XC90 sureb lihtsalt välja

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Vorbuse
Uustulnukas
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Aug 2011, 17:43

XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas Vorbuse » 03 Sept 2011, 22:30

Ahoi, selline mure siis, et XC90 5D 2003 viskab sõiduajal kollase kolmnurga põlema, ja kirja "motor wartung dringend" ette, kaotab jõu ja sureb seejärel umbes 5 sekundi jooksul välja. Diagnostkamees leides, et pumbale tulev rõhk liiga madal, siis jälle liiga kõrge. Vahetatud sai esimese ropsuga küttefilter ja õhufilter. Mootor käivitus peale pikka starteri tapmist. Siis juba käivitus koheselt, kiri oli ka kadunud.(Võidurõõmus ohe) Nädala pärast täpselt sama jama Tartust tulles Jüri ringil. Mõne aja pärast starterit piinates käivitus hetkeks ja suri. Uuesti kedrates läks käima ja jäi, kuni mõni päev hiljem Tartusse minnes kooles jälle Mäo kiirteel;( Käivitusprotsess sarnane Jüri ringil olevaga ja sõidab praeguseni-2 nädalat juba!! Selline märkus veel, et plätudega sõites tilkus kurvis nagu vett vasemale jalale. Vana A8-ga oli ka selline jama kui kliima äravoolutoru umbe läks, kas Volvol ka võib miskit sellist olla ja kui on siis kas seal võib olla ka miski elutähtis juhtblokk, mis niiskusega segast peksab? Kas keegi on midagi sellist kogenud?

J30
Foorumi veteran
Postitusi: 882
Liitunud: 28 Jaan 2011, 19:01
Asukoht: Tallinn ja Harjumaa
Kontakt:

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas J30 » 05 Sept 2011, 13:50

katuseluugi äravoolu kanalid peaks sealt (vasaku jala lähedusest) läbi jooksma. Anyway, oled õigel teel - seal vasaku jala kohal on tõesti CEM plokk. Juhib see tulesi-vilesi ja muuseas ka kütusepumpa. Proovi kiirelt leida tilkumise põhjus. CEM plokk on suhteliselt remontimatu ja uus maksab €1000.- +...
Harteron.ee Näidikuplokkide, elektroonika, ABS ja DEM remont, keelevahetus, diagnostika, ostuabi Harjumaal

Vorbuse
Uustulnukas
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Aug 2011, 17:43

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas Vorbuse » 05 Sept 2011, 22:06

[Katuseluuki pole, aga ega kondiäravoolu pole kuskil lähedal?

Vorbuse
Uustulnukas
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Aug 2011, 17:43

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas Vorbuse » 11 Okt 2011, 21:08

:lol: Tulemus siis selline:

väljasuremise põhjus siis kütuse etteandepump ei saa paagist lõppu kätte. Kui juba tuli hakkab põlema, kiman kohe tanklasse ja üritan hoida vähemalt poolt paaki täis. Tegin kindlaks katse teel. sõitsin maanteel kanku 10L diisliga pagassis ja kui virutas mootoritule põlema kirjaga DRINGEND MOTOR WARTUNG panin kütust juurde ja VOLA- käivitus ja sõitsin edasi. Kindluse mõttes sooritasin testi veel 2 korda. Nüüd olen naftakunn- 10L alati pagassis. Parim tase oli Tartu IA-s, kui sinna helistasin murega soovitati tulla nädalapärast- diagnostik puhkab!! WTF- osta teenus siis sisse -ESINDUS!!

beatnuts
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 17 Okt 2011, 20:41

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas beatnuts » 17 Okt 2011, 21:27

mul täpselt sama teema!!kompu näitab et saaks veel mingi 200 km sõita ja kütteseieril ka veel 2 kriipsu!
panen kütet juurde ja asi korras!!
kas xc 90 ongi selline haige paak või hakkab etteande pump saba siis panema?
anna kindlasti teada mis IA mehed rääkidid ja mis lahenuse leidsid?
volvo xc 90 d5 2007

beatnuts
Foorumlane
Postitusi: 25
Liitunud: 17 Okt 2011, 20:41

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas beatnuts » 17 Okt 2011, 21:29

mul täpselt sama teema!!kompu näitab et saaks veel mingi 200 km sõita ja kütteseieril ka veel 2 kriipsu! igaljuhul minu näidik põlemiseni ei jõua!
panen kütet juurde ja asi korras!!
kas xc 90 ongi selline haige paak või hakkab etteande pump saba siis panema?
anna kindlasti teada mis IA mehed rääkidid ja mis lahenuse leidsid?
volvo xc 90 d5 2007

Yurakaz
Foorumlane
Postitusi: 26
Liitunud: 29 Okt 2010, 14:15

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas Yurakaz » 13 Nov 2011, 19:28

beatnuts kirjutas:mul täpselt sama teema!!kompu näitab et saaks veel mingi 200 km sõita ja kütteseieril ka veel 2 kriipsu! igaljuhul minu näidik põlemiseni ei jõua!
panen kütet juurde ja asi korras!!
kas xc 90 ongi selline haige paak või hakkab etteande pump saba siis panema?
anna kindlasti teada mis IA mehed rääkidid ja mis lahenuse leidsid?


tere

keegi kusgil siin foorumis kunagi rääkis et S80 pidi spidoplokk olema nõrk asi et kui see hakkab peeti minema siis seikud ja kompu hakkab villast viskama. Muidugi ei tea kas see ka XC90 nii on.

terv
Peep

Kasutaja avatar
veikosib
Targutaja
Postitusi: 923
Liitunud: 28 Jaan 2008, 13:18

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas veikosib » 14 Nov 2011, 16:23

see spidoploki tinutuste ületinutamine aitas minu välja sarnasest jamast - ohutuli põles ja teatas ABSi ja vist ka mootori veast. Peale "ületinutamist" ei ole viga taasesinenud! Ainus erinevus - minul mootor (samuti D5, kuid 2002a)välja ei surnud :?
S80 D5 2002 (SOLD....to the highest bidder)

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4391
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas gljuk » 14 Nov 2011, 17:31

Veakoodid ütlevad kohe, kas viga spidokaplokkis või mitte.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

jansatrt
Kõva postitaja
Postitusi: 248
Liitunud: 20 Veebr 2010, 12:25

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas jansatrt » 08 Dets 2011, 07:11

Vorbuse kirjutas::lol: Tulemus siis selline:

väljasuremise põhjus siis kütuse etteandepump ei saa paagist lõppu kätte. Kui juba tuli hakkab põlema, kiman kohe tanklasse ja üritan hoida vähemalt poolt paaki täis. Tegin kindlaks katse teel. sõitsin maanteel kanku 10L diisliga pagassis ja kui virutas mootoritule põlema kirjaga DRINGEND MOTOR WARTUNG panin kütust juurde ja VOLA- käivitus ja sõitsin edasi. Kindluse mõttes sooritasin testi veel 2 korda. Nüüd olen naftakunn- 10L alati pagassis. Parim tase oli Tartu IA-s, kui sinna helistasin murega soovitati tulla nädalapärast- diagnostik puhkab!! WTF- osta teenus siis sisse -ESINDUS!!


kas esialgsesse kirjeldusse oli siis raske ka põlev kütusetuli kirjutada?? krdi ajuhiiglased.
ja ostsid xc90 ja nüüd läheb raha pangale??
tead ma olen veits kriitiline ja pakun sulle oma opelit... diisel kellad viled ka plokisoendus.... 5l per 100 km
58158239

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas tnx » 08 Dets 2011, 08:30

Milleks kohe nii tigedalt?
Raha pangale maksmise ja oopeli ostmise märkus on eriti arusaamatu, suur auto võtabki Tartu otsa peal terve paagitäie kütust ära sõltumata sellest, kui palju raha omaniku kontol on või mis marki autoga ta sõidab. Miks peaks pika sõidu peal korras autoga igast võimalikust tanklast läbi põikama, et paak pidevalt üle kolmveerandi täis hoida? Kütusetuli läheb põlema siis, kui veel ümmarguselt 10L on paagis, millega peaks saama maanteel üle 100 km sõita.

jansatrt
Kõva postitaja
Postitusi: 248
Liitunud: 20 Veebr 2010, 12:25

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas jansatrt » 09 Dets 2011, 06:35

???

kui suur see paak siis on, elik kui kaugel on tartu tallinnast??


mul läks tuju kohe paremaks.... täna tuleb vist hea päev
58158239

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas tnx » 09 Dets 2011, 08:27

Eks oleneb, millist rada pidi Tartust Tallinnasse sõita :)
Pidasin silmas rohkem seda, et sõit käib edasi-tagasi + natuke asjatamist kohapeal ka.
Neid autosid muide ei olegi nii vähe, millel paagitäiega saab sõita 500-600 km. See on parasjagu üks reis Tallinnast Lõuna-Eestisse ja tagasi väikese varuga.

J30
Foorumi veteran
Postitusi: 882
Liitunud: 28 Jaan 2011, 19:01
Asukoht: Tallinn ja Harjumaa
Kontakt:

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas J30 » 09 Dets 2011, 11:02

Jah, ka XC90 armatuur vaevleb samade jamade käes. On olnud mõned juhused, et seieri järgi kütust nagu oleks, kuid auto jätab teele ja mingit muud anomaaliat armatuuril pole. Kahjuks ei tea/mäleta, et kas kütuse tuli seejuures läks põlema ja järgi jäänud kilomeetreid näitas õieti. Arvan, et mitte, muidu oleks juhid valvsaks muutunud ja auto ise, kütuse lisamisega, käima saanud.
Harteron.ee Näidikuplokkide, elektroonika, ABS ja DEM remont, keelevahetus, diagnostika, ostuabi Harjumaal

Vorbuse
Uustulnukas
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Aug 2011, 17:43

Re: XC90 sureb lihtsalt välja

PostitusPostitas Vorbuse » 18 Dets 2011, 21:39

jansatrt kirjutas:
Vorbuse kirjutas::lol: Tulemus siis selline:

väljasuremise põhjus siis kütuse etteandepump ei saa paagist lõppu kätte. Kui juba tuli hakkab põlema, kiman kohe tanklasse ja üritan hoida vähemalt poolt paaki täis. Tegin kindlaks katse teel. sõitsin maanteel kanku 10L diisliga pagassis ja kui virutas mootoritule põlema kirjaga DRINGEND MOTOR WARTUNG panin kütust juurde ja VOLA- käivitus ja sõitsin edasi. Kindluse mõttes sooritasin testi veel 2 korda. Nüüd olen naftakunn- 10L alati pagassis. Parim tase oli Tartu IA-s, kui sinna helistasin murega soovitati tulla nädalapärast- diagnostik puhkab!! WTF- osta teenus siis sisse -ESINDUS!!


kas esialgsesse kirjeldusse oli siis raske ka põlev kütusetuli kirjutada?? krdi ajuhiiglased.
ja ostsid xc90 ja nüüd läheb raha pangale??
tead ma olen veits kriitiline ja pakun sulle oma opelit... diisel kellad viled ka plokisoendus.... 5l per 100 km


Kuule Lohv,
kes rääkis põlevast kütusetulest? Kompuuter näitas tanklakülastuse ajaks 160km.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist