LSD V70'le (2 gen)

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
tarts70
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 05 Dets 2010, 23:19
Asukoht: Harjumaa

Re: LSD V70'le (2 gen)

PostitusPostitas tarts70 » 15 Jaan 2011, 20:51

Tere seda et DSTC pidurdab tühjalt põõrleva ratta kinni, kahjuks nii ei ole. Suutsin oma neliveolise põhja peale kinni sõita ni et üks esiratas jäi auku. Siis põõrlesidki augus olev esiratas ja diagonaalis taga olev tagaratas tühjalt. Olen ka erinevate neliveo skeemide kohta uurinud ja volvo DSTC ei suuda lihtsalt piisavalt jõudu mittepõõrlevatesse ratastesse suunata. LSD oleks sel juhul kyll abiks või siis subaru laadne stabiilsuskontrolli juhtimine, mis palju asjalikumalt suudab jõudu eri ratastesse suunata.
V70 D5 AWD '03

TarviR

Re: LSD V70'le (2 gen)

PostitusPostitas TarviR » 15 Jaan 2011, 22:27

tarts70 kirjutas:Tere seda et DSTC pidurdab tühjalt põõrleva ratta kinni, kahjuks nii ei ole. Suutsin oma neliveolise põhja peale kinni sõita ni et üks esiratas jäi auku. Siis põõrlesidki augus olev esiratas ja diagonaalis taga olev tagaratas tühjalt. Olen ka erinevate neliveo skeemide kohta uurinud ja volvo DSTC ei suuda lihtsalt piisavalt jõudu mittepõõrlevatesse ratastesse suunata. LSD oleks sel juhul kyll abiks või siis subaru laadne stabiilsuskontrolli juhtimine, mis palju asjalikumalt suudab jõudu eri ratastesse suunata.


Ütleksin, et pidurdab küll just nimelt tühjalt pöörlevat ratast aga teeb seda alates mingist liikumiskiirusest. aeglastel kiirustel ei tee DSTC mitte kui midagi. Ja kui ühe ratta piduradmisest ei aita, siis hakkab minu arust mootori tööd ka segama. Igatahes on palju mõnusam liigelda, kui kontroll maha võetud.

Kasutaja avatar
tarts70
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 05 Dets 2010, 23:19
Asukoht: Harjumaa

Re: LSD V70'le (2 gen)

PostitusPostitas tarts70 » 15 Jaan 2011, 22:56

Eelmisele postile siis täpsustuseks. Niipalju kui ma olen aru saanud siis see DSTC küll pidurdab aga vaid mingiks sekundi murdosaks, et see on rohkem auto stabiilsuse hoidmiseks liikumise ajal. Sellest aga pole kasu kinni jäädes, et suunata vajaminev jõud mittepõõrlevale rattale. Pigem jah tõesti on lumepudrus vms lihtsam sõita stabiilsuskontroll välja lylitatuna, ilma et keegi või miski seda viimastiki hoogu maha pidurdaks :D. Sama asi on ka passatite ja crv dega, mille elektroonika ei suuda kahjuks piisavalt jõudu suunata eri ratastele :S. Viimane veel vaid edaspidi neliveoline.
V70 D5 AWD '03

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: LSD V70'le (2 gen)

PostitusPostitas Tanel » 16 Jaan 2011, 16:32

TarviR kirjutas:
tarts70 kirjutas:Ütleksin, et pidurdab küll just nimelt tühjalt pöörlevat ratast aga teeb seda alates mingist liikumiskiirusest. aeglastel kiirustel ei tee DSTC mitte kui midagi.


TRACS system works on speeds up to 40kph(25mph).
Kas IIgen masinatel ei ole taga lsd difrit?
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: LSD V70'le (2 gen)

PostitusPostitas torms » 16 Jaan 2011, 17:07

See viimane lisa on suht huvitav, olen ise ka paar korda seda proovinud.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
tarts70
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 05 Dets 2010, 23:19
Asukoht: Harjumaa

Re: LSD V70'le (2 gen)

PostitusPostitas tarts70 » 16 Jaan 2011, 21:41

Tanel kirjutas:
Kas IIgen masinatel ei ole taga lsd difrit?


Kahjuks vähemalt minu vulvul pole tagasillas LSD. Võin muidugi mõni päev tagasilla yles tõsta ja rattaid keerutada :P (ehk ma eksin LSD puudumises )
V70 D5 AWD '03

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: LSD V70'le (2 gen)

PostitusPostitas Tanel » 16 Jaan 2011, 21:50

tarts70 kirjutas:
Tanel kirjutas:
Kas IIgen masinatel ei ole taga lsd difrit?


Kahjuks vähemalt minu vulvul pole tagasillas LSD. Võin muidugi mõni päev tagasilla yles tõsta ja rattaid keerutada :P (ehk ma eksin LSD puudumises )

Vähemalt 850 ja Igen v70 on küll lsd-ga tagasild
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
tarts70
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 05 Dets 2010, 23:19
Asukoht: Harjumaa

Re: LSD V70'le (2 gen)

PostitusPostitas tarts70 » 16 Jaan 2011, 22:09

Tanel kirjutas:Vähemalt 850 ja Igen v70 on küll lsd-ga tagasild



Nüüd läheb kll piinlikult huvitavaks. Kui ma päris aus olen siis ega ma kinni jäädes autost välja ei tulnud samal ajal kui rattad põõrlesid. Vbl tõesti et siiski mõlemad tagarattad vedasid. parem augus olev esiratas põõrles, teine esiratas ei liikunud. Ja taga põõrles juhipoolne tagaratas tühjalt millel polnud kontakti maaga(seda nägin lahtisest uksest). Seda et teine tagaratas ei põõrelnud eeldasin sellest et auto ei liikunud grammigi ei edasi ega tagasi. Ja et parempoolne tagaratas polnud ennast auku kraapinud. Kuigi diagonaalis olevatel teistel ratastel oli korralik kontakt teega(LUMEGA :d)
Võibolla et olin siiski nii tugevalt põhja peal kinni et too teine tagumine ratas ei suutnud enam midagi päästa. Välja pääsesin teise auto abiga. Aga igastahes tõstan tagasilla yles kui auto ligi pääsen. See siis paari ndl pärast. Eks siis saan täpselt teada kas on LSD või mitte :P
V70 D5 AWD '03

muku
Foorumlane
Postitusi: 18
Liitunud: 07 Sept 2009, 11:52

Re: LSD V70'le (2 gen)

PostitusPostitas muku » 18 Jaan 2011, 17:51

Tere!
Tagasilda tehke keevislukk ja te säästate aega ja raha ning toimib ka väga edukalt!
"kui muku bussijaama jõudis, oli driftimine juba alanud...."

Kasutaja avatar
tarts70
Kõva postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 05 Dets 2010, 23:19
Asukoht: Harjumaa

Re: LSD V70'le (2 gen)

PostitusPostitas tarts70 » 19 Veebr 2011, 12:31

tarts70 kirjutas:
Tanel kirjutas:
Kas IIgen masinatel ei ole taga lsd difrit?


Kahjuks vähemalt minu vulvul pole tagasillas LSD. Võin muidugi mõni päev tagasilla yles tõsta ja rattaid keerutada :P (ehk ma eksin LSD puudumises )


Chekkasin järgi. Ei ole mul tagasillas mingit LSD. IA st õeldi ka et teise gen AWD pole sildades kahjuks ühtegi lukku
Eks siit tulebki see põhjus miks teise põlvkonna XC jääb esimese põlvkonna omale maastikul alla
V70 D5 AWD '03


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist