väärtuslikum, kui müüjale, seega ta ei pruugi uppida, küll aga võib mul äkki midagi vaja minna ja siis hea kõiki kuulutusi uurida, midagi võib olla endiselt müümata, emexi ähvardus jäigi selleks.
Näiteks ehk paljud on kuulnud, et D24 viimane pihustitoru kipub purunema. Aga keegi ei pea seda toru defkaks enne, kui enda oma lendab. Oli situatsioon, kus maale sõitnud foorumlase jaoks müügiteemadest romusid kaevasin.
Kõige suurem kasu foorumist on ikka tehniline ja ega juppide vahetamiseks pole paremat võimalust kui asjassepühendatute foorumist hankida.

Ja mis puudutab ise oma müügiteema täiendamist psis tulnud küsimustega, siis mõningaid valusaid küsimusi võib niimoodi ignoreerida, kui avalikus jutulõngas oleks kõik halastamatult nähtaval.

Kui mure on müügi ja otsuteemas käivas möla või põhjendatata arvamustega, siis see on meie enda kättevõtmise asi. Foorum on täpselt nii hea nagu me seda ise loome. Shit in, shit out.
:unibrow:

Kasutaja avatar
anto123
Foorumi veteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 21 Okt 2008, 13:46
Asukoht: pärnu mk
Kontakt:

PostitusPostitas anto123 » 07 Aug 2009, 17:56

mina samuti vastamisvõimaluse poolt!
1.) suht lihtne olex miskit müüa kui tead mis hinast hakkab huvi tekkima, niimõnigi ei avalikusta oma hinda ja kui keegi ei saa postitada, ega küsida ei tea ka mis hind kujuneb, kuna kogu suhtlus käib läbi pt. ja mina kui pole avalikustatud hinda ja suhtlus käib läbi pt siis pole aimugi mis kaup mis hinnaga ära läx ja kui tahan sama kaupa müüa siis ei oska hinda küsida, siis tekibki olukord kas küsin palju või vähe!!
2.)kasutatud autode varuosade nimekiri uueneb pidevalt ja hinnad muutuvad, seega olex lihtne mingi hinna, või varuosa uuesti esile toomisega ka ühtlasi upitada, ja kuna foorumi kasutaja näeb kohe kui on ümbrik kollane siis on miskit uut. tõmbab tähelepanu antud postitusele mis on unustatud muidu.
loomulikult peavad foorumikasutajad nii või naa foorumit "heaperemehelikult" kasutama ja mitte ainult müügifoorumis vaid ka mujal teemade all. seega "sopa rookimine" ei ole modede töö vaid see peax olema kogu foorumi kasutajate mure.
seega olen poolt, et iga tunni tagant ei olex vaja upitada, kuid samas võix olla võimalus mul oma kaupa esile tõsta mis on võibolla juba 4lehe kaugusel.
ja kui hind või miskit on vahepeal muutunud siis ei muuda mu postitust nähtavaks ka asjaolu, et muudan seda.
tuli natuke pikk jutt, aga ehk saite aru :D
Volvo S80 2,5td 99a


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist