V70 tuvastamatu kolksumine.

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Volvo843
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 09 Apr 2016, 23:14

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Volvo843 » 22 Aug 2019, 18:13

Täiesti masendav. Käisin uuesti seal remondi kohas kus padjad, laagrid vahetatud sai. Vaadati üle, keerati mutri all olevat fiksaatorit peale. Eile vaikus, täna jälle kolksud ja naginad, raginad. Tagurdades tõesti käib mingi naks nagu kohati läbi. Samuti autot rattast liigutades on läbi ratta ka mingit nõksu,jõnksu tunda. Ausalt hakkab ikka päris närvi juba see saaga ajama..

Volvo843
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 09 Apr 2016, 23:14

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Volvo843 » 23 Aug 2019, 17:15

Täna jälle mööda teenindusi jooksnud. Tulemuseks natuke väsinud õõtsapuksid ja pidurid. Eest parema piduri juures olevat selge kolks, kulunud ketaste ja klotside pärast midagi liikuvat nüüd seal ja tekitavat kolksu. Pidurid tõesti 100 000 ja natuke peale km sõitnud ja kulunud tõesti. Samas ülevaatusel olid pidurid head ja mingit vibratsiooni ka nendest ei teki. Eks läheb pidurite pool ja õõtsad vahetusse aga ma kardan, et asi siiski pole täielikult nendes. Kolks ehk tõesti pidurist aga see metallne nagin, ragin ei saa ju kuidagi pidurist tulla?

marks4
Foorumlane
Postitusi: 68
Liitunud: 26 Juun 2018, 22:39

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas marks4 » 23 Aug 2019, 17:58

Sillatala poldid lase üle vaadata, et lahti poleks. Üleüldiselt muud poldid ja mutrid üle pingutada. Roolilatt võib ka kolksu teha.

Mafka
Kreisi postitaja
Postitusi: 351
Liitunud: 20 Okt 2016, 16:03
Asukoht: Viljandi/Pärnu/Tartu

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Mafka » 24 Aug 2019, 11:25

Mul tegi üks sillatala puks kolksu, kui sild tahtis auto suunda muuta (suurem pööramine, kiirendus, pidurdus).
Ülevaatus ega töökojad ei leidnud viga, kuid hääl tuli täpselt kaassõitja jalgade juurest, kuhu tagumine puks kinnitub.
Siis oli näha, et puksi osa, mis taldriku ja tala vahele jääb (need 4 kõrgemat servaosa) olid samuti pragunenud.
Läbisõit oli 500k juures.
Kohapeal kiigutades ja niisama sujuvalt sõites see häält ei teinud.

Volvo843
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 09 Apr 2016, 23:14

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Volvo843 » 26 Aug 2019, 14:47

Üritan selle õõtsa ja pidurite poole korda teha. Eks siis paistab edasi. Õõtsade suhtes ka väike küsimus. Kas soovitate vahetada terve õõtsa? Nimelt remondikohast öeldi, et tegu alumiinium õõtsaga siis võib ainult pukse vahetades tekkida õõtsa praod või ei pruugi puks enam korralikult kinni jääda. Kui reaalne see oht on?

conkriter
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 15 Mär 2018, 22:01

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas conkriter » 22 Sept 2019, 14:19

Mu v70-l ka sarnased kolksud vasakul pool. eile töötava mootoriga, surusin mootorit ülemise padja juurest salongi poole, tekkis tuntav vibratsioon . Ehk siis võiks vasakpoolne mootoripadi kutu olla ?

Volvo843
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 09 Apr 2016, 23:14

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Volvo843 » 24 Sept 2019, 08:02

Peaks ka seda mootori surumist proovima. Mootor liigub tegelikult küll natuke kahtlaselt palju. Seda, et see piduritest või siis natuke kahtlastest õõtsapuksidest tuleks, ma ei usu. Sest eile jälle käis peaaegu sileda tee peal kõva kolakas. Seda oli isegi füüsiliselt läbi pedaali kergelt tunda. Mootoripatjadest on mul esimene ja mootori peal olev padi vahetatud.

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas toinoo » 24 Sept 2019, 17:20

Tere! Nagu öeldakse, on geniaalsed asjad-probleemid-jne. lihtsad ja nimelt: kontrolli, milliseid võitlusi, lahinguid... ja muud jama toimub-võiks toimuda sinu suksu nö "keldris" ehk "bagazshnikus ( kus aega veedavad nö vajalikud jupid, porgandi korv, varu välgumihkel jne.), sisimas loodan, et saadi korrektselt aru.! Mul kolksub vahet. õli kanku seal taga ja aus olles, on seal veel muidki "briljante", aga see on minu probla-sümpaatia-armastus jne. aga samas ka teil, volvo kummardajad, on ju ülimalt reaalne ? !!!
Lugupidamisega T.

Volvo843
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 09 Apr 2016, 23:14

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Volvo843 » 24 Sept 2019, 18:52

Kahjuks vähemalt minu auto puhul ei ole küll probleemiks pagasiruumis kolisevad asjad. Selgelt tuleb see kolakas eest ja päris korralikult, lausa läbi põranda või pedaalide füüsiliselt tunda seda vahest. Täiesti nõme tegelikult, et lahendust justkui ei leita. Käigukast ise ei või kolksuda? Või veovõllid? Sest kui vähe äkilisemalt kohapealt startida käib nagu naks läbi. Tagurpidi liikuma hakates isegi nagu suurem naks/raks.

Volvo843
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 09 Apr 2016, 23:14

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Volvo843 » 25 Sept 2019, 11:10

Tõstsin täna auto üles tungrauaga korra. Veovõllist kinni võttes siis loksuvad mõlemad suunas ratas-käigukast. Parempoolne natuke rohkem kui juhipoolne. Ilmselt võib siis öelda, et viga leitud? Või on teatav loks lubatud?

Mafka
Kreisi postitaja
Postitusi: 351
Liitunud: 20 Okt 2016, 16:03
Asukoht: Viljandi/Pärnu/Tartu

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Mafka » 25 Sept 2019, 13:39

Kas veovõlli rattarummus hoidvad poldid oled üle vaadanud?
Pisike millimeeterine telgsuunaline lõtk võilliotsa lukustusrõngas on ok kuid suurem võiks viidata et välimine võlliots kas ei ole rummus kinni, kuulid ja pinnad on sees kulunud või pole korralikult teljele kinnitatud (vähetõenäoline).
Kas sõiteks keeramise ajal ei klõbise? See viitaks kulunud välimisele võlliotsale.

Volvo843
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 09 Apr 2016, 23:14

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Volvo843 » 25 Sept 2019, 13:58

Isiklikult ei ole kuid ühe veermiku kontrolli käigus nägin ise oma silmaga, et parempoolse veovõlli polti prooviti peale keerata aga oli täiesti kinni. Loks on kindlasti suurem kui millimeeter. Rool välja keeratuna ringe tehes pole midagi nagu kuulda. Ainus probleem ongi see vahest esinev kolks ja kui kohapealt startida vähe äkilisemalt käib nagu naks/raks läbi. Tagurpidi liikuma hakates isegi natuke tugevam kui otse liikuma hakates.

Mafka
Kreisi postitaja
Postitusi: 351
Liitunud: 20 Okt 2016, 16:03
Asukoht: Viljandi/Pärnu/Tartu

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Mafka » 25 Sept 2019, 20:46

Ma ausaltöeldes ei oska öelda kui suur see normaalne loks ikkagi on täpselt.
Mul klõbises väiksemalgi maanteepöördel korralikult. Ei usu, et ta sul ainult kohaltvõtul teeks raksu.

Volvo843
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 09 Apr 2016, 23:14

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas Volvo843 » 30 Mär 2020, 20:58

Teema jätkub. Tänaseks vahetatud amordi padjad ja tugilaagrid, stabika kondid, õõtsapuksid, rihmade juures olev mootoripadi, pidurite ring. Kolks, naks endiselt kohati teemaks. Täna jälle, umbes 50 km/h tunnis suuremast laugest muhust üle sõites käis kolakas. Füüsiliselt isegi õrnalt jalgadega tunda läbi põhja. Vahest ei ole mitu päeva, siis jälle naksub, kolksub pidevalt.

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: V70 tuvastamatu kolksumine.

PostitusPostitas toinoo » 01 Apr 2020, 11:31

Tere! Kuulge, mehed, äkki on mingi pragu sobivas kohas ja see tuletabki ennast ikka ja jälle meelde. Võta paar terast poissi kaasa ja katsuge see minu poolt pakutud praoke üles leida. Äkki on kusagil konsoolis (ei näe ju) mingi pulk lahti-nõrgalt kinnitatud.
Lugupidamisega T.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist