V70 II Gen 2,5TD külmalt imelik hääl

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Asso91
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 19 Juun 2011, 13:56

V70 II Gen 2,5TD külmalt imelik hääl

PostitusPostitas Asso91 » 09 Mär 2013, 20:23

Tere ,

probleem selline, et kui auto käima panna, käib ca 1-2 minutit normaalse häälega, kuid siis äkitselt muutub hääl - sisse tuleb mingisugune kigin vigin. Käib see niikaua, kuni mootor saab soojaks. Sooja mootoriga mingit võõrast häält ei ole.
Kas võib olla asi hoorattas, või mingi muu spetsiifiline asi? Ehk on kellegil sama mure olnud?

Kasutaja avatar
urki
Kreisi postitaja
Postitusi: 346
Liitunud: 12 Jaan 2008, 22:05
Asukoht: Järvamaa

Re: V70 II Gen 2,5TD külmalt imelik hääl

PostitusPostitas urki » 09 Mär 2013, 22:20

Panustan leevendiga rihmaseibile. See võib teha sellist vingerpussi, et ajab spetsialisi kõrva ka sassi, minul nii juhtus.
Tark nagu ämm takkajärgi

Asso91
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 19 Juun 2011, 13:56

Re: V70 II Gen 2,5TD külmalt imelik hääl

PostitusPostitas Asso91 » 09 Mär 2013, 23:31

Foorumit sirvides jäi silma see teema -> viewtopic.php?f=18&t=26553&start=0 ,kus kahjuks probleemi lõpplahendust kirjeldatud pole. külmalt teeb täpselt samasugust saagimist (suht selline kirjeldamatu heli) , hammasrihm rullidega, lamerihm koos rullidega ning samuti väntvõlli rihmaratas on värskelt vahetatud...
Samuti käib selline väike " kriuks " vahel , kui auto käivitada ning seisma jätta.

Hooratta teema ilmselt ei tohiks olla? Kui 524TD omanik veel olin, siis sellel hooratas kolises-häälitses igas asendis ja heli oli nagu hoopis teisem.

paasovich123
Foorumi veteran
Postitusi: 514
Liitunud: 10 Aug 2012, 23:13
Asukoht: Rakvere

Re: V70 II Gen 2,5TD külmalt imelik hääl

PostitusPostitas paasovich123 » 10 Mär 2013, 10:05

Tere! Asso91, sain teie sõnumi kätte. Kirjutan siis vastuse siia, et ka teistele oleks lõpptulemus teada. Lasin siis välja vahetada lamellrihma pingutus- ja tugirulliku. Peale vahetamist oli kõik korras. Kuid umbes nädal aega hiljem, kui õues oli taas natuke külmem, siis mitte ei "saaginud" vaid vilises. Samas, esines ka neid päevi, kus vilinat ei olnud, aga oli "saagimine". Mõtlesin siis, et olen ligi 150 eurot korstnasse kirjutanud, sest jupp on vahetatud, aga tulemust ei ole. Nüüd üle-eelmine kolmapäev, kui õigesti mäletan, oli õues 6 kraadi sooja. Siis ei olnud ei vilinat, ei saagimist. Ning peale seda kuute soojakraadi, ka külma ilmaga, eile, täna, vilinat ega saagimist ei ole. Nii et minu probleem on lahendatud. Julgen arvata, et need vahepealsed vilinad ja saagimised põhjustas niiskus, aga kuue sojakraadiga niiskus vähenes ning anaomaatilised hääled kadusid. Praeguseni on mul kõik väga viis. Hooratas see olla ei saa, uskuge, ma olen väga palju sellega tegelenud, ning tean täpselt, mis häält hooratas teeb.
Siin minu teema ka koos lindistustega: viewtopic.php?f=18&t=26723
S60 2005; 2.4D 96kw (D5244T2); manuaal 5 käiku (M56L2)

Asso91
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 19 Juun 2011, 13:56

Re: V70 II Gen 2,5TD külmalt imelik hääl

PostitusPostitas Asso91 » 12 Mär 2013, 22:02

Tere!

Seal teises teemas olev heliklipp on täpselt sama, mis mul. Ehk siis, ikkagi hooratas, nagu Su teisest teemast välja lugesin?
See anomaalia külastab mind iga ilmaga, olenemata ilmast. Alati 1-2minutit peale töötamist algab ja lõpeb siis, kui tempi näidik jõuab norm piiri ehk mootor soojaks saab.
Kuna ma selline autoguru väga hullult ei ole, siis paneb imestama, et see asi on ainult külma mootoriga. Vana viiese BMW-ga käisid kolinad koguaeg ja sidur alla vajutades kadus.

Krt kui siiski hooratta teema on, siis on minul küll pool aastat nuudleid süüa, kuna just käisin IA-s rihmavahetuses, mille käigus vahetati ka lamerihm koos kahe rullikuga + väntvõlli rihmaratas. No ja muidugi sidur käib raskemalt kui isa S80'l, kuid mingit erinevust kohaltvõtul või siduri libisemist ei ole küll täheldanud.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: mikko ja 16 külalist