AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

AUTOKAAMERAD ja arutelu nende kohta

PostitusPostitas Liiwaannus » 22 Jaan 2014, 21:15

Nutta või naerda a krt taheti täna mulle tagantotsasõitu pähe määrida. Tehnika Vana-Lõuna ristis, linna poolt tulle oli parempöörde taskus mingi touraeg. vaatasin, et läks roheliseks a näe ei hakka liikuma. Umbes mu peatumise hetkel ta taga lükkas sisse ohutuled. Kuna välja pööramiseks liiga lähedal olin passisin veits, sest tagant hakkasid autod tulema ja siis tagurdasin välja ja jätkasin oma teed. Õhtul helistati politseist, et kas teil on see ja see auto ja kas olite ajal x seal tehnika tänaval. Öeldi, et siuke lugu, et väidetavalt sõitsin otsa, kas saaks kohale minna. Ütsin, et läheb veits aega, kuna ei ole Tallinnas. Küsis patrullilt üle ja öeldi, et ootavad. Touraegil olid tõesti stangel mingid kriimud, a umbes sellised nagu oleks veits karedama põõsa otsa sõitnud vms. Politsei ütles mu masinat üle vaadates, et siit küll näha pole, et otsa sõidetud oleks, et võib tuuriku mees avalduse teha, et saada 2 a pärast teatis, et süüdlast ei ole võimalik tuvastada.

Arumaeisaa miks osta endale mingi fäänsi jeebik kui 30 euri poleeri oma taskust maksta stangele maksab rohkem kui 4-5h tundi patrulli ootamist. Inimesed pidid ikka maru veendunud ise olema, et neile keegi otsa sõitis, kuigi krt seal pold ühtki masinat sellises läheduses.

Pikk jutt a õhtune emotsioon välja elatud :)
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas ants » 22 Jaan 2014, 21:33

Sellepeale vanad eestlased võtsid ... :cheers:
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
SinineVagun
Foorumi veteran
Postitusi: 752
Liitunud: 14 Sept 2011, 21:30
Asukoht: Järvamaa

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas SinineVagun » 22 Jaan 2014, 21:56

Liiwaannus kirjutas:Nutta või naerda a krt taheti täna mulle tagantotsasõitu pähe määrida....

Tean sarnast juhtumit, kus üritati parklas uksega mõlgi löömist pähe määrida, kuid hiljem sündmuskohale tagasi minnes ei sobinud uste kõrgused ja mõlgid mitte kuidagi oma vahel kokku. On ikka igasuguseid olemas.
V70 2,5TD ´99
940 ´94 2,3b :arrow: MÜÜDUD
V70R AWD ´03 :arrow: MÜÜDUD
XC90 V8 MY´07 Executive
C70 D5 '07

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Liiwaannus » 22 Jaan 2014, 22:20

Nu nad paistsid uskuvat, et neile sõideti tagant sisse, a seal ei olnud kedagi peale minu. Ei tea kas tüüp rapsis siduriga ja pidas nõksatust otsasõiduks vms :S
Kui masin automaat oli, siis ma ei oska isegi arvata, et millest see idee neil võis tekkida.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas volvofriik » 23 Jaan 2014, 07:51

Mul oli sarnane lugu. Niipea aga kui ütlesin, et eks siis kaamrapildilt vaatame, lõppes asi sinnapaika. Politsei küsis vaid kaamera marki. Vist selleks, et ma ei blufiks. Vahet pole. Igatahes pole siiani enam keegi ühendust võtnud. Ju siis teatati teisele sellele, kes asjast vist mingit omakasu lootis - osapoolele ka, et mul pardakaamera ja too sai aru, et siis pole vast mõret Bullshit teemaga jamada. Igatahes oleksin välja kutse puhul lajatanud ise hagi kaela. Moraalse ja saamata jäänud tulu eest. Ka ukse teema on tuttav. Paraku ka ei arvestatud, et mul on esiteks ustel servapehmendused(läbipaistvad pehmest plastikust ribad) ja teiseks ei klappinud ka kõrgused, ukse kaared ega ka värv. :D
Kaamerat soovitan igal juhul. Need ei maksa ka enam midagi aga p..se kindlustavad väga hästi ära. Ei pea vähemalt enam tõstama, et kaamel pole. Aitab ka tagan otsasõidu puhul kui teine ette süstis. Viimastel andmetel aktspteerib politsei neid riistapuid nüüd täiega. Ma panen enda oma ka nüüd nii, et hakkab filmima nii aknast välja kui ka armatuurlauda. Siis ei saa mulle ka kellegi teise kiirust kaela enam määrida. Ka see kogemus on mul meie politseiga olemas.

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas volvofriik » 23 Jaan 2014, 07:55

Ma jällegi kirun Kuusakoskit. Neil peaks olema keelatud auto varuosade vastuvõtmine. Vähemalt nende, kus on peal Volvo märk ja mis on täiesti komplektsed. Kuradi ahvid viisid minema terve siduri koos hoorattaga. Jätsin need alles juhuks kui automaatkast saba paneb - siis vahetuslaks kohe kuurist võtta. Aga kus sa sellega. 2,1 mootorile enam hooratast ei leia ka vist. Sidur - selle komplekti saaks osta.

siiim
Foorumlane
Postitusi: 21
Liitunud: 23 Apr 2012, 08:02

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas siiim » 04 Veebr 2014, 11:36

Ostsin Importautost aasta lõpupoole Volvo.
Auto muidugi on väga hea.
Vat selline ennelõunane mõtisklus.
Viimati muutis siiim, 04 Juul 2017, 11:17, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
veikosib
Targutaja
Postitusi: 923
Liitunud: 28 Jaan 2008, 13:18

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas veikosib » 04 Veebr 2014, 12:04

volvofriik kirjutas:Ma panen enda oma ka nüüd nii, et hakkab filmima nii aknast välja kui ka armatuurlauda.

kuidas see välja näeb? kaamera rihmaga ümber pea nagu tsiklimeestel kiivri küljes? :roll:
S80 D5 2002 (SOLD....to the highest bidder)

Kasutaja avatar
Volli
Foorumi veteran
Postitusi: 1380
Liitunud: 01 Juun 2007, 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Volli » 04 Veebr 2014, 14:38

Mul ta nii juba kuuendat aastat toimetab kus kõik jääb peale, lahtine turvavöö, suuna näitamata jätmine jms ei ole teemaks, kõik on peal.
Reaalselt on 200kkm jooksul abiks olnud korra kus kohtunikule tuli tõestada, et polnud keelav fooris, polku raius teist. Või situatsioon kus tagurdaja poleks süüd omastanud, sõna sõna vastu, tagumine jääb süüdi kui tunnistajaid pole...
V70 97 , S60 01, S70 98

Kasutaja avatar
veikosib
Targutaja
Postitusi: 923
Liitunud: 28 Jaan 2008, 13:18

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas veikosib » 04 Veebr 2014, 16:33

jummelpummal (maakeeli: kurat) - selline agregaat kaamera jaoks lausa. Juristil lasid paigaldada või? :)
Tegelt ka - mis õpetusi on elu sulle jaganud, et sellise juraka oled otsustanud omale installida püsivalt autosse? Ja mida sa lällariga teed - taksot sõidad?

Ise-enesest olen kaamerate "kasutegurist" aru saanud küll....aga nii massiivset jurakat igapäevaselt autos küll näha ei taha omal - kui just elu läbi anaaltorude "õpetust" ei jaga, et maailm on kirju loomaaed ja oma tagumendi kaitsmiseks/kindlustamiseks tuleb leppida sellise konstruktsiooniga auto salongis... :?
S80 D5 2002 (SOLD....to the highest bidder)

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas volvofriik » 04 Veebr 2014, 16:38

veikosib kirjutas:
volvofriik kirjutas:Ma panen enda oma ka nüüd nii, et hakkab filmima nii aknast välja kui ka armatuurlauda.

kuidas see välja näeb? kaamera rihmaga ümber pea nagu tsiklimeestel kiivri küljes? :roll:


Miks? Kas lakke, lambi juurde ei saagi paigaldada? kerged ja õhukesed kaamerad nagu nüüd on. Kunagi oli mul raami küljes lausa VHS kaamera. Peale seda kui mendilt alusetu trahvi sain teise sõiduki ületatud kiiruse eest. Lainurkobjektiiv hoolitses kenasti vaatevälja eest. Nii mõnigi asi sai tänu sellele riistapuule lõpuks tõestatud. Näiteks parklas otsa tagurdamine, mis taheti minu tagant otsasõiduks kleepida.

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas volvofriik » 04 Veebr 2014, 16:47

Volli kirjutas:Mul ta nii juba kuuendat aastat toimetab kus kõik jääb peale, lahtine turvavöö, suuna näitamata jätmine jms ei ole teemaks, kõik on peal.
Reaalselt on 200kkm jooksul abiks olnud korra kus kohtunikule tuli tõestada, et polnud keelav fooris, polku raius teist. Või situatsioon kus tagurdaja poleks süüd omastanud, sõna sõna vastu, tagumine jääb süüdi kui tunnistajaid pole...


Volli pani asja mõtte kenasti paika. ma ei näe mingit põhjust olla süütult süüdi kui on antus võimalused tõestamaks,et sa teps mitte kaamel pole. Ja selle variandiga tõestad asja ära kiiresti, ilma suurema peavaluta. Kasseeri ainult pappi ja ole rõõmus edasi.

nustu826
Kõva postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 10 Juun 2013, 20:41
Asukoht: Paide - Türi

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas nustu826 » 04 Veebr 2014, 20:00

Selle spidomeetrinäidu koha pealt - kas mõnedel kaameratel ei ole peal GPS funktsiooni, mis liikumiskiirust ja kellaaega satelliidi pealt kuvab? Vbl. loll küsimus aga nii saaks kaamera ju peegli taha sättida, mitte istme külge, kui kiirust vaja tuvastada...

Kasutaja avatar
SinineVagun
Foorumi veteran
Postitusi: 752
Liitunud: 14 Sept 2011, 21:30
Asukoht: Järvamaa

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas SinineVagun » 04 Veebr 2014, 20:29

nustu826 kirjutas:Selle spidomeetrinäidu koha pealt - kas mõnedel kaameratel ei ole peal GPS funktsiooni, mis liikumiskiirust ja kellaaega satelliidi pealt kuvab? Vbl. loll küsimus aga nii saaks kaamera ju peegli taha sättida, mitte istme külge, kui kiirust vaja tuvastada...

näiteks
https://pood.elion.ee/productInfo/270/auto-videokaamera-prestigio-roadrunner-520gps/PCDVRR520GPS
V70 2,5TD ´99
940 ´94 2,3b :arrow: MÜÜDUD
V70R AWD ´03 :arrow: MÜÜDUD
XC90 V8 MY´07 Executive
C70 D5 '07

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Liiwaannus » 04 Veebr 2014, 21:04

Ja jiibeist Tšainamaalt tulevad gepsuga kaamerad ca 50 juuroga juba. Palju pildist vahet on, ei julge öelda, kuna pole kumbagi kasutanud. Samuti võib vabalt oma nutikale telefonile panna mingi dashboard äpi peale, et saada kiirus ja liikumine pildile.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist