Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas Liiwaannus » 13 Jaan 2020, 08:28

Kui sõidad aasta või kaks ja pigem uue masinaga, siis on värviläikivus argument ja vb tasub see lakkumine ära. Vanemal tarbeesemena võetaval autol ei õigusta see rahakotis kuidagi.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
PlaanB
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Sept 2018, 08:47

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas PlaanB » 13 Jaan 2020, 09:02

Paranda mind kui eksin, aga olen aru saanud, et pesemine ei kanna endas kõigest esteetilist funktsiooni, vaid aitab säilitada sõiduki turuväärtust. Lisaks hoiab ka rooste eemal. Jah, sel aastal on meil tõesti lund vähe olnud, mistõttu ilmselt pole ka teid soolatud, aga eelmisel aastal käisin juba seetõttu igal nädalal pesus, et see soolakoorik Vollilt maha pesta.
Anna andeks, aga kui s*tane su auto olla saab, kui sul esirattad tasakaalust välja hakkavad minema?
Volvotar aastat 2018.

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas j0hanne5 » 13 Jaan 2020, 09:08

Ma pesen enamasti mündikas, vahel tööl, 2-3x aastas käsipesulas pigipesu.
• Mündikas lasen tavaliselt vahu peale, lasen seista minuti, pulberpesu ja loputus ja kui olen suutnud meeles pidada kuivatuslapi kaas haarata, siis kuivatan ka normaalsete ilmadega. 2x nädalas tuleb ikka ette.
• tööjuures tavaline leotusaine würthist ja tugevam survepesu, plussiks on soe garaaż kus pesta, kuivatamisega sama lugu nagu eelmine punkt. Seal on aega ka korralikult tiivakaared ja põhja alt seda liiva ja plöga maha pesta,mis praegustes ilmaoludes auto külge koguneb.
• suvisel ajal kodus olen lasknud survekaga auto enamvähem puhtaks, pigiainega üle pritsinud, uuesti survekas ja vajadusel korranud pigiainega üle pritsimist. Seejärel survekas, svammiga ja shampooniga pesu, survekas ja kuivatus.

Endale isiklikult meeldib mündipesula enim, just selle mugavuse pärast, kulu on enamasti 3,max 4 eurot. Tartus saab kâsipesu ka muidugi mingi 5-6 euri eest, aga seal ongi alati see et pane aeg kirja ja ma tegutsen pigem hetke ajendil. Ja pesemine ei anna ainult puhast autot, vaid puhastab igasugused tiivaäârte ja pisemate pragude vahelt seda roostetamist soodustavat jampsi ära (ei kandideeri siin mingile puhtale tõele, aga endal vâhemalt on parem tunne et midagi teinud olen kere paremaks säilimiseks).
Viimati muutis j0hanne5, 13 Jaan 2020, 09:10, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
PlaanB
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Sept 2018, 08:47

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas PlaanB » 13 Jaan 2020, 09:08

Liiwaannus kirjutas:Kui sõidad aasta või kaks ja pigem uue masinaga, siis on värviläikivus argument ja vb tasub see lakkumine ära. Vanemal tarbeesemena võetaval autol ei õigusta see rahakotis kuidagi.


Ära nüüd löö, aga minu jaoks on see "lakkumine" samasse teemasse, kui regulaarne õlivahetus. Olen näinud küll neid vendi, kes linnapeal paarutavad, endal on uuem käru jalge vahel kui mul ja tagant tuleb selline must suits, et mul võtab hinge kinni. Tüüp ilmselt ka patsutab endale õlale, kui õlivahetus tuluke armatuuril põlema läheb, et see kõigest tarbeese ja nii kaua kui rattad all ringi käivad, siis pole hullu kedagi. Ja mul pole uus auto, 2010. aasta mudel.
Volvotar aastat 2018.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas Liiwaannus » 13 Jaan 2020, 10:22

Pane asjad konteksti, 2010 masin on suhteliselt värske. Tuuletallaja liigub tunduvalt vanemate liikuritega. Kui auto turuväärtus on alla 2k ja sõidad rohkem kui väikelinnas 3km, st peale pesulast koju jõudmist vahest aru ei saa, siis on tuulde loopimine.
5a peale 20 euri kuus teeb 1200 euri kulu, mida müüghinnas 20+ aastat vanal masinal ei kajastu. Samuti ei juhtu selle tsingitud kerega suurt midagi. Puhas matemaatika.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

volvoby
Foorumlane
Postitusi: 87
Liitunud: 25 Okt 2018, 16:02

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas volvoby » 13 Jaan 2020, 11:06

Loodan ka, et keegi ei löö, aga kas mingi elementaarne puhtus ja kasutusmugavus seda rahakulu üles ei kaalu? Olen sõitnud nii 20 aastat vana kui salongist välja veerenud autoga, aga pesed ikka samamoodi, kui vajadus tekib (kui vaja, ka 2 x nädalas). Isegi, kui väline ilu ja esteetika kõrvale jätta on jube vastik, kui ennast juba ukse avamise ja autosse istumisega ära määrid. Subjektiivse poole pealt on endal ka tuju parem, kui auto on puhas. Rooste osas võibolla tavaline pori midagi ei tee, aga värvile see vaevalt hästi mõjub, kui auto mitu kuud pesemata on (ja see mõjutab ka 2000 eurose auto müügihinda). Kui nädalavahetusel rabas matkamas käid, siis saapad teed ju ikka pärast seda puhtaks, mitte ei käi mudaste saabastega mööda linna ringi, sest saapad on juba vanad ja nagunii ostad varsti uued.
Viimati muutis volvoby, 13 Jaan 2020, 12:11, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
PlaanB
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Sept 2018, 08:47

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas PlaanB » 13 Jaan 2020, 11:41

Viimase kommentaariga 100% nõus. Nende puhul, kes sõidukit ei pese, tekib mul küsimus, et kas sa pesed hambaid ka vaid sel juhul, kui loodad naisega skoorida? Sest noh, milleks? Võib ju ka iga 5-aasta tagant hambaarsti juures käia ja eks see siis tegeleb.
Ja sorry, aga 20 euri kuus on mingi raha üldse tänapäeval või? Mis sa saad selle eest? Neli 6-packi?
Volvotar aastat 2018.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas Iceman » 13 Jaan 2020, 12:00

Et põhiteema juurde tagasi tulla, siis Alexela uut pesulat (a la Jazzi pesutänava stiili - kõigepealt poiss peseb survekaga sita maha ja siis liinile) sai külastatud Peterburi teel hiljuti. Väga okeilt pesi ära. Isegi tiheda kodaraga 17" veljed said kenasti puhtaks. 16.- euri eest sai veel 5L klaasipesuvett kah.

volvoby
Foorumlane
Postitusi: 87
Liitunud: 25 Okt 2018, 16:02

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas volvoby » 13 Jaan 2020, 15:48

Kui kogemustest veel rääkida, siis tegelikult isepesulad ajavad asja täiesti ära - kui talvel kord nädalas, suvel saab ka harvemini, käia, siis saab isegi 3 euroga hakkama - kiire pesu šampooniga ja loputus. Selle eelduseks on muidugi see, et kord aastas võiks auto korralikult pigipestud ja vahatatud saada, siis töötab see skeem väga hästi.

Kasutaja avatar
aspiriin
Kõva postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 01 Apr 2015, 21:27
Asukoht: Tallinn

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas aspiriin » 13 Jaan 2020, 16:04

Minu punktid lähevad ka nn Mündikale.
Aga vähe korralikuma vaha võiks korra aastas peale kanda. Siis mündikas vähe kergem.
Meil siin Paides tehakse Olerexi mündikas. Vist pidavat neil esimene olema. Loodame, et asjalik..ained ja survekas.
Ja praeguste ilmade juures paras paari euroga auto puhtaks lasta.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas Iceman » 13 Jaan 2020, 19:13

Minu praktikas kõige korralikum mündipesula on E20 isepesula Kiiu ringil Narva maantee ääres. Keegi kunagi satub, siis soovitan.

Kasutaja avatar
-taf-
Kreisi postitaja
Postitusi: 464
Liitunud: 20 Veebr 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas -taf- » 14 Jaan 2020, 09:48

Käin ka aeg-ajalt mündipesulas sulistamas. Väga suur vahe on vahatatud ja vahatamata autol. Vahatatud autot on lausa lust pesta ja seda üsna mitme kuu jooksul. Teisega läheb tunduvalt rohkem raha ja aega. Siiski tuleb vahel käsitsi kallale minna, sest maanteelt tuleb mingi väga peen kraam peale (mul on valge auto), mis tahab šampooni ja kinnast saada.

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas Vindicta » 14 Jaan 2020, 13:58

Mina käin Järveotsa tee 20 asuvas "AQVA Autopesula". Tegu siis mündikaga. Meeldib, muidu ei käiks.
Eriti meeldib see (pole otseselt pesuga seotud), et tegu nö boksiga. Ka koledama ilmaga meeldiv seal askeldada. Ei meeldi see, et pangakaardiga ei saa tasuda, nagu näiteks JAZZi pesulas (Rocca omas) teha saab. Eriti mugav sellisele, kel kunagi (nagu mul) sulli kaasas pole.

Kui automaattanklatest räägime, siis Circle K on minu silmis parim. Olen käinud seal olude sunnil (muidu eelistan iga kell selvepesulaid) väga-väga rokase autoga ja alati puhtaks teinud. Olerex jättis auto rokaseks.

Kasutaja avatar
aspiriin
Kõva postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 01 Apr 2015, 21:27
Asukoht: Tallinn

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas aspiriin » 14 Jaan 2020, 14:09

Vindicta kirjutas:Mina käin Järveotsa tee 20 asuvas "AQVA Autopesula". Tegu siis mündikaga. Meeldib, muidu ei käiks.
Eriti meeldib see (pole otseselt pesuga seotud), et tegu nö boksiga. Ka koledama ilmaga meeldiv seal askeldada. Ei meeldi see, et pangakaardiga ei saa tasuda, nagu näiteks JAZZi pesulas (Rocca omas) teha saab. Eriti mugav sellisele, kel kunagi (nagu mul) sulli kaasas pole.

Kui automaattanklatest räägime, siis Circle K on minu silmis parim. Olen käinud seal olude sunnil (muidu eelistan iga kell selvepesulaid) väga-väga rokase autoga ja alati puhtaks teinud. Olerex jättis auto rokaseks.


Circli vesi haiseb siiamaani.
Pärast mitu päeva tunne nagu laudas oleks rallinud.
Ei kiida küll heaks.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Jagagem positiivseid/negatiivseid kogemusi pesulates!

PostitusPostitas Liiwaannus » 14 Jaan 2020, 14:13

Tood äkki välja millise circliga tegu, vee haisemine võiks olla piirkondlik vee probleem, mitte keti mure.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist