Poliitsia piibel

Meedia volvodest, huvitavad lingid.

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7614
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Liiwaannus » 14 Mär 2010, 00:07

Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 meetri
See sealt krimi lingilt siis. Ausalt öeldes tekitab segadust, seni teadsin et hämarus/pimedus ei käi halva nähtavuse alla.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3157
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas hypnotiza » 14 Mär 2010, 00:24

Liiwaannus kirjutas:
Halva nähtavuse all mõistetakse ilmast või muudest nähtustest (udu, vihm, lumesadu, tuisk, hämarus, suits, tolm, vee- ja poripritsmed, vastupäike) tingitud ajutist olukorda, kui vaadeldava objekti nähtavus on taustast eristamatu alla 300 meetri
See sealt krimi lingilt siis. Ausalt öeldes tekitab segadust, seni teadsin et hämarus/pimedus ei käi halva nähtavuse alla.


Hämaras kõige shitem aeg sõitmiseks ju, tuled nagu ei valgusta ja samas korralikult ei näe ka...
Halb nähtavus = LÜHENDATUD vaateväli ilmastikutingimuse tagajärjel, ehk siis a'la valge aeg + tuist, pimedus + udu, blabla

Aga muidu kena teema on tekkinud, Torms ja tema udukad ning kes ja kuidas need tuled tal sisse peksaks :D
Teemasiseselt mainiks ise et (tõlkimatu rõve sõim) need udukad, muud asjad ajavad tigedaks seal "piiblis". Nt justnimelt see “Juhtis valgel ajal mootorsõidukit, millel ei põlenud lähituled ega päevasõidutuled.” ja shtrahv sinna juure 3 küpsist! Satud mingi värskelt tööriided kätte saanud policia otsa kel paha lapsepõlv seljataga ja teeb sul 3K ära nagu naksti kui on tuled kustu jäänud. Endal õnneks päevatulede lülitus automaatne, kuid paar korda juhtunud see et olen mingil põhjusel korraks välja lülitanud tuled yldse ja nii nad jäävadki kuni keegi märku annab kuna harjunud automaatsusega...

Oeh, kella vaadates loodan et käekiri on arusaadav!

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7614
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Liiwaannus » 14 Mär 2010, 00:29

Sama teema, et jätan auto ntks mootorit soendama hommikul hoovi, keeran tuled maha käin korra toas veel ja siis sõitma hakates unustab peale keerata ja enne ei märka kui keegi vilgutab. Samas tuledega tulevate autode vahel ei märka tuledeta masinat. Halva päikse suunaga võib suht kalliks maksma minna.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3157
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas hypnotiza » 14 Mär 2010, 00:41

Dialoogi käigus mainin ka ära, et bulgaarias käies sain alles aru miks valgel ajal siinmaal tuled kohustuslikud. Tahad mööda minna, näed et taamal vastassuunavööndis mingi auto ja krt mittekohe ei saa aru kas läheb või tuleb... ja väga kehvad lood kui peaks tulema ja ise otsustad ka minna...

Kasutaja avatar
volvo245
Doctor
Postitusi: 2232
Liitunud: 18 Juun 2005, 23:11
Asukoht: Tallinn/Nömme
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas volvo245 » 14 Mär 2010, 03:22

""Rear Wheel Drive, the way God intended. If a car is being pulled from the front, doesn't that mean it's being towed?"”

Alexander

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Alexander » 14 Mär 2010, 21:39

P//sse need udutuled, mulle isiklikult kõige rohkem muret teeb §74`12. 3000 tuhhi ja miinus ülevaatus. Fakk!!!

Kasutaja avatar
Volli
Foorumi veteran
Postitusi: 1380
Liitunud: 01 Juun 2007, 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Volli » 14 Mär 2010, 22:13

Need suured nr.-d on maksimum määrad . Politsei peab karistust määrates arvestama kõigi teguritega : kas oli esmane või korduv , teo ohtlikus , süüdlase käitumine jpm. ja nii tavaliselt toimitaksegi .
Kui keegi tunneb , et talle on liiga tehtud saab 15-st päeva jooksul esitada vastulause , kui ikka tulemiga rahul pole siis saab pöörduda kohtu poole ,esimene istumine on tasuta ja tulemus on 100%-i lähedaselt õiglane .
Mul on see kogemus olemas , juhtus vähe pahasti , tegu oli numbriliselt karm , politsei paindumatu aga kohtust tulles sain edasi kimada , seadusekuulekalt nagu tavaliselt . Lõplik otsus oli kõiki osapooli rahuldav .
Tegijal ikka juhtub aga meeldiv kogemus oli , kokkuvõttes , kuigi kalliks läks 8) .
V70 97 , S60 01, S70 98

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Leho » 14 Mär 2010, 23:48

Nende udukate teema juurde tagasi tulles. Min lugesin täna teel Keilast Maardusse kokku 26 udukatega sõitjat keset valget päeva millal ei ole mingit halba nähtavust ega midagi.

Riigikassa oleks punnis kui kõigile neile trahvi tehtaks.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas tnx » 15 Mär 2010, 09:14

jaanmuru kirjutas:kõige rohkem segab see udutulede kasutajat ennast, sest kui võib tunduda, et valgust on rohkem, siis tegelikult tekib lähitulede ette heledam osa, mille tõttu sa kaugemaid objekte ei näe või näed kehvemini.


+1 minu poolt, väga õige selgitus.

Kui mina oma esimese H7/H1 tuledega auto sain (hiljem selgus küll, et tal olidki suht viletsad need tuled), tegin ta ümber nii, et täistuledega koos põleksid lähitulede asemel lisakaugtuled. Põhjus täpselt sama, miks ma kunagi udukaid ei kasuta - lööb lihtsalt ninaesise valgeks ja kui kiirus juhtub olema üle 30 km/h, siis nii kaugele, kuhu tegelikult vaatama peaks, ei paista enam mitte halligi. Udukas valgustab teeserva paarkümmend meetrit ette, lihtne arvutus näitab, et selle maa läbimiseks 90 km/h kiirusel kulub maksimaalselt 1 sekund. See on parasjagu niisugune aeg, et jõuaks lisaks otsasõitmise faktile enam-vähem ka alla jäänud objekti identifitseerida, ei enamat.

Aga tormsile tänu oma seisukohtade avaldamise eest ("mida rohkem tulesid põleb, seda parem") - ma olengi juba ammu nuputanud, miks mõned sõidavad maanteel sisselülitatud salongivalgustusega. Nüüd jälle targem.

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 15 Mär 2010, 14:02

tnx kirjutas:
jaanmuru kirjutas:kõige rohkem segab see udutulede kasutajat ennast, sest kui võib tunduda, et valgust on rohkem, siis tegelikult tekib lähitulede ette heledam osa, mille tõttu sa kaugemaid objekte ei näe või näed kehvemini.


+1 minu poolt, väga õige selgitus.

Kui mina oma esimese H7/H1 tuledega auto sain (hiljem selgus küll, et tal olidki suht viletsad need tuled), tegin ta ümber nii, et täistuledega koos põleksid lähitulede asemel lisakaugtuled. Põhjus täpselt sama, miks ma kunagi udukaid ei kasuta - lööb lihtsalt ninaesise valgeks ja kui kiirus juhtub olema üle 30 km/h, siis nii kaugele, kuhu tegelikult vaatama peaks, ei paista enam mitte halligi. Udukas valgustab teeserva paarkümmend meetrit ette, lihtne arvutus näitab, et selle maa läbimiseks 90 km/h kiirusel kulub maksimaalselt 1 sekund. See on parasjagu niisugune aeg, et jõuaks lisaks otsasõitmise faktile enam-vähem ka alla jäänud objekti identifitseerida, ei enamat.

Aga tormsile tänu oma seisukohtade avaldamise eest ("mida rohkem tulesid põleb, seda parem") - ma olengi juba ammu nuputanud, miks mõned sõidavad maanteel sisselülitatud salongivalgustusega. Nüüd jälle targem.


Jeap.
Viimati muutis torms, 15 Mär 2010, 16:13, muudetud 1 kord kokku.
Poleerin läigestan vahatan

Kasutaja avatar
Volli
Foorumi veteran
Postitusi: 1380
Liitunud: 01 Juun 2007, 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Volli » 15 Mär 2010, 14:47

Aga minuarust , see kes kehtestatud reegleid rikub , tehes seda teadlikult ja sihilikult , on tavaline pätt 8) .
Politsei rida ja õige lõige vastavast paragrahvist peale pole probleemiks .
V70 97 , S60 01, S70 98

Kasutaja avatar
Piku
Kreisi postitaja
Postitusi: 441
Liitunud: 11 Juun 2009, 10:14
Asukoht: Tallinn, kesklinn

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas Piku » 17 Mär 2010, 00:44

+1
XC70 D5 2013
OLI: V70 2,5 106kw 1998

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas ants » 17 Mär 2010, 09:22

+1
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
risto
Foorumi veteran
Postitusi: 785
Liitunud: 06 Okt 2005, 09:12
Asukoht: Keila/Tallinn

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas risto » 17 Mär 2010, 09:53

Sorri aga minul ajab p... täiega keema see mõtetu kiun nende udutulede kohapealt, tõsiselt. Reguleerige need ära (kontrollitakse ka korralisel ülevaatusel) ja kasutage neid siis nii sihtotstarbeliselt kui ka pimedas teeservade valgustamiseks (nagu mina neid kasutan)ja aitab sellest viginast , stiilis näe see tropp seal sõidab udukatega aga minu autol neid pole ja kasutada ka ei saa... Kes valesti kasutab seda trahvigu ment aga viginat ei tahaks rohkem enam ei kuulda ega lugeda... ](*,) [shot] [wink]

Kasutaja avatar
torms
Foorumi veteran
Postitusi: 2305
Liitunud: 22 Juul 2009, 19:40
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: Poliitsia piibel

PostitusPostitas torms » 17 Mär 2010, 10:32

+1
Poleerin läigestan vahatan


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist