Pensionäride auto

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
PlaanB
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Sept 2018, 08:47

Pensionäride auto

PostitusPostitas PlaanB » 10 Mär 2020, 10:18

Lihtsalt arutamise teema. Mulle öeldi eile, et ma pole nii vana, et Volvoga sõita. Tegelikult olen küll, aga see pole oluline. Oluline on see, et miks Volvot peetakse pensionäride autoks? Olen seda suhtumist päris mitmes kohas tundnud. Kui olete ka kokku puutunud, siis palun jagage kogemusi. Või mõtteid, miks see nii on. Sest ainuke põhjus, mis ma ise suudan hetkel välja mõelda, on Volvode hinnaklass. Noh, et noored ei saa enamasti endale lubada. Kiirendab ta ju kenasti ja välimuselt on ka enamasti küllalt sümpaatne.

Veel olen rohkem kui korra kuulnud ka ütlust, et Volvo on hea auto, aga ei tekita emotsiooni. Siin ei oska jälle kommenteerida, mul neid emotsioone niigi rohkem kui vaja ja autosõidust eraldi neid taga ajama ei pea :D
Volvotar aastat 2018.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Iceman » 10 Mär 2020, 11:06

Juhitavus, kiirendus, võimsus jne on kõik keskpärased - pigem siuke kodudiivaniga ringi sõitmine. Või paadiga :D. Selleks peetaksegi vanemate inimeste autoks. Jalgpalliemmede masin, nagu väljamaa foorumistes öeldakse. Ma arvan, et enamus on ostnud oma Volvo turvalisuse imago pärast. Mudelivalikus ju päris selliseid n.ö juhi või petrolheadi autosid ei ole nagu näiteks Audil, BMW-l või Benzil.

Kasutaja avatar
aLLaN86
Foorumi veteran
Postitusi: 571
Liitunud: 03 Veebr 2013, 22:31

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas aLLaN86 » 10 Mär 2020, 11:14

Eks seda ütlust käib vast igast seltskonnast läbi. Üheksas USA filmis kümnest esineb Volvo just keskealiste pereautona, eriti just universaalkerega mudelid, siis eks sealt on ka üks mõjutus pärit.
Pensionäride autoks seda küll nüüd ei tituleeriks ja hinnaklass ei ole mitte kõrgem, kui analoogsetel sakslastel ja "tonn euriseid" Volvosid liigub ka turul, seega leiaks igale maitsele ja rahakotile midagi. Pigem lihtsalt liigub muid marke rohkem ja Volvod jäävad teiste varju teinekord.
Emotsioonide kohapealt võiks öelda, et järelikult neil inimestel, kel sellest Volvo roolis puudu jääb, pole sõitnud asisema mootoriga isenditega, aga tõsi, analoogsete keretüüpidega AMG-Mersude, RS-Audide ning BMW M-seeriaga ei konkureeri väga ükski Volvo, aga kas peakski...
Nagu Iceman juba ütles, siis Volvot ostavad inimesed, kes tahavad eelkõige mugavust ja turvalisust ning just mugavuse osas pole mina sõitnud ühegi võrdväärse sakslase või mõne muu rahvuse esindajaga, kõigis on olnud kann kange nagu 15-aastataguses Edelaraudtee rongis.
'13 Volvo S80 T6 (MY14)
'98 Volvo S40 T4
'99 Mitsubishi Galant 2.0
'96 Mitsubishi Lancer 1.6
'82 Opel Ascona C 1.6

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas ants » 10 Mär 2020, 13:07

Ma ka pensionär ja sõidan Volvoga, aga mulle pole küll keegi öelnud, et volli penskari
auto oleks. Ennem on ta iga endast lugupidava inimese auto, mugav , piisavalt kiire,
viib punktist A punkti B, ja toob ka tagasi, peale seda mahutab piisavalt.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
rotsa
Kreisi postitaja
Postitusi: 496
Liitunud: 06 Nov 2005, 12:58
Asukoht: Tallinn-Nõmme

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas rotsa » 10 Mär 2020, 14:55

Mina olen veel üks penskar, kes Volvoga sõidab. Olen kuulnud ütlemist, et Volvo on härrasmeeste auto ja sellega nõustun. Mis mulle Volvo juures veel meeldib, on see, et kui mõne pulga pead ära vahetama, siis algul tuleb rahakotiga nõu pidada (varuosad on kallid) aga kui ma selle pulga olen ära vahetanud, siis unustan, kuna ma eelmine kord seda vahetasin.
per aspera ad astra

Kasutaja avatar
Hunt
Volvo Club liige
Postitusi: 1593
Liitunud: 07 Juul 2007, 07:57
Asukoht: Ainuke siiani okupatsiooni all kannatav Eesti linn
Kontakt:

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Hunt » 10 Mär 2020, 20:06

"Miski osta BMW jos pituus riitä?"
Maakeeli, et milleks osta BMW, kui pikkust jagub?

Neid ja paljusid muid sõnakõlkse on liikvel olnud ajast aega.
Penskarite Volvo oli mõningad ajad 200 seeria Volvod, mis keegi kunagi oli ostnud ja see auto lihtsalt kestis ... ka kogu pensioni põlve. No mis sa tast ikka vahetad, kui kestab?

Ühtlasi ka vana ütlus, et kui Volvo omanik istub mingisugusesse muusse autosse, siis ta peas mõlgub vaid, mis kõik tema Volvos parem on.
Ja ma ei saa sellele vastu vaielda, sest et, no see on nii noh!

Juhuste kokkulangevusel, olen ma ise seitsmenda Volvo omanik. Mu isal on neljas Volvo. Naine sai ka lõpuks Volvo rooli taha.

Sai kunagi paar noort neiut hääletajat peale võetud. Need ütlesid, et Volvo pidavat olema uus "osside" auto. Ma ei osanud muud kosta, kui "hääääh?".

Vanust mul 36. Pensionini veidi aega veel.
Volvosse mahub lapsevanker, kolm last ja terve kahe nädala poe ostud. Lisaks mingi alateadlik tunne, et pere on, (isegi, kui juht on loll, siis autos, mis teeb kõik endast oleneva, et temas olijad terveks jääks,) turvalises kohas.
Lihtsalt ei näe vajadust ühegi teise automargi järgi ihaleda!

Vajadus ehk tekiks, kui neljas laps peaks tulema. Volvol pole lihtsalt siis enam mudelivalikus miskit. Alternatiivina saaks mõelda Mersu R seeriat.
V70 ´04 b a - liikur
V70 ´03 d a - naise liikur - avarii RIP
940 b m - müüdud
940GL ´94 b a - RIP
V70 2,4 ´01 b a R.I.P.
S60 AWD 2,4 ´02 a (avarii)
850 T5 ´96 m - müüdud
460 b m - müüdud

hendrikmm
Foorumi veteran
Postitusi: 612
Liitunud: 19 Mär 2013, 18:32

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas hendrikmm » 10 Mär 2020, 22:51

Hunt kirjutas: Sai kunagi paar noort neiut hääletajat peale võetud. Need ütlesid, et Volvo pidavat olema uus "osside" auto. Ma ei osanud muud kosta, kui "hääääh?".


Kusjuures on ka viimastel aastatel mulje jäänud, et on tulnud peale uus põlvkond osse kes eelistavad S60-neid. Tööl kohtab selliseid viimasel ajal päris palju, enamasti FL S60 ning enamasti väga kehvas seisukorras.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Liiwaannus » 11 Mär 2020, 06:35

Sai kunagi hääletatud, paar täitsa noort neiut sõitsid 960ga, siidrit pakkusid ka. Pensionäre ei näinud.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
PlaanB
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Sept 2018, 08:47

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas PlaanB » 11 Mär 2020, 08:16

Hunt kirjutas:"Miski osta BMW jos pituus riitä?"
Maakeeli, et milleks osta BMW, kui pikkust jagub?

Neid ja paljusid muid sõnakõlkse on liikvel olnud ajast aega.
Penskarite Volvo oli mõningad ajad 200 seeria Volvod, mis keegi kunagi oli ostnud ja see auto lihtsalt kestis ... ka kogu pensioni põlve. No mis sa tast ikka vahetad, kui kestab?

Ühtlasi ka vana ütlus, et kui Volvo omanik istub mingisugusesse muusse autosse, siis ta peas mõlgub vaid, mis kõik tema Volvos parem on.
Ja ma ei saa sellele vastu vaielda, sest et, no see on nii noh!

Juhuste kokkulangevusel, olen ma ise seitsmenda Volvo omanik. Mu isal on neljas Volvo. Naine sai ka lõpuks Volvo rooli taha.

Sai kunagi paar noort neiut hääletajat peale võetud. Need ütlesid, et Volvo pidavat olema uus "osside" auto. Ma ei osanud muud kosta, kui "hääääh?".

Vanust mul 36. Pensionini veidi aega veel.
Volvosse mahub lapsevanker, kolm last ja terve kahe nädala poe ostud. Lisaks mingi alateadlik tunne, et pere on, (isegi, kui juht on loll, siis autos, mis teeb kõik endast oleneva, et temas olijad terveks jääks,) turvalises kohas.
Lihtsalt ei näe vajadust ühegi teise automargi järgi ihaleda!

Vajadus ehk tekiks, kui neljas laps peaks tulema. Volvol pole lihtsalt siis enam mudelivalikus miskit. Alternatiivina saaks mõelda Mersu R seeriat.


Jah, seda olen ise ka tundnud, et pärast Volvot ei tule ükski teine mark enam kõne alla. Ja mul alles esimene isend.
Mul on neli last, kõik mahume ära. Kui reisima läheme, siis isegi sedaan mahutab terve pere kodinad ära. Ah jaa, ma mehe viskasin välja, see autosse ei mahtunud :D
Volvotar aastat 2018.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas Iceman » 11 Mär 2020, 09:26

Hunt kirjutas:"Miski osta BMW jos pituus riitä?"
Maakeeli, et milleks osta BMW, kui pikkust jagub?


Selliseid tekste võib iga automargi kohta ju rääkida.

Miksi Jumala loi Mersun lisäksi muita autoja? Koska pitähän persaukistenkin jollain ajaa...
Maakeeli siis, et miks Jumal Mersu lõi? Sest vaesed peavad ju ka millegagi sõitma. Selliseid näiteid jätkub kõigile autodele :)

Minu küsimus pigem on, kas Sa ise oled peale oma seitsme Volvo ka mõnd sellist autot istumise all omanud, mille üle nalja viskad :) ? Tavaliselt selliseid seitmente tehakse siis, kui ise oled terve elu ainult ühte marki tarbinud. No offence muidugi :). BMW on ikka väga hea juhi auto. Ise olen sõitnud mingi vahe 325ga ja 535 touringuga. E92 M3-ga sain ka natukene Rootsi aegadel ringi kärutada - see oli üle mõistuse äge pill. Isiklik arvamus on, et vedrustuse ja juhitavuse poolest üleüldse ning salongi ergonoomika poolest (juhi töökeskkond just) on baierlane Volvost ikka julgelt üle. Proovinud ka paar nädalat kunagi 2008a A8 4,2 quattrot. Kena pill ja super hea mineku juhitavusega, aga istmed olid jube sitad luks auto kohta.
Volvo pluss pigem on see, et hoolduste jne poolelt on ta ikkagi rahaliselt rohkem alumise otsa masin. Seda siis võrreldes premium sakslastega.

Hunt kirjutas:Lihtsalt ei näe vajadust ühegi teise automargi järgi ihaleda!

Reeglina vajadus tekib siis, kui tekivad võimalused. Tekitame sellise kena olukorra. Kui jätta kõrvale kõik Su igapäevased kohustused jnejne. Ning Sul on vaba raha about 30,40, 50...fakit 150k ütleme. Ja seda, et lihtsalt osta auto, mis sulle tõeliselt päriselt meeldib - seda ilma süümepiinadeta (naine ausõna kurjaks ei saa :D ja sinu elujärg sellest sitemaks ei lähe mitte kuidagi). Siis ma sügavalt kahtlen, et sa endiselt ihaleksid Volvot.
Prove me wrong...

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas ants » 11 Mär 2020, 09:29

PlaanB kirjutas:Mul on neli last, kõik mahume ära. Kui reisima läheme, siis isegi sedaan mahutab terve pere kodinad ära. Ah jaa, ma mehe viskasin välja, see autosse ei mahtunud :D


No aga kui mehe välja viskasid, siis pole ju terve pere :(
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
PlaanB
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Sept 2018, 08:47

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas PlaanB » 11 Mär 2020, 11:05

ants kirjutas:
PlaanB kirjutas:Mul on neli last, kõik mahume ära. Kui reisima läheme, siis isegi sedaan mahutab terve pere kodinad ära. Ah jaa, ma mehe viskasin välja, see autosse ei mahtunud :D


No aga kui mehe välja viskasid, siis pole ju terve pere :(


Kui mul on valida, kas mees või Volvo, siis Volvo võidab iga kell :). Mehed on nii ebausaldusväärsed elemendid. Volvo ei jäta sind hätta, ei jäta maha, viib sind mere äärde jalutama ning päikseloojangut vaatama ja ei jookse iialgi teiste seelikute järele ;)
Volvotar aastat 2018.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas ants » 11 Mär 2020, 11:38

NO-NO, vaata ette, Sul ei oleks nelja last, kui mehi ei oleks :(
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
PlaanB
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Sept 2018, 08:47

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas PlaanB » 11 Mär 2020, 11:53

ants kirjutas:NO-NO, vaata ette, Sul ei oleks nelja last, kui mehi ei oleks :(


Ühest piisas :)
Volvotar aastat 2018.

part24
Foorumlane
Postitusi: 39
Liitunud: 05 Sept 2019, 19:15

Re: Pensionäride auto

PostitusPostitas part24 » 11 Mär 2020, 13:44

Volvo penskariauto? Ega ongi ehk? Vanaste oli sedasi, et Rootsiski tulnud hulk aastaid raha koguda, et Volvo kätte saaks, sinnamaani käis Opel või VW, sest et Volvo põle kunagi odav auto olnud. Ja eks olnud pika pidamisega kah nõnda, et kestnud pensionieani, teinekord lõpunigi? No nüüdsetel "autodel" ei ole enam suurt vahet, mis nime all sihuke ajutine tarbeese, kuid aastakümneid olnud, et igasuguste audide, mersude, bmw-de ja muude sihukeste roolist jõuti tihti Volvo rooli, aga vastupidi käinud see väga harva.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist