Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Tanel313 » 31 Aug 2020, 14:31

fic kirjutas:Olen nõus, kuid liising tegelikult asjasse ei puutu. Kui ostad liisinguta auto, millega remont mingi lolli avarii tõttu läheb ebamõistlikult kalliks (ebamõistliku hinnaga tuled või esiklaas nt), siis riskide maandamiseks ja südamerahu huviks tasub maksta kaskot.


Minu jaoks puutub liising kindlasti asjasse, kuna see on sel juhul nõue liisinguandja poolt. Jutt riskide maandamisest ning südamerahust on inimesele, kes ostab auto, mis talle siiski pigem üle jõu käib. Kindlustuse puhul maksad sa kinni nii riski, kui ka kindlustusfirma kasumi ning riskina läheb kirja Harju keskmine - kasulik, kui oled kas kehva või kehva õnnega juht (sõidetakse sulle tihti parklas külge ning tõmmatakse julmalt leebet), mul ei ole erilist kokkupuudet kummagi probleemiga ning seetõttu on senised kaskomaksed olnud surnud hobuse kinniplekkimine.

Eriti, kuna kaskomakse ning samas hüvitatavad summad ei ole minu jaoks kumbki midagi objektiivset, et (tõlkimatu rõve sõim) maitse jääks suhu igal juhul. Kui su sõiduki täishäving ei ole stsenaarium ,mis sul ööune võtab, on palju mõistlikum see sama raha investeerida. Seda ma kusjuures teengi, südamerahu on täiesti olemas.

Üks Eesti suuremaid transpordifirmasid vähemasti vanasti ostis kõik sadulad sulas välja ning kaskot ei tehtud mitte ühelegi. Autod remonditi ise ja säästetud summa eest osteti igal aastal mitu uut Scaniat sulas välja jällegi. Kindlustusfirmad ei ole heategevuse peal väljas.

Steinhoff
Foorumlane
Postitusi: 45
Liitunud: 08 Veebr 2020, 18:04
Asukoht: Tallinn

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Steinhoff » 31 Aug 2020, 16:25

Nõustun Tanel313-ga.
Viimasel ajal olen ka otsustanud kaskot mitte teha oma autodele, isegi kui vanuseperiood lubaks (ei sõida poe uute liisingu pillidega, samadel põhjustel, mis eelkõneleja viimane lause).
Näiteks viimase 2a jooksul olen kasko raha säästnud 1000+e auto pealt. Autosid on täna 3 hoovis.
Turuhinnaklass 1000-9000e tk. Kui ka kõige odavamaga kehvasti läheb, siis odavam on juba järgmine asemele võtta, mitte remontida. Kalleimaga on tõenäoliselt ka remont majanduslikult otstarbekam.
Oma staazi ajal pole ühtegi mahakandmisele sõitnud ning kõksudki on olnud 90% teiste juhtide süü, kus lahendab asju liikluskindlustus.
Pigem kulgen vanema autoga, hoian remondiraha lauasahtlis, kui et maandan pingeid kõike kindlustades/liisides ja selle tõttu aastas 1/3 ajast tööd rassides.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas ants » 31 Aug 2020, 18:14

+1
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
fic
Foorumi veteran
Postitusi: 1039
Liitunud: 04 Juul 2010, 23:47
Asukoht: Põltsamaa

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas fic » 01 Sept 2020, 09:01

Täitsa õiged mõtted. Olen ise ka terve elu ringiga mööda käinud igasugu liisingutest, laenudest ja järelmaksudest. Loodetavasti sai teema-algataja häid mõtteid.
855 T-5R x XC90 '12

Kasutaja avatar
totu
Kõva postitaja
Postitusi: 296
Liitunud: 19 Juun 2005, 10:01
Asukoht: Harjumaa

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas totu » 01 Sept 2020, 09:03

Nii on. Asi algab sellest, et sõita tuleb sellega, mida jõuad osta. Täna ei ole täiesti sõitva auto soetamine, isegi miinimumpalga eest, keeruline. Aga mida siis naabrid küll mõtlevad ja see on kaasajal ju nii oluline.
Ärge põdege!

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Iceman » 01 Sept 2020, 09:13

totu kirjutas:Nii on. Asi algab sellest, et sõita tuleb sellega, mida jõuad osta. Täna ei ole täiesti sõitva auto soetamine, isegi miinimumpalga eest, keeruline. Aga mida siis naabrid küll mõtlevad ja see on kaasajal ju nii oluline.


See, mida naabrid mõtlevad, on eriti võimendunud meil siin nõuka aja tõttu kui oli pidev defka kõik. Vanematelt lastele edasi kantud ja jumalasõna nüüd on, " et sina pead alati viimase malli asjades kinni olema, et sina ka hea inime oleks".

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Tanel313 » 01 Sept 2020, 21:38

fic kirjutas:Täitsa õiged mõtted. Olen ise ka terve elu ringiga mööda käinud igasugu liisingutest, laenudest ja järelmaksudest. Loodetavasti sai teema-algataja häid mõtteid.


Kramplikult kogu krediidisüsteemist eemal hoidmine ei ole ka kasulik, tuleb lihtsalt mõistlikult otsuseid vastu võtta ja valida. Alati on mõistlik võtta laenu, kui finantseeritav ese kas teenib sulle raha või hoiab raha kokku enam, kui on krediidi enda kulukus. Minu elu kalleim liising oli kolm ja pool aastat €1700 kuus, kuid kuna tegemist oli tuttuue Scaniaga, mis mulle leiva heldelt lauale tõi kogu eelmise masu vältel ning poissmehena ei olnud mul ühtegi ülalpeetavat nagunii, oli tegu vägagi ratsionaalse otsusega.

Samuti ei oska heaks kiita "ehitame või ostame maja ilma laenuta, võtku aega mis ta võtab" - mentaliteeti. Minu eluasemelaen on alla 20% pere sissetulekutest, pigem 15% või nii. Kui tuleb aeg, mil mul ei ole seda laenumakse raha kuskilt võtta, on laenumakseks raha mitte omamine väga väike probleem, kõik muu on ilmselt palju rohkem p-s. Tänu laenule elame oma perega ammu uues majas ning elame nagu inimesed - käime puhkamas kui soovime, käime väljas söömas kui soovime ning poes ei pea veeringuid lugema. Loomulikult ka investeerime igakuiselt. Kontrastiks siis peredele, kus laste jalatsid otsakorral ja puhkamas käidi viimati krooniajal, kuna "saame maja valmis, küll siis puhkame". Ja pahatihti minnakse maja valmis saades lahku, kuna ühine eesmärk, mille nimel rabati, on valmis ja vahepeal unustati üksteise olemasolu täiesti ära.

Järelmakse võtan meeleldi, kui intress on 0% ning samuti pole tootel hinda tõstetud, et selle arvelt teenida. Aasta tagasi käisin KSAs silmaopil, kas 2400 sulas, mis mul loomulikult oli, või LHV järelmaksuga, aastaks, 0%. Loomulikult võtan selle järelmaksu ja lükkan selle sulli kas kasvukontole, Omarahasse, kuhuiganes. Läppar ja naise telefon Teliast samuti 0% intressiga, logish.

Eelmine kuu võtsin isegi 15% intressiga tarbimislaenu, kuna ostsin omale korraliku Transporteri, mis samas uut mootorit vajab. Oma raha eest ostsin auto, laenuraha eest tehaseuue mootori ning nipet-näpet veel, oktoobris hakkab Transporter mulle juba korralikult sisse tooma, kuna tööandja mulle selle kasutamise eest soliidset kompensatsiooni maksab. Kevadeks on laen makstud ja samas ei pea investeeringute kallale minema (kuigi arvatavasti kasulikum oleks fonde maha müüa, aga emotsionaalselt raskem :D )

Steinhoff
Foorumlane
Postitusi: 45
Liitunud: 08 Veebr 2020, 18:04
Asukoht: Tallinn

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Steinhoff » 03 Sept 2020, 20:47

Siin on suur vahe laenul ja laenul.
Enamus laenavad sellepärast, kuna omal sulli taskus pole, aga palk kannatab koormata. Ning sellise ikke tõttu ei hakka ka vaba raha tekkima. Suletud ring. Seda näeme nende liising autode puhul tipptunni ajal foori all. Aastaringi on lamell all, see ka viimasel piirile sõidetud.

Teine variant on nii nagu kirjutasid. Investeering.
Kui toode/teenus toob raha sisse, aga kohest väljaostu ei võimalda, siis on mõtekam laen/liising. Lühiajaliselt siis.
Rekka on siiski töömasin ja investeering.

Kolmas variant on nr 2-ga paralleelne. 0% intressiga pakutakse meile väga vähe tooteid, aga siis on odavam võõra raha kasutada, kui oma jagu välja käia.

Näide: oli võimalik osta poole turuhinnaga täiesti korras auto, 6000e. Omal polnud pm üldse seda raha. Küsisin tuttavalt laenu, 10% intresse. 3 nädala pärast müüsin auto edasi 10000-ga. Puhas kasum 3500. Mina õnnelik, tuttav õnnelik.

Maja ehitamise osas: ehitan ikka veel. 75% on valmis. Oma raha eest teen. Kogun ja teen. 3a olen teinud. Mis sest et enamus palgast läheb ehitamisse. 30a kodulaenu puhul olen ikkagi võitja. Pole intresse, pole kellelegi võlgu , magan rahus.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Liiwaannus » 03 Sept 2020, 21:21

Nu selle viimase osas ütleks, et miks peaks laenates kasutama summat, mida 30a maksad kui niisama koguks 4a? Selles kohas on küsimus, et.kui ise teed, kas piiravaks on rohkem raha või vaba aeg, mis töögraafiku määrab. Kui raha, siis vb oleks mõtekam võtta sama summa peale.laen, maksta seda 5a aga kahe aastaga saada ehitamine kaelast ära. Kui vaba aeg piirab, mitte raha, siis laen ei aita. Kolmas aspekt on veel, et kas ehitatakse nullist või tuunitakse vana... Viimasel juhul võib tegu olla investeeringuga, mis aitab küttekulusid säästa.

Kasko teema juurde naastes sain just oma kasko pakkumise ja see oma 3-4 kui mitte rohkem korda soodsam võrreldes kuumaksu auto hinnaga. Seega jään esmase hinnangu juurde, et see 240 on kirves.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Tanel313 » 03 Sept 2020, 21:57

Steinhoff kirjutas:Maja ehitamise osas: ehitan ikka veel. 75% on valmis. Oma raha eest teen. Kogun ja teen. 3a olen teinud. Mis sest et enamus palgast läheb ehitamisse. 30a kodulaenu puhul olen ikkagi võitja. Pole intresse, pole kellelegi võlgu , magan rahus.


Minu 30a laenu tagasimaksed on kokkuvõttes kaks kolmandikku põhiosa, kolmandik intressi. Raha kaotab väärtust nagunii ning seda rahus magamise juttu räägivad enamuses inimesed, kellel pole eriti lootust laenu saada, sry. Kui kunagi virelemise eest riiklikke autasusid jagama hakatakse, eks tuleb mõtteviisi muuta :lol:

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Tanel313 » 03 Sept 2020, 22:01

Liiwaannus kirjutas:. Kolmas aspekt on veel, et kas ehitatakse nullist või tuunitakse vana... Viimasel juhul võib tegu olla investeeringuga, mis aitab küttekulusid säästa.


Vana maja ümberehitamine tänapäevaseks eluasemeks on üks lollimaid otsuseid, mida oma rahakoti peal välja elada. Ok, mingi vill seina ja uued aknad, aga tegelikult on siis juba vaja sundventi jne jne. Enamus 30-40a vanu maju meil siin oleks pigem mõistlikum läbi desintegraatori lasta, kui midagi "tuunida".

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Liiwaannus » 03 Sept 2020, 22:35

Tanel313 kirjutas:
Liiwaannus kirjutas:. Kolmas aspekt on veel, et kas ehitatakse nullist või tuunitakse vana... Viimasel juhul võib tegu olla investeeringuga, mis aitab küttekulusid säästa.


Vana maja ümberehitamine tänapäevaseks eluasemeks on üks lollimaid otsuseid, mida oma rahakoti peal välja elada. Ok, mingi vill seina ja uued aknad, aga tegelikult on siis juba vaja sundventi jne jne. Enamus 30-40a vanu maju meil siin oleks pigem mõistlikum läbi desintegraatori lasta, kui midagi "tuunida".

Desintegraator eeldab ca 200-300k investeeringut. Laenu mõttes tähendab see, et mingi 50-60 peaks tagataskus olema ja pärast vabalt igakuiselt suutma 1k ära anda. Ei usu, et see vabariigi rahvastikust enamiku majanduslikku olukorda peegeldab.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Steinhoff
Foorumlane
Postitusi: 45
Liitunud: 08 Veebr 2020, 18:04
Asukoht: Tallinn

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Steinhoff » 04 Sept 2020, 19:07

Tanel313 kirjutas:Minu 30a laenu tagasimaksed on kokkuvõttes kaks kolmandikku põhiosa, kolmandik intressi. Raha kaotab väärtust nagunii ning seda rahus magamise juttu räägivad enamuses inimesed, kellel pole eriti lootust laenu saada, sry. Kui kunagi virelemise eest riiklikke autasusid jagama hakatakse, eks tuleb mõtteviisi muuta :lol:


Jätkuvalt jään arvamusele, et aastas 4 kuud tööl käia ja intresse kellelegi kinni tampida olgu teistele.
See rusikaga rinnale tagumine ja öelda et on "minu", ei ole enne nii, kui viimane orjamakse pangale tehtud.
Miks ma ei ostnud valmis küprokist tehtud sundvendiga 0-energia 5a pärast hallitavat maja (soome näidetel)?
Täpselt sinna need tänapäevased ökojura majad suunduvadki. Sellepärast, et see summa, mida pank tahtis sissemaksuks, selle eest sai juba elatava maja, mis vajas küll korrigeerimist, kuid kaovad ära igasugused muud ebareaalselt kõrged lisatasud. Sissetulek võimaldaks osta igasuguseid toredaid eluasemeid, autosid, mootorrattaid, paate jne. Kahjuks või õnneks ei propageeri liigset raiskamist. Pigem elan 5a nii nagu praegu ja ülejäänud raha mis kõrvale läheb, saab mujale investeerida ja ülejäänud elu mitte töötada.
Kõigega nagunii sõita ei jõua ning seisev tehnika on jälle kulu.

Kui iga aastane rahaväärtuse langemine tasakaalustatakse automaatse palgalisamisega, anna mulle ka teada.

See arutelu jääb aegade lõpuni kestma, kuna on neid kes eelistavad uhiuusi tooteid ja neid, kes ei aja uue asja lõhna taga.

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Tanel313 » 04 Sept 2020, 21:28

See absurdsete näidete (kolmandik sissetulekust intressidele, hallitavad majad, mootorrattad ja paadid) pillamine näitab pigem seda, et sa kõigepealt üritad oma "õilsat eesmärki" endale maha müüa, seejärel alles teistele :roll:

Minu maja on kivist, ei vaja energiamärgist ning ehitatud pangalaenuga. Võrdsustada pangalaen pillava tarbimisega ei olegi kergeltöeldes midagi muud, kui hapud viinamarjad, see maja, mille viie aastaga muu elamise kõrvalt püsti paneb, ei ole koht, kuhu sõpru külla kutsuda. Ja ma olen neid urkaid piisavalt näinud, mida vaarisa perestroikaajal alustas ja nüüd on ainult nipet-näpet puudu. Kas valmidusest või buldooserist, on iseküsimus.

Meie peres on autode vanuseks 9 ja 15 aastat. Talvine elektriarve ei ole kunagi üle €150 läinud - 220 ruutu, kaks täiskasvanut, kolm last, pidevalt huugavad pesu- ning nõudepesumasinad ning kütteks maasoojuspump. Ilma pangalaenuta elaksime siiani minu ema majas, kus pidi päevas kolm korda keskküttekatlale kõva tule alla tegema, et mingitki sooja sees hoida. Ja Eesti tulevikule mõeldes ei oleks kindlasti kolmandat last hankinud.

Jah, mul tõstetakse palka iga-aastaselt, 2020 läbirääkimised alles lõppesid, tõus jäi tänu kriisile alla protsendi. Isegi ilma selleta tegelen pidevalt oma kvalifikatsiooni tõstmisega, abikaasa jätkab peatselt kooliteed ning sellest tulenevalt palk ainult tõuseb jne jne. Kui keegi arvab, et tema palk jääb samale tasemele kogu tema aktiivse tööelu jooksul, siis see ilmselt nii ongi ja on ka mõneti õigustatud kartus, et odavaim laen pankade poolt pakutavatest ei ole sulle.

Steinhoff
Foorumlane
Postitusi: 45
Liitunud: 08 Veebr 2020, 18:04
Asukoht: Tallinn

Re: Kasko, liiklus+ ja teised kindlustuskaitsed

PostitusPostitas Steinhoff » 04 Sept 2020, 23:11

Ma üritasin lihtsalt öelda, et on võimalik ka igasugu laenude, liisinguteta ja kolmandate osapoolte lepinguteta elada, samamoodi reisida, süüa seda mille järgi isu ja sõita selle masinaga millega tahaksid.

Ma ei pea kõike kohe täna saama. Kui selle eesmärgi täitmine võtab gramm kauem aega, seda magusam on selle maitse.
Ise maja ehitamise juures on veel üks suur pluss, millest enamik tänasest helvestest midagi ei tea. Nii nagu minu isa ja onud õpetasid ehitama, autosid ja tehnikat tundma, nii saan mina seda oma poistele praegu edasi anda.

Töö juures on alatasa näha, kuidas helbed tulevad, õhku täis, nemad oskavad ja teevad. Reaalsus on see, et järgmine päev ei tulda, kuna youtubes paistis see ägedam ja kergem töö. Liiga palju füüsilist, kas kuidagi kiiremini ei saa jne.
Võib-olla on see põlvkondade ja kindlasti ka regiooni vahe, kus kasvati.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist