Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
Sax82
Kõva postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 07 Jaan 2013, 20:53

Re: Kodukoera Volvo 940 0kW

PostitusPostitas Sax82 » 16 Dets 2018, 18:59

Mis flantse kasutate ? 30mm ? Kus soetasite? Endal plaan 740 nele ka inimlikud veljed soetada kuid ei oska flantse leida :?

Kodukoer
Foorumlane
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Apr 2017, 15:24

Re: Kodukoera Volvo 940 0kW

PostitusPostitas Kodukoer » 16 Dets 2018, 20:32

Sax82 kirjutas:Mis flantse kasutate ? 30mm ? Kus soetasite? Endal plaan 740 nele ka inimlikud veljed soetada kuid ei oska flantse leida :?


20mm flantsid on.

Ebays keegi Läti müüja (5*spacers) teeb neid, üsna normi hinnaga. Algselt tellisin tema käest need https://www.ebay.com/itm/222210168026?ul_noapp=true
, aga võtsin müüjaga ühendust ja arutasime natuke, pakkus, et saab teha ka sellised kus on tikkpoldid sees. Seega lasin saata M14 tikkpoltidega, keskava Volvo mõõdult BMW mõõdule ja hind jäi samaks. Täpsustasin Volvo keermesammu ja lisa 20 euri eest saatis 20 madala profiiliga mutrit mis flantsi sisse ilusti ära mahuks.

Väga hea klienditeenindus selle müüja poolt. Kui ta poleks Mu küsimusele vastates paremat alternatiivi pakkunud, oleks hulk rohkem tööd nende paigaldamisega. Praegu aga lihtsalt tikkpoldid lühemaks, flants otsa ja korras.

Kodukoer
Foorumlane
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Apr 2017, 15:24

Re: Kodukoera Volvo 940 0kW

PostitusPostitas Kodukoer » 30 Dets 2018, 00:07

Täna peale tööd tekkis moment kus sõber oli Tartus parasjagu ja tõstsime mootori vahele. Eks sealt ise manööverdan edasi sellega, üksi päris ei jaksa seda sinna punnitada.. :D

Pilt

Sai mootorile sobiv kast ka leitud ja rahakott valutab nüüd koledalt, aga lõpuks saab loodetavasti midagi korda ka saata peale seda juppide kogumist.

Pilt

Moose
Davaj-Davaj, patom pasmotrim
Postitusi: 1481
Liitunud: 07 Jaan 2008, 00:01
Asukoht: Tartu

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Moose » 30 Dets 2018, 14:42

Selliseid ehitusi alati tore jälgida kus minimaalsest maksimaalset üritatakse teha 8)

Millegagi aidata saan siis tasub alati küsida, ma kade poiss ei ole :mrgreen:

Kodukoer
Foorumlane
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Apr 2017, 15:24

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Kodukoer » 30 Dets 2018, 20:49

Moose kirjutas:Selliseid ehitusi alati tore jälgida kus minimaalsest maksimaalset üritatakse teha 8)

Millegagi aidata saan siis tasub alati küsida, ma kade poiss ei ole :mrgreen:


Tänud toetuse eest :mrgreen:

Varsti ongi mul selle karteri ümberehitusega sinu abi vaja. Ja muidugi seal muid vidinaid ka, mootorikinnitused, sisselaskekollektoriga tuleb midagi välja mõelda, sest praegu jääb tulemüür segusiibrile ette ning siiber võiks teisel pool paikneda. Sellele probleemile ma ei ole lahendust nuputanud.
Lühidalt- on asju mida ma ei taha/saa oma väikse õnnetu MIGiga keevitama hakata. Ehk saame kaubale kuidagi.

Täna siis natuke nokitsesin jälle, sisselaske kruttisin maha, õõtsad ja rooliotsad võtsin lahti ja tahtsin sillatala lahti lasta, et saaks mootori rippuma panna, käigukasti külge panna, et vaikselt mootorikinnitusi mõtlema hakata ja selgeks teha kuidas karter teha tuleks et ära mahuks.
Eesmärk jäi saavutamata, sest sillatala mutrid on nii kinni roostetanud, et minu arsenal sinna peale ei hakanud hetkel. Natuke juba hakkas nukke üle viskama ja selle peale tulin suure hirmuga koju ära, et leeklamp muretseda.

Puudu on ka käigukasti poldid. Pean välja selgitama mõõdud või siis muretsema poldid. Ehk keegi oskab öelda, kas on vaja M90 whiteblocki polte või saab hakkama ka M56 või muu esiveolise kasti poltidega?

Ka käigukasti kinnitusele pean uued poldid leidma, sest M46 kinnitus on plekist, M90 kinnitus aga alumiiniumist ja paljupalju paksem. Hea seegi, et kasti all see mutter on sama mis M46l.

Moose
Davaj-Davaj, patom pasmotrim
Postitusi: 1481
Liitunud: 07 Jaan 2008, 00:01
Asukoht: Tartu

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Moose » 31 Dets 2018, 08:04

Sisselaske kohapealt.. 4 silindrilisele vist ei ole pakutud all keskel asetseva trosseliga varianti?
Pilt

Äkki kannatab R5 oma kasutada kui üks silinder maha lõigata? Võiks olla lihtsam kui orig koldel trosselit teisele poole hakata tuunima :D

Kodukoer
Foorumlane
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Apr 2017, 15:24

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Kodukoer » 31 Dets 2018, 10:38

Moose kirjutas:Äkki kannatab R5 oma kasutada kui üks silinder maha lõigata? Võiks olla lihtsam kui orig koldel trosselit teisele poole hakata tuunima :D


See on hea plaan. Flantside poolest peaks igal juhul istuma. Üks toru maha, uued augud äärmisele flantsile ja kütuse raili kinnitus tuleb ümber tõsta kui need üldse ühtivad T4 railiga, aga lihtsam muidugi kui uut drosseli auku aretama hakata. :D

Kasutaja avatar
paikas
Foorumi veteran
Postitusi: 1280
Liitunud: 19 Apr 2010, 22:01
Asukoht: Nõo

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas paikas » 02 Jaan 2019, 21:03

Ja kui juba herr moose oma sõna ütles, siis võid temalt küsida selle ehitusel abi.
Taas Vidaga abistaminse võimalus, nüüd ka 2015+ v70 võimalus.

Kodukoer
Foorumlane
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Apr 2017, 15:24

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Kodukoer » 16 Mär 2019, 21:16

Kurjemad talveilmad said läbi ja nüüd saab jälle normaalselt garaažis tegutseda, ilma et krõbe hakkaks.
Täna nokitsesin mõne tunni, selle ajaga sain sillatala küljest ära koputatud ning ka kast sai mootori otsa. Kui toimetad üksi ning kraana asemel on pruss, rihm ja telliskivid, siis oli kanalis selle kasti sobitamine ikka kirjeldamatu kepp. Ka kangihoovastik on nüüd auto ja kasti küljes.
Pilt

Pilt

Kartsin, et pidurivõimendi jääb sisselaskekollektorile ette, aga proovisin sobitada ja tundub, et mahub ilusti. Väljalaske poole peal läheb natuke kitsamaks, aga ei midagi võimatut.

Pilt

Järgmine ettevõtmine on karter ja õlivõttur ära võtta ning sillatala tagasi kruttida, et saaks aimu kuidas karter ja mootorikäpad ehitada.

Kas keegi oskab jagada tarkust, kuidas välja leiutada mootori õige kõrgus? Tundub keeruline, eriti kui kardaani ka küljes pole. M90 on lühem kui M46, seega vana kardaan ei sobi.

Moose
Davaj-Davaj, patom pasmotrim
Postitusi: 1481
Liitunud: 07 Jaan 2008, 00:01
Asukoht: Tartu

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Moose » 17 Mär 2019, 08:30

Mootori kõrguse kohapealt ise olen senini vaadanud lihtsalt nii, et jääks piisavalt ruumi nii üles kui alla. Kuna volvo mootor üsna kõrge tänu oma pooleks käivale plokile, siis supral pidin ikka kurja vaeva nägema, et karteri jaoks mingigi ruum jääks ja samas kapott kinni läheks :D
Üldiselt ei tohiks niipalju mänguruumi olla, et kardaan mingi ulmelise nurga alla läheb, sest 900st ju tehasest ka whiteblockiga tulnud. Neid orig rwd kartereid vaadates tundub ploki serv siuke 3-4cm kõrgusel olema sillatalast(kunde poolt siis).

Ühtlasi soe soovitus välguga mitte pilte teha, see teeb pasase mootori ja kapotialuse kordades hullemaks kui ta tegelt on, tean omast käest :lol:

Kodukoer
Foorumlane
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Apr 2017, 15:24

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Kodukoer » 17 Mär 2019, 11:38

Moose kirjutas:Ploki serv siuke 3-4cm kõrgusel olema sillatalast(kunde poolt siis).

Välguga mitte pilte teha, see teeb pasase mootori ja kapotialuse kordades hullemaks kui ta tegelt on :lol:


Selge, täna panen sillatala tagasi ja proovin mis ja kuidas.

Ilma välguta on hea nõuanne, aga ma ei tea kas siis peale musta augu üldse midagi näha on seal pimedas kuudis :?
Ma ütleks et see pask on tegelt sama hull kui piltidel, sest noh enne möllas suur kole diisel seal vahel :lol:

Kodukoer
Foorumlane
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Apr 2017, 15:24

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Kodukoer » 17 Mär 2019, 20:37

Karter ja võttur said alt, sillatala läks tagasi ja enam vähem sobitasin seda kõrgust. Ma ise ei tea kas mootor peaks m90 otsas istuma suurema nurga all kui ta praegu on või mitte. Kui selline nurk jätta, siis uuema T5 kolle ei mahu ära, pidurivõimendi jääb ette. Nüüd saab lõpuks mootorikäppasid arutama hakata. Algselt plaanisin natuke jäigema lahenduse sinna, aga nüüd mõtlesin et need diisli padjad peaksid selle alumiinium 1.9 ära toetama üsna jäigalt. Lihtsam käppasid planeerida ka niimoodi.

Pilt
Ruumi siis custom karteri jaoks nii palju

Pilt
Peaaegu keskmootor tuleb :D

Pilt
Siin pool saab olemasoleva kinnituse külge käpa ehitada, aga teisel pool on kellegi targema nõu ja abi vaja, et mis ja kuidas ja mille külge.
Pilt

Mr. Moose, seekord ma välku ei kasutanud, aga pidin lambiga valgustama ikka mõnda kohta, et saaks aru ka mida ma näidata tahan :D

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Tanel » 17 Mär 2019, 23:30

Kas sisselaske pool originaal käppa ei saa kasutada?
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kodukoer
Foorumlane
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Apr 2017, 15:24

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Kodukoer » 17 Mär 2019, 23:42

Tanel kirjutas:Kas sisselaske pool originaal käppa ei saa kasutada?


Kas mõtled whiteblocki originaali või 940 originaali? (Küsin, sest mul ei ole kumbagi praegu olemas)

Ise pole mõelnud selle peale kuna ei ole ettekujutust, aga kui sa mainid, siis ma pean asja uurima igal juhul.

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Kodukoera Volvo 940 1.9 SÄÄSTU-TURBO

PostitusPostitas Tanel » 18 Mär 2019, 05:24

Whiteblock esimest käppa
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist