Saaremaa grill 6-7 august 2010!

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho

Kasutaja avatar
760GLE
Volvo Club liige
Postitusi: 691
Liitunud: 17 Juun 2005, 07:20
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas 760GLE » 31 Mai 2010, 12:18

Kuna eelmine aasta olin just samal ajal ühe valge Volvoga Saarel ja nägin kahtlaselt palju Volvosid ringi uitamas siis see aasta võiks ju kampa lüüa.

Nagu ma aru saan siis laagri püstilöömiseks pole kindlat kohta välja valitud?

Mul on tegelikult laagerdumiseks üsna hea paik välja pakkuda (noh, ma pean eelnevalt küll läbirääkimised korraldama aga...).
Väinatammilt Saarele saabudes vasakule keerata, Tornimäe kandis.
Seal on piisavalt palju katusealust majaruumi, et silgud ritta magama panna. SUUR terrassiga suvemaja - 5 väikest ridaelamu boksi (kui vaheseinu veel ei olnud siis mahtus sinna VÄGA suur pulmalaud ja tantsupõrand).
Hoovil on üsna suur muruplats müramiseks, tulease olemas ja ka väike kaevatud tiik kus vesi sees ei püsi (kuiva trenni tarbeks).
Onud-tädid saavad õlut juua, möliseda, üksteise eest ära joosta, jalkat taguda või suvemajas lauatennist harjutada.
Lastele on olemas tavaline liivakast ja kui nad sealt välja peaks pääsema siis sündmuskoht võimaldab kiire kadakavitsa tarne.

Saun on ka elumajas olemas aga see pole peris sihuke saun kus viskad ainult puid alla ja kütad kivid punaseks. Tuli ja söed peavad leili ajaks kustunud olema (on sihuke universaalkamin ehitatud)
Sihuke pealtnäha leebe ja lahja saun aga kui viha kätte võtad ja kõik üksteist peksma hakkavad siis võtab hetkega kõik ihuliikmed vesistama.
Et siis saunaga on ehk kõige problemaatilisem.

Meri on ka vaid paar kilumeetrit visata ja parajas meeleolus noored saavad läbi piirivõsa naabrite põllale heina sisse nagistama hiilida.

Meestele on looduslikud kergendamiskohad (nr. 1) ja naistele nii õues kui toas vesipeldik (kangematele tädidele on ka vana kuivkäimla alles). Suure hädaldamise korral on võimalik õueputka ka suviseks duššikuudiks digimuundada (milleks ta esialgselt oli ka ette nähtud).

Öist (ega ka päevast) külavahe rallit seal ei toimuks ja muru- ning kruusakündjatel torkaksin ma ise kummid pärast läbi.
Kõike, mis seal on tehtud ja mis veel tegemata, tuleks inimlikult austada ning lahkumise järel ei tohiks kuskilt poolt kirumist kostuda.

(õhtupoole leiaksin ka mõne illustreeriva pildi)
Vot.
Kas alustan läbirääkimisi või läks mu jutt täiesti tühja kohta?
Sten
5 245 17kolm

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas vanapeer » 31 Mai 2010, 12:32

Surepärane. Näita pilte muidugi ja küsi kas vaba on.
:unibrow:

Kasutaja avatar
alari
Foorumi veteran
Postitusi: 564
Liitunud: 22 Veebr 2007, 17:17
Asukoht: Tallinn / Saaremaa

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas alari » 31 Mai 2010, 21:08

minumeelest kah hea mõte,Taavi ja Uku3 rääkige omadest mõtetest,kus ja mida plaaninud olete?

Kasutaja avatar
enta
Foorumi veteran
Postitusi: 1624
Liitunud: 18 Mär 2008, 18:48
Asukoht: tööl

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas enta » 31 Mai 2010, 22:10

muidu kui muruniitjad leiaks (isikutest jutt), siis on olemas on ka mul üks maakoht, umbes 10-15 kilti kuressaares.
krundil kaks maja, üks sisse vajumas, teine saunamaja, saunas saab käia ka, saun samamoodi problemaatiline, ajab veidi sisse,
vesi on kaevuvesi ja ka kuivkäimla olemas, koht on paksu metsa sees, puuke leidub, elekter olemas, autosid mahuks ka parkima ja telkimispaiku leiaks ka

supp
Foorumi veteran
Postitusi: 7286
Liitunud: 04 Nov 2006, 19:06
Asukoht: TALLINN

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas supp » 31 Mai 2010, 22:15

siis on ok, kui puugid, välipeldik ja el. on olemas
hea oleks teda ka kui lähedal asub kohalik pood ja milline pinnavorm sinna viib, sest tartu ürril pidin hommiku vara jalgrattaga üle mägede õlle ja suitsu järgi väntama
asümeetriline 240
"LY on libu" 343 cvt
pe..se räägin ainult NMT telefoniga kui levi on
"this is small step for man, but big step for volvo 343"
alfa on ka volvo

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4030
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas taavi » 31 Mai 2010, 23:20

ma kirjutasin tööjuures suure jutu valmis, aga ei vajutanud postitamise nuppu :P muidu, kuna tundub, et rahvas tahab kommunikatsioonidega(vesi, peldik, wifi) kohta, siis kutsuks omajuurde rahva külla, nimelt peame perega turismitalu. sai aegki kirja pandud küsimärgia juba :P aga kuna tegu ettevüttega, siis väike summa tuleb kasseerida ikka (hinnakirja järgi 25 per nägu per öö telgis, aga eks omadele teeme soodsamalt ikka :P). tegelikult oli mul ja ukul(ta pole vaatama veel jõudnud seda, aa see oli me plaan) väike plaan tagarannal riigimaal telkida, seal ei kaasne kulusid, aga peldik tuleb siis tekitada metsa. laupäev sai kaugatuma teedel külg ees kurve võtmas käidud, mõttega marsruut sealtkaudu teha, oli päris vinge :P

aga üks mis kindel - kipsaare jääb ära, kui just kõik seda ei soovi, tegu ikkagi 14km matkaga kokku. kui just ei soovita seal ööbida? siis saaks vallast luba taodelda, et 7km oma kodinatega sinna, telgid maha ja 2 päeva pärast tagasi :P

mis arvamus on? minupoolt pole 100% paigas veel midagi, aga tuleb tunnistada, et kõigi soove ei saa täita. minujuures saaks ka majas magada
varava.fie.ee väike reklaam ka, aga kuna olen üritanud asja kommersist eemale hoida, pole hakand selle plaaniga tungivalt peale käima :P muidu oleks eelmine aasta juba sinna läinud :P

p.s ida saaremaa pole minuarust nii atraktiivne kui lääne. aga vaidlustes sünnib tõde ja ürituse teeme vinge :)

ja supp'ile: lähim külapood mustjalas on 6km määda asfaltteed ja kui nii kaugele ei kannata minna, siis 3km eemal on pidula forellipüük koos võimalusega friikartulitele, burgeritele kui ka otse loomulikult igasuguste kalatoitudele. tagarannal telkides oleks pidula täpselt 2km mööda asfaltit. veere 9km, kihelkonna 9km ja mustjala 9km
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
760GLE
Volvo Club liige
Postitusi: 691
Liitunud: 17 Juun 2005, 07:20
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas 760GLE » 01 Juun 2010, 11:09

Lubatud pildid:

Linnulennult (veidi vana pilt küll)
Pilt

Osa mänguväljakust
Pilt

Lõkkenurk koos pinkpalkidega
Pilt

Suvemaja terrass
Pilt

Nüüdseks küll vaheseintega
Pilt

Edit:
Kaardi päält ka
Sten
5 245 17kolm

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas vanapeer » 01 Juun 2010, 11:10

Ota ja mis see maksab?
:unibrow:

Kasutaja avatar
760GLE
Volvo Club liige
Postitusi: 691
Liitunud: 17 Juun 2005, 07:20
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas 760GLE » 01 Juun 2010, 11:20

Midagi.
Kui midagi väga vaja siis mehed vb pannakse muru niitma (traktor, trimmer ja ntavaline niiduk) ja naised lilli näppima.
Aga vaevalt sedagi.

Voolu me sääl ei raiska ju ja vesi tuleb oma puurkaevust.
Ainuke "delo" tuleks vb lõkkepuudega.

AA. pean ära mainima, et seal suvemajal puudub küte (suvi ju).
Telgid saab samuti sinna platsile aia äärde üles panna (või kuhu keegi soovib).
Sten
5 245 17kolm

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas vanapeer » 01 Juun 2010, 12:07

Tundub super. Mis teised arvavad?
Saun on natuke nõrk koht aga temperatuurlt ehk annab eelmisele aastale silmad ette.
Loodan et saaremehed ei pahanda, kui mandimehed tulevad ja oma "suvilatega" paugutama hakkavad :)

Muide selgus, et ma tean neid mehi, kes eelmise aasta sauna karkassi mere äärde ehitasid. Tuleb välja, et üks on peretuttav.
:unibrow:

Kasutaja avatar
enta
Foorumi veteran
Postitusi: 1624
Liitunud: 18 Mär 2008, 18:48
Asukoht: tööl

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas enta » 01 Juun 2010, 14:03

seal kus mul maja. sealt pood suht kaugel ja lahtioleku ajad ka kahtlased, pole poodi avatuna näinud elusees. aga 760GLE variandile saaks tulla mina näiteks nii, et lapin kodus pagassi puid täis :D

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4030
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas taavi » 01 Juun 2010, 14:19

aga kultuuriline pool - kas sõidame ringi ka? või 2 päeva maas padujoomingut?
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
760GLE
Volvo Club liige
Postitusi: 691
Liitunud: 17 Juun 2005, 07:20
Asukoht: Tallinn

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas 760GLE » 01 Juun 2010, 23:15

Nii. Nõusolekud on käes. Meie juures saab laagerdada küll.
Suve jooksul võtame pisut jäneste poolt näritud õunapuid maha ja saab ka parkimine lahendatud.

Kui üldsus nõustub mu poolt välja pakutud asukohaga siis ragistaksin meelsasti ürituse ideid edasi.


Eks tuleb ka miskid murumängud lavastada. Lihtsalt niisama rihmaks tõmmata oleks pisut nadi. Lõbus... aga nadi.
Ja ringrände peaks laupäevaks kindlasti korraldama, ilma selleta pole suure gängiga Saarel käimisel eriti mõtet.
Virtuaalne nõukogu peab suve jooksul ära lahendama need asjad.

Mul tekkis üks raadiosidealane idee veel aga pean enne uurima kas ollakse sponsoreerimisest huvitatud.
Kellegil vist tükki küljest ei võtaks kui kõik peaksid sponsori kleepsu oma autole panema ürituse ajaks.
Ehk õnnestub mul profisaatja per auto sebida.
See on esialgu kõigest idee, palun mitte erutuda.


Asukohast veel:
* Pood on 3km kaugusel, Tornimäe keskel. (Üle põllu jala minnes on tee palju lühem)
* Naaberkülas asub M. Ranna dendraarium - üks turistimagnetitest sealkandis.
* Pöide kirik pole üldse kaugel, saab pärast kräud oma patud andeks.
* Legaalsed kalanäod võin magusasse kohta lantima viia kui tahtmist ja aega on.
* 15-20 minutiga sõidab sealt praamile ka rahulikult.

Kui saatus Saaremaa au ja uhkust, oma küla lendurit, soosib ja ta lennukile hoolduse jõuab ära teha siis naaberkülast, lenduri isiklikult lennuväljalt, saaks suurema kukruga huvilised ka lõbulendu teha.
Seda siis tõesti hea õnne korral, palun jällegi liigselt mitte erutuda.

NB!
Kordan veel: "Tegu on ema ja ta tööka abikaasa suvise kodukohaga ja seda paika tuleb hoida ning austada nagu oma kõige privaatsemat ihuliiget"
See loomulikult ei tähenda, et kõik end tagasi peaksid hoidma ja ihupeksu hirmus nurgas peaksid istuma.
Mässumeelsed lihtsalt peavad ennast kontrolli all hoidma... siis lastaks ehk teinekordki minna :wink:

Usun, et vähemalt laagerdumispaigas ei pea keegi pettuma.
Vali mind :D
Sten
5 245 17kolm

Kasutaja avatar
Loff
Ära roni, tapab!
Postitusi: 4963
Liitunud: 03 Jaan 2008, 16:42
Asukoht: Maal
Kontakt:

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas Loff » 01 Juun 2010, 23:27

Krt! Hakka või mõtteid Saaremaa poole liigutama augustiks.
https://www.youtube.com/@paavokaleva
244DL '82 B21A 74kW M45
745GL '87 B230F 85kW M46
745GL '88 B230F 85kW M47
745GL '88 B230F 83kW ZF4HP22
V70XC '01 B5244T3 147kW AW55-51
XC90 '04 B6294T 200kW 4T65

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Saaremaa grill 6-7 august 2010!

PostitusPostitas vanapeer » 02 Juun 2010, 00:06

Eri korgid kuningid sääl lõõnõqis. Erikutseid ootate ve? Muidugi on vaja plaani võtta.
:unibrow:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist