Roolivõimendi pumba tihendi vahetus. 2.5 TDI

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
Margus_
Foorumi veteran
Postitusi: 567
Liitunud: 06 Mär 2012, 22:23

Roolivõimendi pumba tihendi vahetus. 2.5 TDI

PostitusPostitas Margus_ » 09 Mär 2013, 14:34

Kuna mitmed kasutajad on mulle kirjutanud palvega, et seletaksin lähemalt roolivõimu pumba ja õlianuma vahelise tihendi vahetust, siis otsustasin teha siia joonistega juhendi. Konkreetne õpetus on tehtud D5252T mootori järgi, kuid laias laastus peaks protsess kattuma ka bensukatega.
Üldiselt karta pole midagi, kui elementaarsed tööriistad olemas ja need enamvähem käes ka püsivad, siis paari tunni nokitsemine.
Lisaks on vajalik välja urida, milline õli eelnevalt võimendis sees on ja seda siis vähemalt liitri jagu juurde muretseda. Mina sain liitriga hakkama. Samuti soovitan osta brake cleanerit aerosoolina. Sellega on hea pärast kasvõi õline genekas läbi uhada või muud kohad, mille täis lagastasid.

Sümptom
Roolivõimu pump on õline, ning sealt tilkuv õli on üle ujutanud ka generaatori.
Diagnoos
Pumba ja õlianuma vahelise rõngastihendi väsimine.
Ravi
1. Eemalda mootori pealne plastkate. Kate kinnitub nelja nr 30 torx poldiga.
2. Eemalda ajukarbi tuulutustoru
Pilt
3. Eemalda soonrihm, mis käitab roolivõimu, genekat ning kliimat. Enne rihma maha võtmist oleks vajalik rihma paiknemine meelde jätta või kasvõi paberitükile üles joonistada. Pärast on vähem nuputamist. Järgnevalt on vaja automaatsel vedruga rihmapingutil pinge maha suruda. Selleks on vaja 15mm. lehtvõtit, mille asetad pingutil oleva vastava "kõrva" peale ja väänad võtit auto tagaosa poole.
Pilt
Pildil on näha võtme asendit. (suurt musta noolt ärge tähele pange)
Kui pinge maas, siis saab rihma maha võtta.
4. Järgnevalt on soovitatav õlipotsik mingi süstla või pritsiga tühjaks imeda, ning generaator ohtra imava paberi, kaltsu või kilega kinni katta. Sellega hoiad ära, et voolikuid eemaldades kogu anuma sisu geneka peale ei jookseks.
5. Keera anuma küljest lahti õli toru nr. 13 ning õlivooliku klamber nr. 11 ja eemalda voolik nr. 9. Arvesta, et mõlemast torust tuleb õli, niiet varu lappe, millega reostust kõrvaldada.
Pilt
6. Järgmisena on aeg hakata pumba kinnituspolte välja keerama. Rihmaratta taga asuvad kolm polti. Neid saad keerata läbi ratta sees olevate aukude. Seejärel on vaja eemaldada kinnituskronsad nr. 4 ja nr. 24. Poltide asukohad joonisel näha. Poldid keerasin lahti minu mäletamistmööda 12mm. padruniga.
Nüüd peaks pump käes olema.
7. Anum on pumba küljes kahe plekist klambriga. Klambri seest "keeleke" üles väänata ja samal ajal nt kullinokkadega klamber pealt maha lükata.
Pilt
8. Seejärel peab potsik pumbast eralduma ja pahalane päevavalgele tulema (joonisel nr. 4)
Pilt
9. Asenda tihend. Saadaval Info Autos, kuid mina muretsesin selle kohalikust põllumajanduslikust poest, kus rõngaid mõõdu järgi pakkuda on. Tegu on täiesti tavalise rõngastihendiga mõõtudega 14x3mm. Peale tihendi paigaldust anumat oma kohale surudes, ole ettevaatlik, et tihendit ei vigastaks.
10. Edasi pole muud, kui nagu ikka, kõik vastupidises järjekorras kokku tagasi.
11. Peale õli paaki valamist käivita auto ja keera rooli RAHULIKULT mõned korrad mõlemale poole lõppu. See peaks süsteemist õhtu välja tooma. Kui kiirest rapsid, ajad õli vahtu.
12. Vajadusel lisa õli (jälgi märke korgi mõõtevardal).

Jõudu tööle!

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Roolivõimendi pumba tihendi vahetus. 2.5 TDI

PostitusPostitas Leho » 09 Mär 2013, 14:45

Kokku panemisel soovitaksin tihendi õliga kokku teha siis libiseb ta seal paremini ja ei ole ohtu, et ta valesti läheb.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Roolivõimendi pumba tihendi vahetus. 2.5 TDI

PostitusPostitas Leho » 13 Mär 2013, 15:15

Sai täna mööda autopoode kolistatud ja ei ole üheski mida ma külastasin tihendit mõõduga 14x3 mm

Käisin siis Fixuses Bennis Automaailmas ja Maardu VanaNarva mnt. roolivõimu remondi poes.

kõige lähedam mis neil pakkuda oli on 14x2,5
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
volvofan
Foorumi veteran
Postitusi: 1079
Liitunud: 18 Mai 2006, 16:23
Asukoht: Pärnu

Re: Roolivõimendi pumba tihendi vahetus. 2.5 TDI

PostitusPostitas volvofan » 13 Mär 2013, 16:09

Aga miks te ei külasta hüdraulika poode?
O-ringid ikka meie rida ja meil-Baltflexis on karbis küll 14.0x3.0 täitsa olemas.
XC70 D3 10a.
960 T6 95a.
960 3.0 95a. Ex
960 2,5TDI 94a. Ex
940 2,4TIC 96a. Ex
V70 2,5TDI 98a. Ex

kenwuud
Kõva postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 16 Nov 2006, 13:14
Asukoht: väike-maarja

Re: Roolivõimendi pumba tihendi vahetus. 2.5 TDI

PostitusPostitas kenwuud » 13 Mär 2013, 16:46

Eelmine nädal just otsisin tihendeid ja mansette hüdrosilindritele.Seda mida Baltflex'is kohapeal polnud sain Kavial'st.
Valikut on ikka kõvasti.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Roolivõimendi pumba tihendi vahetus. 2.5 TDI

PostitusPostitas Leho » 13 Mär 2013, 19:54

Mul homne päevaplaan näebki ette ühe Hüdroskandi külastust. See hea idee tuli alles õhtul mullivannis istudes.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Roolivõimendi pumba tihendi vahetus. 2.5 TDI

PostitusPostitas Leho » 14 Mär 2013, 18:59

Nii ... tänase päeva tulemusena leidsin esimeset poest õige asja.
Pood nimega BALTFLEX Töökoja 4a Tallinnas. Kõva 62senti + km maksis.

Kõige naljakam on muidugi see, et antud pood asub mul töö juurest alla kilomeetri.
Eelmiste poodide külastusega aga sõitsin maha ikka mitukümmend kilomeetrit.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
volvofan
Foorumi veteran
Postitusi: 1079
Liitunud: 18 Mai 2006, 16:23
Asukoht: Pärnu

Re: Roolivõimendi pumba tihendi vahetus. 2.5 TDI

PostitusPostitas volvofan » 14 Mär 2013, 20:11

Nujah, miks siis minu käest ei küsinud?
Ma kunagi isegi kirjutasin ,kus keegi töötab sellest. :)
On jah suht lähedal, kui Baltflexist otse bussijaama minna sai, olen korra isegi näinud parklas.
XC70 D3 10a.
960 T6 95a.
960 3.0 95a. Ex
960 2,5TDI 94a. Ex
940 2,4TIC 96a. Ex
V70 2,5TDI 98a. Ex


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist