xc60 kõrvalistuja külmad jalad

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

xc60 kõrvalistuja külmad jalad

PostitusPostitas bnd » 21 Dets 2022, 13:13

Avastasime eile huvitava vea koju sõites. Nii -21 kraadiga Rootsis naine muudkui kurdab, et jalad külmad, ja aina külmemaks läheb. Mina lisan aga sooja õhku alla juurde- ise sõidan pikka maad tavaliselt sokkides ja mul jalg juba higistab. Siis pistan käe kõrvaistuja poole jalgade juurde ja oioi- jääkülm. Ja ka kindalaekas miski kätekreem lausa ära külmunu :D Suunasin kogu õhu alla, juhi poolt laiatab nagu puhurist, kõrvalistuja poolelt, kasutades hr Clarksoni väljendit: nagu hiire köhatus. Kui näpp avasse panna, siis on tunda, et miski soe õhk kuskilt nagu tuleks, aga seda on nii vähe, et ei soojenda midagi.

Samas, kui nüüd järele mõtlen, siis kui sain auto suvel servisest kätte, kus vahetati ka siseõhufilter, siis tundus, et õhu liikumine armatuuri all tekitab kuidagi rohkem kohinat kui varem. Kuna aga liigun pmst igapäevaselt 3 autoga, siis arvasin, et see lihtsalt mu peas kinni, kuna igal autol erinev kohin vendika töötamisel.
Nüüd olen osa guuglist läbi otsinud, aga midagi tarka ei leia. St kui ühele poolele puhub, peaks ka teisele poolele puhuma, klapp ju üks neile kahele. Seega klapi viga olla ei saa, mulle ju sooja tuleb. Enne kui hakkan lahti lõhkuma armatuuri alust, mõtlesin, et uurin, äkki miski teada viga ja eeldab enne millegi tellimist. Ise loodan, et ei pandud midagi korralikult kokku tagasi peale filtri vahetust, kuna see ju paras ke**, ja nüüd lihtsalt puhub kuhugi "vasakule" ja soe õhk ei jõua õigesse kohta.

Ideid? kas lihtsalt lahti lõhkumine ja studeerimine aitab, või peaks kohe miski klapi/ventiili ära tellima, kuna teada viga?

Edit:
Üks asi veel meenus. Taha puhub mõlema istme alt.
XC60 R-Design Polestar

ookeanivõidusõit
Foorumlane
Postitusi: 62
Liitunud: 24 Aug 2022, 20:43

Re: xc60 kõrvalistuja külmad jalad

PostitusPostitas ookeanivõidusõit » 21 Dets 2022, 13:21

Kalibreerimine ei võiks probleemi lahendada? P2 V70 sai mingeid nuppe all hoides kliima kalibreerima panna kui temperatuuriga jama oli.

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: xc60 kõrvalistuja külmad jalad

PostitusPostitas bnd » 22 Dets 2022, 00:30

Probleem pigem selles, et ei puhu, st kui näpud sinna auku pista, kust õhku peaks tulema, siis on tunda, et see õhk on plussis, aga seda tuleb nii vähe, et ei liiguta udusulgegi.
XC60 R-Design Polestar

Kasutaja avatar
rotsa
Kreisi postitaja
Postitusi: 496
Liitunud: 06 Nov 2005, 12:58
Asukoht: Tallinn-Nõmme

Re: xc60 kõrvalistuja külmad jalad

PostitusPostitas rotsa » 22 Dets 2022, 10:02

Julm ja robustne lahendus. Mina lükkaksin mingi painduva ora sinna auku ja veenduksin, et takistus ees. Mõni töömees unustas oma kinda sinna.
per aspera ad astra

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: xc60 kõrvalistuja külmad jalad

PostitusPostitas bnd » 22 Dets 2022, 13:03

Ehh, taaskord Norra töökultuur, vol 53 vist juba. Harutasin igavusest natuke seal kindalaeka all.

1. õhufiltri korpuse külgmine kaas, kust filter sisse käib, see rippus ühe naga otsas. Sellest ka kohin, kuna mootor surus õhu sealt kohe salongi ja sellest ka see jäätumine, kuna välisõhk suruti sealt otse kõrvalistuja jalgadele. Surusin kaane oma pessa lukku, ja voila! vaikus

2. See toru, mis tuleb kõrvalistuja jalgade juurde, see oli vist kuskilt lahti, st kui kindalaeka ja alumise plasti ära võtsin, oli ta suht vabalt rippuv, aga teise ota kinnitust ei näinud, ei tahtnud päris raadio tagant lõhkuma hakata, aga natuke lõgistades siia-sinna ta kuhugi klõpsuga läks (lukku) ja õhku nüüd ka tuleb.

Hea, et külm oli koduteel, muidu oleks õndsas teadmatuses edasi sõitnud :)
XC60 R-Design Polestar


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist