Halogeenide asemele ledid?

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas toinoo » 11 Aug 2020, 19:15

Tere! Mind vaevab reaalne uudishimu ja...kas on võimalik 05 a mudelil d V70 05 a , halogeenid vahetada esituled ledide /ja ka muud tuled/ vastu ehk "asendada". Mõelge: voolu kokkuhoid, ja aku "tugevus" jne. Mina teeks teoks----kui keegi õpetaks!!!
Lugupidamisega T.

Kasutaja avatar
Igor
Volvo Club liige
Postitusi: 873
Liitunud: 19 Juun 2005, 09:58
Asukoht: Lõuna-Harjumaa

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas Igor » 11 Aug 2020, 19:51

Viskad halogeenid minema, paned asemele ledid ja kogu lugu. Ülejäänud tõe teevad ametnikud ja kaasliiklejad selgeks.
Вольво c cемëрки начинается!

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas ants » 11 Aug 2020, 20:02

Igor kirjutas:Viskad halogeenid minema, paned asemele ledid ja kogu lugu. Ülejäänud tõe teevad ametnikud ja kaasliiklejad selgeks.


:D :D :D
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas Iceman » 11 Aug 2020, 20:47

ants kirjutas:
Igor kirjutas:Viskad halogeenid minema, paned asemele ledid ja kogu lugu. Ülejäänud tõe teevad ametnikud ja kaasliiklejad selgeks.


:D :D :D


:lol: :lol: :lol:

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas toinoo » 12 Aug 2020, 20:37

Tere! Tänud vastanuile! Tundub, et vastanute hulgas pole ei kaasliiklejaid ega ka vajalikke/sobilikke ametimehi ja ma ise olen ka nö paras "porgand" aga ikkagi... .Kas siis tõesti on LED-id võimalus vaid siis kui omandan selle ajastu/tehnoloogiaga suksu ehk mis/millist mõju-tagajärgi võiks tuua LED-i kasutuselevõtt vanemal suksul. Selge on see, et vanema modifiktsiooni süsteem/tehno on ikkagi erinev ja kas nö ümbertegemine ennast ka kuidagi õigustab, muidugi... kui midagi muud teha pole.
Tänud!
Lugupidamisega T.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas Liiwaannus » 12 Aug 2020, 20:46

Legaalselt ei ole majanduslikult mõtekas, kuna keegi seda ei paku, peaksid tellima custom tuled ja e sertifitseeringu kinni maksma. Tõenäoliselt on odavam osta uus led tuledega auto. Kui legaalsusest savi, siis ostad lambid ja paned pesadesse. Võib juhtuda, et saad trahvi, võib jujtuda, et häirid kaasliiklejaid vale valgusvihu kujuga ja ilmselt ülevaatuselt läbi ei saa.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas toinoo » 12 Aug 2020, 21:00

Tere! Tänan! Sellist vastust ma aksepteerin !!!
Lugupidamisega T.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas Iceman » 13 Aug 2020, 14:57

toinoo kirjutas:Tere! Tänan! Sellist vastust ma aksepteerin !!!
Lugupidamisega T.


Selle sama vastuse ütles sulle Igor juba esimese vastusena ka :D .

Hambakari
Kõva postitaja
Postitusi: 135
Liitunud: 31 Jaan 2017, 19:53

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas Hambakari » 13 Aug 2020, 15:25

Kurjam küll, mõtlesin kunagi, et keegi teeb selle kasutaja alt pulli, aga tundub, et Toinoo on täitsa reaalne isik :)
Aga jah, keegi ei keela sul oma suksu tuledesse/ valgusallikatesse siirdada mitteajastukohaseid/ keelatud valgusvihke eeldusel...suksu seisab maja ees ehk ei liigu/ sõida. Võimalik, et lööb aku kapoti all kokkuhoitud/säästetud voolust punni...tugevuselt tähelepanuväärne asi 05 a suksul...iseasi, kui muud teha pole.
Viimati muutis Hambakari, 13 Aug 2020, 21:22, muudetud 1 kord kokku.
Volvo XC90 2.5T 2005
When you have a hammer, everything is a nail.
When you have a welder, everything is whatever you want it to be.

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4027
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas taavi » 13 Aug 2020, 16:51

pane ledid sisse, keera need maha ja jummalast pohh :D ülevaatluse ajaks krutid tavalised pirnid asemele ja sõida.

mis on mure led pirni ja halogeenpirni vahel, on see, et LED "filament" on tugevalt üle 1mm kõige peenem, tavaline filament, ehk hõõgniit on alla 1mm. Reflektorid koguvad ka valguse alla 1mm alalt, ehk siis LED puhul kõik mis läheb üle selle ala, rändab suvalises suunas minema, enamasti siis teepinna lisavalguseks (paha silmadele, sest siis sa ei näe kaugele) ja samal ajal ka ülespoole, ehk siis ei näe vastutulija muud, kui ledisid. Saab muidugi mängida pirnipaigutusega, aga suure tõenäosusega ei saa seda perfektselt paika. aga proovi ja katseta, need led pirinid ei maksa enam midagi. Ise katsetasin, olid kõvasti paremad, aga paikasaamine oli paras ooper, et saada ilusti fookusesse ja lõpuks ei saanud ikka korralikult fookusesse ja panin tavalised pirnid tagasi. Mina muidugi mingit milliliitrit kütusekulu taga ei ajand sellega, tahtsin paremat nähtavust saada, aga kaasliiklejad märkasid ka seda paremat valgust :D
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
Igor
Volvo Club liige
Postitusi: 873
Liitunud: 19 Juun 2005, 09:58
Asukoht: Lõuna-Harjumaa

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas Igor » 13 Aug 2020, 17:10

viewtopic.php?f=3&t=44623&hilit=Tuledeteema
Peaks vist teemad ühendama, siis kogu klassika ühtede kaante vahel...
Вольво c cемëрки начинается!

M.L
Foorumlane
Postitusi: 70
Liitunud: 18 Okt 2018, 11:00

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas M.L » 15 Aug 2020, 15:02

Ise LED-i katsetanud kahe vanema Volvo peal.

Volvo S70 1998a- andis kõvasti parema valguse ning eemalt vastu vaadates ei pimestanud silmi.
Volvo S60 2005a facelift- Ei olnud halogeenist nii palju parem kui oleks oodanud ning pigem jääks antud auto puhul halogeeni peale.

Steinhoff
Foorumlane
Postitusi: 45
Liitunud: 08 Veebr 2020, 18:04
Asukoht: Tallinn

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas Steinhoff » 31 Aug 2020, 12:45

Kui tahad ikkagi tulesid paremaks saada, siis juba Xenonid sisse.
Pole veel Lede näinud, mis päriselt paremaks teevad, proovinud nii odavaid hiinakaid, meie poodide "kvaliteetseid", kui ka brändi nimega ntx Philips. Paneme erinevaid versioone klientide autodele ning tee mis tahad, ikka tullakse tagasi, kuna ei näita vastavalt oodatule.

Valgusvihust on juba ülevalpool juttu. Sellepärast neid Led tulesid ka normaalselt näitama ei saa.
Mingit rahalist kokkuhoidu on laus jaburus taga ajada, veel enam generaatori tööd. Isegi ilma arvutamata on see sääst olematu. Led ja Xenon maksab omajagu, et neid sente otsida.

tallaploomi
Foorumi veteran
Postitusi: 528
Liitunud: 27 Juul 2011, 23:27
Asukoht: Haapsalu

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas tallaploomi » 31 Aug 2020, 22:45

Ma olen P3 kere esituledega väga rahul bixenon,aga olen kasutanud esitulede kaugtulelaternates H7 halogeenide asemel juba üle aasta neid Led-e https://www.aliexpress.com/item/3297837 ... OK14F&mp=1
Ennem kasutasin kõige kangemaid Philipsi H7 halogeene,aga ledid valgustavad ikka kõvasti rohkem ja kui kauged peale panen siis on ikka korralikult valge.
Kui halogeen lähituledes kasutada siis võibolla tõesti siravad liiga hullult ja hakkavad teisi pimestama,aga äkki polegi nii hull,ennem teada ei saa kui järgi proovid.
Valgustavad 360 kraadi mitte nii nagu need üldlevinud ledid,millel ledid ainult ühe külje peal.

Soovitan võtta 5500K 6500K võib juba liiga sinakas olla,aga maitse asi,mulle sinised tuled ei meeldi.
H,s80-2007-d5-136kw

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: Halogeenide asemele ledid?

PostitusPostitas j0hanne5 » 01 Sept 2020, 09:56

Need siis valgustavad sama kaugele kui halogeen? Mul kunagi olid ledid kaugtuledes p3 kerega, aga peale selle et ninaesine valge oli ja kaugusesse midagi ei näinud, siis kaugtuledena olid nad pigem sobimatud (mitte sama mudel mida linkisid).


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist