Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
anduke88
Foorumlane
Postitusi: 65
Liitunud: 29 Sept 2020, 13:56
Asukoht: Tallinn ja Tartu

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas anduke88 » 16 Nov 2021, 09:09

kloox kirjutas:Noid juba ammu saada,aga kogemused puuduvad ja vast jäävadki puudu.


Võibolla tõesti. Kuna ise ei ole neid varem näinud ja üks müüja ütles et maaletoojale saabusid need lattu alles 2021 aasta esimestel kuudel.

Ma isegi vaatan, et muster on tuttav, aga ei vii kokku, kelle pealt on maha viksitud. Või siis tõesti, maha viskitud ja paar kraadi mingit klotsi keeratud ja saavadki oma nime alt müüa.

Kuna EL info on muutunud ja siin müüdavatel rehvidel peab olema märgistus ISO19447 standardi järgi, siis see tähendab seda, et euroopa lamellil on peal nagu ikka - jäämäe sees olev lumehelves. Ehk tegemist on LUMEIKOONIGA.
Aga põhja tingimuste jaoks on vajalik, et kõrval oleks kolmnurk, mille sees on jäämäe tipp. Ehk tegemist on JÄÄIKOONIGA.
Ja see peaks kehtima 2019 aastast toodetud rehvidega.
Eestis peaks vaatama rehvi, kus mõlemad märgistused peal. Aga jah, ega see ei keela tootjal triktiada, et all on nn keskeuroopa lamell ja peal paar millimeetrit ülipehmet põhjamaa lamelli mis ka tõesti peab hästi jää peal.

Panen ka näidise uuest etiketist:
Pilt
Eks netist rehve tellides kunagi ei tea, mis nende DOT kuupäev on ning kas mõlemad ikoonid on rehvil peal või mitte. Mõni rehvipood õnneks märgib selle tooteinfos ära.
2009a Volvo V50 2.0D 100kw ATM R-Design
Volvo S40 2.0D R-Design :evil:

Tags:

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas kloox » 16 Nov 2021, 21:00

https://whattyre.com/brands/delinte/ googel võidab,et aastast ammu juba toodetakse hiinas neid.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1119
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas Klamber » 03 Dets 2021, 16:01

Panen ka ühe hiina rehvi siia, milles olen positiivselt üllatunud.
Nereus NS805. Ise vist ei oskaks osta aga kuna üks jooks tuli autoga kaasa siis alla nad said esimese lumega ja täitsa toimivad niiet vist jäävad päris talveks alla. Täiesti vaiksed ja sirged ka.
nereus.JPG

Kasutaja avatar
junga
Foorumi veteran
Postitusi: 558
Liitunud: 20 Veebr 2013, 13:16
Asukoht: Tartu

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas junga » 04 Dets 2021, 14:02

Hankook iPike RS2 muster on nüüd Good Year ilt või Nokian Hakkapelita lt maha kopitud!? (Enam pole tavaline "V" muster) Kummisegu tundub ka mõnusalt pehme, kahju ainult et lamellid pole sügavuti lõpuni lõigatud. Tegemist siis naastuga.
Naastude ei pealt pole ka kokku hoitud, ja tärni kujulise tipuga.

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2872
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas allan » 04 Dets 2021, 15:37

Proovisin ühe talve Sailun Ice Blazer Alpine Evo lamelle S60R-i all ja sellel sügisel müüsin maha, kuna V8 alt jäid Hakkapeliitta 9 naastud üle. Sailuni pluss oli see, et asfaldil oli väga mõnus ja sportlik sõita, nagu suvekas oleks all, ei paindunud käbi (kiirusindeks V). Külmaga ja jääl oli libe, aga sõidetav. Naise autole ei paneks. Sinna panin Michelin X-Ice North 4 naastud, need on tõesti head ja väga rahuliku/etteaimatava käitumisega rehvid. Hakka 9-d on nüüdseks juba paar aastat vanad, seega 1:1 ei saa võrrelda, aga ütleksin, et Michelin on parem.
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4312
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas Iceman » 04 Dets 2021, 16:05

Teist talve v8-l Conti Winterviking 7 lamellid, nelivedusele Octaviale läksid eelmine kuu Pirelli Ice Zero lamellid. Mõlemad on väga tasemel, arvestades, et soolatatud teedel jõuan kodunt alles ca 15-20 km jooksul (mul siin lihtsalt ei hooldatagi teid).

Kasutaja avatar
anduke88
Foorumlane
Postitusi: 65
Liitunud: 29 Sept 2020, 13:56
Asukoht: Tallinn ja Tartu

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas anduke88 » 05 Dets 2021, 22:13

Läks alla hoopis Bridgestone Blizzak spike 01 naast. Pidamine parem kui ootasin. Meeldivalt üllatunud. Ning arvestades Volvo heliisolatsiooni, siis ootasin palju lärmakamat. Küll mõni aasta tagasi valmistatud, kuid rehvil peal vaid lumehelbe märgistus.

Miks selline rehv - ma võtsin ette ja käisin mu eelpooltoodud Deliente rehve poes proovimas.

Paar kuud tagasi valmistatud rehv ja mina ei jõudnud zik-zak mustrit isegi lahti tõmmata klotsil (ja toas sooja mingi +20 kraadi). No mis pidamine sellel lumega siis olla saab, rääkimata näiteks -20 kraadisest temperatuurist õues. Ma ei hakanud neid ostma. Kõrval oleval Hankook rehvil aja kasvõi näpp suvalise klotsil oleva zik-zak mustri vahele.

Teisel VAG grupi esiveolisel on all teist hooaega Hankook iPike RS2. Mina võtan kokku kui vaikse ja väga hästi teel püsiva rehviga, kuulab hästi sõna, aga võibolla viga autos (mootor liiga üle esisilla) aga selle rehviga olen täheldanud vastikut alajuhitavust, just 90 kraadises kurvis, kus auto nina tahab otse minna. Võimalik, et asi võib autos olla, kuid ohumärk see siiski on.

Järgmisel Hankook W616 lamell. Igati hea lamelli kohta. Mu meelest väga hea kvaliteedi-hinna suhe.

Nelikul all Nokian Hakkapeliitta 8 naastud. Ülihead asjad, aga kui mõelda soetushinnale siis (255/40R19)...Kui hind kõrvale jätta, siis kindlasti ei sobi kehva heliisolatsiooniga autole, sest liigselt naaste mis häält teevad.
-e-
Vastan siia.
Nelikul olid ka all Goodyear UltraGrip Ice+ rehvid (205/60R16 mõõdus kusjuures). Kui asfalti perioodil ja vihmaga jne olid need rehvid super, ja sõites lumel-jääl üpris head, siis nendel rehvidel oli üks mure - rehvide külgpidamine kurvis või hullates oli täiesti olematu. Seda nii jääl kui lumes ja paksus lumesupis.
Ning teine asi mis häirima jäi Goodyear UltraGrip Ice+ (kuid ma tean et see asi oli autos juba kinni ja rehv liiga kitsas, kuigi tehase poolt sobilike mõõtude nimekirjas nii "kitsas" rehv), ei saanud korralikult pidama ega kohalt minema, sest rehvil tekkis maksimumjõu / äkkpidurdusel maha panemisel probleeme (u 200 kw ja 500Nm väänet autol).
Pärast seda läksid alla teine komplekt Hankook W616 lamelli, nendega samuti rahul. Ainus, valisin laiema rehvi 215/60R16.
Viimati muutis anduke88, 06 Dets 2021, 16:46, muudetud 1 kord kokku.
2009a Volvo V50 2.0D 100kw ATM R-Design
Volvo S40 2.0D R-Design :evil:

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 871
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas 164 » 06 Dets 2021, 15:29

Soovitan lamelle Goodyear ULTRA GRIP ICE2 (tõsine üllataja, hind madal ja pidamine tasemel), minul lähevad esiveolise all 5 hooaeg, mustri jääk ~6,5mm
Teisel tagaveolisel on all hetkel kasutatuna ostetud lammelid Goodyear UltraGrip Ice+ mustrit 7+mm juures, kuid mitte nii hea pidamisega kui ice2´d - samas on mõned aastad vanemad ka, ei ole nii ühtlaselt kulunud, vb ka kuuma saanud.

Ühed varasemad mis jätsid kunagi (~10a tagasi) kustumatu mälestuse, olid Continentali Contivikingcontact 5 lamellid, kestsid 7 hooaega, viimasel hooajal mustrijääk 5mm. Hiljem pole kahjuks erinevatel põhjustel Continentali peale saanud, tulevikus kindlasti.

Kogemusest soovitan osta kõrgema otsa uusi lamellrehve (TM testi esinelik), tasub leida need mõned extra €´id, ajudega sõites (isegi käsipiduriga hullates) kestavad nii nagu kirjeldasin.


Minu esimesed rehvid olid tutikad lamellid Barum Polarised Volvo 144 all. Tol ajal tundusid väga tegijad rehvid - ei tea kuidas täna on.
Mind ikka vahel üllatab, kuidas mõned peavada targaks lammellidega ka suvel sõita.
Ise püüan kevadel nii kui ilmad lubavad rehvid esimesel võimalusel ära vahetada, sest kevadise +5..+10 kraadi õhutemp. juures on juba tunda, kuidas kuum rehvile haiget teeb.

Kasutaja avatar
Traktorist
Foorumi veteran
Postitusi: 658
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:34
Asukoht: Tallinn-Harjumaa-Läänemeri
Kontakt:

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas Traktorist » 09 Dets 2021, 09:33

Hankook I pike rs naelad naise Seati all, vaiksed, hea pidamisega, hind ja kvaliteet paigas. Arvatavasti tõstan järgmine talv enda Volvole ümber ja ostan naisele uued samasuguseid.
V70 2,5D'99 (A) -EX
V70R AWD'98 (A)

Never invest in anything that has tits,tyres or teeth..

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas bnd » 15 Dets 2021, 22:49

Hetkelkasutuses 3 eri autot ja erinevat rehvi
Volvo 4vedu: Maxxis SUV lamellid
Vito 4vedu: Hakka 9 SUV naelad
Caddy esivedu: GT Radial naelad

Paremusjärjestus oleks midagi sellist igapäevaselt põhjas lume ja jää ja lumesupis sõitmisele:
1 Maxxis
2 Hakka 9
.
.
36 :) GT

Eks mängib palju rolli kaalujaotus, veoskeemi iseärasused ja veel 10 eri asja, aga kui ma võrdlen neid Maxxis (nn no-name) ja Hakkat (mis Eesti foorumites lausa jumaluse staatuses), siis Maxxis on palju ettearvatavama käitumisega ja annab suht leebelt teada, et piir hakkab lähenema. Hakka see vastu aga lihtsalt laseb miski hetk hoiatamata külje ette. Hea rehv fooriralliks ja pidurdamiseks, seal ok, kui aga ringteel vaja sõita lumesupis, siis läheb pmst otse ja maanteel kinni sõkutud lumel sama, kord tahab minna otse, siis jälle külge ette ajada jne- korralik ülehaip minu silmis. GT see-eest on igas olukorras suht keskmik, annab varakult teada, et piir läheneb, juba kiirustel, kus nt Maxxisega ei mõtle veel püsikiiruse mahavõtmiselegi. Lumes suht sant pidamine, klotsivahed suht väikesed, äkki sellest. Kogu rehvilaiuses naelu täis, lootsin, et kiilakal peab, ei pea! Suht linnarehv, maanteekiirustel väsitav sõita. Arvasin, et äkki asi Caddy kerges kaalus, aga kui prügilas kaalul käisin, siis igapäevane kaal 1,82t, peaks olema juba piisav, et rehvi ja naela vajutada.
XC60 R-Design Polestar

Voldemort
Foorumlane
Postitusi: 40
Liitunud: 08 Juun 2020, 13:37

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas Voldemort » 10 Jaan 2022, 13:06

Mina saan hetkel võrrelda conti icecontact 2 ning hankook ipike rs. Conti lõugab rohkem, jääl on parem, lumes on parem, kuid soolasupis on hankook millegipärast oluliselt parem. Conti plussiks veel kestvus, kuid ka ipiked on talvel kaagitsemised tagaveolise all kenasti vastu pidanud. Ipike kipub kergemini saba liputama, kui lõbutsed, kui ilusti sõidad siis rehvi nn lammelliosa tundub contist natuke üle ehk siis kui ketsi ei tee, on külgpidamine parem kui contidega, kui teed ketsi ka, siis conti parem. Naisele ostaksin hankoogid sõbralikemate omaduste pärast, endale, kuna sõidan tihti vastupidiselt klemmika soovitustele, paneks contid.

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas Priit_P » 17 Jaan 2022, 17:21

Pirukal kah juba 2. talv Hankook I Pike naastud all. Mitte ei kära vaid väga rahul. Kindel soovitus.
Täna pool neli startides oli Tartu mnt. esimene rida Jüri ringini kenasti jääs. Noh, ei ole esimene kord, kus see tee on hooldamata. Maha pööramine Tlna Ringteele suunaga Saue poole- kah jääs... :? Okeeei... samas sõita oli väga kindel. Kuna oli ka korralik tuisk ja külgtuul, oli tunda kuidas naastud oma tööd teevad. Maha pööramine Laagri peale on muutuva raadiusega kurv, 65ga läbides võttis kurvi keskelt tagaosa kergelt libisema, mida oli äärmiselt lihtne kontrollida. Teeolud, kordan üle, olid äärmiselt libedad.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4759
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Hinnangud talverehvidele ehk "kuidas käravad"

PostitusPostitas ants » 17 Jaan 2022, 18:32

Hinnangud...
See selline "kellele ema, kellele tütar, õige võtab mõlemad" teema.
Mul siiani lamelid all, naastud ootavad libedat.
52 a. staazi juures ei ole veel mittelibedat talve näinud.
745 GL ´91; LR90 ´87.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist