volvo rahulikult sõites tekib vibra!

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

kkc
Foorumlane
Postitusi: 22
Liitunud: 27 Jaan 2015, 21:36

volvo rahulikult sõites tekib vibra!

PostitusPostitas kkc » 06 Jaan 2016, 21:08

tere seline lugu et volvo v50 tekib vibra/tõmblemine kui sõidan rahulikult! annan nats rohkem gaasi kaob vibra/tõmblemine tagasi rahuliku sõidule jalle vibra! milles viga 2.0d 100kw

Tags:

Kasutaja avatar
Harrison
Kõva postitaja
Postitusi: 135
Liitunud: 25 Mär 2010, 09:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: volvo rahulikult sõites tekib vibra!

PostitusPostitas Harrison » 07 Jaan 2016, 14:03

Kui ilmad külmaks läksid, on mu v70-l tekkinud sarnane teema, hakkab jõnksutama, justkui ei saaks korralikult vedu taha madalatel pööretel, üle 2k+ pööretel kaob probleem ära. V70 III gen 2,5T 170kw.
C70 T5M 1998
Cupra Ateca 2019

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 871
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: volvo rahulikult sõites tekib vibra!

PostitusPostitas 164 » 07 Jaan 2016, 16:30

Harrison kirjutas:Kui ilmad külmaks läksid, on mu v70-l tekkinud sarnane teema, hakkab jõnksutama, justkui ei saaks korralikult vedu taha madalatel pööretel,...
Mulle tundub, et jutt erinevatest asjadest.

Enda v70 tegi ostes aeglasel kiirusel meeletut vibra ning rooli vibelemist. Ostsin talveks uued korralikud rehvid, vibra kadus nii ~90% ulatuses.
Vibra tekitavad üldiselt:
- balanseerimata rattad
- viga saanud või halvad rehvid
- kõverad veljed
- erinevate rehvide üheaegne kasutamine
Erinevalt sakslastest, milledel loetletud põhjused ükshaaval nii drastiliselt roolikeeraja tuju ei pruugi rikkuda, siis volvo puhul peavad kõik need loetletud punktid piinlikult täpselt korras olema, siis saad enam-vähem vibravaba tulemuse. Nii kui midagi neist puudulik, on kohe vibramees tagasi.

Mul on tunne, et see tuleb teatud inseneritööst ning materjalide - näiteks pukside, vedrustuse ning ülekande detailide kvaliteedist, millest veel iganes. Internet on täis igasugustest volvode vibra põhjuste likvideerimise katsemistest, valdavalt jäävad põhjused müsteeriumi valdkonda. Sageli lahendatakse sarnast vibra probleemi erinevate juhtumite puhul veidrate ebaloogiliste põhjustajatega, nagu näiteks rattalaager, poolass jne :?

Omatud 2010 xc70'l ning 2009 s80'l oli tunda seda sama vibra tüübi alget mis 2000 v70 puhul kõvasti välja lööb.
Ma julgeks öelda, et esiveoline Volvo väärib Vibrakunni tiitlit.
v70*l on aidanud leevendada korralikud rehvid, sirged veljed, tasakaalustatud rattad.

Talvistes oludes üldjuhul jäätub velg soolaja lume jama täis ning viib rattad ajutiselt balansist välja. Alusta sellest.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist