Naljakas juhtum XC90nega

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas TheKris79 » 07 Mär 2024, 12:29

Eile sain naiselt sõnumi, et peale tem 2km sõitu tuli autol tagumise ratta juurest mingit imelikku lõhna ja niipalju suutis oletada, et tegu vist piduriga. Kuna väljas oli veel valge ja tal olevat kiire siis otsustas, et kui koju tagasi jõuab hiljem pimedas teeb pildi.
Lisatud pilt mille ta siis tagasijõudes koju tegi annab aimu mis toimus ja teine küsib mu käest veel "kas see peabki nii olema ja kas ma arvan, et midagi on viga" :D
Kuidas teie vastaksite oma kaasale? Ma lihtsalt olin õnnelik, et auto põlema ei läinud ja andsin mõista, et enne kui ma koju pole jõudnud oleks soovitav mitte sellega uusi reise ette võtta.
received_320937354298328.jpeg


Hetkel püüan aru saada kuidas 2km saab ketas nii kuumaks minna, et lausa punasena hõõgub ja kas tõesti mingit häält ei olnud sõites, või siis tunnet, et pidur täitsa kinni. Aga noh ta suudab paagi nii tûhjaks kah sõita, et sisse mahub 5L rohkem kui tehaseandmed paagi suuruseks annavad seega pole vist eriline üllatus :D :D
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

Kasutaja avatar
molymees
Kõva postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 02 Sept 2019, 07:07

Re: Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas molymees » 07 Mär 2024, 12:31

Sellist pilti näeb reeglina WRC rallidel pimedatel etappidel :)
Volvo XC90 - 2011 - ise sõitsin ja nautisin

Kasutaja avatar
marko1975
Kreisi postitaja
Postitusi: 409
Liitunud: 07 Mai 2022, 08:25
Asukoht: aespa

Re: Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas marko1975 » 07 Mär 2024, 13:02

püha müristus.

naljaga pooleks aga sa pole ainuke kellel naisuke xc viimast võtab. mul naisuke suutis paar nädalad tagasi xc nii ära parkida et appi pidi tulema 2 maasturid vintsiga ( 4x4help tegelased vintsidega), et auto kodutäna kraavist kätte saada. sain talt kõne siis et olen kraavis. kuna ma olin CRV-ga siis pole hullu tõmban välja aga sain teada et mu/me teine masin CRV3 ei liigutanud xc grammigi. :) . aga mul oli samuti õnnelik teema, naine pablas jubetalt aga rahunes lõpiks maha. xc oli nii kreenis et juhi ust andis üles lükata :) .

minu vastus oli oma abikassale :) ---- oh neid naisi küll. aegajalt ikka vahel nokin naist , kui ta minu sõdu-stiili nokib, et ma sõidan teed mööda mitte kraavipidi. naine paneb vastu et e-ee-eee see pole naljakas :)
Viimati muutis marko1975, 07 Mär 2024, 13:16, muudetud 1 kord kokku.
Volvo XC90 - 2004
Volvo XC60 - 2011

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4313
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas Iceman » 07 Mär 2024, 13:09

TheKris79 kirjutas:Hetkel püüan aru saada kuidas 2km saab ketas nii kuumaks minna, et lausa punasena hõõgub ja kas tõesti mingit häält ei olnud sõites, või siis tunnet, et pidur täitsa kinni. Aga noh ta suudab paagi nii tûhjaks kah sõita, et sisse mahub 5L rohkem kui tehaseandmed paagi suuruseks annavad seega pole vist eriline üllatus :D :D


Mis seal aru saada. Kui sa 2km ikka korraliku kiirusega sõidad ja pidur on peal, siis ongi sellised punased kettad tulemus. :) . Kui autol natukene jõudu ka on ja nelik ka veel, siis naiskodanikud ei pruugigi midagi märgata :D . 2km võibolla veel mitte, aga pikemalt nii uhades peaks ikka maanteekiirusel vibra ka sisse tulema.

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4028
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas taavi » 07 Mär 2024, 13:44

njah, (tõlkimatu rõve sõim) pidur siis, et kinni ei pea :D Mul ema peugeotil jäi pidur nii kinni, et pidi uue rehvi ja velje ostma, vana riiviti ära :)
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

eikivr
Foorumlane
Postitusi: 21
Liitunud: 11 Juul 2012, 21:26

Re: Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas eikivr » 07 Mär 2024, 15:11

Ära unusta homme lilli naisele viia, muidu solvub veel. Ja siis veel romantiline õhtusöök.

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas TheKris79 » 07 Mär 2024, 16:08

Heh, eks jah lilled peab viima ja suht kindlasti ei tohi seda teemat üles võtta, et kuidas siis niimoodi sest muidu hakatakse veel arvama, et ma oletan, et ta ei tea eriti mehaanilistest asjadest hihii.
Kuna ise reisul ja täpselt ei tea mis seal viga saab olla siis täna hommikul tellisin uued kettad ja supportid ära kuna mitte ei usu, et support normaalselt töötama hakkaks edaspidi. Huvitav on see, et mul ei ole see automaatne käsipiduri funktsioon kunagi aktiveeritud olnud ja ei ole veel siaani näinud et naine seda kasutab seega see nagu ei tohiks vigane olla, et miskit peale jäi. Klotsid said just 2th km tagasi vahetatud ja kõik liikus kenasti seega eks ma nädalalõpus näen mis sellise ilusa hõõglambi sinna tekitas.
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas kloox » 07 Mär 2024, 19:32

Kui elektriline kässar peal oleks olnud,siis lõugaks hoolega salongis ju ja väga vabatahtlikult liikuda ei tohiks.Mu meelest.Ja peale läheb ta suvalisel hetkel,kui seisma jätad.Kui auto arvab,et kalle liiga suur või ma ei tea veel millest see oleneb,mu 80 pani ka vahest igaks juhuks kässari peale,kuigi keski nuppu es näpi.Nii kergelt vast tuld ei tohiks võtta,rinkade peal aetakse suht punaseks tavaliselt need asjad.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
marko1975
Kreisi postitaja
Postitusi: 409
Liitunud: 07 Mai 2022, 08:25
Asukoht: aespa

Re: Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas marko1975 » 07 Mär 2024, 19:57

samas võib ka klotside katted metall osast irduda ( näiteks sisemisekt klotsilt) ja sa ei saagi aru kui see kate vastu ketas seda soojaks/punaseks ajab. a ja seda enam et salongis kässari kasutamise helin ei piuksunud ja teise pole nn kässar laskis ju sõita autol muretult.

mis margi klotsid sa muidu enne ketta punaseks saamist külge topisid.
Volvo XC90 - 2004
Volvo XC60 - 2011

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas TheKris79 » 08 Mär 2024, 02:30

Kõik jupid mida siiani olen paigaldanud on originaalid ehk kui ma ei eksi on need vist Volvo kirjadega Ate jubinad kui nad juhuslikult tarnijat ei ole vahetanud.
Selle kässari osas mõtlen just seda, et kui näiteks automaatika osa töötas ja kontakt annab teada, et on lahutatud aga sisemine hammasratas andis otsad ja ei keeranud maha, et äkki sedasi võis see sisemine klots vastu jääda.
Aga pühapäeval saan asja üle vaadata ja eks siis annan teada mis juhtus. Ainus asi mida uut ei tellinud oligi just see käsipiduri mootor aga muud asjad peaks laupäeval juba kätte saama. Loodan, et see kuumus rattalaagrile midagi ei teinud aga eks siis näeb.
Pole ise kah ennem sellist asja näinud, et tavasõiduga asja nii punaseks saab ajada. Isegi oma S60nega kui 200 pealt saksa kiirteel just 3 nädalat tagasi 0 pidurdasin ja siis bensukasse seisma panin ei saanud kettaid punaseks. Suht kihvt värk hihii ja no selline ralliäss mul naine kah pole et 2km suudaks kiirendada ja pidurdada D5 masinaga niipalju, et ketas hullu paneks (kuigi jah kihutab teine piisavalt).
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: Naljakas juhtum XC90nega

PostitusPostitas TheKris79 » 16 Mär 2024, 20:12

Nii, sai siis asi korda tehtud. Tuli välja järgnev, nimelt oli sisemise klotsi ja ketta vahele ilmunud mingi korralik hunnik rooste tükke mis olid kulutanud ketta täielikult sinna faasi kus silinder enam tagasi ei tõmbunud ja hoidis klotsi vastu ketast suht tugevalt.
Ketas oli ise päris punane vahetades ja kuna tellisin uue suppordi ja kettad siis on nüüdseks asi korras aga üllatuseks oli see, et isegi sellistel masinatel on erineva suurusega tagakettad. Sai siis tellitud kettad mis osutusid suuremaks kui tehasest paigaldatud ja pidi seega veel paar päeva ootama, et õige suurusega asjad kohale saabuks. Igatahes on asi nûüd tãitsa ok ja lisaks panin tãhele, et ka eesmised olid parajalt kulunud ja sai needki välja vahetatud.
Mida tähele panin on see, et millegi pärast on just viimase 2 aastaga just metalli osad julmalt roostetama hakkanud seega vast mingi uus soolalahus on leiutatud mis hullult söövitab kõike. Aga noh ega selle rohehulluse vastu ei saa ja peab leppima olukorraga.
Naine on vãhemalt rahuldatud ja pahane pole mu peale seega õnnelik lõpp asjale hihiiii
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist