V50 parkimisandurid ja mõned elektroonika küsimused

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
anduke88
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 29 Sept 2020, 13:56

V50 parkimisandurid ja mõned elektroonika küsimused

PostitusPostitas anduke88 » 03 Mai 2021, 17:34

Tere
Ei ole Volvoga veel päris sinapeal, seega küsin-uurin lisaks, samal ajal autot laiali lammutades. No see tagauste-istme-piitade-ruloo nagin käis ajudele näiteks > sai kõik pilbasteks võetud ja tagasi kokku ning vaikus majas.

1. V50-l ei tööta ostust saadik parkimisandurid. Mis kala sellega on?
Kui alguses ei olnud mingit infot keskekraanil, siis pärast kaabli sappa panemist (märts) ja ilma soojenedes(aprilli viimastel nädalatel), tekkis tagurduskäigu sisse panemisel armatuuri kiri, et parkimisandurid on aktiivsed. Ennem seda kirja armatuuril pea poolteist kuud ees ei olnud kordagi. Võid exit nuppu vajutada kui andureid ei soovi (midagi taolist kiri ka ees) Igatahes ükski andur ei pulseeri reaalselt, kui neid sõrmega katsuda, kui andurid peaksid aktiivsed olema.

Üks anduritest on eelmistel omanikel vahetatud, 3 tk originaalid. Seega nende varasem ajalugu minujaoks - teadmata.

Igatahes kaabel näeb parkimisandurite ploki ära (vidas roheline kenasti), kõik selle jaoks ilus ja tore, kuid sellega asi piirdubki.
1.1. Mismoodi need andurid tööle saada? Mis on neil autodel tüüpviga, et andurid ei tööta? On probleem parkimisandurite plokis? Andurites endas? Kaitse on kaitsmeblokis täitsa olemas ja terve.
1.2. Kui ennem armatuuris ei olnud ühtegi kirja ja nüüd soojema ilmaga näitab et parkimisandurid on aktiivsed - millest see tekkis? Ja teine asi - miks ei käi ühtegi piiksu või muud helilist hoiatust. Nö tavaliselt kui andur omadega elu lõpus, siis süsteem vingub ja jonnib.
1.3. Võtsin parema külje lahti pagassis. Juhtplokk okei. Kuid küsimus, kas juhtplokile peabki tulema vaid 2 pistikut taha? Ehk keskmine pistik on tühi? Miks keskmine pistik on tühi või mis sinna peaks/võiks käia?
Pildil parkimisandurite plokk tähistatud rohelisega. Sellel sabas äärmistes aukudes 2 pistikut (üks must ja teine tumekollane).

2. Pagassi lahti kakkudes hakkas silma 2 mitte kuhugi viivat kaablit. Mille jaoks need veel on või mis seal võiks asetseda (no auto paremas nurgas, parkimisandurite ploki kõrval?). Tähistasin pildil HALLI ja PUNASE NOOLEGA.
2.1. Punane jäme kaabel. 2ne pistik. Teine klemm tühi. Pistikul ühtegi märget peal ei ole. Tuleb kimbu seest, pikkuse osas ulataks üles, parema tagatulede lampide vahetamise auguni (alumine).
2.2. Tehase iseoleeri sees tulev 2ne pistik. Üks klemm ühte pidi, teine klemm teistpidi. Üks juhe on oranzi värvi, teine juhe on musta värvi. Pistikul üliväiksed kirjed peal, võiks arvata et auto tehasest sellega tulnud.
Pilt

3. Kuna soov saada veokonks autole, siis kuhu veokonksu elektroonikablokk ühendatakse või kus selle koht originaalis on? Selle jaoks äkki paremal need üleliigsed pistikud ongi? Või see peaks paiknema vasaku küljekatte taga?

4. Kuna autol on Dynaudio heli, siis brozüüri lugedes kõik okei:
Pilt
Kuid kas Dynaudio süsteemi siis pakutake ilma tagumise subwoofer süsteemita, mis peaks paiknema pagassi põranda all, vasakul ees (varuratta ja tagumise vasaku ratta vahel, nurgas) ja olema "L" tähelise kujuga?
Näiteks see:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201602 ... 1c8b34.jpg
2009a Volvo V50 2.0D 100kw autom. R-Design

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist