Liikluskindlustus

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas Leho » 06 Dets 2018, 11:32

Kui seltsidest jutuks tuli siis enda ainuke kord kui mul kindustusest midagi saada oli vaja siis ajasin kah kõik oma seltsi kaudu.
Minu leping oli siis SALVA (ja on tegelikult praegu kah). Kogu protseduuri sai aetud Salva kaudu. Isegi liikumisvõimetu masina transa koju oli tasuta.
Süüdlane oli vist BTA või midagi sellist.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas Mario_L » 06 Dets 2018, 19:16

Mina ise olen siiani olnud tuulelipp, et kust odavaim pakkumine, sinna ka raha annan, sest ma kasutan ka seda pigem mitte trahvisaamiseks, kuniks sel kevadel üks Passat mu stange otsa koperdas ja maha kanti ja mina süüdi jäin. Kui siiani olin IFi klient, siis täpselt päev enne olin Ergoga teinud järgmise aastakuplaani ja olid suht mõistlikud. Kannatajal oli PZU ja eks siis kuidagi kaubale saadi. Minul päädis asi katkise numbrialusega, kannatajal terve külg sodi ja uksepost sees. USA plast vs saksa kvaliteeträmps. kirjavahetus oli igati meeldiv ja viisakas ja nagu aru sain, siis kannataja sai, mis tahtis, minule saadeti vaid koopia kirjast, et remont ületab mõistlikkuse piirid ja kannataja vist sai plönni. Mina liimisin ohates oma numbrialuse kokku tagasi, koputasn kummihaamriga numbri sirgemaks ja jään järgmist Passatit ootama. Kindlustusmakse tõusis vaid 9 euri. ) euri eest võin iga kord mõne Passati maha kanda. :D
Aga selles mõttes, et ma ei usalda ühtegi, nad kõik on parajad sullerid ja kuna tuttav töötab süsteemis, siis õllega saunalaval on tore kuulata seda pahna. et lepingut sõlmides tuleb alati KÕIK üle küsida ja üksikasjalikult, et ei oleks pärast jamasid. Kasko puhul on neid pakette nii palju ja erinevaid ja sisaldavad erinevaid asju. oma 2006.a autole ei näe pointi sellel 500 eurisel kaskol, sest seegi oli kaitse vaid juhul, kui auto päris ära varastatakse või tõesti maha põleb. ei tasuta esiklaasi, ei midagi...
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas Traktorist » 15 Dets 2018, 01:55

Mingis teemas on arutatud ka kindlustust,võtsin seal ka sõna,aga lühidalt-kasko poole pealt kokkupuuted seesami ja ergoga.Seesam maksis kõik nurisemata kinni,1 rekkale sissesõit ja kits.Kolmandat korda nad mind kindlustada ei tahtnud enam,ka liikluskindlustust mitte :)Seesami võtsin tolajal,kuna oli väheseid, kes asendusautot pakkus norm raha eest Ergoga 2kaskokeissi,sitaks vaidlemist,aga hästi argumenteerides sai asjad aetud.

Vennal 20 kindlustust Ergos,mõned keisid olnud kaskoga ja kogemus sama-iga penni üle pidanud vaidlema,aga tulemus lõpuks ok.Ergoga selline lugu ka,et kõik juhtumid aasta lõpus olnud,siis neil papp otsas ja preemiad kannatavad.Vennale soovitasin ka aasta algusesse lükata,siis nad lahkemad,aga läks ikkagist õnne proovima...

Liiklusest ainult sitad kogemused,seltsideks inges,Bta,Salva 2x,(esimene kord lasksin pähe istuda neil ja auto läks romuks,teine kord hakkasid sama juttu ajama mingitest teede sanitaridest,sain romulajuppidega kaubale) Ingese omad saatsid mind kuhugile tondile garaazidesse..et nii vana auto (9 a vana oli sel ajal,focus!) ja kui selgus,et neil venituspinki pole,keeldusid teise enda määratud partneri hindu tasumast,vaid tahtsid ajada aljozade nurgataguse garaazi hindadega asja läbi.Õnneks oli norm töökoda,kes minu eest võitles korraliku remondi välja.

Kui uus seadus ( et saab oma seltsi poolde pöörduda) jõustus,hakkasin liikluskindlustust ,toetudes varasemale kogemusele odavate saastafirmadega,ostma Korralikumatest seltsidest,2 a olin 2he volvoga ifi klient,aga siis nad ei teinud püsikliendile norm pakkumist enam,kuigi olin avariivaba,siis siirdusin Swedi ja ei kahetse,makse odavam kui Ifis ja suhtumine hea.Netis enamusel pos.kogemused,ei venitata ja senti lõhki ei aeta.Soovitan swedi,olulisemalt kallim pole võrreldes mõne odavaga,aga meelerahu säilib.Murphy seaduse järgi on kõikidel õnnetuse põhjustajatel alati need odavad saastakindlustused :D
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

joura
Foorumlane
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Apr 2017, 16:12
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas joura » 16 Dets 2018, 19:36

Lunimine ja kaeblemine kindlustusele ei mõju. Lahkarvamuse korral tuleb hankida konkreetsed pakkumised parandamiseks või samasuguse asjaga asendamiseks. Liikluskindlustuse esmane eesmärk on ikkagi auto taastamine, mitte välja maksmine. Mina võtaks iseseisvalt taastamispakkumised vähemalt kahest töökojast mida usaldan. Ja need peaks olema detailsed. Nende pealt saaks hakata kindlustusega vaidlema. Kindlasti loe ka seadust. Asendusautot kindlustus ei hüvita, seda tuleb nõuda süüdlaselt.
XC90

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas PorisedRattad » 17 Dets 2018, 08:02

Swedbank ei vaidle sinuga, saad valida sellise töökoja nagu ise soovid ja maksab kõik kenasti kinni. Isegi kui auto remont läheb rohkem maksma kui auto turuväärtus, siis kliendi soovil saab ikka korda tehtud... .
Osad töökojad pakuvad asendusautot tasuta.
XC70 2.5T 2004 154kw

joura
Foorumlane
Postitusi: 46
Liitunud: 09 Apr 2017, 16:12
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas joura » 17 Dets 2018, 09:18

PorisedRattad kirjutas:Swedbank ei vaidle sinuga, saad valida sellise töökoja nagu ise soovid ja maksab kõik kenasti kinni. Isegi kui auto remont läheb rohkem maksma kui auto turuväärtus, siis kliendi soovil saab ikka korda tehtud... .


Huvitav jah, et Swedi kiidetakse. Et kui Swed küsib, siis süüdlase kindlustus lihtsalt ei saa keelduda?
XC90

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas Iceman » 17 Dets 2018, 10:28

PorisedRattad kirjutas:Swedbank ei vaidle sinuga, saad valida sellise töökoja nagu ise soovid ja maksab kõik kenasti kinni. Isegi kui auto remont läheb rohkem maksma kui auto turuväärtus, siis kliendi soovil saab ikka korda tehtud... .
Osad töökojad pakuvad asendusautot tasuta.



4a tagasi see küll nii ei olnud. Minu 2007a s60 puhul sai mitu meili jäuratud, et ma saaksin kompromissina kasvõi Inchcape Volvo teeninduses oma juhipoolse külje korda teha lasta (vahetusse läks tagumine uks, pamper ja terve juhipoolne külg värviti üle, üks valuvelg tehti ka korda). Öeldi mitu korda, et 7 aastat vana auto on liiga vana auto jne. Info Auto välistati kategooriliselt.

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas PorisedRattad » 18 Dets 2018, 07:33

joura kirjutas:
PorisedRattad kirjutas:Swedbank ei vaidle sinuga, saad valida sellise töökoja nagu ise soovid ja maksab kõik kenasti kinni. Isegi kui auto remont läheb rohkem maksma kui auto turuväärtus, siis kliendi soovil saab ikka korda tehtud... .


Huvitav jah, et Swedi kiidetakse. Et kui Swed küsib, siis süüdlase kindlustus lihtsalt ei saa keelduda?

Paraku see nii on. Ühe korra olen pidanud seda teed minema (süüdlasel oli BTA, ei hakanud riskima) ja jäin väga rahule.

Iceman kirjutas:4a tagasi see küll nii ei olnud

Sellisel juhul helista tavalisele üldnumbrile ja lase endale teine kindlustusmaakler määrata. Kliendi ausat tagasisidet austatakse päris kõrgelt.
XC70 2.5T 2004 154kw

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas kloox » 18 Dets 2018, 08:39

Mul klaasivahetusega salvas kehvad kogemused,helistasin garglassi ja tahtsin esiklaasi vahetada,seal mingi tädi kukkus kohe plõksima,et mis klaas ja mis kindlustus.Vastasin et salva,siis kästi kahjukäsitlejaga ühendust võtta,nemad mind muidu aidata es saa.Helistasin siis üldtelefoni peale ,ilmselt Tallinnasse,seal öeldi,et miks meile helistate,et vahetage ära.Kui vastasin,et klaasifirma käskis,siis anti tartu nr.Noh helistasin ka sinna-kõiksepealt kukkus mingi mees jahuma klaasi loomulikust kulumisest ja veel mingi ulme asjadest.Ma saatsin otse pikalt ta sellise jutuga.Tallinnas lubatakse vahetada ja Tartus mingi töll käsib ise vahetada -olgugi et sama seltsi kasko on.Ja uut kaskot tehes tõsteti makse hinda klaasivahetuse eest.
Mu meelst võiks kindlustusseltsil mingi ühtne poliitika olla,mitte et nagu iga töll ise heaks arvab või sülg suhu toob.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

nemmu
Foorumlane
Postitusi: 67
Liitunud: 05 Veebr 2013, 19:53
Asukoht: Ida-virumaa

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas nemmu » 18 Dets 2018, 09:34

Soovitan ka swedi vähemalt kaskot kolm juhtumit ja ei mingeid üleliikseid küsimusi.
Tabaliselt tahavad ainult tagasisidet saada kuidas remondi kohaga rahule jäid.

Kasutaja avatar
Udupasun
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 09 Mai 2017, 14:11
Asukoht: Tallinn/Viljandi

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas Udupasun » 18 Dets 2018, 12:23

Omasin 5 aastat Swedbanki liikluskindlustust kui ka kaskokindlustust - kaskokindlustuse juhtumeid oli mul kokku 3 (klaasi vahetus, külje värvimine parklas tingitud kriipimisest ja enda tekitatud väiksem plekimõlkimine). Üllatav on see, et tema koostööpartnerite nimekiri on piisavalt eeskujulik, et ka auto korraliku kvaliteediga värvimine probleemiks ei osutu - külje lasin isegi IA-s teha. Mulle on alati tundunud, et nendega on olemas ka läbirääkimise võimalus, mida võiks ju ka kasutaja Iceman'i postitusest välja lugeda (värviti ju lõpuks Inchape'is).

Kui ma loed siinseid kogemusi, siis jäävad need mulle täiesti võõraks. Uus auto liikluskindlustus tuleb ka ilmselt Swed'ist.
Volvo S80 D5 (Pestav remap) (2007)
Volvo S80 V8 (2007)

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1593
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas Hunt » 13 Jaan 2019, 17:46

Tundub siiani, et swed on siis üle prahi. :)
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

Kasutaja avatar
rotsa
Kreisi postitaja
Postitusi: 496
Liitunud: 06 Nov 2005, 12:58
Asukoht: Tallinn-Nõmme

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas rotsa » 13 Jaan 2019, 23:25

Ei olnud seda teemat varem lugenud ja nüüd saan vastata, et mõlemad autod olid kindlustatud firmas nimega Inges. Nii minu oma kui ka see kaubik, mis mulle otsa lendas.
per aspera ad astra

Kasutaja avatar
-taf-
Kreisi postitaja
Postitusi: 464
Liitunud: 20 Veebr 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas -taf- » 14 Mär 2019, 15:46

Märkasin turul uut teenust ja lendasin kohe huviga peale. Ergo pakub kindlustust vastavalt kasutusele (aktiveerides manuaalselt või gepsuga) ja mõeldes just vähese kasutusega masinatele (tsiklid ja hobiautod). Kuna üks mu autodest sõidab ainult suvisel ajal ja siiski puhkepäevadel, siis võiks justkui pisut hinnas võita. Ma detaile ei hakka kirjeldama, sest info on kiirelt leitav...
PS! Ma ei ole ühegi kindlustusfirma eestkõneleja ja ei anna siin ka mingeid soovitusi, aga idee mulle meeldib:)

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1593
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: Liikluskindlustus

PostitusPostitas Hunt » 05 Apr 2022, 21:49

5.04.´22 Tv3 20:00 Sotid selgeks

Kah juttu kindlustusest ja Inges teemas.

Kel järelevaatamise võimalus, võib sellega oma aega sisustada.
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist