xc60 käigukast

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Ch3ator
Kõva postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 12 Aug 2014, 10:42

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Ch3ator » 31 Mai 2023, 07:01

Hõbenool sai mu v40cc t5 turbiiniga remondiga eduliselt hakkama,paar aastat tagasi tuli maha/peale remont ca 1.5k.

mihkel2
Foorumlane
Postitusi: 43
Liitunud: 19 Mär 2016, 10:32

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas mihkel2 » 07 Aug 2023, 18:38

XC70 D4 AWD, Polestar häälestus ka tehtud.
Eelmine sügis tehti dünaamiline õlivahetus käigukastil, adapteerimine, tarkvara uuendused, Haldexi õlid ning Haldexi pump paar kuud enne seda, mis ei toiminud.

Pean nüüd seda teemat pikemalt üksipulgi lugema hakkama, sest sel suvel hakkas jõnksutamine jälle pihta. Kui enne arvasin, et tegemist Haldexi rakendumisega, sest jõnks tekkis ainult nõlval seistes ning sõitma hakates ja sai siis need tööd tehtud, mis üleval kirjeldasin, kuid nüüd juba tasasel pinnal nt foori taga linnas.
Veidral kombel ei ole see 100% juhtudel, aga minu arvates täiesti suvalistel hetkedel.

Esialgu planeerin hooldusesse adapteerimise ja siis otsin edasi...

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Mario_L » 07 Aug 2023, 23:27

mihkel2 kirjutas:XC70 D4 AWD, Polestar häälestus ka tehtud.
Eelmine sügis tehti dünaamiline õlivahetus käigukastil, adapteerimine, tarkvara uuendused, Haldexi õlid ning Haldexi pump paar kuud enne seda, mis ei toiminud.

Pean nüüd seda teemat pikemalt üksipulgi lugema hakkama, sest sel suvel hakkas jõnksutamine jälle pihta. Kui enne arvasin, et tegemist Haldexi rakendumisega, sest jõnks tekkis ainult nõlval seistes ning sõitma hakates ja sai siis need tööd tehtud, mis üleval kirjeldasin, kuid nüüd juba tasasel pinnal nt foori taga linnas.
Veidral kombel ei ole see 100% juhtudel, aga minu arvates täiesti suvalistel hetkedel.

Esialgu planeerin hooldusesse adapteerimise ja siis otsin edasi...

tõmba haldexi kaitse välja ja tee proovisõit. Kui kõik on tiptop, on haldex, kui ei, siis geartronicu neutraalilt tagasiülitus ei ole enam sujuv. Seda peaks saama välja kirjutada ka, hapud kastid hakkavad siis ainult kiiremini paugutama.
ise ajasin ühel neliveolisel v70 vibratsiooni taga, tekkis suvaliselt, vahel sõitu alustades, vahel 100ga maanteel sõites, vahel peale seda, kui olin pikalt kruusateedel painutanud.
Lõpuks tõmbasin haldexi kaitsme välja ja vead kadusid, kaitsme tagasipanekul rakendus haldex sisuliselt kohe ja näitas ka kohapeal seistes juba 15% koormust ning veakood oli pumba ülekuumenemise kohta. Kahjuks oli lõpuks süüdlane haldexi aju ja keegi oli seda juba kunagi "remontinud". Aitas uus aju ja uus pump koos hooldusega ja sai ausa näoga auto müüki panna.
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist