AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Oldschool79 » 19 Sept 2017, 16:11

OK tänud. Ma uurisin, et kondekaga kaameraid on vabalt saadaval ja selleks ei pea hardwire tegema. Hardwire on vajalik, kui tahad parkimisrežiimis aktiivselt kasutatavat kaamerat 24/7, sest aku ei kesta tavalistel kaameratel üldse..
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Oldschool79 » 02 Jaan 2018, 18:44

Väike teemapüstitus.
Täna jõudis kaamera kohale, paigaldamata veel. homme hakkan tegelema sellega. küsimus, kas a- piilari kate tuleb lihtsalt lahti? Kas on mõtet usb toitejuhe sigaretisüütajasse vedades polstri alla peita? ega a- piilari polstri all pole mingeid olulisi asju pole? manuaal räägib külgmistest turvakardinatest mis katavad ära ala c piilarist kuni a- piilari alguseni.
isiklikult arvan, et kui ma ka juhtme välispidiselt ära vean ja polstrile teibiga peale kleebin, ei juhtu ka midagi, kuigi ilmselt jätab see esteetilisuse seisukohast kohmaka mulje. laepolstri serva alla peita pole mingi probleem, aga just a-piilar teeb muret.
EDIT: Sain hakkama veidi keeruline oli, aga sain piilari ikka lahti.. jah mingi juhtmed seal jooksid, aga ei seganud. Ainuke mure, et iminapp ei hakka friteeritud mustale tuuleklaasi ribale vist peale, et peegli taha keskele panna. hetkel siis peegli kõrvale ni kõrgele kui sain. kuna kaameral vaatenurk 170 kraadi, siis tegelikult vist peaks kahepoolse teibiga ikkagi keskele panema, et liikluspildist 100% ülevaade oleks.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Oldschool79 » 04 Jaan 2018, 23:03

Tere õhtust!

Küsiks tagasisidet, kuidas olla kindel, et kaamera failid ikka salvestab kaardile. Eile salvestas ilusti, täna aga 2-3 faili kirjutas ja ülejäänud läksid pekki. arvutiga ka avada ei saanud. Et siis kas keegi teist on üritanud kvaliteetsemate kaartidega?
Proovin veel sedasi, et pärast sõidu lõppu manuaalselt recording off ja siis toide välja ja alles siis sigaretisüütajast toide maha.
Kaamera ei olnud mingi odavapoolne: Toguard CE65: https://www.amazon.de/TOGUARD-Weitwinke ... op?ie=UTF8. 50 euri soodushind. Kondensaatoriga variant.
Lisaks sellele tegin kaardile uue formati ja proovisin toas salvestada. hakkas tööle. Kas on võimalik, et Eesti teedel rappumine (meil pole ju siiditeed ega tänavad) mõjutab salvestamist? Igatahes saatsin klienditoele negatiivse tagasiside ja nüüd mõtlen et on 3 varianti:
1. Kallim ,loodetavasti kvaliteetsem kaart
2. Proovida kaamerat kasutada Androidiseadme välise kaamerana ja panna äpp seda salvestama. Eeldab see aga seda, et telefoni (mul on android telefon) aku peab alati täis olema. Kuna mõlemal seadmel on ainult üks USB toitepesa, siis ei ole võimalik toidet jagada. Lisaks ei saa siis enam kasutada parkimisrežiimis lõputult. eriti kuumadel suvepäevadel.
3. loobuda, üritada tagastada, aga kahju on sellegipoolest tekitatud sel juhul, sest tagasisaatmine on minu kulul. üritan enne asja korda saada. 3 nädalat on aega tagastamiseks veel.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Liiwaannus » 05 Jaan 2018, 00:07

Kas kaart vastab kiiruse poolest varuga kaamera nõutud specile? Teise kaardi proovimine on lihtsaim viis ilmselt. Androidiseadme kaamerana seda kasutada kõlab nagu mudast M I ehitamise plaan.
Rappumise mõju kirjutamisele ei usu, kui pole just kaamera näol tehase praagiga tegu, et mingid jooted vms ei päde.
Kui leiad, et ikka ei sobi, siis kõige valutum on see, ilmselt Eestisse saatmiskulude jagu odavamalt maha müüa..
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Oldschool79 » 05 Jaan 2018, 00:51

ok tänud proovin uuesti. Tegelikult vastab kaart vist miinimumnõuetele Class 10 16GB, aga tegemist mingi GoodRAM tootega. Ilmselt ei ole ekstreemkaart ikkagi, nagu transcend high endurance vms.
katsetasin juba oma valduses olevate androididega ja tundub et toimivus sõltub sellest kas seade on androidile poogitud draiverite poolt toetatud või mitte. lenovo tahvlis sain tööle välise äpiga. vana sony ericsson võttis ka toite poolest jutule, aga tegemist vana telefoni ja sellele sobiva äpi otsimise jätan praegu pooleli.Huawei P8 aga andis selle koha pealt saba. lihtsam on vist jah proovida kõrgema vastupidavusega kaarti. nad ise pakuvad arvustuse eest ka tasuta kaarti, aga ei usu, et see free gift mingi high endurance on :-D Sestap, ostan uue, aga free Gift ehk kingituseks siis iminapaga telefonihoidik+ 2-in 1 sigaretisüütaja adapter (2USB ja sigaretisüütaja emane pesa). Tehnilisest küljest, panna tahvel eraldi salvestama ei ole väga ulme tegelikult, pikk usb juhe juba ära veetud. Tahvel siis kindalaekasse sõidu ajaks (naljaga pooleks):-D Ei viitsi tahvlile püsivat hoidikut ehitada/paigaldada. Kaardi kasuks muidugi räägib see, et siis on pildi kvaliteet parem ilmselt ja teiseks WDR öine dünaamika ja võimalik mälu probleem, kui tahvel mälukaarti rakendustega jagab siis salvestuskandjana autokaamera jaoks, ei tohi ma sinna mitte midagi muud salvestada. Parem siis juba eraldi ikkagi. Muidu kaamera on väga paindlik. Kui seade toidet annab, on võimalik ära ühendada USB massmäluseadmena kasvõi telekaga, et suurelt ekraanilt siis vaadata. Väga mugav selle koha pealt. Pole vaja mälukaarti välja võtta, et arvutisse mälukaardi adaptrisse lükata ja siis ümber kopeerida. on 2 varianti tal selles menüüs: Kas PC (veebikaamera) või USB mäluseade.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Liiwaannus » 05 Jaan 2018, 06:59

Selle mäluseadmena tööötamine tundub suht elementaarne olevat, samas miks tassida kaamerat, mälukaardi lugeja võib ju teleka taga statsionaarselt olla ja saad nii ka vaadata otse kaardilt.
Igasugu salvestussüsteemid stiilis tahvel kindalaekas on jama mu meelest, sest ajab asja keeruliseks ehituselt, lisaks pead ilmselt manuaalselt käivitama iga kord. Kui kasutad kaamerat nt rajasõidu filmimiseks, siis veel, aga igapäevase videoregistraatorina ikka kohe üldse ei kõla.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Oldschool79 » 06 Jaan 2018, 18:52

Õhtust. Viimane uuendus siis selline, et kiirema kaardi paigaldamine lahendas probleemi. Tänu sigaretisüütaja püsitoitele võib poeskäikudel parkides jätta filmima. Eraldi parkrežiimigi pole vaja valida. Lihtsalt salvestab. Mikri väljalülitamise võimalus on ka, aga see tähendab siis, et kui tekib mingi sõnasõda või verbaalne vaidlus politseionuga, siis pole võimalik tõestada, kui ei vaidlusta. Autost kostuvate helide kohta siis- mootor nagu traktor :D ja on kuulda ka kriuksuvat naginat, kas vedustus või istmed, kui august või ebatasasusest läbi sõidad. Auto käivitamine kaamerat välja ei lülita. Sisse lülitudes läheb automaatselt salvestusrežiimile ja salvestab niikaua, kui toide ära võtta või ise katkestad. Miinus-poole pealt. Seisva auto numbrit näitab, sõidu ajalraskesti tuvastatav, nii et siis tuleks vajadusel kasutada stoppkaadrit. Fookus tundub objektiivil olevat fikseeritud. Öine auto numbrituvastus foori taga seistes täitsa OK. Muidu öise salvestusega midagi suurt ei tee. Maanteel juhtunud õnnetuse korral kindlasti mitte. Tänavavalgustus öisel ajal teeb asjad lihtsamaks, aga kottpimedas näeb kaameras põhimõtteliselt sama palju kui juht ise, ainsa vahega, et kaamera ei saa pimestatud, nagu juht.
Ilmselt suurim kasu tundubkaamerast olevat siis, kui juhtub õnnetus, auto ees toimuv toimuv saab fikseeritud. ise ostsin selle mõttega, et kui süüdlase osas kokkuleppele ei jõua, siis salvestus aitab asja lihtsamaks teha, mul pole raha, et remontida autot ainult seepärast et tuvastamata süüdlase tõttu kindlustus ei korva, sest reeglina on sellised juhtumid siis sõna-sõna peale ja kohtusse minna kulukas ka. kaamera fikseerib ka mu enda liikluskäitumise, nii et selles osas on näha, kas olen ületanud stoppjoont, kas andsid teed või ei andnud, kas põles roheline, punane jne. Taha ostan ka kaamera.
Aga üldiselt alla 50-60€ (eestis maksab samasugune 90-100) ei maksa kusagilt osta ega tellida. Ma saan aru, et mingi BlackVue vms on veel paremad, no aga ei ole võimalik rahaliselt. Üks asi kindlasti see, et mida väiksem kaamera, seda mugavam paigaldada. Mingit kobakat peegli taha ei taha.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

jackwilshere
Uustulnukas
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Dets 2019, 11:17

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas jackwilshere » 23 Dets 2019, 11:19

Tänan teid väga huvitava teema ja ideede eest. Rõhutasin palju kasulikku teavet.Samuti tahaksin pakkuda teile suurepärast teavet igat tüüpi kaamerate kohta. Olen kindel, et teie jaoks on see väga huvitav ja informatiivne
Viimati muutis jackwilshere, 26 Dets 2019, 18:56, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
164
Foorumi veteran
Postitusi: 871
Liitunud: 14 Okt 2013, 21:24
Asukoht: Tallinn

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas 164 » 25 Dets 2019, 23:36

Väga kasulik info teemas koondatud. Kuid ma seni ikkagi imestan, mis krdi pärast on eestis mingit kohmakat kaamerat autos vaja käitada. Ehk, venemaal jah, aga meil... noomaitea. Ei saa öelda et ma sõidan vähe, aga seliseid markantseid juhtumeid ikka juhtub siga harva, pigem näen et liikluskultuur liigub pigem täiskavanliku riigi suunas.
Isegi maanteel II reas jõlkujaid jääb vähemaks.

Uued kvaliteetsed tehnikavidinad on kihvtid, aga praegu tundub et oleks mulle selline otsitud põhjusega ost. Ehk siia vähe teise vaatenurga valgustamine. :)

ddig
Foorumi veteran
Postitusi: 1439
Liitunud: 19 Veebr 2006, 10:30
Asukoht: Tallinn - Pärnu

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas ddig » 26 Dets 2019, 00:43

Kaamera on justkui lisakindlustus - kui on ja töötab, siis ka ei juhtu midagi.

Minu kaamerate ostud said inspiratsiooni sellest, et mul oli 2011 nn liiklusõnnetus, kus vastaspool püüdis oma süü minu kaela veeretada ning enam-vähem samas kohas aasta-paar hiljem suutsin peaaegu kokkupõrke ära hoida kui meeltesegaduses taksojuht teisest reast parempöörde tegi. Kõik läks kokkuvõttes hästi aga mõtlema pani, et mis siis kui esimesel juhul ei oleks olnud võtta kõrval asuva tehase turvakaamera salvestust või kui teisel juhul oleks süüdimatu oinas samuti kõike eitama asunud!?

Kuni käesoleva aasta kevadeni olingi kenasti oma kaamerate poolt kaitstud aga naistepäeva hommikul suutis Tallinna Lennujaama juures üks noorhärra oma Subaru ikka nii kenasti minu auto abil peatada, et ma pidin enda oma ühe Navara kärukonksu otsa peatama. Kõige tüütum on see, et tagantpoolt on vigastused nii tühised, et piisab pamperi värvimisest ja summuti remondist. Eestpoolt aga nina tüki maad rohkem mossis. Tuled-viled kõik terved aga pamper üksjagu kiivas. Subaru väljanägemine muidugi hoopis teisest liigast.

Teemasse ka.
Lisaks eespool mainitud TrueCam A6-le ostsin lisaks ka TrueCam A7 millel peamise erinevusena kuni 40fps, GPS moodul kaasas aga ei ole tagumist kaamerat. Pildikvaliteet on mõlemal Prestigiost mäekõrguselt üle, kuigi ka viimane suures plaanis töötab endiselt häireteta. Kuupäeva ja seadete kontrollimisega küll enam ei viitsi tegeleda :-)
Nüüd: 960 B204FT ´91; 960 ´92; 965 ´96; 945 B230FT ´96; 960 '96; V90 ´97
Enne: 244 B21E ´78; 740 B234F ´90; 945 B200FT ´95; 960 B6304S ´95; 965 B6304F ´91; 965 '96; 960 Executive ´96

vellolasman@hot.ee
Foorumlane
Postitusi: 88
Liitunud: 01 Juun 2018, 16:27
Asukoht: Põlva linn.

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas vellolasman@hot.ee » 22 Jaan 2020, 00:22

Ostsin ka eelmine aasta(2019.sept.)uue pardakaamera,sest palju on juhuseid olnud,kus sõidetakse julmalt ette kõrvaltteelt ja kord oli parklas esinumber ära rihitud.Ostsingi viimase mudeli Lõuna -Koreast;BlackVue DR900S-2CH,4K UHD,GPS,WI-FI&CLOUD,tagakaameraga.Parimat kaamerat vist pole saada,ka öösel väga terav pilt nii ees kui tagant.Kõik info tuleb telefoni,eriti kui pargitud auto juures midagi ka peaks toimuma,salvestab kohe
pilve(cloud)Auto aku pealt saab ka panna salvestama ja mul on ostetud eraldi BlacVue akupank,salvestab 12tundi,kuid saab veel võimsamaid akupankasid lisada.Saab seadetest panna salvestama väga tundlikuks palju kohti autol,näiteks esiosa küljed,katus,alt,tagant,ühesõnaga terve auto.Korra lasin kojamehe luua kõvemini vastu esiklaasi ja kohe andis mobiili märguande ja kaitstud salvestis on mobiilis näha.Saad oma auto ümbrust jälgida mobiiliga,kui oled näiteks linna teises otsas ja tahad näha,mis auto juures toimub.Väga hea asi sai ostetud.

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas PorisedRattad » 22 Jaan 2020, 07:36

164 kirjutas:seliseid markantseid juhtumeid ikka juhtub siga harva, pigem näen et liikluskultuur liigub pigem täiskavanliku riigi suunas.
Isegi maanteel II reas jõlkujaid jääb vähemaks.

Ise olen ka sama arusaama juures, et tulevikus ehk ei oleks neid kaameraid vajagi. Samas kui ma oleks ka ühe pähe määritud otsasõidu ohver, siis mul oleks ka ilmselt kaamera juba paigaldatud.
Kui valiks kaamera, siis midagi kompaktset, et häirima ei jääks.
kaamera1 , review , review2 .
kaamera2.
kaamera3.
XC70 2.5T 2004 154kw

Kasutaja avatar
aLLaN86
Foorumi veteran
Postitusi: 571
Liitunud: 03 Veebr 2013, 22:31

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas aLLaN86 » 22 Jaan 2020, 08:25

Otsin isegi sobivat videoregistraatorit juba tükk aega, aga pole lihtsalt ühtki sobivat leidnud. Viimases postituses olev Xiaomi 70mai tundub nagu oleks üks kandidaat, aga kohe ostma ikkagi ei kiirusta. Asi selles, et S80 peegli taga pole ruumi kuhu kaamerat paigutada, mis ei jääks vaatevälja, kuna seal on ilge kobakas, kus igasugu silmad ja sensorid jälgimas eestoimuvat. Siit küsimus, et kas teised saranse varustusega masinate omanikud on saanud endal kaamera kenasti paika, et silma riivama ei jääks? Või polegi ideaalset varianti... :roll:
'13 Volvo S80 T6 (MY14)
'98 Volvo S40 T4
'99 Mitsubishi Galant 2.0
'96 Mitsubishi Lancer 1.6
'82 Opel Ascona C 1.6

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Iceman » 22 Jaan 2020, 08:38

aLLaN86 kirjutas:Otsin isegi sobivat videoregistraatorit juba tükk aega, aga pole lihtsalt ühtki sobivat leidnud. Viimases postituses olev Xiaomi 70mai tundub nagu oleks üks kandidaat, aga kohe ostma ikkagi ei kiirusta. Asi selles, et S80 peegli taga pole ruumi kuhu kaamerat paigutada, mis ei jääks vaatevälja, kuna seal on ilge kobakas, kus igasugu silmad ja sensorid jälgimas eestoimuvat. Siit küsimus, et kas teised saranse varustusega masinate omanikud on saanud endal kaamera kenasti paika, et silma riivama ei jääks? Või polegi ideaalset varianti... :roll:


Mida sa sealt ülevalt peegli nurgast sõites vahid, kui väidad et jääb vaatevälja? Paremale poole tahavaate peeglit paned siis kuidas see sind segab? Mina näiteks kajakaid sõidu ajal ei vahi :D ....9x5x2cm junn segab.

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2872
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas allan » 22 Jaan 2020, 08:39

Naine on kurtnud, et Saksa diiselautod kipuvad marudalt V8-le ette ja vahele pressima (vist mingi egovärk), seega umbes septembris võtsin esimesena ette juhtunud Xiaomi 70Mai (mitte Pro) kaamera kaup24-st, sest tundus mõnusalt väike ja reviewde järgi üpris hea pildiga https://kaup24.ee/et/mobiiltelefonid-fo ... id=3005386
Miinuseks, mida enne ostu ei teadnud, on see, et parkimise ajal ei salvesta, muidu julgen soovitada küll. S80 peegli taga on kaamera peaaegu nähtamatu ja juhe ulatas polstrite alt veetuna täpselt tagaistujate sigaretisüütajasse ka.
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist