D5 mootorimüra...

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

jakim
Kõva postitaja
Postitusi: 247
Liitunud: 24 Sept 2007, 19:34

Re: D5 mootorimüra...

PostitusPostitas jakim » 28 Mär 2013, 21:43

DIY at home:)
Ex volvo

nustu826
Kõva postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 10 Juun 2013, 20:41
Asukoht: Paide - Türi

Re: D5 mootorimüra...

PostitusPostitas nustu826 » 01 Okt 2013, 22:39

Kusjuures autol ja autol on ka müra koha pealt vahe sees. Enda 99a v70 on sõites mootori poolt hääletu, vaid rehvimüra. Samas olen sõitnud 98a v70-ga kus mootorimüra oli tugevalt salongi kuulda.

Kusjuures mul hakkas rohkem müra tulema salongi kui sai vahetatud ülemine mootoripadi mis takistab mootorit pikisuunas liikumast.

Samas õel on 2005a s80 (d5 diisel) ja tal on ka just kiirendamisel see mootorimüra kuulda - ilmselt see on loomulik...

Aga esialgu kontrollida kas tulemüüril on kõik kummipunnid kõikide aukude ees olemas ja kas kas erinevad kummitihendid tulemüüri juures ja kapoti vahel on olemas

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: D5 mootorimüra...

PostitusPostitas tnx » 02 Okt 2013, 08:39

Lisaks ka müral ja müral on vahe. I gen V70 TDI ühtlasel sõidul on vaikne jah, aga kiirendades müriseb ikka päris korralikult. Tühikäigul samuti auto väriseb üle kere. Uuemad, ühisanumpritsega diislid on hoopis vaiksemad, aga tühikäigul ja suurel koormusel on ikka kuulda, millega tegu. Bensukatel seevastu on detsibelle ja kõhuga tuntavat värinat oluliselt vähem, aga tüüpiline tänapäevane R4 mootor teeb sellist vastikut plastmassist häält, nagu kõige odavam arvutikõlar. Kuna pöörded on suht kõrged, on seda häält kuulda ka ühtlasel sõidul ja see pidev pinin häirib kohati isegi rohkem, kui mõne diiselmootori lühiajaline lärm.

Kasutaja avatar
Velvo
Foorumlane
Postitusi: 35
Liitunud: 16 Aug 2012, 06:25
Asukoht: Pärnu

Re: D5 mootorimüra...

PostitusPostitas Velvo » 23 Nov 2013, 07:54

Oman 2007a. D5 S80. Minul on tehtud peaaegu terve kere seest 3mm pigimatiga + 10mm vildi moodi asjaga. Ise küll seda ei ole teinud aga see on lisana Dynaudio poolt. Mootori ja tee müra on natuke vaiksem aga mitte oluliselt.
Eelmiseks autoks oli mul BMW 530d mille mootor on üli vaikne nii kiirendades kui kohapeal töötates. Algul häiris mind ka see D5 müra aga nüüd olen harjunud. See müra on ka ainuke miinus selle auto puhul.

jarlo
Uustulnukas
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Nov 2013, 22:27

Re: D5 mootorimüra...

PostitusPostitas jarlo » 28 Veebr 2014, 20:49

Mis uuemate Volvo diislite müra puudutab, siis on see jah võrdlemisi häiriv (oleneb ka muidugi võrdlusmomendist). Mul 2009 151 kw diisel ja see on ikka paras traktor. Kes tahab vaikseid diiselmootoreid kogeda, proovige tõesti sama ajastu BMW 3 liitriseid diisleid...auto ei reeda kuidagi et diisliga sõidad, va muidugi üüratu vääne. Ja kuna endal oli enne seda just BMW, siis siit ka see võrdlusmoment. Aga nagu öeldakse, inimene harjub kõigega ja selle mootorimüra tõttu veel mingeid suuremaid parendustöid ei viitsi ette võtta.

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: D5 mootorimüra...

PostitusPostitas Mario_L » 02 Mär 2014, 21:44

kui D5 täriseb või jõriseb, siis tasuks ikkagi üle vaadata esiteks hammasrihma, või kui alles vahetatud, siis rihmamärgid.. Lisaks ei teeks paha ka kontrollida kübemefiltrit. Olgugi, et norm vastusurve on kuni 7mbar ning natukene umbes juba kuskil 30-40mbar, siis ka see tekitab piisava vastusurve, et turbo tööd häirida.. Ma olen kõikide V50-tega hädas, millel filtrid täiesti umbe lähevad ja siis ka mootor käib üsna toore häälega.. samas kõik kuulavad mu vana jaoturpumbaga mootorit ja kiidavad, et vaiksemalt käivat traktorit annab leida.
D5 käib üsna pehmelt, kui on korras ja mootoripadjad pehmed. Ka uued padjad võivad alguses veidi väristama panna...
Soovitan kasutada Karla-Auto kütuselisandit, natuke efekti annab küll, need Kleen-flo asjad ei ole ka päris kehvad, vähemalt bensumootoril aitasid heitgaasi paika lõpuks ikka...
lisaks tasub üle kontrollida ka EGR, sest see kipub jääma kinni lahtisesse asendisse ja tekitab ebavajalikke õhuliikumisi, mis mõjutavad nii segu koostist kui ka üldist mootori tööd.
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
Velvo
Foorumlane
Postitusi: 35
Liitunud: 16 Aug 2012, 06:25
Asukoht: Pärnu

Re: D5 mootorimüra...

PostitusPostitas Velvo » 05 Apr 2014, 19:10

Soetasin endale 2005a V70 D5 120kw. Sellel ei ole mootori müra üldse vali ega häiriv, kiirendades on madal mürin. Võib öelda isegi, et hääl on meeldiv.
Imelik on see et 120kw-l on parem kiirendus kui uuemal 136kw?

diar21
Foorumlane
Postitusi: 21
Liitunud: 02 Juun 2017, 07:11

Re: D5 mootorimüra...

PostitusPostitas diar21 » 19 Dets 2017, 22:03

Uuriksin kas keegi on vahepeal enda P3-le jakim´i soovituste kohaselt isolatsiooni paigaldanud?
ma endal tegin ära ja katsin vaid pigimatiga, kuhu mahtus lisasin ka 2 kihti, kuid soovitud tulemust ei tulnud.
Saan aru et pigimati esmaülesanne on vibratsiooni tappa, mitte heli summutada, kuid kuna jäi "pehme" kiht linna siis jäi tookord see ka paigaldamata.
pigem ütleks et kõrvaga kuulates vahet ei tee enne ja pärast paigaldust.

Hetkel on plaanis nüüd tuleva jõulunädalaga korra plastik peal võtta ja lisada see helisummutav materjal samuti, eks siis ole näha mis saab.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist