uste lukustus...

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

uste lukustus...

PostitusPostitas toinoo » 28 Apr 2023, 18:33

Tere!
Pole ammu tülitanud aga on tekkinud/olnud probla suksu uste lukustusega korduvalt u 2 kuu jooksul/vältel. Oletatavalt võiks olla eelnevalt raadio "sättimises" põhjus, et lukustanud uksed puldist nö korraks (pood, kiosk jne.) ja naastes uksed ei avane võtme puldist ( II võti samuti võimetu), tuleb kasutada mehaanilist avajat ehk metallist spets "keelt" S-võtme küljes. Kuid... , sedasi on juhtunud mul ka mõned korrad Haljalas Krossi poe/kaupluse külastamisel ( raadio sättimine ka ikkagi eelnevalt), siit ka intrigeeriv küsimus ehk spekulatsioon, kas on võimalik, et "keegi" üritab suksut "lukustada" ja siit edasi !? Kuid miks ma suksu raadiot nö "näpin" on see, et välja lülitatud mootori puhul lülitub 650 välja ja pean käivitama suksu, et musa edasi kuulata. Proovisin "järele" käepidemes olevad lukustus nupud/lülitid ja ... , nagu öeldakse---elame näeme, järgnevalt pole probleeme olnud antud hetkeni.
Lugupidamisega T.

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4028
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: uste lukustus...

PostitusPostitas taavi » 01 Mai 2023, 16:02

Tere!

Vabandust, kuid ma ei saa täpselt aru, millist probleemi soovite lahendada. Kas soovite abi oma auto ukse lukustuse probleemi lahendamisel või olete mures, et keegi võib üritada teie autot lukustada? Palun selgitage oma küsimust üksikasjalikumalt ja täpsustage, millist abi soovite.
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
Tuuletallaja
Foorumi veteran
Postitusi: 506
Liitunud: 25 Okt 2009, 21:53
Asukoht: Faeht/Reval

Re: uste lukustus...

PostitusPostitas Tuuletallaja » 01 Mai 2023, 21:51

Deadlock äkki?
Mulkku no. 5
Pilt '01 V70 S
Pilt '94 855 GL(E) "Konn"
Pilt '95 855 GLT "Ustav lahinguvant Gustav"
Pilt '91 744 GL "Sinine / Lendav Hollandlane"
ja paar riisiraketti

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: uste lukustus...

PostitusPostitas toinoo » 02 Mai 2023, 08:41

Tere!
Pelgasingi, et ei olnud küllalt põhjalik, sorry . Kuid põhiprobleem on/oli (hetkel toimib) ukse/uste mitte avanemine võtme puldist (Haljalas paar korda) ja usun, et olen/olin ise sellise triki/vea põhjustaja kuna eelnevalt nö seadistasin A-raadiot. Auto raadio lülitub mingi X aja pärast välja (u 10 min) ja ei lülitu enne kui olen mootori käivitanud ning uuesti samane viiteaeg mootori seiskamisel. Kuid ometi oli aeg kus sain raadiot kuulata nii kaua kuni siis aku tühi, huumor muidugi. Siit tulenevalt kardangi , et ise põhjustaja aga... , nõu võib alati küsida, on ju? Peale esiuste käepidemetes olevate lukustuslülitite kasutamist olen uksed ikka koheselt lahti saanud-ptüi,ptüi,ptüi !!! Pean ikka raadio käsiraamatu leidma ja uurima miks nii ja kuidas teisiti saaks. Äkki Haljala polegi süüdi!?
Lugupidamisega T.

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: uste lukustus...

PostitusPostitas toinoo » 05 Mai 2023, 17:56

Tere!
No nii, vaatasin käsiraamatust ja ei leidnud mingit võimalust A-aju juhtida/seadistada suksu raadio kaudu ehk mõjutada. A-raadio väljalülitumiseks on vajalik Aku "nõrkus" ,kontrollisin laadimis taset ja see oli nõutaval tasemel-14,4 +/-V (tavatarbijatega/nõutav valgustus jne.). Kas pean UUT akut otsima hakkama või mida?, või on midagi, mida ei teagi veel?
Lugupidamisega T.

princeAndrew
Kõva postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 18 Jaan 2008, 10:59
Asukoht: Pärnu

Re: uste lukustus...

PostitusPostitas princeAndrew » 05 Mai 2023, 21:42

Sul ikka 2 erinevat probleemi segamini.Uksed lähevad/ei lähe lukku pole kuidagi seotud sellega ,et auto tark on ja raadioga akut tühjaks kaanida ei lase.
Millal akut vahetada või vahetust veel edasi lükata on juba ise teema...

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: uste lukustus...

PostitusPostitas toinoo » 07 Mai 2023, 09:07

Tere!
Kallis sõber, loe tähelepanelikult postitus läbi, probla oli lukustusest lahti saada, minu arvates võimalikest põhjustest/vigadest ning tähelepanu nendele juhtida kui on midagi arvata/teada.
Lugupidamisega T.

Kasutaja avatar
Paranormal
Kõva postitaja
Postitusi: 173
Liitunud: 13 Juun 2011, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: uste lukustus...

PostitusPostitas Paranormal » 08 Mai 2023, 10:01

Lukustusega olen jamanud kunagi p2 S60ga. Seda ainult Ülemiste taga parklas mõned aastad tagasi. Oli kindel spetsiifiline koht kus autot enam puldiga avada ei saanud, ilmselt mingi seade/agregaat tekitas sagedust mis segas puldi signaali. Lõpetasin seal parkimise ja mure kadus (:
Võib-olla on sul sarnane olukord mõne poe parklaga?

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: uste lukustus...

PostitusPostitas toinoo » 08 Mai 2023, 13:43

Tere!
Olen nõus võimaliku sagedushäirega, sest mitte kauges minevikus toimetati Haljala Grossis ja minu suksu intiimsagedus ongi äkki tundlik/mõjutatav, aga... , elame näeme.
Lugupidamisega T.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist