Poliitsia piibel

Meedia volvodest, huvitavad lingid.

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7610
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Liiwaannus » 17 Mär 2010, 21:56

Udutuled pimestavad udusid ja siis sõidavad udud metsa ja tee on udust ja ududest puhas .. vot Allakirjutanud Harju loogiline
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Piku
Kreisi postitaja
Postitusi: 441
Liitunud: 11 Juun 2009, 10:14
Asukoht: Tallinn, kesklinn

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Piku » 17 Mär 2010, 23:07

Minu Volvol hetkel udukaid pole, seega oma juttu 100% kinnitada ei saa, aga oli just nädalake tagasi juhus, kus sain ideaalselt aru, miks neid vaja võiks olla. Nimelt ründas mind südaööl maanteel ränk udu, mille jaoks lähituled olid liiga kõrged (ok, tulesid oleks saanud allapoole vist reguleerida ka, aga siiski) ja ma tundsingi just puudust sellest, et tee otse auto ees oli halvasti valgustatud. Kiirust üle 40 aretada ei saanud, seega oli see paras udutulede ilm. Nii et mina kavatsen küll endale udukad hankida ja kasutust leiavad just neis ilmastikuoludes.
Seega, ma arvan, et udukad just selliseks olukorraks mõeldud ongi ja muud midagi.
XC70 D5 2013
OLI: V70 2,5 106kw 1998

Kasutaja avatar
Volli
Foorumi veteran
Postitusi: 1380
Liitunud: 01 Juun 2007, 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Volli » 17 Mär 2010, 23:35

Piku , mul sama masin mis Sul ja uduka installi küll ei soovita , seda just kulutamise mõttes , väga hästi aitab kui uduseks läheb ja keerad nupust lähid kõige maha ja ongi hea , S70-l udud olemas ja ehvekt neil puudub , pildipealt on muidugi ilusam vaadata autut :thumbsup: .

Udukabossidest üldse rääkides on teemaks siiski ohutus . Olles kõva udukaboss ,kasutades neid koguaeg ehk ebareeglipäraselt ( veel kehvem kui regullimata või üldse keelatud kui tuled) ja vaatamata isegi vastutuleva vilgutamisele pimedas , neid mitte maha võttes , seatakse ju otseselt ohtu ka enda turvalisus .
Vilgutan alati korra kui vastutuleval kaug peale ununend või tuled häirivalt korrast ära ja kõik . Kui midagi ei toimu saab alati kõrvale vaadata ja pimestamist ei toimu , tee peenart või äärejoont jälgides saab oma jutti hoida ja jama mööda saata .
Sellises situatsioonis veel endalgi kaugid peale tõmmata pole mõistlik : 2 pimestatud troppi , lähenemas üksteisele suurel kiirusel , tõenäosus , et midagi ei juhtu ja edukalt möödutakse üksteisest , kahaneb sajaga 8) .

Eriti pimestavad udutuled vastutulevat märja asfaldi korral ja udu puudumisel .
V70 97 , S60 01, S70 98

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3157
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas hypnotiza » 18 Mär 2010, 00:34

Njah, oma autol oli ostes 1 olemas, sellegi sõitsin minema küljest. Töö ja isa autoga sõites kasutan ise siis kui tõesti ainult vaja. Heh, isa mul kah hea mees... tal koguaeg pimedas udukad peal ja naerab kui mina sõidan ja ei taha neid tööle panna et kardan trahvi saada. Ei, lihtsalt ei anna see normaaltingimustes midagi juurde. Tegelt annab ikka küll!!!! Mu õde andis näiteks Eesti Politseivabariigile toetusraha udukatega sõimise eest kuigi tal polnud need udukad vaid päevasõidutuled. Tagumistest udukatest - hiljuti käisin tartus, mingi tropp sõitis oma mitsujunniga 80-nega kolonnis ja tagumised udukad töötasid keset kolonni... jah, just nimelt udukaD! Andsin igatepidi tuledega märku - ennem möödumist ohu kui ka täistuledega vilgutades ja pärast möödumist ohu ja udutulega vilgutades, ikka raibe aru ei saanud.... ja mina polnud teps mitte ainuke kes seda tegi. Sellistel tuleks küll:
a) load ära võtta
b) auto ära võtta
c) panna lülitiks nupp mida peab all hoidma

Parimat liiklusesse ja olgem ikka mõistlikud!

Kasutaja avatar
Volli
Foorumi veteran
Postitusi: 1380
Liitunud: 01 Juun 2007, 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Volli » 18 Mär 2010, 01:22

Kui mind miski kaasliiklejas eriti segab siis hoian pikivahet , tahapoole tavaliselt 8)
V70 97 , S60 01, S70 98

Kasutaja avatar
Piku
Kreisi postitaja
Postitusi: 441
Liitunud: 11 Juun 2009, 10:14
Asukoht: Tallinn, kesklinn

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Piku » 18 Mär 2010, 22:14

Tegelikult võiks udukate teema ära unustada. Tõsisem oht peitub hoopis neis, keda täna esindas üks vanemavõitu Saab, millel olid all nii siledad rehvid, et ma kaldun arvama, et need pole isegi kulunud talvekad, vaid lihtlabased otsakorral suvekummid.
Hirmus!
XC70 D5 2013
OLI: V70 2,5 106kw 1998

Kasutaja avatar
margus84
Foorumlane
Postitusi: 79
Liitunud: 25 Juul 2006, 12:18
Asukoht: Tallinn

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas margus84 » 19 Mär 2010, 12:05

Vabandan märkuse pärast aga moded võiks postitused, mis pealkirja ei puuduta, ära kustutada. Pärast kui tarvis midagi otsida, on ainult mingi "udutule usku juhid" vs vastased.

Aga link väga asjalik, tänud.

Margus
Volvo 945 2,4TIC


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist