Järelemõtlemist meie liiklusest.

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Järelemõtlemist meie liiklusest.

PostitusPostitas Oldschool79 » 09 Dets 2019, 23:02

*
Viimati muutis Oldschool79, 09 Dets 2019, 23:15, muudetud 1 kord kokku.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: Järelemõtlemist meie liiklusest.

PostitusPostitas -kj- » 09 Dets 2019, 23:10

Krt, misasja ma just lugesin...

Kasutaja avatar
Tuuletallaja
Foorumi veteran
Postitusi: 503
Liitunud: 25 Okt 2009, 21:53
Asukoht: Faeht/Reval

Re: Järelemõtlemist meie liiklusest.

PostitusPostitas Tuuletallaja » 10 Dets 2019, 11:13

Antsu point ilmselt ikkagi selles, et ka põhjagaasivend pidi asulates, vastassuunas kohtuvate traktorite või gei-putkade pärast tihti maha pidurdama. Märksa tagasihoidlikuma vanuse numbri tõttu ei tea öelda, kas ja kui palju neid viimaseid sel trassi oli.
Mulkku no. 5
Pilt '01 V70 S
Pilt '94 855 GL(E) "Konn"
Pilt '95 855 GLT "Ustav lahinguvant Gustav"
Pilt '91 744 GL "Sinine / Lendav Hollandlane"
ja paar riisiraketti

Kasutaja avatar
rotsa
Kreisi postitaja
Postitusi: 496
Liitunud: 06 Nov 2005, 12:58
Asukoht: Tallinn-Nõmme

Re: Järelemõtlemist meie liiklusest.

PostitusPostitas rotsa » 10 Dets 2019, 12:21

Esimesed. mis meelde tulevad - Maardu, Kuusalu, Rakvere (Tallinna poolt minnes viimane rist)
per aspera ad astra

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: Järelemõtlemist meie liiklusest.

PostitusPostitas SvenR » 11 Dets 2019, 09:43

kaupz kirjutas:3detsembri sündmustes seda kirja ei pandud https://www.politsei.ee/et/uudised/liik ... -2019-1036

Teadmata täpset aastat ja mudelit, võib arvata et aastavahetuse masinal Külglibisemise vastast seadet DSTC ESP ei olnud.
Miinuses vist ka õhutemperatuur ei olnud.
minu teada olid STC ja TRACS sel ajal varustustes, aga tegu Veojõukontroll tüüpi lahendusega.
------------------
mul naine "proovis" 2000a I-gen STC ära suure libedusega, uute naeltega ja madalamal sõidukiirusel 70ga,
jälg oli sisekurvis asfaldi servast üle nihkunud ja ehmatas

samal sügisel ostsin 2005 koos DSTC, aga ka II-gen alguses oli osadel ainult STC !!
ega see ESP või DSTC füüsika seaduste vastu ei saa, aga midagi kindlasti suudab ka päästa.
https://www.youtube.com/watch?v=Mcg0cJ5yMqA

Nende abidega on mul tuttavad spetsialistid ja söiduöpetajad juba ammu rääkinud et see päästab vaid siis vöibolla kui puudub varasem pikk kogemus ilma abideta autodega. Isegi sain oma esmased kogemused nende abidega nii et pidin söbra x5 kodus puukuuri paugutama talvel! Kellel on varasemalt harjumus ilma abideta siis need hakkavad oma harjumusest käituma ja kuna abi hakkab teise loogika järgi toimetama siis pahatihti ongi tulemus sama kui 4vedune lappama läheb(loe issamameiet ja looda et pääsed pehmelt). Aga üldiselt kui hinnatakse üle oskusi ja teeolusid siis pole vahet kas pole abisid vöi söidad lausa mööda rööpaid, löppeb ikka samamoodi!!!

Ja videos läks auto söidujäljest välja ning sellest ka vibamine. Ning tulnuks keegi vastu olnuks kindel pauk, kui mitte otse kokkusaamisest tingituna siis vastutulija käitumisest kindlasti oleks asi sinna jöudnud.
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: Järelemõtlemist meie liiklusest.

PostitusPostitas PorisedRattad » 20 Veebr 2020, 07:26

Kas keegi teab, et kas prügiveo autodel on ka mingid eriõigused liikluses ? Vahest hommikul teevad ikka päris huvitavaid manöövreid. Mul endal nende vastu ei ole midagi, pigem ootan rahulikult kuniks oma tagurdamise lõpetab, niigi raske neil nende suurte autodega korrusmajade vahel liigelda.
XC70 2.5T 2004 154kw

Kasutaja avatar
-taf-
Kreisi postitaja
Postitusi: 464
Liitunud: 20 Veebr 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: Järelemõtlemist meie liiklusest.

PostitusPostitas -taf- » 20 Veebr 2020, 09:15

PorisedRattad kirjutas:Kas keegi teab, et kas prügiveo autodel on ka mingid eriõigused liikluses ? Vahest hommikul teevad ikka päris huvitavaid manöövreid. Mul endal nende vastu ei ole midagi, pigem ootan rahulikult kuniks oma tagurdamise lõpetab, niigi raske neil nende suurte autodega korrusmajade vahel liigelda.

Neil on veidi rohkem lubatud küll
Liiklusseadus
§ 84. Eritalituse sõiduk
(4) Hooldussõiduki juht, kelle sõidukil on sisse lülitatud kollane vilkur, võib tööülesannete täitmisel kõrvale kalduda käesoleva seaduse § 14 lõikes 1, §-s 20, §-s 45 ja § 48 lõikes 6 sätestatud nõuetest ning liiklusmärkide, välja arvatud eesõigusmärgid ja kiirust piiravad märgid, ja teemärgiste nõuetest

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: Järelemõtlemist meie liiklusest.

PostitusPostitas j0hanne5 » 20 Veebr 2020, 10:09

Mulle tulid ükspäev ühesuunalisel vastu Tartus raja tänaval, vilkuriteta ja puha ja vean kihla, et nad ei viitsinud lihtsalt ringi peale teha.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist