Xc90 tagumiste uste tihendite samet osa jäätub kinni

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Jaavei
Foorumlane
Postitusi: 27
Liitunud: 20 Juul 2015, 09:12

Xc90 tagumiste uste tihendite samet osa jäätub kinni

PostitusPostitas Jaavei » 02 Dets 2021, 20:51

Tere

Mure järgmine, tagumised uste samet tihend tõmbab talvel ennast vett täis ja jäätub siis kere külge kinni niiet ust ilma webasto või pikalt soojendamata lahti ei saa ära lõhkumata. IA ütles et see “teada tuntud” värk…

Olen ise määrinud silikoonipulgaga, spreiga, kasutanud isegi õli, aga tulemus sama.

Oskaks keegi öelda, millega saaks sellest jamast jagu?

NB! Esiustel samet tihend võib olla niiske, aga kere külge kinni ei tõmba, ehk ukse saab normaalselt lahti.

Parimat

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: Xc90 tagumiste uste tihendite samet osa jäätub kinni

PostitusPostitas PorisedRattad » 03 Dets 2021, 08:18

Kas oled ikka lisaks sellele samet osale ka vastaspoole silikooniga kokku määrinud ?
Ise tehes olen teinud üldse nii et peale seda kui olen ohtralt tihendi peale kandnud, siis hõõrun veel väikese puuvillase (tükk vanast särgist) kaltsuga korralikult tihendi sisse.
Eelmine aasta tegin üldse sellega : https://www.stokker.ee/teflonolimaare-ptfe-spray-500ml-motip/-765895798 kuna silikoon oli otsa saanud ja ei viitsinud poodi minna. Tulemus sai palju parem, see aasta jätangi silikooni ostmata ja jätkan tefloniga.
XC70 2.5T 2004 154kw

Jaavei
Foorumlane
Postitusi: 27
Liitunud: 20 Juul 2015, 09:12

Re: Xc90 tagumiste uste tihendite samet osa jäätub kinni

PostitusPostitas Jaavei » 03 Dets 2021, 16:06

Selle samet osa vastaspool ongi autokere. Muidu kõik muud tihendid nii ukse kui ka vastaspoole määrinud.
Aga peab proovima, seda tefloni määret.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: sodimees ja 9 külalist