Poliitsia piibel

Meedia volvodest, huvitavad lingid.

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4028
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas taavi » 13 Mär 2010, 12:26

eestlaslik jonn :D aga mulle ka ei meeldi udutuledega vastusõitjad - ikka vilgutan neile. 850 udutuled on totaalselt alla arvestust, aga panen need põlema suure udu/saju korral ikka - et vastutulijatele paremini silma paista. Vastutulijate korral lülitan ikka ilusti välja kah (enamasti, mõnikord on ära ununendud kah :oops: )

p.s. kas esimesed udutuled peavad paremini valgustama või kaasliiklejatele märguandeks olema rohkem?
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Liiwaannus » 13 Mär 2010, 13:12

Ma pakun, et mõlemat. Idee on siis madalas asetuses, et hämaramal ajal koos uduga, kui lähikad peegeldavad tagasi, siis need valgustavad udu alt natuke, et saaks sutsugi aimu, mis eespool toimub.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Cabby
Foorumlane
Postitusi: 63
Liitunud: 12 Dets 2009, 19:44
Asukoht: Saaremaa

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Cabby » 13 Mär 2010, 13:16

taavi kirjutas:...
p.s. kas esimesed udutuled peavad paremini valgustama või kaasliiklejatele märguandeks olema rohkem?

Ei seda ega teist - nad peavad näitama, kui "kõva" mees sa oled.
Ei ütle ühtegi paha sõna nende aadressil, kes kasutavad udukaid omaette olles. Üksi maanteel sõites lülitagu sisse mistahes tuled. Kahjuks tänapäeval sellist situatsioone eriti enam pole. Peamagistraalidel liigeldes võiks ka täistuled südamerahuga maha müüa. :)

PS: nii madalat udu , et poolte tuledega sõita ei saa, on nii harva. Korralikud pooltuled on kõige paremad udukad.

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 13 Mär 2010, 13:24

Poose pärast nad küll ei ole, sõites ma enda autot väljast ei näe. Ühesõnaga kes sõidab kes ei sõida udukatega. Ja politsei pole mind veel sellepärast tülitanud.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
jaanmuru
Kõva postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 21 Jaan 2008, 18:39
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas jaanmuru » 13 Mär 2010, 13:55

Udutuled valgustavad teed udu alt ja samuti ka tiheda udu puhul teeäärt, et päris välja ei sõidaks. Enamus neid udutulede kasutajaid arvab, et neil on udutuled maru õigesti reguleeritud ja see ei saa ju ometi kedagi segada. Tegelikult segab see vastutulejaid ja kõige rohkem segab see udutulede kasutajat ennast, sest kui võib tunduda, et valgust on rohkem, siis tegelikult tekib lähitulede ette heledam osa, mille tõttu sa kaugemaid objekte ei näe või näed kehvemini. Sellist suhtumisega härraseid, et "mul on pohh ja teen mis tahan ja tehku teised vastu kui ei meeldi" on kahjuks väga palju ja mitte ainult udutulede kasutamise osas, kurb.
Volvo XC90 154kw
Volvo S80 T6 200kw(müüdud)
Volvo S80 144kw(müüdud)

Kasutaja avatar
Piku
Kreisi postitaja
Postitusi: 441
Liitunud: 11 Juun 2009, 10:14
Asukoht: Tallinn, kesklinn

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Piku » 13 Mär 2010, 14:01

jaanmuru kirjutas:Udutuled valgustavad teed udu alt ja samuti ka tiheda udu puhul teeäärt, et päris välja ei sõidaks. Enamus neid udutulede kasutajaid arvab, et neil on udutuled maru õigesti reguleeritud ja see ei saa ju ometi kedagi segada. Tegelikult segab see vastutulejaid ja kõige rohkem segab see udutulede kasutajat ennast, sest kui võib tunduda, et valgust on rohkem, siis tegelikult tekib lähitulede ette heledam osa, mille tõttu sa kaugemaid objekte ei näe või näed kehvemini. Sellist suhtumisega härraseid, et "mul on pohh ja teen mis tahan ja tehku teised vastu kui ei meeldi" on kahjuks väga palju ja mitte ainult udutulede kasutamise osas, kurb.



:thumbsup:
XC70 D5 2013
OLI: V70 2,5 106kw 1998

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 13 Mär 2010, 14:02

[shot]
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
kirsipuu
Foorumi veteran
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Mai 2009, 13:37

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas kirsipuu » 13 Mär 2010, 14:19

Aga millal 3 kilo valede rehvide kasutamise eest riigi taskusse hakkab kogunema?
Võibolla esimene aasta võiks seda nii teha, et kui uute rehvide ostutšeki või ülekande kiinituse kuhugi saadad saad pool raha tagasi.

Kasutaja avatar
Cabby
Foorumlane
Postitusi: 63
Liitunud: 12 Dets 2009, 19:44
Asukoht: Saaremaa

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Cabby » 13 Mär 2010, 14:20

torms kirjutas:[shot]

Jess, üks pimestaja teepeal vähem.
:wink:

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 13 Mär 2010, 14:22

OK ma olen paha poiss, aga mis teie silmadel viga on, mind ei pimesta mitte ükski udutuli v.a. ksenon. Ühesõnaga lähme rahus edasi ja hakkame järgmisel teemal vaidlema. :lol: :lol:
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Piku
Kreisi postitaja
Postitusi: 441
Liitunud: 11 Juun 2009, 10:14
Asukoht: Tallinn, kesklinn

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Piku » 13 Mär 2010, 14:42

Ma ei jäta veel... Ikkagi on ju nii, et mida vähem tulesid põleb vatutuleval autol, seda paremini näed, mis on sinu reas tema ja sinu vahel, tema kõrval ja tema taga... ideaal oleks, kui vastutuleval autol üldse tulesid ei põlekas ja võiksid täistuledega sõita, vot siis oleks nähtavus :) Kuigi tema jälle siis eriti ei näeks. Ju sul on siis mingid tumendatud läätsedega silmad, mind igatahes pimestab küll, kui vastutuleval autol liiga palju valgust peal. Aga kui mul tee ees tühi, siis eelistaks ma muidugi paari veduriprozhektorit:)
XC70 D5 2013
OLI: V70 2,5 106kw 1998

Kasutaja avatar
kirsipuu
Foorumi veteran
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Mai 2009, 13:37

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas kirsipuu » 13 Mär 2010, 14:47

Piku kirjutas:Ma ei jäta veel... Ikkagi on ju nii, et mida vähem tulesid põleb vatutuleval autol, seda paremini näed, mis on sinu reas tema ja sinu vahel, tema kõrval ja tema taga... ideaal oleks, kui vastutuleval autol üldse tulesid ei põlekas ja võiksid täistuledega sõita, vot siis oleks nähtavus :) Kuigi tema jälle siis eriti ei näeks. Ju sul on siis mingid tumendatud läätsedega silmad, mind igatahes pimestab küll, kui vastutuleval autol liiga palju valgust peal. Aga kui mul tee ees tühi, siis eelistaks ma muidugi paari veduriprozhektorit:)


Kord talvel äärmiselt kitsal Kesk-Eesti külavaheteel tuli üks auto päris kaua täistuledega lähemale...
Kui mind häirima hakkas vilgutasin korra ning vend reageeris kohe.
Klõps ja kõik tuled maha.
Veidi tekitas ärevust...

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 13 Mär 2010, 15:11

Ideaalne oleks kui autosi poleks ja me jalgratastega düna saatel väriseks tee ääres ei kulu raha ega midagi. Ja ei pimesta kedagi.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Liiwaannus » 13 Mär 2010, 15:41

Ideaalne oleks poole aasta kaupa poolustel elada, vastavalt kummal vage aeg on.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
yugo
Bock on õlu
Postitusi: 551
Liitunud: 30 Mai 2007, 14:02
Asukoht: Tartu

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas yugo » 13 Mär 2010, 23:31

Pole ühelgil isiklikul autol olnud neid udutulesid aga mõne autoga, millel need peal olnud, olen sõitnud. Tavalise pimeda aja puhul, kui on karge talveöö, pole neist midagi kasu. See natuke eredam valgus ei anna mingit võitu. Isegi kui näed seda kitse pool sekundit varem väristad jalga pool sekundit ehk kauemgi enne kui piduripedaalile pihta saad. Kui sõita 90-95km/h siis see eredam ala möödub nõnda kiiresti ja normaalne autojuht ei vahi ainult maanteeääri. Vähemalt mina ei vahi, sest ülevaade peab olema ka eestoimuvas ja ka tagatoimuvast. Äkki pole ma ka normaalne autojuht. Lõpetuseks mõttetera sellelt lingilt
http://www.krimi.ee/2008/05/televaataja ... dutulesid/
Seega tuleb udutulesid kasutada vaid halva nähtavuse korral. Muudel juhtudel on tegemist liiklushuligaanluse või edevusest tingitud tähelepanuvajadusega.

P.S. Vahest tekib tahtmine küll need udutuled mõnel kurikaga sisse peksta, kuigi pole eriti vandalismihuviline. Aga eks see udutule värk ole vaesemehetuuning rohkem.
Crank OÜ
Sõiduautode remont ja hooldus
Rehvitööd
http://www.crank.ee
Ilmatsalu 3B, Tartu


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist