Distantskäivituse häkk

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

indrekk
Foorumlane
Postitusi: 53
Liitunud: 02 Dets 2017, 07:31

Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas indrekk » 27 Dets 2018, 18:00

Tervitus

Kogun siia kokku info oma projektist, mis võimaldab telefonist autot käivitada: https://youtu.be/rnoyr_5Qs3g

Asja südameks on Arduino MKRGSM 1400 ja releede abil lülitatakse autos erinevaid ahelaid, et masin käivitada. Kuna asja vastu tundub huvi olevat, siis teen veel pisut arendust, et saada asi rohkem "toote" kujule ja pisut töökindlamaks ning siis teavitan siin kui olen valmis seda ka teistele autodele pakkuma.

Võite veel märku anda, kes oleks sellisest lahendusest huvitet. :)

Head vanaaaaasta lõppu

Indrek

Kasutaja avatar
Erkn
Foorumlane
Postitusi: 99
Liitunud: 19 Sept 2018, 17:52

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas Erkn » 27 Dets 2018, 18:52

Tundub huvitav. Kas see töötab androidi peal ka ning mis selle komplekti (+paigalduse) hind oleks? Autoks s80.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas Iceman » 27 Dets 2018, 19:13

Tänapäeva maailmas elades tekib paar küsimust. Ok, vanad Volvod pole vast autovaraste lemmikobjektid, aga ma küsiks siiski, et kuidas selle häkiga on n.ö turvalisus tagatud? Okei uksed on lukus kui auto käib, aga "tulen ja löön klaasi sisse ning sõidan minema" võtab tänapäeval murdosa sekundi - eriti kui suur töö on ära tehtud ja auto juba käib. Kas see häkk avab distantsilt käivitades ka elektrilise rooliluku? Nii nagu normaalse käivituse puhul? Või kas seda süsteemi on võimalik panna toimima nii, et n.ö "omavolilisel" uste avamisel (ilma puldi/võtmeta) lükkab mootori välja tagasi? Ma ei noki paha pärast, lihtsalt sellised küsimused tekivad - vähemalt minul (kes ma olen ka erialalt insener - küll mitte tarkvara teemal, aga elektrist jagan üht-koma teist küll) :roll: . Kui need turvaaugud olemas on, siis on see tore häkk kinnises koduõues köögi akna all hommikul mängimiseks. Aga näiteks Tehnopolise lõpmatutes parkimisplatsides või kusiganes avalikus parklas mina seda näiteks sel juhul kasutada ei julgeks.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas Leho » 27 Dets 2018, 19:58

Ma siin trügi küll väheke vahele oma teemaga. Ma ise paigaldasin kah enda masinale kunagi kaugkäivituse. Milla ma ka järgmisele paigaldasin.

Antud komplektile oli vaja juurde osta ka immo bypass mis koosneb tegelikult ühest karbist mis pikendab võtmest tuleva signaali käivitus hetkel süüteluku juurde.

Turvalisusest on seal lihtne kuna füüsilist võtit augus ei ole siis on ka roolilukk peal. Samas on ka selline piduripedaali lisa, et nii kui vajutad siis ta selle käivituse ka välja lülitab. Seega kui võtit ees ei ole siis mootor ka seisab.

Väike video kah.
https://www.youtube.com/watch?v=lnUFbPzm6BU
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas TiitR » 27 Dets 2018, 19:59

Aga milleks üldse see auto distantskäivitus? Autot soojenema/jahutama panna? Selleks on ju lisaahjud, mis ka pättidele elu kergemaks ei tee.
Ma omasin kunagi ammu-ammu (vast 1998...1999) ühte 2.9L Ford Scorpat, mis oli ostetud toonase Fordi esinduse mehhaaniku vms. käest ja sel oli puldiga distants käivitus - sõpradele pull näidata, kuid muu kasutegur 0.
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas Leho » 27 Dets 2018, 20:02

Ise kasutangi seda talvel hommikuseks soojendamiseks. Kusjuures nii saab oluliselt kiiremini masina soojaks kui ahjuga.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

indrekk
Foorumlane
Postitusi: 53
Liitunud: 02 Dets 2017, 07:31

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas indrekk » 27 Dets 2018, 20:05

Tervitus

Erkn kirjutas:Kas see töötab androidi peal ka ning mis selle komplekti (+paigalduse) hind oleks? Autoks s80.

Praegu saab talle lihtsalt helistada, kasvõi lauatelefonilt. :) Numbri kontroll on ka olemas. Hinnast on veidi vara rääkida kuna ei ole veel kindel, kas kõik vajalik funktsionaalsus ja töökindlus on niiviisi lähenedes tagatud.

Iceman kirjutas:Tänapäeva maailmas elades tekib paar küsimust. Ok, vanad Volvod pole vast autovaraste lemmikobjektid, aga ma küsiks siiski, et kuidas selle häkiga on n.ö turvalisus tagatud? Okei uksed on lukus kui auto käib, aga "tulen ja löön klaasi sisse ning sõidan minema" võtab tänapäeval murdosa sekundi - eriti kui suur töö on ära tehtud ja auto juba käib. Kas see häkk avab distantsilt käivitades ka elektrilise rooliluku? Nii nagu normaalse käivituse puhul? Või kas seda süsteemi on võimalik panna toimima nii, et n.ö "omavolilisel" uste avamisel (ilma puldi/võtmeta) lükkab mootori välja tagasi? Ma ei noki paha pärast, lihtsalt sellised küsimused tekivad - vähemalt minul (kes ma olen ka erialalt insener - küll mitte tarkvara teemal, aga elektrist jagan üht-koma teist küll) :roll: . Kui need turvaaugud olemas on, siis on see tore häkk kinnises koduõues köögi akna all hommikul mängimiseks. Aga näiteks Tehnopolise lõpmatutes parkimisplatsides või kusiganes avalikus parklas mina seda näiteks sel juhul kasutada ei julgeks.

Täiesti õigustatud küsimused ja mul ausalt häid vastuseid hetkel pole, et kui turvaline see on. Sinu kirjeldatud stsenaariumid olen läbi mänginud, aga kõiki pole jõudnud veel testida.

Äkki kogume väikse tiimi helgematest volvo-tundjatest kokku ja proovime kui turvaliseks süsteemi saab? :) Kes tahaks kaasa mõelda, võib mulle privaatsõnumis märku anda.

Indrek

indrekk
Foorumlane
Postitusi: 53
Liitunud: 02 Dets 2017, 07:31

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas indrekk » 27 Dets 2018, 20:13

TiitR kirjutas:Aga milleks üldse see auto distantskäivitus? Autot soojenema/jahutama panna? Selleks on ju lisaahjud, mis ka pättidele elu kergemaks ei tee.

Tänud kaasa mõtlemast! :)

Minu rakendus on jah hommikune mootori soojendamine - et ei peaks aknaid jääst kraapima ja et sõitma hakates oleks võimalikult kiirelt gaasi peal (mul LPG). Eelsoojenduse “Binar” pakkumine sellele autole oli 2500€ ja pidi vaatama kas üldse mahub eelsoojendi ära (2007 S80 V8). Ja no natuke on ka nokitsemise võlu sellel asjal juures. :)

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas Tanel » 27 Dets 2018, 20:27

indrekk kirjutas:
TiitR kirjutas:Aga milleks üldse see auto distantskäivitus? Autot soojenema/jahutama panna? Selleks on ju lisaahjud, mis ka pättidele elu kergemaks ei tee.

Tänud kaasa mõtlemast! :)

Minu rakendus on jah hommikune mootori soojendamine - et ei peaks aknaid jääst kraapima ja et sõitma hakates oleks võimalikult kiirelt gaasi peal (mul LPG). Eelsoojenduse “Binar” pakkumine sellele autole oli 2500€ ja pidi vaatama kas üldse mahub eelsoojendi ära (2007 S80 V8). Ja no natuke on ka nokitsemise võlu sellel asjal juures. :)

Minul on v8 calix lisa ahi täitsa olemas ja tehases paigaldatud
Seega ruumi puuduse taha see jääma ei peaks.
Samuti on ju olemas esiklaasi soendus

Lahe on vaadata edasist arengut.
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas Iceman » 27 Dets 2018, 20:31

Ma panen sulle pm-i tagasisidet kui olen selle ise saanud. Panin praegu selle Arduino mooduli ja kogu süsteemi küsimuse koos selle teemaga siin ühele "patsiga" poisile edasi, kes on oma ala tipp. Nagu mina aru saan, siis Arduino sisaldab modemit, mis jagab infot GSM võrku. Sealt edasi võiks kohe tekkida küsimus, et kui turvaliselt ta oma andmeid edastab? Ehk kõik, millel on tänapäeval modem, ressiiver vms - neid asju on kõiki võimalik üle võtta. Ise asi, kui kergeks see on tehtud. Need asjad kõik on täitsa toredad ja mulle meeldib ka nokitseda, aga mingi põhjus peab ju olema, miks autotootjad pole selliseid süsteeme oma valikutesse kaasanud. Ma ise olen skeptiline just selles osas, kui raske oleks seda süsteemi "üle võtta". Ehk summa summarum taandub asi 2,9 liitrise Scorpa puldiga käivitamise võimekusele eputamise eesmärgil. Aga see on praegu lihtsalt spekulatsioon. :roll:

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas TiitR » 27 Dets 2018, 20:40

Iceman kirjutas:Ehk summa summarum taandub asi 2,9 liitrise Scorpa puldiga käivitamise võimekusele eputamise eesmärgil.

No justnimelt! 8)
Mul praegusel on peal tehase weba, mis alustab iseseisvalt tööd sõidusoojendina, kui temp. on alla +4C, samas puldiga lülitan seisusoojenduse ja sama ahi võimaldab ka suvist jahutust.
Külmkäivitus (olgu siis salongist või puldiga/telefoniga) on ju ikkagi mootorile korralik koormus.
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.

Siim
Foorumi veteran
Postitusi: 1750
Liitunud: 13 Juul 2008, 22:24
Asukoht: Viljandi/Rootsi

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas Siim » 27 Dets 2018, 20:46

Tanel kirjutas:
indrekk kirjutas:
TiitR kirjutas:Aga milleks üldse see auto distantskäivitus? Autot soojenema/jahutama panna? Selleks on ju lisaahjud, mis ka pättidele elu kergemaks ei tee.

Tänud kaasa mõtlemast! :)

Minu rakendus on jah hommikune mootori soojendamine - et ei peaks aknaid jääst kraapima ja et sõitma hakates oleks võimalikult kiirelt gaasi peal (mul LPG). Eelsoojenduse “Binar” pakkumine sellele autole oli 2500€ ja pidi vaatama kas üldse mahub eelsoojendi ära (2007 S80 V8). Ja no natuke on ka nokitsemise võlu sellel asjal juures. :)

Minul on v8 calix lisa ahi täitsa olemas ja tehases paigaldatud
Seega ruumi puuduse taha see jääma ei peaks.
Samuti on ju olemas esiklaasi soendus

Lahe on vaadata edasist arengut.



Sina räägid elektrilisest plokisoojendusest, tema aga kütuse pealt käitatavast.
Kuigi sobivate näitajatega Webasto/Eberi saab sinna kindlasti peale oluliselt odavamalt, kui 2500 jeurot.
Nüüd: Volvo C202; Volvo V70 `08; Porsche 928 `80; Porsche 911 `99; Mercedes-Benz E320 `01
Enne: Volvo V70 T5 `01; Volvo 142 `73; Volvo PV544 `62; Volvo 945S `95

Volvo DICE, MB Star Viljandimaal.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas Leho » 27 Dets 2018, 22:17

Iceman kirjutas:...Ma ise olen skeptiline just selles osas, kui raske oleks seda süsteemi "üle võtta". Ehk summa summarum taandub asi 2,9 liitrise Scorpa puldiga käivitamise võimekusele eputamise eesmärgil. Aga see on praegu lihtsalt spekulatsioon. :roll:


Videost tundub olema asi juhitav DTMFidega. Helistad autole, see võtab kõne vastu, ja siis saadad DTMFiga käivituskäsu.
Edasi on juba kontrolleri progemise küsimus milliseid liigutusi ta tegema peab ja milliseid signaale kuulama.

Otsest telefonikõnet koduste vahenditega pealt ei kuula. JA samas saab arduinole kindlasti selgeks teha numbrid mille kõnele ta vastab.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas Tanel » 27 Dets 2018, 23:45

Siim kirjutas:Sina räägid elektrilisest plokisoojendusest, tema aga kütuse pealt käitatavast.
Kuigi sobivate näitajatega Webasto/Eberi saab sinna kindlasti peale oluliselt odavamalt, kui 2500 jeurot.

Mul ongi bensiini põletav
Pole mingit juhet kuskile toppida
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Distantskäivituse häkk

PostitusPostitas Liiwaannus » 27 Dets 2018, 23:54

Tanel, Calixil bensiini põletav? Seni aru saanud, et nad ainult elektrilisi pakuvad.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist