Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Oldschool79 » 28 Apr 2020, 18:10

tänud. kaalun variante, Liiwaannus. :-)
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas -kj- » 28 Apr 2020, 20:57

Väheke veider sellises asendis õli vahetada, mõnel autol jääb pool sisse äkki :D

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Liiwaannus » 28 Apr 2020, 21:04

-kj- kirjutas:Väheke veider sellises asendis õli vahetada, mõnel autol jääb pool sisse äkki :D

Mis nendest teistest autodest?
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Oldschool79 » 28 Apr 2020, 21:41

-kj- jah ma tean, et ise õli vahetades kõike kätte ei saa. Aga kuna esisillast tõstes on õlikarter tahapoole kaldu ja õlikork on ka taga, siis peaks enamus ikka välja tulema (kui autod erinevad, siis võtted ka erinevad). Mul õlikarteri maht tehaseandmetel 5,4 liitrit. Kui viimati vahetasin, läks 5 liitrit ja tsipa peale sisse. Mingi väike osa vanast õlist seguneb uuega, see pole probleem.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
thema55
Kõva postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 24 Sept 2013, 20:44

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas thema55 » 05 Mai 2020, 15:22

Kas selliseid pukse (23mm sway bar) lähemalt kui Skandix ka saada on?
https://www.skandix.de/en/spare-parts/s ... d/1027502/
Pilt

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas McBrainless » 06 Mai 2020, 13:44

On plaanis välja vahetada P2 V70 kõlarid. Nagu aru saan, on kõik needitud. Mis oleks alternatiivne lahendus peale kõlarite vahetamist? Ehk siis mida keegi ise teinud on?
Mõtlen midagi sellist.
Pilt
Selline mõte on liiga halb vist, kui näiteks uued augud ukse sisse puurida?
Pilt
Liskas veel küsimus kõlari plastikute kohta. Mõlemal Premium esikõlaril on üks kõrv viiest katki + ühel tagumise ukse kõlaril üks kõrv kolmest katki. Kas on mõtekam plastik asendada või lihtsalt kere külge liimida?
Kas selline olek rikub kuidagi kõlari kvaliteeti?
Pilt

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas KuldarA » 06 Mai 2020, 13:49

Miks mitte uued ka neetida?
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Liiwaannus » 06 Mai 2020, 13:56

Kvaliteeti rikub jah, samas kas seda vahet keegi kakorras kõlariga võrreldes tajuks autos, kahtlen. Välistada ei julge, aga väga ei paanitseks. Kuula, kas miskit häirib, kui ei häiri, siis ignoreeri.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas McBrainless » 06 Mai 2020, 14:19

Liiwaannus kirjutas:Kvaliteeti rikub jah, samas kas seda vahet keegi kakorras kõlariga võrreldes tajuks autos, kahtlen. Välistada ei julge, aga väga ei paanitseks. Kuula, kas miskit häirib, kui ei häiri, siis ignoreeri.


Youtube õpetab, et vaikselt tolmuimejaga meelitades saab mõlgi välja ja saingi kõlari korda. Seega, sellega on korras.
Pilt
Vaatasin kõlarit, et seal jookseb ukse külge kaks traati, mis on eemaldades läbi lõigatud. Kas see on mingid maandused vms? Pean hakkama külge pannes midagi tinutama?

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4027
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas taavi » 06 Mai 2020, 23:27

külarit ei maanda midagi, aga ei saa su murest aru. kõarile läheb 2 signalijuhet (+ ja -) ja ku ineed katki, siis ei töta kõlar. või sain ma nii aru et sul on kuskile veel tweeterid veetud ja nende juhtmetest räägid+
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas McBrainless » 07 Mai 2020, 15:05

taavi kirjutas:külarit ei maanda midagi, aga ei saa su murest aru. kõarile läheb 2 signalijuhet (+ ja -) ja ku ineed katki, siis ei töta kõlar. või sain ma nii aru et sul on kuskile veel tweeterid veetud ja nende juhtmetest räägid+

Nagu tuleksid mingid juhtmed ukse küljest, mis on läbi lõigatud? Kõik käib hetkel infoga, mida olen leidnud internetist. Ma ei ole hetkel saanud veel kõlareid maha võtta, pole Tallinnas kohta. Teen seda vanemate kodus, seetõttu uurin enne maad. Tõenäoliselt peab sinna midagi juurde tinutama?
Pilt

egerts80
Uustulnukas
Postitusi: 4
Liitunud: 14 Aug 2019, 19:23

Re: Volvo s80 paagisisese kütuse pumba spetsiaal vötit

PostitusPostitas egerts80 » 07 Mai 2020, 18:54

ega kellegil ei ole laenata tartust spets vötit volvo s80 1999.a jaoks et saaksin paagisisese pumba lähti keerata? kui kellegil on pakkuda siis 58173266

Kasutaja avatar
kaupz
Foorumi veteran
Postitusi: 1433
Liitunud: 08 Juun 2007, 08:37
Asukoht: Lääne-Harju vald
Kontakt:

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas kaupz » 07 Mai 2020, 21:34

McBrainless kirjutas:Nagu tuleksid mingid juhtmed ukse küljest, mis on läbi lõigatud? Kõik käib hetkel infoga, mida olen leidnud internetist. Tõenäoliselt peab sinna midagi juurde tinutama?
kas sa näed esimest korda (fotol)elementi?
need "vasest trossid" ongi punutud juhtmed mis kõlari mähiseni signaali viivad, painduvad pidevalt membraani liikumisel.

kõlari element peab päris tihedalt avas kinni olema, tihendiga näiteks. sest kui töötavat elementi käes hoiad siis "bass kaob ära"
helirõhu jaoks peab membraani ülemise ja alumise vaheline teekond olema piisavalt pikk.
V70D5atm05chip + v70D5atm03 66+71Beetle +79T2 [exV70/2,5tdi/atm]
PiltPilt Veakoodi kustutamine VIDA-ga Keilas

torbik
Kõva postitaja
Postitusi: 104
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:46

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas torbik » 10 Mai 2020, 09:33

thema55 kirjutas:Kas selliseid pukse (23mm sway bar) lähemalt kui Skandix ka saada on?
https://www.skandix.de/en/spare-parts/s ... d/1027502/

Mina leidsin need paari euro eest Fixusest paar aastat tagasi, oli nii suuremat mõõtu (ju siis diisli ja turboka stabikale) ning väikesemat.

Valuvelg
Foorumlane
Postitusi: 14
Liitunud: 14 Apr 2019, 15:25

Re: Volvo küsimused aka totrad volvoküsimused

PostitusPostitas Valuvelg » 10 Mai 2020, 10:53

Oldschool79 kirjutas:Tänud vastukaja eest!

Liiwaannus- Ma loen raha hetkel. Kui on valida kas õlivahetus 25-30 euro eest või teha ise, teen ise, sest õnnestus juba ühe korra. lihtsalt miks ma tungide asemel pukkide peale mõtlema hakkasin on see, et ptüi, iialgi ei tea, millal tunraud vajuda võib. splindiga post on lihtsalt selles mõttes lollikindel.
kloox- neid talasid mul pole väga püsivalt üles panna kuhugi. Youtube on õpetusi täis,
kuidas ise rampe ehitada või pikendusi teha. Ühe korra jamada (kas ise teha või osta), pärast on koguaeg omast käest võtta.
Minu meelest on tegemist elementaarse asjaga nagu majapidamises on redel , kui elad eramus- see peab olema, sest iialgi ei tea,
millal kuskile ronida vaja. Kuna ma väga auto veermiku osasid ei tunne, siis sellepärast mõtlesingi küsida, et kas keegi teab
millised detailid veermikus kannatavad tõstmist ilma, et midagi kõveraks läheks.
Ühes YT õpetuses olin näha, et mõnedel autodel on lisatõstekohad kusagil tala või käändmiku juures,
et võtad ratta alt ära või siis kõrvalt pääsed ligi, tõstad üles ja paned pukid alla ja lased auto pukkidele.
S40-t nii ei saa tõsta? Praegu on alternatiiv lihtsalt paar 500m pikkust standardset äärekivi tungidele alla panna,
saab samamoodi kõrgust juurde, ainult et siis on vist vähe kindlam, kui tellise peal.

Vineerplaat maha, tungraud peale, tõstad auto üles, paned servuti ükskõik mida karpide alla, et juhul kui alla peaks kukkuma siis lõhub autol vb karbi plastiku ära aga ise jääd terveks ja hakkad vahetama.

Aga endale tundub kõige mõistlikum lahendus kuskile väli kanalile sõita ja seal kogu toimetus ära teha. Kui muretsed, et ei saa autol õlifiltrit vahetatud siis võta mingi plank pane servuti üle kanali ja saad kapoti ees filtri ka vahetatud. Mingi tunkidega auto tõstmine neljast kohast, asjade alla ehitamine jne ei tundu kõige kindlam variant.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Majestic-12 [Bot] ja 22 külalist