Pensionäride auto

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
rotsa
Kreisi postitaja
Postitusi: 496
Liitunud: 06 Nov 2005, 12:58
Asukoht: Tallinn-Nõmme

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas rotsa » 11 Mär 2020, 15:32

Pean Iceman'iga nõustuma, sest kõige kauem olen istunud Volvo roolis. Aegade algusest olen istunud sapaka, Moskvitši, Volga roolis. Siis tuli erinevaid lääne autosid. Sakslastest olen küll ainult Opel'iga sõitnud ja korra ka Porsche juhi istmel istunud. Omaette elamuse jättis Rolls-Royce roolis istuda. Volvoga tunnen end mugavalt + teadmine, et maailma turvalisemaks autoks valitud korduvalt.
Need on sõiduautod. Volvo bussidega olen ka väga kaua sõitnud. Alustasin kunagi valge Ikarusega ja sealt edasi olen ka erinevate bussida roolis olnud.
Head teed kõigile !
per aspera ad astra

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Iceman » 11 Mär 2020, 15:36

Kaks aastat elasin püsivalt Stockholmis. Selle aja jooksul kõik n.ö põlised valged rootslased küsisid minult sellises "iuuu" stiilis, et mille kuradi pärast ma Volvoga sõidan. Et Volvo on ju maakate auto, millega kuskil põhja pool ja mujal riigis farmerid sõidavad. Õiged mehed pidid ikka Saksa kraamiga ringi sõitma. Ühe arvates oli mingi kolksvaageni tiguan ka õigem auto, kui näiteks s80 v8 :). Aga eks see pealinna kant ongi sealmail ka sama nina püsti, nagu meil Tallinn. Aga peab tunnistama, et Djurholmi piirkonnas(kus jõukamad elavad), siis seal naljalt ei leidnud ühtegi Rootsi autot. Sama tema oli kõigi kinnisvara arendajate ja ehitusettevõtjatega, kellelga koostööd tegime. Margid MB,VW,OOOO, BMW.

rotsa kirjutas:Sakslastest olen küll ainult Opel'iga sõitnud...


See on küll hirmus lugu :D :D. Mul kunagi 2001 aastast kuni 2003 lõpuni oli ka üks Oplää. Õemehelt ostsin ära 98 aasta astra caravan spordi. Elu suurim viga :D . Siiani üritan seda unustada. 3 aastat vana masin, ls 160k (uuena õemehe poolt Saksast ostetud). 2 aastaga jooksul ei olnud ühtegi kuud, kui Oplää ei veetnud mõnda päeva servises. Ma arvan, et sinna läks rahaliselt mingi sama palju, nagu see 3a vana oplääd väärt oli. Minust jäi ta ühele Volvo s60 mehe abikaasale laste vedamise autoks (tunnen kaasa). Oplää on ikka nii ropp sõna, et seda ei tohiks ristiinimene suhugi võtta. :wink:

Edit 2: Miks Opelimehed hommikuti üksteist ei tervita? Sest lõuna ajal saavad servises kokku. See oli reaalselt ka argipäev :) Oplääga.

princeAndrew
Kõva postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 18 Jaan 2008, 10:59
Asukoht: Pärnu

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas princeAndrew » 11 Mär 2020, 16:33

Mulle on mõned aastad tagasi rootslane kinnitanud ,et Volvo omaniku vaadatakse Rootsis kui inimest kes hoolib oma perest,lastest,koerast jne ,samalajal kui mersu ja bemmimehed need on sellised oma autoga uhkeldajad ja muidu eputised.Ja lõppu lisas ta ,et nii MB`l kui Volvol on 4 ratast ja rool ja mootor aga mõni uhkem Volvo võib rohkemgi maksta kui MB

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Liiwaannus » 11 Mär 2020, 16:45

Audi ja MB kallimaks.ja luksulikumaks olemisest saan veel aru, VW jääb oma materjalide.jms poolest kindlalt volvost teisele poole. Arvamus kujundatud vaadates oma vardti 10a vanuse kespärase varustusega auto sisu ja vaadates uusi VW masinaid, mis sisse istudes maitsevad plastilisemalt.

Ise hetkel ei näe põhjust, miks peaks marki vahetama, samas ei välista, et mõte auto vahetamise ajaks muutuda ei võiks. Lõpuks panevad võimalused, vajadused ja soovid asja paika, kui see aeg kord käes on.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas ants » 11 Mär 2020, 20:48

Eks see VW läks nende Euro nõuetega pahuksisse, sellepärast lõpetati ka WRC-s
osalemine. Trahvid läksid nii suureks, et ei jõutud tiimi ülal pidada.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1593
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Hunt » 11 Mär 2020, 22:09

Iceman kirjutas:Miksi Jumala loi Mersun lisäksi muita autoja? Koska pitähän persaukistenkin jollain ajaa...
Maakeeli siis, et miks Jumal Mersu lõi? Sest vaesed peavad ju ka millegagi sõitma. Selliseid näiteid jätkub kõigile autodele :)

Miks soomlased armastavad Volvot?
Sest rooli peal on spikker "vasemalle" tai "oikealle".
Iceman kirjutas:Minu küsimus pigem on, kas Sa ise oled peale oma seitsme Volvo ka mõnd sellist autot istumise all omanud, mille üle nalja viskad :) ? Tavaliselt selliseid seitmente tehakse siis, kui ise oled terve elu ainult ühte marki tarbinud.

Pisikest viisi "petrolhead" olen kogu aeg olnud ja kui on võimalik miski rooli istuda, siis ma sinna ka istun.
Nii et vastus küsimusele - jah.

Iceman kirjutas: Reeglina vajadus tekib siis, kui tekivad võimalused. Tekitame sellise kena olukorra. Kui jätta kõrvale kõik Su igapäevased kohustused jnejne. Ning Sul on vaba raha about 30,40, 50...fakit 150k ütleme. Ja seda, et lihtsalt osta auto, mis sulle tõeliselt päriselt meeldib - seda ilma süümepiinadeta (naine ausõna kurjaks ei saa :D ja sinu elujärg sellest sitemaks ei lähe mitte kuidagi). Siis ma sügavalt kahtlen, et sa endiselt ihaleksid Volvot.
Prove me wrong...

Kui ma võidaks järgmise eurojackpoti, mis iganes miljonid seal oleks, siis ma ostaks kindlasti mitu autot. Kaks neist oleks tutikad Volvod, et välja vahetada olemasolevad. Tõenäoliselt V90 XC.
Edasi, ma võin täpselt ütelda, mis hing ihaldab. HMMWV , sest et see on mulle eluaeg meeldinud ja soojal maal teenis see meid täitsa ausalt.
Ning tõenäoliselt siis üks selline, meelelahutuslikum auto. Tõenäoliselt Porche.

On nagu on.

edit: Unustasin ühe masina mainimata, mis selle jackpoti rahade eest tuleks. Tõenäoliselt kas mõni Setra või Scanni irizar või Volvo 9700, ehitaks ringi matkasuvilaks ja chilliks perega puhkuseid sellega. :)



edit 2 :
Iceman kirjutas:Kaks aastat elasin püsivalt Stockholmis. Selle aja jooksul kõik n.ö põlised valged rootslased küsisid minult sellises "iuuu" stiilis, et mille kuradi pärast ma Volvoga sõidan. Et Volvo on ju maakate auto, millega kuskil põhja pool ja mujal riigis farmerid sõidavad. Õiged mehed pidid ikka Saksa kraamiga ringi sõitma. Ühe arvates oli mingi kolksvaageni tiguan ka õigem auto, kui näiteks s80 v8 :). Aga eks see pealinna kant ongi sealmail ka sama nina püsti, nagu meil Tallinn. Aga peab tunnistama, et Djurholmi piirkonnas(kus jõukamad elavad), siis seal naljalt ei leidnud ühtegi Rootsi autot. Sama tema oli kõigi kinnisvara arendajate ja ehitusettevõtjatega, kellelga koostööd tegime. Margid MB,VW,OOOO, BMW.


Sai ka paar kuud Rootsis oldud tööga seoses (kaitsevägi siis). Kohalikega suheldes, ei vaadanud keegi küll halvasti, et ma Volvo oma sõiduriistaks valinud olen. Sõjaväelaste seas oli seal pigem au sees usa muskel või ise tuunitud mis iganes, peaasi, et ise tuunitud.
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Oldschool79 » 12 Mär 2020, 00:54

Minu jaoks on Volvo poissmehe auto :-)

Kuigi auto tahab vahel tähelepanu, ei taha mõeldagi, et peaks järgmisel korral teist marki auto vaatama.
Minu jaoks on Volvo lihtsalt töökindel, kuna auto pole mind veel kordagi alt vedanud. On vanake jah, aga teele pole jätnud. Siiani iga ilmaga käima läinud. Hoolduskulud minimaalsed- Talvepaketi mugavused- istmesoojendused esiistmetel, klaasisoojendus, elektrilised peeglid. Ainult tulekojamehed ei tööta. Seest ei ole auto midagi erilist, aga sõita on hea.
Ja istuda on mõnus. Mu ühel tuttaval oli VAG Passat. Sellel istu nagu taburetil. Istumine kõva, jäik. Sellega võrreldes on Volvo väga mugav. Kuigi S40 on tagaistujale kitsas, siis muidu on OK. Kütusekulu poolest natukeb janusem. ca 9 liitrit sajale keskmiselt. Aga mootor pole eriti investeeringuid vajanud. Pigem alusveermik. Järgmise auto ostan kindlasti jälle Volvo, ainult et ma ei tea millise.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas j0hanne5 » 12 Mär 2020, 08:09

Meil perekonnas hetkel käsil ämmale uue auto valimine ja on proovitud senimaani RAV4 hybriidi, qashqaid, corollat (vähe ruumi minu 194cm juures, äärmiselt lärmakas variaatorkast (mida nagunii laidetakse), crv hybriidi ja selleks nädalavahetuseks on plaanis kia xceed.
Kuna hinnaklass on suhteliselt sama, nagu paar aastat vanal xc60l, siis on plaanis minna ka neid euest autosse vaatama, kuigi ämma kindel soov on tutikas auto.
Seniproovitutest pole ükski päris seda õige tunnet tekitanud, qashqai koliseb aukude peal, crv lärmab jubedalt kickdowniga, samas sõita oli mugav ja ruumi oli palju. RAV-i puhul ei meeldi disain, aga sõita oli hea ja kardetud salongimüra ei olnud neist ühelgi jaapanlasel. Eks nädalavahetus näitab, mis mulje xceed jätab.
Äi oleks juba tallinnast mõne 2016-2017 xc60 ära toonud, selle raha eest saab suhteliselt maksimumlisadega ja 50-60k sõitnud auto isegi, talle volvod meeldivad - ilmselt suuresti minu mõjutusel.
Ise olen omanud volvot ca 5 aastat (alates 27 elusaastast), meeldib rohkem kui mainstream audi või bmw samas hinnaklassis. Mugavuselt on kindlasti võrdväärsemaid ja sõidudünaamika poolest paremaidki, aga rootslased mulle alati pigem rohkem meeldinud mingil põhjusel ja aasta tagune karutapp tõestas ka , miks Volvo ikka ülim on.
Piiramatu resursi korrral ostaks kindlasti mingeid polestar volvosid ja uusi ja vanemaid erinevaid mudeleid.

Kasutaja avatar
Mart7
Kõva postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 29 Juul 2016, 18:56

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Mart7 » 14 Mär 2020, 17:43

hendrikmm kirjutas:
Hunt kirjutas: Sai kunagi paar noort neiut hääletajat peale võetud. Need ütlesid, et Volvo pidavat olema uus "osside" auto. Ma ei osanud muud kosta, kui "hääääh?".


Kusjuures on ka viimastel aastatel mulje jäänud, et on tulnud peale uus põlvkond osse kes eelistavad S60-neid. Tööl kohtab selliseid viimasel ajal päris palju, enamasti FL S60 ning enamasti väga kehvas seisukorras.

Räägi lähemalt, mida pead silmas väga kehva seisukorra all?

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 871
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas 164 » 15 Mär 2020, 13:22

Iceman pani kahe esimese postitusega ikka täpselt naelapea pihta. Ma siin juurde hetkel ei kallakski.

Kasutaja avatar
fic
Foorumi veteran
Postitusi: 1039
Liitunud: 04 Juul 2010, 23:47
Asukoht: Põltsamaa

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas fic » 16 Mär 2020, 10:38

Henrikmm jutule lisaks kus mainis kehvas seisukorras S60'sid.

Ma arvan, et Eestis Volvo pensionäride autona on ümber lükatud viimase 5-10 aastaga. Ise pole seda väljendit juba väga väga pikka aega kuulnud. Mul on mitme üle 15+ aasta Volvodega kokku puudunud inimesega jutuks tulnud, et nende klientuur pidevalt nooreneb. Nagu elus ikka, algul on raha vähevõitu ja sellest lähtuvalt peetakse mingeid varuosi või hooldust kalliks, otsitakse/tehakse ise mingeid imeodavaid lahendusi jne. Mistõttu tegelikult kehvas seisukorras Volvode osakaal on suurenenud.

Need, kes siin varuosade ja remondiga tegelevad, võivad oma arvamust kirjutada aga pakun, et keskmine Volvo kasutaja vanus on jäme 40a või gramm alla. Vähemalt nii on mulle silma jäänud vaadates Volvode roolis istujaid. Ja sealt pensini on veel paar kümnendit minna :)
855 T-5R x XC90 '12

hendrikmm
Foorumi veteran
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mär 2013, 18:32

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas hendrikmm » 16 Mär 2020, 19:24

Keskmiselt on kuus 2 kuni 3 klienti kes tulevad värskelt soetatud autoga ostu järgsesse kontrolli ning hinnapakkumine tuleb 1000+euri. Seda siis 1.gen S60 ja 2.gen V70 puhul. Tegu siis lihtsalt hooldamata autodega, enim levinud vead on swirlid, mootoripadja, klõbisevad tõukurid ja veermiku detailid. Ja paljud need autod on eelnevalt mõne rondiärika käe alt läbi käinud seega leidub igasuguseid nätsu ja traadiga remonditud detaile.

Kliendid jäävad jah pigem vahemiku 20 kuni 40. Vanem põlvkond eelistab pigem 3gen xc70/v70 mis on tunduvalt paremas seisukorras. Nii vähemalt on minu tähelepanekud.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Liiwaannus » 16 Mär 2020, 20:50

20a vana auto ongi üldjuhul masin, mida soetatakse madala hinnaga. Nendest loobutakse kui ei taha või ei viitsi remontida. Olukorrad, kus keegi prillikivi müüb väga ei ole.. või kui müüb, siis ja prillikivi hinnaga ja seda ostavad ainult need, kes tõesti teavad, mida tahavad ja mida ostavad.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas ants » 16 Mär 2020, 22:20

fic kirjutas:Henrikmm jutule lisaks kus mainis kehvas seisukorras S60'sid.

Ma arvan, et Eestis Volvo pensionäride autona on ümber lükatud viimase 5-10 aastaga. Ise pole seda väljendit juba väga väga pikka aega kuulnud. Mul on mitme üle 15+ aasta Volvodega kokku puudunud inimesega jutuks tulnud, et nende klientuur pidevalt nooreneb. Nagu elus ikka, algul on raha vähevõitu ja sellest lähtuvalt peetakse mingeid varuosi või hooldust kalliks, otsitakse/tehakse ise mingeid imeodavaid lahendusi jne. Mistõttu tegelikult kehvas seisukorras Volvode osakaal on suurenenud.

Need, kes siin varuosade ja remondiga tegelevad, võivad oma arvamust kirjutada aga pakun, et keskmine Volvo kasutaja vanus on jäme 40a või gramm alla. Vähemalt nii on mulle silma jäänud vaadates Volvode roolis istujaid. Ja sealt pensini on veel paar kümnendit minna :)


fic, mul auto aastast `91, omandasin `02, vanust omal 69+. :)
745 GL ´91; LR90 ´87.

maasikas
Kreisi postitaja
Postitusi: 412
Liitunud: 09 Dets 2007, 11:48

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas maasikas » 21 Mär 2020, 14:34

Hunt kirjutas:Lihtsalt ei näe vajadust ühegi teise automargi järgi ihaleda!

Reeglina vajadus tekib siis, kui tekivad võimalused. Tekitame sellise kena olukorra. Kui jätta kõrvale kõik Su igapäevased kohustused jnejne. Ning Sul on vaba raha about 30,40, 50...fakit 150k ütleme. Ja seda, et lihtsalt osta auto, mis sulle tõeliselt päriselt meeldib - seda ilma süümepiinadeta (naine ausõna kurjaks ei saa :D ja sinu elujärg sellest sitemaks ei lähe mitte kuidagi). Siis ma sügavalt kahtlen, et sa endiselt ihaleksid Volvot.
Prove me wrong...[/quote]

You are f.cking wrong!


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist