V60 D6 diisel mootor lonkab HV akusid laadides

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: V60 D6 diisel mootor lonkab HV akusid laadides

PostitusPostitas kloox » 01 Jaan 2024, 00:58

Ja pihusti näite lonkamise ajal pole ka nagu vaadanud?
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Tanemer
Foorumlane
Postitusi: 11
Liitunud: 28 Aug 2023, 14:38

Re: V60 D6 diisel mootor lonkab HV akusid laadides

PostitusPostitas Tanemer » 10 Jaan 2024, 09:50

Tere,

Nii on...ei ole mina leidnud seadet, mis sellel pihustite tööd näitaks. Kütuserõhud ja regulaatori töö on vaadeldav.
Pihustid stenditud, remonditud, ecus registreeritud ja vida pihustite kompensatsiooni test ütleb, et kõik ok. Seda testi muidugi lonkava mootoriga teinud ei ole, vida vist käskis tühikäigul teha.
- 15 ja madalama välisõhuga tuli lisaks selline tähelepanek:
Peale külmkäivitust..no ütleme kuni mootor saavutas 45c jahutusvedeliku temperatuuri, lonkas mootor save ( hv akumahu säilitamine või vajadusel juurde laadimine) nuppu vajutades ka siis, kui aku oli 100% täis.
Ehk hybrid/4wd/power asendis töötas mootor ühtlaselt, save nuppu vajutades hakkas lonkama, kohe hybridi vajutades kadus hetkega lonkamine ära.

Kuna akut laadida ei olnud vaja, siis teoreetiliselt ei oleks tohtinud mootori reaalne koormus save nuppu vajutades muutuda, aga midagi siiski muutus. Pm said valida lonkava mootori või korralikult töötava mootori režiimide vahel.

Kui mootoris natuke sooja sees, siis kadus see anomaalia ära. 0 c lähedaste ilmadega sellist anomaaliat ei ole.

Tanel

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: V60 D6 diisel mootor lonkab HV akusid laadides

PostitusPostitas kloox » 15 Jaan 2024, 21:08

Siis võib selle jutu põhjal väita,et remont ei õnnestunud.Kas proovid korra veel või otsid tehasetaastatud peale,siis võiks hea saada.Minu arvamus selline 8)
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Tanemer
Foorumlane
Postitusi: 11
Liitunud: 28 Aug 2023, 14:38

Re: V60 D6 diisel mootor lonkab HV akusid laadides

PostitusPostitas Tanemer » 22 Jaan 2024, 21:54

kloox kirjutas:Siis võib selle jutu põhjal väita,et remont ei õnnestunud.Kas proovid korra veel või otsid tehasetaastatud peale,siis võiks hea saada.Minu arvamus selline 8)


Probleem tõesti lahendust ei leidnud. Kas selles on nüüd ikkagi pihustid süüdi, on küsitav.

Oskab keegi öelda kui suures ulatuses võiks kütuserõhk auto aju ette antud rõhust erineda? Aˇla 10 bar siia sinna või 1 bar siia sinna?

Tanel

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: V60 D6 diisel mootor lonkab HV akusid laadides

PostitusPostitas kloox » 23 Jaan 2024, 20:57

See pole sul tavamootor,sellel on rõhkude tolerantsid äkki vähe erinevad?Nii et ei oska vastata.Tavamoootril mingi 10-20 on suht normaalne nähtus.Kui mootor lonkama hakab,siis võib rohkem kõikuda,kuigi mitte alati.Lonkama paneb mootori ikka ebapiisav pritsekogus.Ja teiste pihustite suutmatus seda kompenseerida.Aga noh see siin rohkem niisama suusoojaks jutt ju.Kõik on korras ja tehtud,aga auto on ikka katki. :D :D :D
Ma olen näinud mootorit,millel tühikäigul oli surve latis 920 bar-i kanti ja ka töötas masin.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Tanemer
Foorumlane
Postitusi: 11
Liitunud: 28 Aug 2023, 14:38

Re: V60 D6 diisel mootor lonkab HV akusid laadides

PostitusPostitas Tanemer » 23 Jaan 2024, 22:06

:D Sisepõlemise osa tegelikult täitsa tavaline D5 koodiga D5244T15.

Ei andnud rahu ja tegin Vidas pihustite kompensatsiooni teste erinevate pööretega.
Testid tegin nii, et päeva esimene külmkäivitus ja HV akude laadimiskoormus kohe peal, siis tõstsin vaikselt pöördeid kuni kõige märgatavama puterdamiseni. Ning siis sealt ~ 1400 rpm-i peale, kui puterdamist enam üldse märgata ei ole.

Külmkäivitus laadimisega, puterdamine tuntav:
https://drive.google.com/file/d/1UrkmU_ ... sp=sharing

Natuke pedaali vajutust, puterdamine märgatavam:
https://drive.google.com/file/d/1UrOrnQ ... sp=sharing

Natuke pööret juurde, puterdamine kõige tuntavam:
https://drive.google.com/file/d/1Uinalx ... sp=sharing

Veel pööret juurde, puterdamine ei ole enam märgatav:
https://drive.google.com/file/d/1UgYLWL ... sp=sharing

Peale viimast pilti võtsin laadimise tagant ära ning tegin tühikäigul uuesti testi:
https://drive.google.com/file/d/1Udy90M ... sp=sharing

Ning siis ilma laadimiseta kõrgendatud pööretel ka üks test:
https://drive.google.com/file/d/1UagN5s ... sp=sharing

Ehk oskab, või saab keegi nendest testidest mingi järelduse teha. Vida ise väidab, et kui mõni pihusti jõuab 4mg või - 4mg lähedale, siis on asi hapu ja tuleks pihusti välja vahetada.
Minu testides ei ole pihustid veel 1 mg juures. Neti avaruste info alusel ütleks, et täitsa hea seis, samas Volvo D5 mootoriga sina peal ei ole ning ehk seal piisab juba väikesest erinevusest kompensatsioonis, et asi oleks tuntav.

Latirõhu kõikumist ~ 20 bari ulatuses auto aju ettekirjutatust olen näinud. Seda küll Car Scanneri app-i kasutades, mitte Vidat.

Tanel

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: V60 D6 diisel mootor lonkab HV akusid laadides

PostitusPostitas kloox » 24 Jaan 2024, 07:06

Mul on kuskilt meeles,et tugevdatud juppidega mootor on hybriididel,aga vbla mitte volvodel.Keski tarkvara pole näppimas käinud või mootorit ehitanud?Äkki keps kõver või midagi.
Mine lase ära tsippida,vaata mis siis teeb. :D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Tanemer
Foorumlane
Postitusi: 11
Liitunud: 28 Aug 2023, 14:38

Re: V60 D6 diisel mootor lonkab HV akusid laadides

PostitusPostitas Tanemer » 24 Jaan 2024, 17:34

kloox kirjutas:Mul on kuskilt meeles,et tugevdatud juppidega mootor on hybriididel,aga vbla mitte volvodel.Keski tarkvara pole näppimas käinud või mootorit ehitanud?Äkki keps kõver või midagi.
Mine lase ära tsippida,vaata mis siis teeb. :D


Auto ajalugu teadmata.
Tarkvara vaevalt et näpitud on, minek selline nagu tehas lubab.

Äkki tõesti ära tsippima, selliselt et kirjutavad puudujäägid kohe programmist välja :D

Tanel


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist