S80 2008 heli upgrade arutelu

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Valuvelg
Foorumlane
Postitusi: 14
Liitunud: 14 Apr 2019, 15:25

S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas Valuvelg » 18 Apr 2020, 11:48

Kui ma õigesti aru saan siis s80 pandi kolm erinevat süsteemi ja mul peaks see kõige lahjem performance olema.

"The all-new volvo S80 is available with a choice of three audio system levels:

Performance - with 4x20 W amplifier and six loudspeakers
High Performance - with 4x40 W amplifier and eight loudspeakers
Premium Sound - with 5x130 W digital amplifier, Dolby® Pro Logic II Surround and twelve Dynaudio loudspeakers."

Hetkel amplifier vist liiga lahja ja kõlarite vahetusega saan ma iseenesest ise ka hakkama. Mõtlesin kas panen need https://www.noortehnik.ee/hertz-cento-c ... sskolarid/ või https://www.noortehnik.ee/hertz-k165-un ... ntkolarid/ need ette. Tagumised teeksin siis kui kogu muu oleks paigas. Või kui jätaks sama ampi siis mis muutus toimuks kui üldse toimuks.
Üks variant oleks ka vist high performance või premium soundi amplifier lihtsalt panna ja 1:1'le juhtmed ringi tõsta eks? Kui kellegil midagi müüa võib ka pakkuda. Hetkel Ebay langeb vist valikust välja
Või üldse kogu komplekt aga mis ja kui palju muutub, sest hind läheks suht samma auku kui mingi nn kergem custom ise teha. Ega väga kõlarite kohta infot ka ei saa, ainult watid watid watid aga muu, db, hz jne suht null.

Kõige identsem nn õpetus oleks vast see, mille järgi teha.
https://www.diymobileaudio.com/threads/ ... de.305641/

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas j0hanne5 » 18 Apr 2020, 16:23

Mul on olnud see kõige halvem ja hetkel on premium sound, vahe on märgatav aga mitte seda jama väärt. Pigem paigaldaks aftermarket subwoofri, mida ka selle kõige lahjema helisüsteemiga ise tegin.
Seni olin arvamusel, et mul see keskmine helipakett aga Sinu nimekirja vaadates peaks mul parim variant olema. Kunagi olen ühes s80s istunud kus ka premium sound oli, see mängis küll superhästi ja nüüd on endal hoopis küsimus, miks mul nii pole kui teoorias on mul ka see kõige tummisem süsteem?!

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas SvenR » 18 Apr 2020, 17:37

Selle woofri lisamisega saad lihtsalt madalad toonid taha aga see ei kompenseeri helipildis vajakajäämisi kogu autos. 1kW element pagassi on rullnokkade teema ja see ei anna juurde muud kui hunniku madalat heli mis rikub kogu helipildi!

Teemaalgatajale. Pole kursis P3 isenditega aga P2 puhul tuleb enne vaadata mitme oomised elemendid on kuna ksautusel on nii 8 kui 4 oomised elemendid. Esimese komplekti jätaks mina valimata kuna tweeter on neil üsna metallne.

Sinu vöimendiga kölarite vahetusest suurt tolku pole muud kui raha raiskamine. Miks üldse upgrade teha soovid, mis helipildis puudu on?
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Valuvelg
Foorumlane
Postitusi: 14
Liitunud: 14 Apr 2019, 15:25

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas Valuvelg » 18 Apr 2020, 17:57

MIs see kõige suurem jamamine oli?

SvenR
4 oomised on esiustes, mida ise soovitaksid? Hinnapiir võikski sinna max ~65 kanti jääda. Isegi kui amp mingil määral pudelikaelaks jääb siis oleks huvitav teada kui palju.

https://www.noortehnik.ee/hertz-k165-un ... ntkolarid/
https://www.noortehnik.ee/audison-prima ... sskolarid/

Vb võiks isegi originaal tweeteri jätta.

/Vastan vist sulle fbkis ka.

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas j0hanne5 » 18 Apr 2020, 18:12

Supakaid saab teadupoolest reguleerida ja ülejäänud auto heli samamoodi, ei pea mingi umpa-umpa ainult pagasnikust kostma - saab ka helipilti paremaks originaalist ja see on üldiselt iga kodaniku enda subjektiivne arvamus, kas see supakas annab midagi juurde v mitte, eks olen siis rullnokk edasi :(

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas PorisedRattad » 20 Apr 2020, 11:40

SvenR kirjutas:see ei anna juurde muud kui hunniku madalat heli mis rikub kogu helipildi!

Kõike saab reguleerida, kaasaarvatud subwoofri mängimise valjudust. Endalgi jäi väheks P2 võimendi pa-300 rammust ja lisasin subwoofri juurde. Makist sain keerata bassi ca 50% maha, ning nüüd jaksab orig. võim mängida keskmist ja kõrget heli palju valjemalt samas puhta heliga.
XC70 2.5T 2004 154kw

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas TheKris79 » 29 Apr 2020, 12:55

Tervis,

Mu masinal on 2013 premium sound selle 5x130w võimendiga aga ilma dynaudio kõlariteta. Originaal heli sai juba kõvasti paremaks peale kogu masina katmist erinevate mattidega nii ukse sees kui polstril ja lagi ning muud kohad.
Siiski ostis ühel päeval poisiklutt mulle uued Hertz Mille kõlarid tagumistesse ustesse ja sealt sai alguse suurem ettevõtmine.
Nii, et nüüd on ees ustes Hertz Mille 3-way kõlarid ja taga ustes siis 2- way samast seeriast. Üllatuseks veab originaal võim neid kõlareid välja piisavalt ja hilipilt läks oluliselt rammusamaks aga jah tahaks veel natuke alumist otsa lisaks.
Seega sai veel ostetud 2 lisavõimendit samuti Hertz seeria millel kõlarisisestus ning 8" ne energy slim woofer, et pagassi jääks peaaegu samapalju ruumi nagu praegu.
Kui ilmad paremaks lähevad hakkab nende jubinate lisamine ja keskkõlarite otsimine ja ühendamise nuputamine.
Hetkel teeb plaane kuhu need võimud paigutada nii, et poleks nähtaval ja et lõpuks oleks ainuke nähtav asi väike woofri box seljatoe kûljes.

Aga kui sul on Basic system siis ma arvan, et puudub võimendi sootuks ja läheb suht suureks jamamiseks, et see lisada. Seega õige tee oleks vast siiski teine võim osta ja kõlariväljundit kasutada, et saaksid normaalsemat heli. Antud juhul ainult kõlarite vahetamisest ei piisa kuna makk ise ei anna miskit erilist välja. Antud kõlarid on iseenesest piisavad, et saada paremat soundi kui originaalis. Lisaks on need originaalsüsteemid volvodel suht imelike takistustega tehtud ja omal on palju lihtsam, kui välist võimendit kasutada.

Ainus mida praegu uurin on see, et kuidas see Dolby kõla olema hakkab kui ma kõik kõlarid läbi lisavõimude vean. Usun, et ei tohiks palju halvemaks muutuda kuna see on kuulda ainult dvd pealt tulevat muusikat kuulates aga eks näe.
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

Valuvelg
Foorumlane
Postitusi: 14
Liitunud: 14 Apr 2019, 15:25

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas Valuvelg » 07 Mai 2020, 22:03

Sisuliselt minu süsteemile oleks kõige mõistlikum variant siis 4 kanaliga võim lisada ja kogu kõlari kompott selle taha ühendada. Aga kus kõige mõistlikum remote oleks vedada? Veaks tagumisest tulest aga samas vahel oleks vaja ka seistes muusikat lasta, et kui vahetamiseks peaks minema jätaks siis kogu originaal kompoti puutumata.

Sest alguses oli jah plaan ainult kõlarid välja vahetada ja mõned mürasummutus matid ustesse lisada aga hetkel on see kogu töö juba nii suureks läinud, et väheke seedima enne kui käiku lasta.

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas TheKris79 » 12 Mai 2020, 21:35

Niipalju siis uudiseid, et pärast pikka uurimist ja mingite imelike kõlade kuulmist sain lõpuks siis süsteemi tööle.
Lihtsalt infoks nendele, kes premium soundi upgrade teha tahavad. Originaal D klassi 5x130w võimendist ei saa tavalist high level out väljundit otse after market võimendisse ega kah tavalisse rca muundurisse. Peab olema audio signal muundur mitte DC sisestusega nagu enamus. Lisaks sellele tuleb lisada 4 ohmised 50W resistorid igasse ahelasse enne muundurit et norm heli saaks. See originaal võimendi vaatab takistuse olemasolu ja kui kõlarit ei tunnista lülitab vastava kanali ainult madalatel suvalistele sagedustele sealt ka siis see müra mis mul esines.
Nüüd on mul siis kogu kupatus läbi väliste vôimendite ja peaks mainima, et no üle poole vol nuppu ei keera ning väga puhas heli ja korralik tummine bass lisaks veel. S60 pole just kõige suurem masin, et ruumilist heli saada aga originaal kõlari paigutus ja see dolbi funktsioon teevad väga head heli.

Sulle Valuvelg soovitan IAM tagant minevad kõlarijuhtmed sisse lõigata tavalised rca muundurid osta ja siis uued kõlarid + võimendi ja saad täiesti korraliku heli kätte. Võim peaks olema 5 kanaliga kui woofrit tahad lisada või siis 1 tk4 kanaliga ja siis mono lisaks. Kui tahad võin sulle juhtmete värvikoodid saata ja pistiku pin numbrit, et teaksid mida ja kus lõigata. Kuna sul puudub orig võibendi base süsteemil siis sul sama muret pole mis mul oli. Uste lahtivõtmine on suht lihtne.
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas TheKris79 » 12 Mai 2020, 21:53

Ah jaa, selle remote sisestuse saad sina vast sellise rca muunduriga kãtte millel remote out väljund kui kõlari sisestusse dc pinge tekib kõige lihtsam. Vaata GAS HLC4R jubin (maksab natuke rohkem kui tavalised jubinad aga lahendus hea.
Ise kasutan sama asja aga kahjuks ei lülita välja kuna jälle see jura D võimendi jätab audiosignaali aktiivseks kui tunneb neid takisteid mul ahelas. Seega nokk kinna saba lahti aga uurin ka seda kuidas ümber minna sellest jamas. Leidsin netist täieliku el skeemi oma autole ja peab aega varume, et läbi vaadata see asi (300+) lehekülge.
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas gljuk » 12 Mai 2020, 23:00

Tahad öelda, et sul on mitmed 50W takistid on nüüd võimendi järel? Kas ei tundu ebaelegantne lahendus?
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas TheKris79 » 13 Mai 2020, 09:30

On jah ja need on pagassis pisikesed 5x1cm takistid ning pole kuskil silmale nähtavad. Muud moodi ei õnnestu sellelt võimendilt heli välja saada. Ei ûtleks, et eriti ebaelegantne kuskilt välja näeb. Ainus mida silmaga näeb et on muutunud autos on 1 võimendi pagassi laes.
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas gljuk » 13 Mai 2020, 10:11

5x1cm ja 50W? Need on kas Hiina wattid, või lähevad tulikuumaks. Temperatuuri peaks jälgima!

Miks sellisele lahendusele ei jõudnud? https://trioma.ru/catalog/audio-interfe ... t-rca-3-0/

Ei soovita triomat, vaid tõin näitena, et võtab MOST võrgust andmeid ja annab sulle valmiskujul RCA
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: S80 2008 heli upgrade arutelu

PostitusPostitas TheKris79 » 13 Mai 2020, 16:48

Seda olen juba uurinud ja paljudel ei tööta antud vidin (näiteks mõnel töötab XC60nega ja teistel mitte). Siin rootsis on paljud volvoomanikud neid soundsüsteeme ümberehitanud ja premium soundiga pole veel keegi suutnud korralikku lahendust teha. See vidin eemaldab originaal võimendi süsteemist välja ja võtab üle selle serial numbri aga paljud kirjutavad, et teatud funktsioonid ei pruugi töötada ning helipilt muutub. Seetõttu ei hakanud sellisega tegelema ( muuseas see on ainuke antud hetkel kes suudab midagigi volvo MOST ühendusega teha). Kuna selle hind on väga palju rohkem kui need takistid siis ei hakanud niisama proovima
Hetkel on elfast ostetud arcol kaubamärk aluminium kestaga takistid vahel ja 2 nädalat valjult kuulamist pole mingeid kuumuse märke näidanud. Ja nii pisikesed ei jää visuaalselt kuskile ette.

Eks ma mingil ajal otsin oma masina teema üles ja panen mõned pildid kogu protsessist lihtsalt niisama
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist