V70'ne ABS

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
ummi60
Kõva postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 22 Veebr 2016, 16:09

V70'ne ABS

PostitusPostitas ummi60 » 17 Juun 2023, 19:30

Tere tere.
Mure ühe 2000a 1.geni v70'ga ja vajan natuke infot.
Alustuseks: 6-7a tagasi oli mul endal 850. Sellel olid mingi hetk samad sümptomid. Siis sai omajagu googeldatud ja foorumeid läbi roomatud. Sain teada et nendel v70'tel ja 850'tel pidi olema üheks tüüpveaks absi mooduli külmjooted, mis kapoti all mootori vibratsioonist ajapikku katki kipuvad minema. Sel juhul pidavat ka piduripedaal jala all trikke tegema hakkama ja arvuti näitama suvalise absi anduri viga.

Nüüd juttu sellest v70'ne fiaskost.
Paar a tagasi tekkisid absiga mured. Sõitma hakates ja/või pidurdades hakkas piduripedaal talla all põrisema, nagu sõidaks kiilasjääl, aint et juuli kuus :D mõned sekundid põrises, siis jäi vakka ja lõi absi ja tracsi veatuled põlema.
Sai tookord arvuti taha pandud, ainuke kood mis tuli, oli vasak tagumine absi sensor. Vaatasin live data't ka, tagumine vasak vahepeal näitas ja ss mingi hetk lõi nulli ja pedaal hakkas põrisema. Siis meenus ka see külmjoodete teema, aga sai otsustatud kõigepealt andurid ära vahetada ja kui midagi paremaks ei lähe, siis moodul remonti saata. Okei, sai uued andurid ja rõngad tellitud ja ära vahetatud. Kood kustus, enam pedaal ei põrise, vinks vonks vägev...

Kuu aega tagasi oli pedaal jälle mingi hetk põrisema hakanud.
Kuna tegemist on mu isa autoga, siis polnud sellest algul ise üldse teadlik ja ei saanud kohe koode lugeda. Täna tuli isa mu juurde, et absi ja tracsi tuled põlevad, "ole hea pane arvuti järgi ja vaata mis värk on" :D
Tema jutu järgi oli pedaal nädal v poolteist tagasi põrisemise lõpetanud, aga nüüd on absi ja tracsi veatuled kohe käivitades ees (mitte peale sõitma hakkamist)
Minu hiina Delphi boks näitas mulle ainukeseks absi veaks "0070 - Pump engine, faulty signal. Permanent". Live datas liiguvad ratta kiirused kõik ilusti ühte moodi ja näitavad samu kiiruseid.
Tahaksgi nüüd teada, et kas see pump on omadega kutu, või võib asi olla ka mooduli külmjoodetes? Kas/kuidas ma seda testida saan?
Ja kui peaks juhtuma, et tuleb uus moodul/pump otsida, siis kui pedantlik ma selle otsimisel olema pean? Kas piisab aint õige koodiga jupist, või peab neid ka programeerima hakkama, nagu uuematel P2'del mooduli vahetusega?

Muud nagu polegi, aga ülevaatus jookseb vaikselt selga ja selle aasta võiks veel selle autoga läbi saada :D

Ette tänades,
Urmo.
Ilusat nädalavahetust!
Papsi 760
850 2.5TDI 1996
S80 2.4D5 2002

Tags:

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4028
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: V70'ne ABS

PostitusPostitas taavi » 19 Juun 2023, 12:16

99,99% abs külmjooted. Imelik et enne neid andureid vahetasid, need 850/x70 autod ikka vaja kõige esimesena külmakatest vabastada ja seejärel hakata alles andureid ja juhtmedid vaatama, vb ka hammasvöö veel üle vaadata tagaratastes (esimesed nagunii vahetad koos pooltelje otsaga, ju neid oled (on varasemalt keegi) juba vahetanud). Ja kui kõik need üle käidud, siis kui reaalselt veel viitsid jamada siis alles abs pump.
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

J.Aru
Kõva postitaja
Postitusi: 104
Liitunud: 05 Nov 2013, 20:29

Re: V70'ne ABS

PostitusPostitas J.Aru » 22 Juun 2023, 16:51

Ilmselt külmjooted jah, igaks-juhuks tasub enne veel absi pumba juhtmete ja pistiku seisukord üle vaadata (mooduli küljest läheb pumpa eraldi juhe).

Kasutaja avatar
Tuuletallaja
Foorumi veteran
Postitusi: 506
Liitunud: 25 Okt 2009, 21:53
Asukoht: Faeht/Reval

Re: V70'ne ABS

PostitusPostitas Tuuletallaja » 22 Juun 2023, 21:57

Ma mehhaanilist viga päris 100% ei välistaks - umbes sama k*pp käis viimase 8-sajasega eelmine aasta ja algul arvasin, et kuna mul oli ees ja taga liialt erineva profiiliga rehvid aga lõpuks oli ikkagi anduri võru sillas paras pudi.
Mulkku no. 5
Pilt '01 V70 S
Pilt '94 855 GL(E) "Konn"
Pilt '95 855 GLT "Ustav lahinguvant Gustav"
Pilt '91 744 GL "Sinine / Lendav Hollandlane"
ja paar riisiraketti


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist