Shell Helix Ultra võlts-õli?

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
clarkson
Foorumlane
Postitusi: 68
Liitunud: 18 Apr 2014, 18:10

Shell Helix Ultra võlts-õli?

PostitusPostitas clarkson » 06 Veebr 2022, 17:48

Tervitus!

Ei teagi nüüd, kas mõtlen ise üle ja paranoia võtab võimust või ongi asi kahtlane, igatahes sooviks targemate arvamust…
Ühesõnaga, kiirelt sissejuhatuseks – autoks on Volvo 850 T5, viimased 10 aastat olnud minu kasutuses ning õlivahetuste puhul olen selle aja jooksul kasutanud ainult Castroli toodangut, täpsemalt siis Magnatec 10W40 õli. Jah, paljude jaoks see õli kindlasti kehva variant, eriti kui tegemist on turbomootoritega kuna antud õli on poolsünt ning teadupärast tuleks turbokates ainult täissünti kasutada. Siiski, olles tol ajal noor inimene ei olnud see rahaline seis ka just kõige parem mistõttu Magnatec tundus laias laastus kõige taskukohasem. Kui ma ei eksi, siis isegi Volvo soovitab/soovitas Castroli õlisid. Peale paari õlivhetust jäi mulje, et asi töötab mistõttu jäingi pikemaajaliselt just sellele õlile truuks. 9 aastat sõitmist ja ei mingeid probleeme.

Nüüd olen aga otsustanud lõpuks täissünt õli peale üle minna. Miks? Sellepärast, et eelmine suvi sai ette võetud üks korralik roadtripp Lõuna-Euroopasse st terve päev sõitmist erinevates tingimustes – kiirteedel suurte kiirustega, mägedes kus esines palju tõuse-langusi jne ja tundub, et see Magnatec sellistes oludes just kõige paremini vastu ei pea. Seetõttu hakkasin otsima sobivat täissünt õli ja sõelale jäi Shell Ultra Helix 5w40. Sai terve Internet läbi tuhlatud ning mitte midagi negatiivset ma selle õli kohta ei leidnud, hoopis vastupidi, inimesed igal pool soovitasid seda kui üht ülimalt head ja kvaliteetset õli mis kaitseb ja hoiab mootori puhtana. Lisaks on ta hinna poolest väga taskukohane võrreldes nt Castrol Edge õlidega. Kuid oma suurt research’i tehes leidsin ka, et see on üks õlidest, mida väga palju võltsitakse st pannakse mingi muu solk sinna sisse ja müüakse õige toodangu pähe maha. Siiski otsustasin asja ära teha ning tellisingi Aeromotorsist 6 liitrit õli ja Mann filtri.
No ja kui see kraam lõpuks kohale jõudis ja ma seda 4 liitrist kanistrit lähemalt uurima hakkasin siis ei teagi, kas nüüd lõigi see fake-õli paranoia välja või ongi asi kahtlane…

Põhjused, miks ma arvan, et on kahtlane:

- Kanister näeb väga räsitud välja – kriimud igal pool, silt kahjustatud, põhi on veel eriti tugevalt ära kratsitud. Võttes arvesse, et kanistrile märgitud kuupäeva järgi on õli toodetud november 2021 ehk siis ainult paar kuud tagasi, siis on veider kuidas nii lühikese ajaga see välimus nii ära retsitud olla saab. Castrol Magnatec kanistrite puhul pole ma kunagi märganud, et nad nii kahjustatud oleksid olnud.
- Teiseks, kanistrile märgitud tootekood/kuupäev näeb väga kulunud välja – peab väga pingutama, et sealt midagi välja loetud saaks. Jällegi väga veider kui pakend on ainult 2 kuud vana, see tint peaks ju ikka kõvasti vastupidavam olema.
- Kolmandaks – etiketi peale on märgitud Shelli maaletooja Eestis milleks on Jungent Estonia OÜ tel +372 6663840. Kui aga uurida Jungent OÜ kodulehte siis kontaktide all sellist telefoninumbrit ei eksisteerigi, on hoopis +372 6663800. Ja kui natuke veel Internetis tuhlata siis leiab, et number 6663840 oli neil kasutusel ligi 7 aastat tagasi, st tegemist on ilmselt vana numbriga. Huvitav kuidas selline aegunud number satub 2 kuud vana õli etiketi peale. Ma olen täiesti kindel, et neid õlikanistreid ei taaskasutata?
- Mul on kodus veel teiste tootjate õlide ülejääke, võrreldes nendega tundub Shell Ultra kuidagi tumedam ja isegi vähem viskkoossem kuigi see on puhtalt silmaga hinnatud ja vb tegelikult on kõik normaalne.

Kahtlusalusest mõned pildid ka:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt



Igatahes, nüüd huvitakski mida arvavad targemad, kas ma mõtlen totaalselt üle või äkki ongi tegemist counterfeit tootega??
Mõtlesin, et äkki teen homme mõned telefonikõned ja uurin ka maaletooja käest täpsemalt.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Shell Helix Ultra võlts-õli?

PostitusPostitas Liiwaannus » 06 Veebr 2022, 19:27

Kanistri kraapimiseks piisab ühest alusest välja kukkumisest. Lisaks tundub ebareaalne, et keegi korjams neid kanistreid, et sinna solki villida. Käsitööna solberdades ei tasu see äri kuidagi ära, võltskaupa tehakse ikka sama moodi tööstuslikult, seega tellitakse kanistrid ja villitakse neisse. See, et maaletooja pole palunud oma infot uuendada ei pane imestama. Nende jaoks on see suht mõttetu formaalsus, mis peab olema täidetud. Kaldun arvama, et mõtled üle :)
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Shell Helix Ultra võlts-õli?

PostitusPostitas Iceman » 06 Veebr 2022, 19:30

Liiwaannus kirjutas:Kaldun arvama, et mõtled üle :)


Seda enam tundub asi üle mõtlemisena, kui viimased 9 aastat on sinn mootorisse kallatud poolsünti ja nüüd otsustasid täissündi peale minna.
:)

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1120
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Shell Helix Ultra võlts-õli?

PostitusPostitas Klamber » 07 Veebr 2022, 12:26

Aeromotorsist saab tihti selliseid tooteid, mis ilmselt mööda kaubiku põrandat lohisenud kiirema sõiduga. Võlts või mitte, seda vast siin ei tuvasta keegi. Ja kui ongi vaevalt sellest aru saaks. Õli enda teemat pole midagi muud kommenteerida, et 5w-40 parim meie kliimas tavakasutuses. Mark vali see mille nimi ilusam tundub. Vahetad 7-8k peal ja pole mingit vahet.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist